Към съдържанието

  •  

Снимка

Електронен фиш със снимка за превишение на скоростта


  • Please log in to reply
100 мнения по тази тема

#31 ivancho

ivancho

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 202 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Петрич
  • Автомобил:
    W124 E200

Публикувано 01 април 2015 - 07:23

Ако обжалваш, тогава ще стане ясно от какъв автомобил са те заснели ни кой е държавният му контролен номер. ( длъжни са пред съдията да докажат кой служител, с какъв автомобил и номер на автомобила, техническо средство, кога е проверявано  това средство и т.н. )
Би трябвало да има табела, че зоната е под видеонаблюдение, автомобила, от който си сниман дали е бил в движение или на място, радара дали е снимал на непрекъснат режим или импулс, поне тези неща трябва да фигурират в един електронен фиш и при някой пропуск фиша може да отпадне. При теб обаче е акт за установяване на административно нарушение и имаш право в три дневен срок да обжалваш.

 

п.п. Колега заличи си ЕГН -то на снимката и не излагай лични данни на показ, че не се знае, кой може да се възползва от това.


  • 0

#32 Илия Горанов

Илия Горанов

    Член на УС на МБКБ

  • Управителен съвет
  • 7499 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    CLK200 Kompressor
    163hp, 2001, dark blue
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 01 април 2015 - 09:03

Ако обжалваш, тогава ще стане ясно от какъв автомобил са те заснели ни кой е държавният му контролен номер.

Нещо повече, в съда трябва от КАТ да докажат, че на тази даат, в толкова часа, на съответните длъжностни лица им е бил зачислен патрул на точно това място. Ако не е имало - ще падне. Проблемът е, че щом пишат акт - значи е имало зачислен патрул.

Спомням си за случай, при който акт написан на място в 00:30 часа и куките още не са се усетили, че датата вече се е сменила (преди 30 мин) и на акта написали старата дата. Човекът се беше усетил, не и е казал докато му връчват акта, естествено в наказателното постановление също има грешна дата, но те ако в наказателното напишат дата различна от тази в акта - пак ще падне, след това в съда беше поискал да дадат справка на посочената дата и час, посочените лица били ли са зачислени на патрул на съответното място - те естествено са били, но на друга дата и готово.

А по темата с това, че не си видял патрулка. Мен ме снима камера на околовръстното в София, която знам, че не работи от известно време, но явно е проработила. Интересното е, че аз светкавица не съм видял, а снимката е от 22:30 часа, когато е било тъмно и 100% е снимано със светкавица. И в тъмното да не видя че ме снимат - доста съмнително, но факт, на снимката си е моята кола, наистина съм бил там и наистина съм бил с приблизително тази скорост. Винаги има вероятност да не ги видиш...
  • 0

Ако си задаваш въпроса "струва ли си да ремонтирам стария Мерцедес", по-добре го продай и си купи чисто ново Пежо, Мерцедес не е твоята марка!
Бабини деветиниclk.babailiica.comнаргиле


#33 mimo160

mimo160

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 2203 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Mercedes w221 s320 cdi
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 01 април 2015 - 10:44

Къде на околовръсното е тази камера Илийка.Ако е тази на Бояна ,тя е без светкавица.


Този пост е редактиран от mimo160: 01 април 2015 - 10:46

  • 0

#34 Илия Горанов

Илия Горанов

    Член на УС на МБКБ

  • Управителен съвет
  • 7499 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    CLK200 Kompressor
    163hp, 2001, dark blue
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 01 април 2015 - 10:58

Баш за Боянския майстор става дума. Е как снима в тъмното да я ева?
  • 0

Ако си задаваш въпроса "струва ли си да ремонтирам стария Мерцедес", по-добре го продай и си купи чисто ново Пежо, Мерцедес не е твоята марка!
Бабини деветиниclk.babailiica.comнаргиле


#35 mimo160

mimo160

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 2203 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Mercedes w221 s320 cdi
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 01 април 2015 - 11:24

Ползва уличното осветление и това от бензиностанцийте на около.Още като я монтираха казуса беше как ще снима рацерите които се събират там нощес без светкавица, ама явно се справя.


Този пост е редактиран от mimo160: 01 април 2015 - 11:24

  • 1

#36 valyon

valyon

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 151 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Мерцедес бенц W124 АМГ 1992 4matic
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 01 април 2015 - 21:38

Аз много добре знам че там си е стоянка, все пак съм си варненец, и акции като има точно там седят по 3-4 патрулки и спират наред. Но шанса да е имало патрулка и да не съм я видял за мен си клони към нула, аз съм от хората които изтръпват доста силно като видят паркирана бяла кола или светлоотразителна жилетка, дори и да не съм в нарушение, както е приказката гузен негонен бяга. И много пъти съм псувал че някой ден ще получа инфаркт заради някой велосипедист със жилетка или някой готин пич който си е купил бяла кола и е решил да я паркира на пътя, още повече когато е опел астра или нещо приличащо на нея, да не говорим за колите на софарма които са си бели астри със син надпис отстрани, само дето буркани не са им сложили..


Така е.Не напразно казват,че тези с белите коли ги псуват по 2 пъти. Единия " Мамка му и катаджия къде се скрил". Втория " Мамка му то не бил катаджия".
  • 0

#37 miro0

miro0

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 647 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Варна
  • Автомобил:
    Стартира с Мазда 121 75Hp '91,
    след това продължи с C220D 95Hp '96 classic
    и сега се вози на E230 150Hp '96 Avantgarde.
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 02 април 2015 - 11:50

Би трябвало да има табела, че зоната е под видеонаблюдение, автомобила, от който си сниман дали е бил в движение или на място, радара дали е снимал на непрекъснат режим или импулс, поне тези неща трябва да фигурират в един електронен фиш и при някой пропуск фиша може да отпадне.

 

 

До сега колкото и патрулки и камери да съм видял, било то в града или извън, само на едно място съм виждал такова обозначение. И то е на пътя Севлиево - София. Общо взето се намира на една дълга права, ограничение 60, заради бензиностанция, област Севлиево. Не знам към днешна дата дали е така, понеже не съм минавал скоро от там. Но е факт, че само там съм го виждал това обозначение.

 

П.п. Ако може да ме светнете как в движение разбирате дали една кутия е пълна или празна, ще съм ви много благодарен!


  • 0

The best or nothink.


#38 eMs1

eMs1

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 809 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 02 април 2015 - 13:19

..........

 

П.п. Ако може да ме светнете как в движение разбирате дали една кутия е пълна или празна, ще съм ви много благодарен!

 

Караш с превишена скорост, ако светне - пълна е, ако не, може би е празна, както разбрахме по-горе ;)


  • 1
ex C124 220 '94
ex CL203 200 Kompressor SportCoupe '02
ex W163 270 CDI '03
ex W203 200 Kompressor '01
Публикувано изображение

#39 sv_trener

sv_trener

    Стъпващ тежко

  • Потребители на форума
  • 477 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Плевен
  • Автомобил:
    C 220 D 1994г. ГНП Bosch

Публикувано 02 април 2015 - 13:34

Караш с превишена скорост, ако светне - пълна е, ако не, може би е празна, както разбрахме по-горе ;)

Да, но през светлата част на денонощието не светкат гадините. :unsure


  • 0

Шофьорски стаж от 23.07.1987г.Категория B, C, D, E, Т-тб ,Т-кт

 

Шофирай разумно - стигни жив! Пази останалите на пътя!

 

Понякога ми идват такива идеи, че бръмбарите в главата ми стават на крака и ръкопляскат...

 


#40 Илия Горанов

Илия Горанов

    Член на УС на МБКБ

  • Управителен съвет
  • 7499 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    CLK200 Kompressor
    163hp, 2001, dark blue
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 02 април 2015 - 13:56

Минаваш 5 пъти през светлата част и като не ти пратят картичка - значи е празна :)
  • 0

Ако си задаваш въпроса "струва ли си да ремонтирам стария Мерцедес", по-добре го продай и си купи чисто ново Пежо, Мерцедес не е твоята марка!
Бабини деветиниclk.babailiica.comнаргиле


#41 Lambo_Rambo

Lambo_Rambo

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 1647 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Варна/София
  • Автомобил:
    W201 190 '88 3.2 daily
    W201 190 '88 5.0 project car

Публикувано 02 април 2015 - 16:25

До сега колкото и патрулки и камери да съм видял, било то в града или извън, само на едно място съм виждал такова обозначение. И то е на пътя Севлиево - София. Общо взето се намира на една дълга права, ограничение 60, заради бензиностанция, област Севлиево. Не знам към днешна дата дали е така, понеже не съм минавал скоро от там. Но е факт, че само там съм го виждал това обозначение.

 

П.п. Ако може да ме светнете как в движение разбирате дали една кутия е пълна или празна, ще съм ви много благодарен!

 

 

Навсякъде където има камери извънградско има табелки че зоната е под видеонаблюдение, едни малки табелки със надпис Osram на тях. Поне по хемус са 4-5 камерите и мисля че навсякъде имаше табелки, ще обърна внимание следващия път като пътувам варна-софия. Сега се сещам че като изброявах камерите забравих да кажа че и на търговище има от някоя и друга година, само че тя май е от тея инфрачервените.. 

 

А за камерите е много просто, лошото е че обикновено за да видиш дали е празна или пълна трябва да намалиш, да се доближиш на 20-30 метра от камерата, да изпсуваш че е празна и пак да дадеш газ :D Повечето камери имат 2 прозорчета на едното седи светкавицата, на другото е камерата, като е празна и двете прозорчета са черни, а като е пълна едното прозорче е бяло от диодите на светкавицата, а през другото ако се загледаш си личи самата камера. Само че тази на околовръстното на търговище е друг вид и май винаги е пълна.


  • 0
Follow your own star...

#42 Pe6o666

Pe6o666

    極真会館

  • Потребители на форума
  • 2222 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Варна
  • Интереси:Apple & Mercedes
  • Автомобил:
    ML 270 CDI '02
    ML 320 CDI 4matic '05
    S 500L 4matic '06
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 03 април 2015 - 15:24

Тая на Търговище си е пълна винаги, че и снима...тествах я, ама с немските табели ще ме намерят в други ден :D

А за Дубровник на-вероятно не си видял патрулката..случвало ми се е като съм в лява лента и изпреварвам, тъкмо като я подминавам да я видя :)

Там чакалят доста често, май снимат и от ХЕИ като идваш...гадове


  • 0

#43 Ванюша

Ванюша

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 637 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Пазарджик
  • Автомобил:
    от старата школа

Публикувано 03 април 2015 - 16:09

Решението е едно ,просто се спазват знаците. Не са случайно поставени ,а и помагат доста честно казано.


  • 2

#44 ХаPu

ХаPu

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 2695 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    ATV
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 03 април 2015 - 17:27

Решението е едно ,просто се спазват знаците. Не са случайно поставени ,а и помагат доста честно казано.

Еее тука мога да споря цял ден. Тия ограничения от времето на Тато ,абсурдните знаци 40 на места наречени "банкомати" и "хранилки" и количеството пътни знаци на килограм са... катастрофа! Първо да оправят ограниченията ,после асфалта ,след това маркировките и чак след това да ни снимат и да плащаме тол такси ,ама не всички на опаки само ние на терсене.
п.п. Не съм рейсър ,в никакъв случай не карам рисково ,но и с хеликоптер да ме дебнат ,пак няма да карам с 50 на Ботевградско и подобните му!
  • 3
NO PAIN - NO GAIN!

#45 shotgun600

shotgun600

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 3761 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    W140 600SEL

Публикувано 06 април 2015 - 15:41

Абе не може през 20 метра да има ограничителни знаци, това само в България го има. Не може да ставаш разноглед и да не си гледаш пътя, ами да следиш отстрани за поредния 143532546 знак, който указва нещо различно от тоя преди 20 метра.

А и вече човек, като си е изградил някакъв стил на каране, ще е много трудно през цялото време да се спазват идиотските ограничения, заради камерите в цивилни коли.


Този пост е редактиран от shotgun600: 06 април 2015 - 15:41

  • 2




0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни