Към съдържанието

  •  

Снимка

Електронен фиш със снимка за превишение на скоростта


  • Please log in to reply
100 мнения по тази тема

#16 Lambo_Rambo

Lambo_Rambo

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 1647 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Варна/София
  • Автомобил:
    W201 190 '88 3.2 daily
    W201 190 '88 5.0 project car

Публикувано 30 март 2015 - 23:16

Варна-София през хемус само тая на Шереметя е винаги пълна (поне аз не съм я виждал празна), другите на микре и след търново на бензиностанцията и на още една бензиностанция имаше - все са празни. А във варна или никой не ги гледа тия камери, или не работят, а тия по кръстовищата не мисля че са за скорост, иначе трябваше много пъти да съм изгорял до сега. Но да май нещата наистина стават сериозни, сега ако плъзнат с тия немаркирани автомобили ще стане бахти биг брадъра..

 

Ако е 350лв глобата може и аз да се консултирам с някой адвокат, ако има за какво да се хване, че 250-350 вече са си стабилни пари.


  • 0
Follow your own star...

#17 Lambo_Rambo

Lambo_Rambo

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 1647 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Варна/София
  • Автомобил:
    W201 190 '88 3.2 daily
    W201 190 '88 5.0 project car

Публикувано 31 март 2015 - 14:53

Днес ме извикаха в кат, написаха ми акт по снимката, явно кварталния ме е послъгал че е само електронен фиш, и тъй като превишението е със 53км/ч (103км/ч в града) казаха че могат да ми свалят 3% заради неточност в радара и мога да вляза в превишението до 50км/ч за което да ме глобят 300лв без да ми вземат книжката и точките. Та писаха ми акт за 100км/ч превишение, взеха ми талона ии така ще видим след 1 месец какво ще излезе. Но до колкото разбрах при актове я няма тая промоция с 30% така че ще видим какво ще правя като излезе наказателното постановление.


  • 0
Follow your own star...

#18 ХаPu

ХаPu

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 2695 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    ATV
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 31 март 2015 - 15:42

Лоша работа да ги е**!
  • 0
NO PAIN - NO GAIN!

#19 osmandjikov

osmandjikov

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 77 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Варна

Публикувано 31 март 2015 - 19:05

Многоо лошо........поне разбра ли от какво е правена снимката от патрулка или камера на някой стълб?И може ли да кажеш къде по точно те снимаха да внимавам че почти всеки ден бръмча край Дубровник


  • 0

#20 daimler1

daimler1

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 5183 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Варна
  • Автомобил:
    в миналото W111 280E 62г.
    W123 230E 83г.
    W 124 220Е,
    W202Т 250 TD 97г.
    W210 E220CDI
    Сега:
    E500T 4-matik AMG
    SL500 R 230

Публикувано 31 март 2015 - 20:26

Тия съвсем подлудяха!Търси адвокат,ако нямаш мога да ти предложа.Като не вземат точки,защо са взели талончето?Какъв е тоя акт дето няма да ти вземат точки?
Преди номера беше да си платиш с отстъпката,защото ако обжалваш и не спечелиш вече ти пишат акт.

Този пост е редактиран от daimler1: 31 март 2015 - 20:32

  • 0

#21 sv_trener

sv_trener

    Стъпващ тежко

  • Потребители на форума
  • 477 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Плевен
  • Автомобил:
    C 220 D 1994г. ГНП Bosch

Публикувано 31 март 2015 - 21:14

Това, което си получил е покана за съставяне на акт.

Така е заради превишението с над 50 км/ч.

В противен случай на самия електронен фиш си пише глобата.


  • 0

Шофьорски стаж от 23.07.1987г.Категория B, C, D, E, Т-тб ,Т-кт

 

Шофирай разумно - стигни жив! Пази останалите на пътя!

 

Понякога ми идват такива идеи, че бръмбарите в главата ми стават на крака и ръкопляскат...

 


#22 Lambo_Rambo

Lambo_Rambo

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 1647 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Варна/София
  • Автомобил:
    W201 190 '88 3.2 daily
    W201 190 '88 5.0 project car

Публикувано 31 март 2015 - 22:56

Аз все още настоявам че не съм видял патрулка, а там стационарна камера няма. Става въпрос за булевард Васил Левски, в участъка където се пресича с улица дубровник нататък, посока ХЕИ. Днес пак ги питах дали е снимано от патрулка, и отговора беше същия като това което ми каза кварталния като го питах същото нещо - "ми то ние немаркирани автомобили нямаме". По тоя булевард редовно най в дясно на пътя има паркирани коли и според мен са сложили там някоя неозначена кола ии така е станал номера.

 

Тренер - първото за което ме привика кварталния е да напиша някаква декларация че съм карал аз, и каза че после най вероятно ще ми пратят фиша на адрес или пак на него и той ще ме викне, само че днеска ми се обадиха от кат уж да отида доброволно да си гледам клипчето, вместо да ми пращат призовка, и аз си отивам спокойно, ама тоз казва превишението ти е 53, извади някаква книжка със закона, там пише за над 50 - 12 точки, 3 месеца без книжка и 350лв глоба, както беше написал някой на предната страница на темата, гледах клипчето, на което нищо не си личи, в общи линии са ме снимали как карам, и после ми казаха да изчакам навънка да напишат акта, и дойде единия и ми каза понеже ми е 53км/ч превишението могат да ми свалят 3% което била някаква допустима неточност и да стане 100км/ч и да вляза в предишната графа за нарушения над 40км/ч а не над 50, и да не ми вземат книжката, и аз кво да кажа викам ок, написаха ми акта взеха ми талона и казаха след 1 месец да дойда да си взема постановлението. В крайна сметка на акта пише че съм карал със 100км/ч, а не 103.

 

Ето снимка на акта

 

10451649_945707948773721_763888992762268


  • 0
Follow your own star...

#23 Lambo_Rambo

Lambo_Rambo

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 1647 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Варна/София
  • Автомобил:
    W201 190 '88 3.2 daily
    W201 190 '88 5.0 project car

Публикувано 31 март 2015 - 23:28

Сега намерих един много сходен казус. Разликата е, че мен не са ме спрели на място когато съм извършил нарушението. До колкото разбирам това с намалянето на скоростта с 3км/3% си е направо задължително, тоест днес не са ми пуснали промоция специално за мен.

 

http://www.vrc.bg/up...14_96420915.htm


  • 0
Follow your own star...

#24 osmandjikov

osmandjikov

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 77 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Варна

Публикувано 31 март 2015 - 23:30

Точно там след спирката почти всяка сутрин засичам по-една патрулка че и през деня почти има а стационарна камера на 1000% съм сигурен че там няма!!!Или не си видял патрулката или са те снимали от цивилна кола.Тия 3км това е толеранса на допустимото отклонение на измервателния уред!Всеки радар си има допустимо отклонение !


Този пост е редактиран от osmandjikov: 31 март 2015 - 23:54

  • 0

#25 Lambo_Rambo

Lambo_Rambo

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 1647 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Варна/София
  • Автомобил:
    W201 190 '88 3.2 daily
    W201 190 '88 5.0 project car

Публикувано 31 март 2015 - 23:53

Аз много добре знам че там си е стоянка, все пак съм си варненец, и акции като има точно там седят по 3-4 патрулки и спират наред. Но шанса да е имало патрулка и да не съм я видял за мен си клони към нула, аз съм от хората които изтръпват доста силно като видят паркирана бяла кола или светлоотразителна жилетка, дори и да не съм в нарушение, както е приказката гузен негонен бяга. И много пъти съм псувал че някой ден ще получа инфаркт заради някой велосипедист със жилетка или някой готин пич който си е купил бяла кола и е решил да я паркира на пътя, още повече когато е опел астра или нещо приличащо на нея, да не говорим за колите на софарма които са си бели астри със син надпис отстрани, само дето буркани не са им сложили.. Пък и както казах вече 7 години съм шофьор не съм от най мирните, често пътувам и извънградско, до сега не се е случвало да ме снима камера, не знам дали е късмет или аз добре преценявам обстановката и стоянките и така нататък, и просто сега да мина със 100+ пред патрулка на място на което знам че има стоянка и да не съм я видял, шанса наистина е нулев.

 

Само 2 пъти са ме спирали за превишена скорост, и то като съм вече на днешния акъл разбирам колко неправомерно е било, но на тогавашния акъл съм им давал пари че да не ми пишат акт или фиш... Едното беше с 63 в града, което сега като разбирам тоя номер с намалянето с 3км/ч - директно пада, но аз им дадох 20ка тогава, другото беше с 80, но и там беше абсолютна хранилка, уж при ограничение 60, само дето се оказа че ограничение 60 няма и си е било чисто извънградско, и там дадох 20ка. Там беше още по-нагласено тъй като имаше 2 патрулки на 300-400м една от друга, и явно първата е била само за стряскане, и като я минеш да настъпиш и втората патрулка вече те хваща..


  • 1
Follow your own star...

#26 osmandjikov

osmandjikov

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 77 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Варна

Публикувано 01 април 2015 - 00:04

Последната акция която видях там беше преди сигурно около месец от тогава само по-една патрулка засичам.И аз всеки ден фърча от там със 90 100 ама кога ли и аз ще изгоря.Търси адвокат и ако има за какво да се хванете обжалваш в противен случай плащаш си като пич и да имаш едно на ум като минаваш от там.


Този пост е редактиран от osmandjikov: 01 април 2015 - 00:05

  • 0

#27 Lambo_Rambo

Lambo_Rambo

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 1647 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Варна/София
  • Автомобил:
    W201 190 '88 3.2 daily
    W201 190 '88 5.0 project car

Публикувано 01 април 2015 - 00:18

Ем то кво няма, 4 ленти булевард по надолнище, преди него има 1 километър права, с 50 ли да кара човек.. Само дето преди това на правата често от храстите между двете платна на булеварда изскачат пешеходци камикадзета, а на пешеходната пътека какви неща съм виждал... Една откачена женска я хвърлиха на 10 метра, не че шофьора караше бързо, ама тая тръгна да тича по пешеходната пътека, в другите ленти имаше спрени коли, и човека дето я блъсна мина през свободната лента и не я видя от другите коли... Добре че беше млада че ако беше по дърта щеше да я потроши. И какъв късмет, съседната кола беше цивилната на някакъв полицай, веднага отби и се зае със ситуацията.


Този пост е редактиран от Lambo_Rambo: 01 април 2015 - 00:22

  • 0
Follow your own star...

#28 osmandjikov

osmandjikov

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 77 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Варна

Публикувано 01 април 2015 - 00:27

Там е и една от най безумните пешеходни пътеки които има.Не може на такъв прав участък както каза с 4 ленти  да има пешеходна която минава през храстите  и пешеходците да изкачат от тях като зайци.... :wacko


  • 0

#29 mimo160

mimo160

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 2203 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Mercedes w221 s320 cdi
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 01 април 2015 - 01:34

Те хората в акта са написали с какво са те заснели.Мобилна камера TFR1-M тоест от автомобил.
  • 1

#30 Lambo_Rambo

Lambo_Rambo

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 1647 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Варна/София
  • Автомобил:
    W201 190 '88 3.2 daily
    W201 190 '88 5.0 project car

Публикувано 01 април 2015 - 01:51

Да това беше пределно ясно от началото, там няма стационарна камера, драмата беше дали е било патрулка или цивилна кола.


  • 0
Follow your own star...




0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни