Към съдържанието

  •  

Снимка
- - - - -

CLK 430 V8 W208


  • Please log in to reply
145 мнения по тази тема

#106 Marto BS

Marto BS

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 649 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Варна
  • Автомобил:
    Opel Omega 2.5 V6 Aut.
    ex. 1996 W210 E 300D Avantgarde
    ex. 1993 MB 200 CE

Публикувано 30 януари 2013 - 15:28

честито за ве-осмака и чакаме хубави снимки! при добри финанси - това е колата, и кефа наистина няма цена....
  • 0

#107 batvas

batvas

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 40 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    MB
    W208 CLK430

    Alfa
    GTV - 3.0 V6 24v (for FUN)
    155 - 2,5 V6 - 12v (for FUN)
    164 - 2.0 TS - 8v

Публикувано 30 януари 2013 - 21:23

Днес с нови пружини,накладки, дискове предни, сменени семеринги на диференциали, маншони на същия,(щото имаше малко омасляване - но вътре е в супер състояние макар да беше останало само 300-400 грама масло от нормалните 1,1 л - смених го и маслото за диференциал с оригинално от БалканСтар ,вече е сменен един подкалник (втора ръка за 50 лева) утре и другия и някакви други неща . Днес покарах Бенца из София. Не знам какво ме плашихте с разход за сега дава среден разход 15.2 литра бенз - още е с бензина с който го купих де (може и немски да е) и естествено малко форс и проби с кикдауна ? (днес е работен ден и го карах един час и нещо по големи и малки улици и се возихме 4 човека) На 202ра улица след камерата - като набих кикдауна натоварен с 4 човека се изтрелва яко макар триъгълничето да мига до над 100 км/ч.-110км/ч. Макар и с 18-ки вози страхотно, новите пружини го дигнаха 30 мм и стойката му пак е супер.
Утре продължавам с другия подкалник и двата халогена (сегашните халогени, като е нямало подкалник е хвърляло много вода и кабелите са им в много лошо състояние - единия е спукан с малка дупчица на стъклото) Та направо ще взема два да са си еднакви. Скоростната кутия е супер превключва супер мазно - въобеш не рабирам кога привключва и кога връща ако не погледна оборотите като карам нормално. Лека - полека ще го направя както трябва да е всичко - важно е че двг, и скорости са ОК.

П.П. ПО средата на скалата температурата е 80 - държи малко над 80 - предполагам там е около 90 градуса. Точно по средата между 80 и 100. Предполагам трябва да е така на 90 градуса- така ли е при вашите (то по спецялно за 320 предполагам ще е така).
Между другото днес карах един КАДИЛАК ЕСКАЛЕЙД пак V8 на две години - 6,2 литра V8 с компресор и с газова уредба. - вече на 100 000 км за две години(Камион с фул екстри и 2,6 тона тегло на над 560 коня.(забравих точното число) И той яко звук вади - за вървене е по бавен от бенца или колкото него. От Петолъчката до София и с каране в София около 50 километра. Пказваше 12,7 литра среден разход .Човека с ескалейда се повози като карах бенца и сега почвал да си търси и той едно ЦЛК V8 :)
  • 0

#108 mbthepower

mbthepower

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 2833 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Pleven D'ge
  • Автомобил:
    w140 s300 дизелак

Публикувано 30 януари 2013 - 21:31

изключвай ги тия блокажи :]
  • 0
Публикувано изображение Публикувано изображение

W140 The best or nothing !
Тръгвай и карай така все едно шофираш Мерцедес и то S-Klasse . Тежко , бавно , полека и с финес , хората като видят муцуната и сами се сещат че трябва да ти дадът път и предимство.

#109 cyberpig1

cyberpig1

    Член на МБКБ

  • Членове на клуба
  • 2027 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    PK3333PK
    BT1111KK
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 30 януари 2013 - 21:57

изключвай ги тия блокажи :]


НЕ НЕ :)
покарай няколко седмици със системите пък после я 'лъзгай по-здраво :)

btw не помня дали съм ти честитил и аз :)
със здраве да я караш , много бензин да гориш и малко ремонти да правиш!
  • 0

#110 kdl

kdl

    clockwork orange

  • Замразено членство
  • 8412 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Turbo Quattro
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 30 януари 2013 - 23:11

Съгласен, карай си с блокажите, докато не свикнеш, че всяка се хлъзга по различен начин.
  • 0

Audi_A4_avatar.gif


#111 Илия Горанов

Илия Горанов

    Член на УС на МБКБ

  • Управителен съвет
  • 7499 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    CLK200 Kompressor
    163hp, 2001, dark blue
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 30 януари 2013 - 23:38

М/у другото дисковете дето освен Drilled са и Groove са направени именно със тая цел да почистват накладките за да не свирят.

Ja ja... аз откакто сложих такива дискове съм много доволен - спират чудесно и са тихи, макар че и накладките са ми Ferodo и също съм доста доволен и от тях.

Съгласен, карай си с блокажите, докато не свикнеш, че всяка се хлъзга по различен начин.

Най-добре иди на някой паркинг, на широко и я похлъзгай там, та да свикнеш с поведението и после на път...
  • 0

Ако си задаваш въпроса "струва ли си да ремонтирам стария Мерцедес", по-добре го продай и си купи чисто ново Пежо, Мерцедес не е твоята марка!
Бабини деветиниclk.babailiica.comнаргиле


#112 Kainy

Kainy

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 396 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    CLK 200 Kompressor 1997
    Audi A6 3.0TDI 2005
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 31 януари 2013 - 01:02

НЕ НЕ :)
покарай няколко седмици със системите пък после я 'лъзгай по-здраво :)

btw не помня дали съм ти честитил и аз :)
със здраве да я караш , много бензин да гориш и малко ремонти да правиш!


Не знам, ама мойте блокажи така ме пратиха в един бордюр, та трябваше да купувам нова джанта :D Ама и без тях не си е играчка... А и честито естествено :)
  • 0
"My armies are all slain. My castle lies in ruins. My enemies have taken everything from me, all my wealth and power. But they could not kill me. I still walk the earth, weak but alive. They have taken everything but the beating of my undead heart.
Now they will learn of fear, these mewing babies who thought they could destroy me. I shall regain my powers, and I shall come to them in the night. And my visits shall not be kind."

#113 Bavarcho

Bavarcho

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 25 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София

Публикувано 31 януари 2013 - 09:03

Не знам какво ме плашихте с разход за сега дава среден разход 15.2 литра бенз - още е с бензина с който го купих де (може и немски да е)


Немския одавна беше свършил :lol
Искаме хубави снимки с новото окачване! :)

Човека с ескалейда се повози като карах бенца и сега почвал да си търси и той едно ЦЛК V8 :)


Пращай го ще му намерим :ninja
  • 0

#114 rado_ss

rado_ss

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 79 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Стара Загора
  • Автомобил:
    '08 W221 S320CDI 4Matic
    '04 W220 S320CDI
    '03 W211 E200 kompressor
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 31 януари 2013 - 09:10

Не знам какво ме плашихте с разход за сега дава среден разход 15.2 литра бенз -


Аз затова казах,че съжалявам,че не си взех по-голям двигател :) Моята средния й разход е точно 15/100,а както знаеш съм с 230К,без проблеми по него...засега поне не ги е открил никой :) Така,че карай смело и помисли кога ще си избиеш газта,коята ще ти е поне 2000лв...
  • 0

#115 mbthepower

mbthepower

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 2833 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Pleven D'ge
  • Автомобил:
    w140 s300 дизелак

Публикувано 31 януари 2013 - 09:27

тая газова се избива без никакви проблеми :)
  • 0
Публикувано изображение Публикувано изображение

W140 The best or nothing !
Тръгвай и карай така все едно шофираш Мерцедес и то S-Klasse . Тежко , бавно , полека и с финес , хората като видят муцуната и сами се сещат че трябва да ти дадът път и предимство.

#116 Kainy

Kainy

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 396 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    CLK 200 Kompressor 1997
    Audi A6 3.0TDI 2005
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 31 януари 2013 - 09:42

То на газовата е достатъчен психологическия ефект, че плащаш 1.30лв не 2.60лв :) Независимо дали наливаш по-честно...
  • 0
"My armies are all slain. My castle lies in ruins. My enemies have taken everything from me, all my wealth and power. But they could not kill me. I still walk the earth, weak but alive. They have taken everything but the beating of my undead heart.
Now they will learn of fear, these mewing babies who thought they could destroy me. I shall regain my powers, and I shall come to them in the night. And my visits shall not be kind."

#117 rado_ss

rado_ss

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 79 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Стара Загора
  • Автомобил:
    '08 W221 S320CDI 4Matic
    '04 W220 S320CDI
    '03 W211 E200 kompressor
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 31 януари 2013 - 10:23

Първо младеж наливам често,а не честно ;) Второ газта е 1,40,трето бензина е 2,50,четвърто с 44литра газ минавам 365км извънградско с 120км/ч,засечено вчера.
И има логика: на бенз 10/100 извън,20/100-градско,на газ- 12/100 извън,24/100 градско :) И да много е,но спрямо бенза е нормално и ми излиза доста по-евтино. Но на горенето на моята кола. Ако на колегата му гори бенз колкото моята,а газта му е 2 пъти по-скъпа за монтиране...незнам,той да си прецени.
  • 0

#118 Наско

Наско

    Джантата

  • Потребители на форума
  • 4931 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Mercedes Benz w202 C180
    Mercedes Benz w245 B150
    Mercedes Benz w164 AMG
    All Sold
    Now W163 M113

Публикувано 31 януари 2013 - 10:47

Пичове , колеги , братлета

Всяка газова се избива .. само , че не се избива за еднакво време на всички коли :)

и по 10 лева да прибирам на 100 км като правя по 3к градско ... пак ще ми е добре :)

300 лева на месец ще давам по малко :)

и 3 бона да е ГИ-то .. 1 година и съм на чисто / образно казано / :)

Този пост е редактиран от Наско: 31 януари 2013 - 10:48

  • 0
Градушка бие - слънце пече , аз съм си братче курназ момче

#119 Kainy

Kainy

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 396 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    CLK 200 Kompressor 1997
    Audi A6 3.0TDI 2005
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 31 януари 2013 - 11:45

Абе най-малкото си е допълнителен резервоар... Друго си е да имаш 100-110л вместо 62л...
  • 0
"My armies are all slain. My castle lies in ruins. My enemies have taken everything from me, all my wealth and power. But they could not kill me. I still walk the earth, weak but alive. They have taken everything but the beating of my undead heart.
Now they will learn of fear, these mewing babies who thought they could destroy me. I shall regain my powers, and I shall come to them in the night. And my visits shall not be kind."

#120 Наско

Наско

    Джантата

  • Потребители на форума
  • 4931 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Mercedes Benz w202 C180
    Mercedes Benz w245 B150
    Mercedes Benz w164 AMG
    All Sold
    Now W163 M113

Публикувано 31 януари 2013 - 11:49

Абе най-малкото си е допълнителен резервоар... Друго си е да имаш 100-110л вместо 62л...


От друга страна си е и допълнителна бомба .. друго си е да нямаш бомба ;)

Всеки с вижданията си :)
  • 2
Градушка бие - слънце пече , аз съм си братче курназ момче




2 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 2 гости, 0 анонимни