Към съдържанието

  •  

Снимка
- - - - -

DIY: Парктроник (китайски) с оригинален дисплей(проектче в развитие)


  • Please log in to reply
61 мнения по тази тема

#1 kdl

kdl

    clockwork orange

  • Замразено членство
  • 8412 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Turbo Quattro
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 11 февруари 2011 - 19:52

Не че нямам парктроник, имам си, от тип EPS, за него друга съдба глася в дългосрочен план.
Поръчах един за 20 и няколко долара и взе че дойде. Нали комшийката ми забра леко бронята, а и тя се белеше след като я боядисаха много "професионално". Че и оригиналните са с по 4 датчика на задната. Идеално се стекоха обстоятелствата. Каското ще ми покрие боядисването, а аз докато е свалена бронята ще окабеля датчиците.

Дотук всичко хубаво, ама дисплеят на китайчето е ужасен. Иначе върши отлична работа, тествах го на Gangsta Man на колата. Точно си работи.
И сега къде да го сложа тоя китайски дисплей? Голяма дилема, къде ли не се въртях, то няма никакво място за "побългаряване" по таблото на CLK-то.
Мислих, умувах и реших да сложа оригинален дисплей от Мерцедес. Да, няма да пише на колко см. съм от обекта, но ме боли фара. Не че не може да се направи, ама аз си искам да е оригиналдъ.

И се почна едно търсене на плафон с дисплей за парктроник (вече около 2 месеца). Е... намерих! И то за приемлива сума според мен. Доста по-евтино от в eBay, че там най-евтино за 60лв. намирах и то не беше сигурно що за птица е.

Парт номера е: A2108201401 Който има EPC, да го търси! Ще бъдете изненадани на колко много модели се монтира. Найс, а?
И сега трябва да подкараме мерцовия да работи със сигнала от китайчето. Нямам си идея още как ще стане, но като стане и вие ще знаете :)
Няма да дупча махагоните да слагам бутон за парктроника. Може да си сложа един до volume-a на баса на кората над педалите да спира пищялката ако бронята е покрита със сняг, но това са бели кахъри.

Ето и малко снимки за начало. След като тестваме и се уверим, че всичко работи, ще има и по-нататъшни снимки от монтажа, окабеляването и ще ви покажа къде се крие една гумена тапа под бронята към купето. Едно птиченце ми каза, че дупчат ламарините за да ги прекарат, което е немислимо и недопустимо :)!

Публикувано изображение

Прикачени файлове


  • 0

Audi_A4_avatar.gif


#2 Real_Madrid

Real_Madrid

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 501 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    W210 300TD
    VW POLO N9
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 11 февруари 2011 - 21:11

Е най-накрая го намери тоз прословут плафон.:icon_welldone:

Добре де няма ли да можеш да внедриш китайския дисплей в плафона.
  • 0
ГАЗОВ ИНЖЕКЦИОН - ПРОДАЖБА, МОНТАЖ И НАСТРОЙКА ОТ МАКС ГАЗ
http://maxgas-bg.com/
бул. Асен Йорданов 17
+359 878 14 14 60










Публикувано изображение

#3 mradulov

mradulov

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 3721 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Интереси:Автомобили
  • Автомобил:
    S203 220CDI Автоматик 2005г.

Публикувано 11 февруари 2011 - 21:55

Парт номера е: A2108201401 Който има EPC, да го търси! Ще бъдете изненадани на колко много модели се монтира. Найс, а?
И сега трябва да подкараме мерцовия да работи със сигнала от китайчето. Нямам си идея още как ще стане, но като стане и вие ще знаете :)
Публикувано изображение

Това адско прилича на плафон с дисплей като за моята кола. Явно се монтират на много модели :)
Подкарването на оригиналния дисплей с китайчето, обаче не виждам как ще го постигнеш. Имам едни подозрения, че ще трябва някак да научиш китайчето на CAN протокол, да го идентифицираш, да го приоритизираш и да кажеш на останалите да не му обръщат внимание. Възможно е да няма подходящо окабеляване на задния плафон, ако фабрично не е имало паркинг асистент. Не съм разбирач по CAN, ама с гуглето се оправям, тъй че ще помагам с каквото мога. Имам и няколко приятелчета дето ровчат и са по-запознати, тъй че и помощ от приятел може да се ползва.
Китаеца мулти-бъс ли е?

По-лесно ми се вижда да се разколачи китайския дисплей, да му се придаде желаната форма и да вмъкне в плафона елегантно.

Kаква ти е идеята за EPS-a?
Аз мислех да слагам подобно нещо заради жената, ама голям зор с дисплейя, пък не ми се искаше да усриам автомобила, а на комбито няма задна кора.
  • 0
Mercedes-Benz - Unlike any other!

#4 Gangsta Man

Gangsta Man

    Рапeр

  • Членове на клуба
  • 3671 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:5Rich-California
  • Автомобил:
    Mercedes-Benz W 140 S500 L
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 11 февруари 2011 - 21:58

Не знам за Вас колеги ама всичко по югозападна България съм питал и разпитал за тоя прословут плафон и не го намерих, радвам се че Лилов най накрая го е намерил, а колкото до проекта аз съм сигурен, че скоро време ще е успешно завършен.
П.С Ех Коце хубаво ще беше това пиленце да те познава малко по отрано:)
  • 0
Публикувано изображение

By Batev

#5 kdl

kdl

    clockwork orange

  • Замразено членство
  • 8412 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Turbo Quattro
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 11 февруари 2011 - 22:28

Няма изобщо да пипаме CAN-a. Директно го заобикаляме и се прави като нормална кола с отделни и независими една от друга системи.
Иначе има варианти за дисплея, рано е, ще кажем как като тръгне. Китайчето определено няма да припари вътре в плафона :)!

EPS-a ще отиде на една кола, която не съм купил още, но сериозно се оглеждам за правилен екземпляр!
  • 0

Audi_A4_avatar.gif


#6 mradulov

mradulov

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 3721 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Интереси:Автомобили
  • Автомобил:
    S203 220CDI Автоматик 2005г.

Публикувано 11 февруари 2011 - 22:34

Няма изобщо да пипаме CAN-a. Директно го заобикаляме и се прави като нормална кола с отделни и независими една от друга системи.
Иначе има варианти за дисплея, рано е, ще кажем как като тръгне. Китайчето определено няма да припари вътре в плафона :)!

Точно поради тази причина мисля, че е по-добре да се пробва китаеца в плафона, щото имам едни сериозни подозрения че оргининалния дисплей работи през CAN-a. Това са подозрения все пак, така че твоя опит ще е водещ. Дано да бъркам.
  • 0
Mercedes-Benz - Unlike any other!

#7 HIFI

HIFI

    Член на МБКБ

  • Членове на клуба
  • 120 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Интереси:Еlectronics, Embedded Software Development for Microcontrolers, BasketBall
  • Автомобил:
    CLK 320 W208
    m112 18V V6 218hp
    SmaragdSchwarz

Публикувано 11 февруари 2011 - 23:53

И точно тук се намесвам пак аз и няма да има проблем с CAN-a, а ако всичко е наред и на централния му дисплей ще пише метрите (дава на радио) и RDS-а му праща надписи с метрите :)
  • 0

#8 mradulov

mradulov

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 3721 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Интереси:Автомобили
  • Автомобил:
    S203 220CDI Автоматик 2005г.

Публикувано 12 февруари 2011 - 21:53

И точно тук се намесвам пак аз и няма да има проблем с CAN-a, а ако всичко е наред и на централния му дисплей ще пише метрите (дава на радио) и RDS-а му праща надписи с метрите :)

Я дай по-подробно, че нещо не разбирам? Какво общо има паркасиста с радиото и РДС-а(ако имаш предвид РДС на радиото, който иде на честоти между 53 и 57kHz).
Аз лично опит нямам с подобно чудо и ми е много интересно.
  • 0
Mercedes-Benz - Unlike any other!

#9 HIFI

HIFI

    Член на МБКБ

  • Членове на клуба
  • 120 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Интереси:Еlectronics, Embedded Software Development for Microcontrolers, BasketBall
  • Автомобил:
    CLK 320 W208
    m112 18V V6 218hp
    SmaragdSchwarz

Публикувано 13 февруари 2011 - 14:13

Пояснявам:
понеже Коцето е махнал оригиналния касетофон и от таблото му като отине на неговото под меню пише OFF. Аз мисля да направя като отиде там да пише, че е пуснато и да предава оставащите метри като RDS данни от касетофона към дисплея....
  • 0

#10 mradulov

mradulov

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 3721 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Интереси:Автомобили
  • Автомобил:
    S203 220CDI Автоматик 2005г.

Публикувано 13 февруари 2011 - 22:11

Пояснявам:
понеже Коцето е махнал оригиналния касетофон и от таблото му като отине на неговото под меню пише OFF. Аз мисля да направя като отиде там да пише, че е пуснато и да предава оставащите метри като RDS данни от касетофона към дисплея....

Пак не схванах, ама май е най-добре на живо да обясниш. На някоя среща ще разкажеш, а ако вече сте го подкарали, направо ще покажеш.
  • 0
Mercedes-Benz - Unlike any other!

#11 kdl

kdl

    clockwork orange

  • Замразено членство
  • 8412 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Turbo Quattro
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 11 март 2011 - 21:58

Maлко по малко...

Публикувано изображение
  • 0

Audi_A4_avatar.gif


#12 daimler1

daimler1

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 5183 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Варна
  • Автомобил:
    в миналото W111 280E 62г.
    W123 230E 83г.
    W 124 220Е,
    W202Т 250 TD 97г.
    W210 E220CDI
    Сега:
    E500T 4-matik AMG
    SL500 R 230

Публикувано 11 март 2011 - 23:10

Пояснявам:
понеже Коцето е махнал оригиналния касетофон и от таблото му като отине на неговото под меню пише OFF. Аз мисля да направя като отиде там да пише, че е пуснато и да предава оставащите метри като RDS данни от касетофона към дисплея....

Извинявам се,че се намесвам в темата но и аз се заинтересувах от изписването на оставащите метри?Карам В210-2001г с преден и заден парктроник,моя плафон е абсолютно същия и ми показва и отпред и отзад само зелени чертички и като преближа много идват червените и пищи!Не показва или аз не съм го настроил да показва никакво разстояние!?Колата е с Команд,така наречената"голяма навигация".
  • 0

#13 kdl

kdl

    clockwork orange

  • Замразено членство
  • 8412 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Turbo Quattro
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 11 март 2011 - 23:11

Не може твоята да го покаже. Аз слагам китайски, който го показва. Ще видим как ще свърши работата ;)
  • 0

Audi_A4_avatar.gif


#14 daimler1

daimler1

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 5183 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Варна
  • Автомобил:
    в миналото W111 280E 62г.
    W123 230E 83г.
    W 124 220Е,
    W202Т 250 TD 97г.
    W210 E220CDI
    Сега:
    E500T 4-matik AMG
    SL500 R 230

Публикувано 11 март 2011 - 23:23

Не може твоята да го покаже. Аз слагам китайски, който го показва. Ще видим как ще свърши работата ;)

А--ха!!!Абе викам да не би пак нещо да не съм разбрал... :flagMB new:
  • 0

#15 Gangsta Man

Gangsta Man

    Рапeр

  • Членове на клуба
  • 3671 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:5Rich-California
  • Автомобил:
    Mercedes-Benz W 140 S500 L
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 12 март 2011 - 00:32

Коцка недовиждам или май ми се струва, че си ги дупчил дупките от външната страна на бронята?
Ама като се замисля ти нали ще я пребоядисваш цялата така ,че няма значение :)
Мале мале проекта е в сериозно развитие както гледам вече :)
  • 0
Публикувано изображение

By Batev




0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни