Към съдържанието

  •  

Снимка

Електронен фиш със снимка за превишение на скоростта


  • Please log in to reply
100 мнения по тази тема

#1 Lambo_Rambo

Lambo_Rambo

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 1647 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Варна/София
  • Автомобил:
    W201 190 '88 3.2 daily
    W201 190 '88 5.0 project car

Публикувано 30 март 2015 - 12:42

Без да навлизам в излишни подробности - получих доста съмнителен фиш със стабилно превишение във града, което е снимано от мобилна камера, и по-точно най вероятно говорим за необозначен автомобил.  Защо съмнителен - първо защото знам къде са стоянките в града, и никога не карам от там бързо преди да се уверя дали има патрулка или не, второ - непосредствено зад мен караше един приятел, който не е получавал фиш за превишена скорост от този ден, и освен това каза че също не е видял на мястото на снимката да има полицейска кола. През живота ми не са ме снимали, нито от камера нито от кола, и сега изведнъж идва този фиш за над 50км/ч превишение в града. Не искам да слушам лекции че съм тарикат и пробвам да мина метър - искам да знам какви са ми правата, как мога да разбера дали фиша е достоверен, дали е сниман от "патрулка" или необозначен автомобил. И също към момента какво е положението с тези електронни фишове, законни ли са, имат ли право да снимат с необозначена кола на необозначено място и така нататък всякакви подробности по случая. За сега само ме извикаха в районното да си призная че съм карал аз, и чакам да си получа глобата. Попитах полицая който ме привика дали снимката е направена от "патрулка" или "цивилен" автомобил, на което той измрънка "ми то ние нямаме необозначени автомобили"..

 

Притеснява ме това че получавам някаква снимка а както казах нито си спомням да е имало патрулка там, нито човека който караше зад мен е получил снимка (и също казва че не е имало патрулка), просто 4 снимки и че съм карал с еди колко си... А човек като мине със 100+ в града пред патрулка и някак си го запомня това нещо.


  • 0
Follow your own star...

#2 ХаPu

ХаPu

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 2695 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    ATV
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 30 март 2015 - 12:53

В дир.бг ,четох ,че имат право да снимат с необозначени МПС и ,че вече всички снимки са законни! Колко е вярно не знам ,това съм прочел като информация.


  • 0
NO PAIN - NO GAIN!

#3 mimo160

mimo160

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 2203 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Mercedes w221 s320 cdi
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 30 март 2015 - 13:05

Снимат от всякакви коли вече,даже скоро казаха по новините че освен патрулки щели да пускат и цивилни коли в трафика да снимат,ей ся ще е.е мамата полужението.Караш си и не знаеш кой е зад тебе или кого изпреварваш.


Този пост е редактиран от mimo160: 30 март 2015 - 13:06

  • 0

#4 daimler1

daimler1

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 5183 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Варна
  • Автомобил:
    в миналото W111 280E 62г.
    W123 230E 83г.
    W 124 220Е,
    W202Т 250 TD 97г.
    W210 E220CDI
    Сега:
    E500T 4-matik AMG
    SL500 R 230

Публикувано 30 март 2015 - 13:52

Така е.И аз го чух но не разбрах дали е предложение или е прието.
Ламбо,лошото е че като отидеш да приемеш фиша или да разбереш кой те е снимал,вече ще си получиш глобата и от там нататък трябва обжалване,съд и пр...
Аз също имах три снимки от старите камери но на извънградско.
Сега са ме търсили миналия четвъртък за връчване,но съм казал изрично на близките да не приемат нищо и че ме няма...
  • 0

#5 Lambo_Rambo

Lambo_Rambo

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 1647 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Варна/София
  • Автомобил:
    W201 190 '88 3.2 daily
    W201 190 '88 5.0 project car

Публикувано 30 март 2015 - 14:40

Ясно, значи няма измъкване.. поне ще гледам да я платя веднага за да има отстъпка, че кой знае каква ще е глобата. Поне ми каза полицая че с електронен фиш не могат да ми вземат точките или книжката, а 50км превишение в града май си е за 3 или 6 месеца без книжка.

 

daimler1 - на дубровник посока хеи са ме снимали, на булеварда. А тоя номер със отсъствието не знам как го правиш, мен ме потърсиха точно 1 седмица след нарушението, и не си бях вдигнал телефона на първото прозвъняване, и като се обадих след 1 час тоя вече беше звънял на майка ми, на баща ми в софия, че и на приятелката ми, не знам по каква връзка я е намерил... Та ми се струва че тоя номер със отбягването докато му мине давността нямаше да ми се получи, ако не бях се обадил сигурно още същата седмица щяха да ми дойдат на гости.


  • 0
Follow your own star...

#6 mimo160

mimo160

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 2203 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Mercedes w221 s320 cdi
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 30 март 2015 - 15:15

Да не съм лош пророк  ама с 50 отгоре не е ли 300лв глобата и ако я платиш в срок пада на 210лв или казано 30% надолу.


  • 0

#7 Lambo_Rambo

Lambo_Rambo

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 1647 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Варна/София
  • Автомобил:
    W201 190 '88 3.2 daily
    W201 190 '88 5.0 project car

Публикувано 30 март 2015 - 15:35

Ами според това което четох из нета очаквам всичко между 200 и 350 без намалението.. На едно място бяха писали че е 350 и по 50лв за всеки 5км/ч след 50-тте. :D Някои други пишат че по 200 са ги глобявали ама за извънградско.. ще поживеем и ще видим. Мислех да си купувам нов акумулатор тоя месец ама май другъде ще идат парите.


  • 0
Follow your own star...

#8 daimler1

daimler1

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 5183 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Варна
  • Автомобил:
    в миналото W111 280E 62г.
    W123 230E 83г.
    W 124 220Е,
    W202Т 250 TD 97г.
    W210 E220CDI
    Сега:
    E500T 4-matik AMG
    SL500 R 230

Публикувано 30 март 2015 - 17:35

Моята за 50+км.беше 200лв.без отстъпката преди две години.За стационарните камери идват с пощенски служител с покана да я получиш от пощата.Преди три години пък направо дойде от районното кварталния да ме призове.
Не знам,чувал съм че много хора се "крият" и им отпадат наказанията и ще пробвам.
Мен лично ме е яд,защото преди нова година получих призовка за доброволно изпълнение от НАП,от съдия изпълнител,за две глоби които бях платил отдавна.За нещастие едната квитанция я бях затрил някъде и не можах да я намеря,за да докажа че съм платил.Ходих по банки за извлечения,в изи пей и пр.голямо разкарване беше.Накрая ми писна да се разкарвам и платих повторно едни 50лв.глоба която вече бях плащал.За това сега ще гледам да се крия,а пък ако стане...
  • 0

#9 osmandjikov

osmandjikov

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 77 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Варна

Публикувано 30 март 2015 - 18:30

Здр колега това в Варна ли става?Ако става въпрос за Варна наскоро говорих с приятел катаджия понеже имах съмнение че ме снимаха на влизане от магистралата и той  ми каза че единствено на автогарата работят някои камери така че по вероятно е да са те снимали от патрулка.


  • 0

#10 Lambo_Rambo

Lambo_Rambo

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 1647 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Варна/София
  • Автомобил:
    W201 190 '88 3.2 daily
    W201 190 '88 5.0 project car

Публикувано 30 март 2015 - 18:39

То камери за скорост във варна има само към аксаково някъде (не знам къде е точно понеже аз нямам път на там), и една на почивка, която е само кашона, аз почти всеки ден минавам през нея тъй като живея на дружба, никога не съм я виждал пълна. А тия в града май са само за наблюдение и пак не знам колко работят, доста простотии ми се е случвало да правя, каране без колан, говорене по телефон, престрояване в кръстовище, никога нищо не съм получавал, само знам че има късметлии които на автогарата им пращат глоби като на излизане от омв-то или автогарата завиват на ляво а не на дясно което е задължително според знаците, но на мен никога не ми се е случвало да имам такъв проблем, а редовно го правя тоя номер. До колкото знам тия по светофарите са само за консултиране ако стане някоя катастрофа или блъснат пешеходец, иии ако имаш "късмет" да те видят да правиш някоя магария, все пак няма как да следят всички камери...

 

Дано да е 200лв, 140 с отстъпката ще е напълно поносимо, особено на фона на това да ми вземат книжката, мен най много това ме притесняваше, лятото да съм без книжка.


  • 0
Follow your own star...

#11 osmandjikov

osmandjikov

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 77 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Варна

Публикувано 30 март 2015 - 18:51

 тия големите дето са отгоре на светофарите те са за скорост има ги на почти всички кръстовища но явно не работят има едни по малки правоъгълни те пък снимали само номерата за някакви си справки примерно крадени коли   и куполните вече снимат постоянно дет викаш ако блъснеш пешеходец да се види кво ставата.Иначе и аз имам фиш от ОМВ-то на автогарата :D Почти винаги и аз карам без колан със телефон но до сега не са ме снимали за такова нарушение чувал съм че идват фишове ако в момента на нарушението е имало някой на компа и го види иначе записи назад не гледали


Този пост е редактиран от osmandjikov: 30 март 2015 - 18:57

  • 0

#12 pitar_r_r

pitar_r_r

    Член на МБКБ

  • Членове на клуба
  • 1645 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:край морето
  • Интереси:NBA,NFL,
    СНУКЪР
  • Автомобил:
    W210 - E250D AVANTGARDE 113kc 09.1998г.
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 30 март 2015 - 19:07

ЗАКОН ЗА ДВИЖЕНИЕТО ПО ПЪТИЩАТА

С последно изм. и доп. ДВ. бр.19 от 13 Март 2015г.  

 

Чл. 182. (Изм. - ДВ, бр. 51 от 2007 г.) (1) Водач, който превиши разрешената максимална скорост в населено място, се наказва, както следва:

1. (изм. - ДВ, бр. 54 от 2010 г., изм. - ДВ, бр. 10 от 2011 г.) за превишаване с 10 km/h - с глоба 20 лв.;

2. (изм. - ДВ, бр. 54 от 2010 г., изм. - ДВ, бр. 10 от 2011 г.) за превишаване от 11 до 20 km/h - с глоба 50 лв.;

3. (изм. - ДВ, бр. 54 от 2010 г.) за превишаване от 21 до 30 km/h - с глоба 100 лв.;

4. (изм. - ДВ, бр. 54 от 2010 г., изм. - ДВ, бр. 10 от 2011 г.) за превишаване от 31 до 40 km/h - с глоба 200 лв.;

5. (изм. - ДВ, бр. 54 от 2010 г., изм. - ДВ, бр. 10 от 2011 г.) за превишаване над 40 km/h - с глоба 300 лв.;

6. (изм. - ДВ, бр. 54 от 2010 г., изм. и доп. - ДВ, бр. 10 от 2011 г.) за превишаване над 50 km/h - с глоба 350 лв. и три месеца лишаване от право да управлява моторно превозно средство, като за всеки следващи 5 km/h превишаване над 50 km/h глобата се увеличава с 50 лв.

 

 

п.п.  ако си платиш глобата в срок ще платиш само 70% от сумата


Този пост е редактиран от pitar_r_r: 30 март 2015 - 19:09

  • 4

Живей днес, защото вчера няма да се върне, а утре може и да не дойде.

 


#13 daimler1

daimler1

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 5183 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Варна
  • Автомобил:
    в миналото W111 280E 62г.
    W123 230E 83г.
    W 124 220Е,
    W202Т 250 TD 97г.
    W210 E220CDI
    Сега:
    E500T 4-matik AMG
    SL500 R 230

Публикувано 30 март 2015 - 20:11

Във Варна имаше една камера за скорост на Почивка на влизане към града.Всичко друго е трафик камери и не винаги има кой да ги гледа.От много скоро може и нещо да се е променило.
Мобилните са вече нещо друго.Аз съм почти сигурен,че ме снимаха на дървения мост към златни но не ми изписука ш#бания радар,пък и щеше да ми падне главата да гледам какво имат в колата,ама нищо не можах да видя.Засяках и една тъмно синя астра на делфинариума и вътре имаше камера на 100%.Явно нещата ще стават сериозни!А може и да е акция както винаги и който изгори-изгори.
Аз на времето заради мобилните и стационарни камери си купих един прехвален антирадар снуупър и те след няколко месеца ги спряха.Между другото в сряда ходих и се връщах до София и нито една от стационарните не работеше.
  • 0

#14 osmandjikov

osmandjikov

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 77 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Варна

Публикувано 30 март 2015 - 21:55

Ето и нещо интересно http://radari.bulmaps.bg/index.phpпочти на всички кръстовища има камери за скорост че даже и IR (инфрачервени) прожектори имат че даже и работят не го бях забелязал но в тъмното се вижда как присветват през 1 2 секунди


  • 0

#15 mitkofitnes

mitkofitnes

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 1134 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Благоевград
  • Автомобил:
    CLK230TURBO/LPG

Публикувано 30 март 2015 - 22:16

Един приятел непрекъснато го снимат и защото е мн стиснат и има приятел адвокатче и ги обжалват непрекъснато...и винаги падат все има за какво да се хванат :))
  • 0




0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни