Към съдържанието

  •  

Снимка
- - - - -

DIY: Парктроник (китайски) с оригинален дисплей(проектче в развитие)


  • Please log in to reply
61 мнения по тази тема

#31 Илия Горанов

Илия Горанов

    Член на УС на МБКБ

  • Управителен съвет
  • 7499 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    CLK200 Kompressor
    163hp, 2001, dark blue
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 29 юни 2011 - 11:24

Освен това, не се обръщаш назад, а гледаш в огледалото ;)
По идея - ако караш назад - гледаш назад (дали се обръщаш или с огледало) и е по-добре индикацията да е така поставена, че да я виждаш като караш назад!
  • 0

Ако си задаваш въпроса "струва ли си да ремонтирам стария Мерцедес", по-добре го продай и си купи чисто ново Пежо, Мерцедес не е твоята марка!
Бабини деветиниclk.babailiica.comнаргиле


#32 USA

USA

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 173 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Бургас
  • Интереси:Риболов,Компютри,Фитнес
  • Автомобил:
    CLK 200 1998

Публикувано 30 юни 2011 - 12:26

,Колеги да попитам как се сваля тази лайсна?Има ли чалъм и само нея трябва да сваля без бронята нали?Плюс минус вадя от стопа от буксата доколкото разбрах?
  • 0
LAS VEGAS

#33 kdl

kdl

    clockwork orange

  • Замразено членство
  • 8412 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Turbo Quattro
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 30 юни 2011 - 12:35

За лайстната, по-добре свали бронята, че няма вадене иначе. Т.е. има, но отнема толкова много време и е толкова пипкаво занимание, че няма смисъл. По-лесно развий болтовете на бронята и я откачи от вътре.

Иначе + се взима от стопа, но не онзи на калника, а онзи на капака :)
  • 0

Audi_A4_avatar.gif


#34 a_atanasov

a_atanasov

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 1713 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:114445

Публикувано 30 юни 2011 - 12:35

Плюс и минус се взима от светлината за заден ход, не от стоп машинката.
При мен W202, също има лайсна, но тя е така закачена за цялата броня, че няма чалъм да я свалиш само нея. Също така, бронята има пет болта, два от тях са скрити. Ако не тръгне бронята търси скрити болтове. Задължително ти трябва втори човек, за да не я изпуснеш и да се надере. Чак като свалиш бронята ще разбереш къде да направиш дупките, че има едни ребра. Също така и едни дунапрено-подобри формирования, които не знам как са сложени без да ги счупят. Аз ги счупих. Сигурно са ползвали обувалка.
После прокарваш жиците и се кефиш.
Аз моя дисплей съм го монтирал на таблото, че карам назад на огледала. Сигурно ми е дебел врата щото карам Мерцедес.
  • 0

#35 USA

USA

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 173 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Бургас
  • Интереси:Риболов,Компютри,Фитнес
  • Автомобил:
    CLK 200 1998

Публикувано 30 юни 2011 - 19:57

Плюс и минус се взима от светлината за заден ход, не от стоп машинката.
При мен W202, също има лайсна, но тя е така закачена за цялата броня, че няма чалъм да я свалиш само нея. Също така, бронята има пет болта, два от тях са скрити. Ако не тръгне бронята търси скрити болтове. Задължително ти трябва втори човек, за да не я изпуснеш и да се надере. Чак като свалиш бронята ще разбереш къде да направиш дупките, че има едни ребра. Също така и едни дунапрено-подобри формирования, които не знам как са сложени без да ги счупят. Аз ги счупих. Сигурно са ползвали обувалка.
После прокарваш жиците и се кефиш.
Аз моя дисплей съм го монтирал на таблото, че карам назад на огледала. Сигурно ми е дебел врата щото карам Мерцедес.

Ам той парктроника стои включен постоянно или когато дам назадна тогава ще се включва?
  • 0
LAS VEGAS

#36 kdl

kdl

    clockwork orange

  • Замразено членство
  • 8412 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Turbo Quattro
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 30 юни 2011 - 20:12

Oчевидно щом го връзваш за + на светлините за заден ход, свети само като включиш на задна ;)
Иначе ми се струва малко налудничаво постоянно да пищи като някой дойде по-близо от 2 метра до теб на светофар или където и да е.
  • 0

Audi_A4_avatar.gif


#37 USA

USA

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 173 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Бургас
  • Интереси:Риболов,Компютри,Фитнес
  • Автомобил:
    CLK 200 1998

Публикувано 03 юли 2011 - 16:11

Днес цял ден си играх с тази броня...ужас...болтовете накраядо гумите отгоре не са отвивани с години и се заоблиха и с ножовката рязохме ....другото после стана идеално....остана само с + и - на задните да го свържа и е готов :)
  • 0
LAS VEGAS

#38 a_atanasov

a_atanasov

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 1713 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:114445

Публикувано 04 юли 2011 - 05:58

А поне сети ли се да направиш някоя и друга снимка?
  • 0

#39 USA

USA

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 173 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Бургас
  • Интереси:Риболов,Компютри,Фитнес
  • Автомобил:
    CLK 200 1998

Публикувано 07 юли 2011 - 15:08

Има 3 жички на буксата на стопа .Коя е + и - жълта с сиво,кафява или зелена с бяло?Ам И направо оголвам преди буксата и свързвам и изолирам?А на 3 тата снимка кабелите за тока трябва да ги прекарам по тази тръба на багажника ли?Няма ли да се прекъснат от постоянното затваряне на багажника?Има ли някакъв начин за направа?
И да кажа не са 5 болта на бронята а 7 + 2 та на края на калниците( 3 са централно ,и по 2 от ляво и отдясно които държат бронята отстрани и отгоре)


Тука където е бялото ще сложа апаратчето зад кората.
Публикувано изображение
Публикувано изображение
Публикувано изображение
  • 0
LAS VEGAS

#40 USA

USA

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 173 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Бургас
  • Интереси:Риболов,Компютри,Фитнес
  • Автомобил:
    CLK 200 1998

Публикувано 08 юли 2011 - 10:29

Никой ли незнае кое от кабелчетата е + и кое е за -?
  • 0
LAS VEGAS

#41 kdl

kdl

    clockwork orange

  • Замразено членство
  • 8412 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Turbo Quattro
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 08 юли 2011 - 10:40

Кафевия е минуса. Бодни в пина едно кабелче през някаква крушка и виж като включиш задна, на кой от другите пинове светва.
Другия кабел е за задните светлини за мъгла, ама не ги нзам наизуст.

Пусни кабела от там по пластмасовата кора на багажника. Остави малко свободно, да не се скъсат като затвориш багажника. Аз направих веднъж тази грешка :)
Според мен е по-удачно модула да е зад мокета, а не зад кората. Погледни на моите снимки в началото, наврял съм го зад една ламарина, зад кората. Много по-лесно е да оправиш кабелите там.
  • 0

Audi_A4_avatar.gif


#42 adv_petrov

adv_petrov

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 101 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    A210 AMG Evo

Публикувано 19 юни 2012 - 13:57

За да не отварям нова тема, ще си позволя да питам в настоящата: имам фабричен парктроник, и предния десен дисплей се пълни и пищи постоянно, когато работи (при ниска скорост и на място). Обяснявам си го, че някой от трите датчика в дясната лайсна на бронята, е дефектирал. Въпросът ми е: как да разбера кой точно, без да се набутам да купя три нови, че и сигурно са маса пари... Иде ми на ум да сваля някой от тия трите отляво и да го ползвам като заместител на един по един от десните, ама е голяма играчка...
  • 0

"AMG? Ово je стандарт каj нас!!!"


#43 kdl

kdl

    clockwork orange

  • Замразено членство
  • 8412 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Turbo Quattro
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 19 юни 2012 - 14:23

Toва което си намислил, е това което и аз бих направил.
Другия вариант е да купиш един датчик и да направиш същото.
Един колега се мъчеше с диагностики и т.н., но накрая май проба-грешка метода оправи нещата.
  • 0

Audi_A4_avatar.gif


#44 Praetorian

Praetorian

    Salat Küchenchef

  • Потребители на форума
  • 1682 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Europe
  • Интереси:Немски премиуми задължително с резервна гума.
  • Автомобил:
    W212, R56

Публикувано 19 юни 2012 - 14:33

adv_petrov, няма проблем да спираш захранването на датчиците един по един - останалите няма да изгорят. Провал съм го. Така с най-много три дърпания, ще знаеш кой ти е проблематичният датчик (теоретично).

Обаче, имай предвид, че проблемите могат да идват от кабелите, пиновете на сензорите, от модула, влажност или нещо изключително тъпо.
При мен зимата паркроникът стачкуваше. :) Като се стопли пак проработи. Чакам с нетърпение следващите студове.


И все пак нямаше да е зле да отвориш нова/друга тема. Тази е малко встрани от проблема ти.

Този пост е редактиран от Praetorian: 19 юни 2012 - 14:33

  • 0

#45 ionata

ionata

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 143 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    ML320 W163

Публикувано 19 юни 2012 - 14:38

Колеги, сега видях темата и исках да поздравя хората са хубавата идея и прекрасното изпълнение. Ако я бях видял тази тема по-рано сигурно щеше да ми е доста по-лесно но какво да се прави. Да ви кажа, че и аз си закупих парктроник от Илианци. В началото исках да е само със зумер, за да не се налага до му монтирам и дисплейчето и тн., но нямаше такива само със зумер и си викам що пък да не си взема с дисплей. След като го взех, пробих бронята, прекарах кабелите през единия стоп в купето и сложих дисплея на тавана на колата отзад. Стана почти като оригинално, само дето не е в плафон, ама иначе си е екстра и стана за около час и малко. Ако някой се заинтересува мога да го снимам.
Поздрави момчета.
  • 0




0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни