Към съдържанието

  •  

Снимка
- - - - -

CLK 430 V8 W208


  • Please log in to reply
145 мнения по тази тема

#1 batvas

batvas

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 40 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    MB
    W208 CLK430

    Alfa
    GTV - 3.0 V6 24v (for FUN)
    155 - 2,5 V6 - 12v (for FUN)
    164 - 2.0 TS - 8v

Публикувано 18 януари 2013 - 14:09

В продължение на темата ми за CLK W208
http://forums.mbclub...азсъждения-clk/

появи се една обява и мисля да ходя на оглед може би в събота
http://www.mobile.bg/11358436811756879

Какво мислите за тази обява и като цяло за двигателите М112 и М113 ?
Ако взема този V8 задължително ще слагам газов инжекцион. Мога ли да очаквам разход в София на газ около 20 литра и извънградско около 12-14 литра.
Последните дни изчетох бая в чуждите форуми за М112 - облужване, маслени магистрали, разход масло, газови уредби на М112 - та общо взето рискове има ако преди това е обслужван калпаво и ако нещо нямам късмет и нещи има с цилиндрите по двигателя и бутала да не се мъча за осн. ремонт а да купувам двигател нов от ударена.
Мисля да огледам колата, ако ми хареса как звучи и изглежда да я карам на пълен оглед и диагностика в Балкан стар ...и ако е ОК да вземам.
Сещате ли се за друга разлика межди 320 и 430 освен двата цилиндъра повече, по големия разход и допълнителните 4 свещи при обслужването (общо 16 при 430)
Да скачам ли на V8 пред V6 - колата ще се кара около 15 хиляди на година .

П.П. Предварително ли да запазя час в Балкан стар ?
Ако има хора разбиращи от ЦЛК и M112 - M113 бих се радвал да дойде някой с мен ( да ми пусне лично съобщение да разменим ртелефони и да се чуем - ще почерпя за огледа независимо от резултата)

П.П.П. Освен парите за покупка съм приготвил в момента още 5-6 хиляди за регистрация, пълно облужване и монтаж на газов инжекцион. (чудя се колко ще ми излезе читав ГИ за V8)
  • 0

#2 batvas

batvas

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 40 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    MB
    W208 CLK430

    Alfa
    GTV - 3.0 V6 24v (for FUN)
    155 - 2,5 V6 - 12v (for FUN)
    164 - 2.0 TS - 8v

Публикувано 18 януари 2013 - 14:26

Допълнение: Обадих се на човека от обявата и утре отивам да го гледам към 10-11 часа (колата е в София).

Този пост е редактиран от batvas: 18 януари 2013 - 14:26

  • 0

#3 Kainy

Kainy

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 396 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    CLK 200 Kompressor 1997
    Audi A6 3.0TDI 2005
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 18 януари 2013 - 14:59

Газивия инжекцион ще ти е около 2000лв, 2500лв макс мисля. На 4 цилиндъра хубавите са около 1300лв, а вече нагоре надценката е различна за различни марки и монтажници. Средно ако не се лъжа беше около 200лв за цилиндър отгоре на базовата цена за 4 цилиндъра. Вече за марка бих препоръчал Ланди или БРЦ, за други по хайенд не знам как стоят нещата, ама те сигурно са и много по-скъпи.
  • 0
"My armies are all slain. My castle lies in ruins. My enemies have taken everything from me, all my wealth and power. But they could not kill me. I still walk the earth, weak but alive. They have taken everything but the beating of my undead heart.
Now they will learn of fear, these mewing babies who thought they could destroy me. I shall regain my powers, and I shall come to them in the night. And my visits shall not be kind."

#4 Praetorian

Praetorian

    Salat Küchenchef

  • Потребители на форума
  • 1682 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Europe
  • Интереси:Немски премиуми задължително с резервна гума.
  • Автомобил:
    W212, R56

Публикувано 18 януари 2013 - 15:02

Колата е невероятна!
Ако ти трябва за евридейка, според подписа ти, е too much, според мен. В задръстванията и М111 на газ изглежда твърде лаком.

Във форума двама са монтирали ГИ на М113 без никаква драма. Трябва да се обадят скоро :)
  • 0

#5 kdl

kdl

    clockwork orange

  • Замразено членство
  • 8412 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Turbo Quattro
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 18 януари 2013 - 15:06

Газовият инжекцион няма да е самоадаптивен си мисля, че тази е още с кръглата букса и стария мениджмънт... освен ако нямаш късмет.
Писах му на колегата вече ЛС...
Най-общото е Балканстар да я гледат какво що.
Да се провери защо е толкова ниска.
Интериора ми изглежда малко занемарен, особено нагъналия се балатум до навигацията вляво.

Не е "като нова", но има шанс да е лесно поправима до такова състояние, ако колегата търси това.
  • 0

Audi_A4_avatar.gif


#6 batvas

batvas

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 40 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    MB
    W208 CLK430

    Alfa
    GTV - 3.0 V6 24v (for FUN)
    155 - 2,5 V6 - 12v (for FUN)
    164 - 2.0 TS - 8v

Публикувано 18 януари 2013 - 15:18

To това до навигацията е нагънато и от двете срани като гледам, ама това да му е. А какво ще рече, че ГИ няма да е самоадаптивен. Какво да гледам за да "имам късмет" както казваш ?

A не знам защо да не е евридейка ако гори 20 газ. Сегашната ми евридейка от 6 години гори в София по 14-15 бензин.

Този пост е редактиран от batvas: 18 януари 2013 - 15:21

  • 0

#7 Bavarcho

Bavarcho

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 25 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София

Публикувано 18 януари 2013 - 16:18

Да се провери защо е толкова ниска.


Да се провери защо е толкова ниска.


Е ти как мислиш :dry
Сигурно са резнати пружините :D

Съмнявам се някой да деде толкова пари за тези джанти и да резне пружините..

п.с. Сериозно поне пружините са Eibach :dry

п.с. Извинявам се за двойния пост :wacko
  • 0

#8 batvas

batvas

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 40 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    MB
    W208 CLK430

    Alfa
    GTV - 3.0 V6 24v (for FUN)
    155 - 2,5 V6 - 12v (for FUN)
    164 - 2.0 TS - 8v

Публикувано 18 януари 2013 - 16:22

Абе предполагам не са толкова скъпи оригинални пружини - искам да си е висока колата, че за БГ е кофти така ниска (имам една такава нисичка в гаража) Иначе AMG пакета кърти

А от къде знаеш , че пружините са Eibach - да не си я гледал вече.
  • 0

#9 Bavarcho

Bavarcho

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 25 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София

Публикувано 18 януари 2013 - 16:32

Абе предполагам не са толкова скъпи оригинални пружини - искам да си е висока колата, че за БГ е кофти така ниска (имам една такава нисичка в гаража) Иначе AMG пакета кърти

А от къде знаеш , че пружините са Eibach - да не си я гледал вече.


Преди малко ги погледнах. Но е мноого ниска и не можах да видя амортисьорите, но сигурно и те са от марковите.
Ако беше по-висока щеше да е грозно. В момета е доста добра височина, джантите са точно по веждата.


п.с. Аз я продавам :D
  • 0

#10 Ivan W210

Ivan W210

    Член на МБКБ

  • Членове на клуба
  • 2836 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    E320 4MATIC
    E 250 TD
    150hp,1999
    ОГИН БЕШЕ!!!

Публикувано 18 януари 2013 - 16:39

batvas черпиш инфо от извора!
  • 0

#11 batvas

batvas

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 40 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    MB
    W208 CLK430

    Alfa
    GTV - 3.0 V6 24v (for FUN)
    155 - 2,5 V6 - 12v (for FUN)
    164 - 2.0 TS - 8v

Публикувано 18 януари 2013 - 16:47

Преди малко ги погледнах. Но е мноого ниска и не можах да видя амортисьорите, но сигурно и те са от марковите.
Ако беше по-висока щеше да е грозно. В момета е доста добра височина, джантите са точно по веждата.


п.с. Аз я продавам :D


Aми значи ще се видим утре :) Ако искаш сподели нещо повече за колата!
Серьозно съм тръгнал за CLK и паричките са ми готови. (да вярно, че се колебая за двигателите - иначе съм карал осмак единствено на BMW 745i и мога да кажа , че разхода му ми хареса - колкото на моя шестак само , че от кола 333 к.с)
  • 0

#12 kdl

kdl

    clockwork orange

  • Замразено членство
  • 8412 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Turbo Quattro
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 18 януари 2013 - 17:03

Ти не си ли същия Баварчо от БМВ форума, който взе Е36ица сега и имаше някаква Импреза?
  • 0

Audi_A4_avatar.gif


#13 Bavarcho

Bavarcho

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 25 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София

Публикувано 18 януари 2013 - 17:07

Aми значи ще се видим утре :) Ако искаш сподели нещо повече за колата!
Серьозно съм тръгнал за CLK и паричките са ми готови. (да вярно, че се колебая за двигателите - иначе съм карал осмак единствено на BMW 745i и мога да кажа , че разхода му ми хареса - колкото на моя шестак само , че от кола 333 к.с)


Да, доколкото разбрах си близо :) (по телефона си говорил с баща ми, на този телефон пускам обяви и двамата отговаряме на него, ако искаш мога да ти дам на ЛС и моя личен)
За колата какво да ти кажа (утре ще я шидиш сам и ще си говорим) - "нагъналия се балатум" около навигацията, според мен някой е опитвал да маха навигацията по душмански начин.
Мотора работи ОК, държи стабилни обороти. Скоростите превключват мазно без забавяне, при местене на лоста на място няма удъри и тупкания, тръгва нормално без газ. Окачването е доста ниско, като прибавим и по-ниските прагове и брони, но не е много твърдо. (даже за моя стандарт, неизобщо не е твърдо). Няма тропания.
Бях й "метнал око", но пък съм фен на друга марка. Макар, че колата ме учуди доста с управлението и поведението на пътя.

Можех и по-скъпа да я публикувам, но предит, че не е перфектна сметнах че не е нужно да прекалявам. Макар да няма друго подобно 430, с такъв пакет. А и джантите струват доста, в ибей има само няколко 18 цолови и цените са хубави.

п.с. Ако си е проблем височината, не е тшоята кола. АМГ пакета е доста по-нисък от стандартните брони/прагове. С пружини ще я вдигнеш малко, но ще изгуби линията която има в момента.
  • 0

#14 Bavarcho

Bavarcho

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 25 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София

Публикувано 18 януари 2013 - 17:10

Ти не си ли същия Баварчо от БМВ форума, който взе Е36ица сега и имаше някаква Импреза?


Същия съм, там съм най-активен. (по доста други форуми само чета и се образовам, преди пишех в един друг мерцедес форум, но там не са много активни)
За колите си се объркал :) Е36 съм имал, но Импреза не. (е за продаване, но не се брои)
  • 0

#15 Алфонсо

Алфонсо

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 2773 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Mercedes-Benz C124- 92г 200CE -продаден
    Mercedes-Benz W210-97г E200 Avantgarde- продаден
    Mercedes-Benz C208- 99г CLK200 Kompressor-продаден
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 18 януари 2013 - 20:58

Хубаво ЦЛК, обаче шофьорът явно не е пускал с едната ръка копчето на навигацията, а с другата духалката до стъклото, през цялото време, докато е изминавал тези 94 хил км. ;)
Към купувача: Имай в предвид че е много ниско за всекидневно каране в София, ще замине пакета, а оттам и целия вид на колата.

Този пост е редактиран от Алфонсо: 18 януари 2013 - 21:00

  • 0




5 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 5 гости, 0 анонимни