Към съдържанието

  •  

Снимка
- - - - -

Автомобилът на старо: Mercedes-Benz CLK


  • Please log in to reply
64 мнения по тази тема

#16 Marty

Marty

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 604 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Радомир/ София
  • Автомобил:
    Vito 112CDI 2002
    C S203 2.7CDI 2002
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 31 май 2011 - 21:40

-Естествено че се различава, французинът излиза по-солен!
+1

-Колега, ако попаднеш на хубав модел, нищо не пипаш освен консумативите и си караш и си свиркаш.
Абсолютно вярно! Аз на колата за 16000км не пипнах НИЩО освен смяната на маслото и филтрите(2 пъти по 130лв)

-На мен редовно си ми е около 14л/100км в града
Зависи къде и как караш в града. На мене редовно си ми даваше 9-11л, само че избирам пътища в които не спирам и не се набутвам в задръствания. Правил съм и по-малък разход ама си е разправия.

-абе май май няма много разлика между 136 конския двигател и 193 конския в харча? Или се бъркам?
Не си помисляй за 136 коня!!! (мой съвет) Разлика в харча няма!

-И друго искам да попитам на тея 136 кончета данъка им на година ще е някъде 200 лв +
Данъка на мен ми беше 330лв за 192кс. (Пернишка област)

- Въпросът ми е дали с 1200-1300 лв чиста заплата мога да подържам спокойно такава кола, без да трябва когато се налага да се смени нещо - като платя да се стискам до края на месеца.
Ще се справяш с поддръжката, но е хубаво е да си видиш приоритетите в живота- дали да работиш за колата, или да се чувстваш спокоен да правиш това от което имаш нужда, гаджета, екскурзии, излизания, глезотии и тн. Аз имах ЦЛК и ми беше супер само че не ми стигаха парите за други неща които ме правят щастлив. За това продадох колата и си карам 124ката и започвам екскурзии разходки походи, социални контакти, приятели с които имам хубави преживявания. Рещаваш кое предпочиташ и действаш.

Моите лични наблюдения:
-Колата е невероятна!
-Бърза и харчи много прилично
-Много здрав автомобил(наистина здрав) Аз случих на здрава кола и не съм правил ремонти.
-Усещането да караш такъв автомобил е неописуемо, но ако го подкараш (което искрено ти пожелавам) ще разбереш за какво иде реч и защо Мерцедес е велика марка.
-Ако се качиш на Мерцедес после трудно ще се качиш на друг автомобил, така че внимателно с качването на жизнения стандарт! :)

Има някои неща които трябва да имаш на предвид:
-Данък -330лв
-каско - около 900лв
-гуми - около 500-600лв (2 пъти- летни и зимни)
-ГО, преглед, винетка - 340лв (но това си е и за другите автомовили)
-Разход гориво - в моя случай 300-350лв на месец
Това са неща при перфектен автомобил, натам вече отиваш в неизвестното с личния си късмет.

Успех колега! Дано имаш удоволствието да си вземеш Мерцедес!
P.S. После да не забравиш да ни почерпиш! :flagMB new:
  • 0
Публикувано изображение

#17 ovanessy

ovanessy

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 46 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Бургас / София
  • Автомобил:
    Mercedes CLK

Публикувано 31 май 2011 - 22:21

Ейй здравейте пак и ви благодаря много за коментарите. Оценявам ги наистина. И аз така мисля. Пари за поддръжка ще се дават незавизимо дали карам да речем Калибра или ЦЛК. Разликата е там , че едното е кошница а другото мислен автомобил - истински. За какво тогава да не карам автомобил. Простете за израза, но Е..л съм му майката - един път се живее, а и мечта ми е да карам ЦЛК от много време насам. Просто нямах финансовата база поне да го сторя.
А иначе говорейки за ЦЛК вижте какво съм харесал: искам вашето експертно мнение. Прочетох, че ако се взима ЦЛК е добре да е от 2000 година нататък. Та ето линка:

http://www.cars.bg/u341448

Благодаря ви много още веднъж и се надявам клубът на ЦЛК-тата да се увеличи с още един в не толкова далечно бъдеще.

Поздрави

С.
  • 0

#18 ovanessy

ovanessy

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 46 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Бургас / София
  • Автомобил:
    Mercedes CLK

Публикувано 31 май 2011 - 22:33

- Въпросът ми е дали с 1200-1300 лв чиста заплата мога да подържам спокойно такава кола, без да трябва когато се налага да се смени нещо - като платя да се стискам до края на месеца.
[b]Ще се справяш с поддръжката, но е хубаво е да си видиш приоритетите в живота- дали да работиш за колата, или да се чувстваш спокоен да правиш това от което имаш нужда.


Благодаря ти за мнението. Ами да ти кажа - не обичам да пътувам и да ходя по ексукрзии. В момента при положение, че си купувам от каквото имам нужда, че и малко глезотийки мога да заделям едно 400-500 лв на месец, понякога дори и повече.
Работата не ми е далеч, но да ти кажа да се возя с градския транспорт не си е работа. Друго си е да си се качиш спокойно на автомобила и да си потеглиш.

ЦЛК - истината не е някъде там , ами си е направо тук.

Поздрави и благодаря пак

С.
  • 0

#19 ovanessy

ovanessy

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 46 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Бургас / София
  • Автомобил:
    Mercedes CLK

Публикувано 01 юни 2011 - 09:25

Ето какво ми хвана окото: http://www.cars.bg/u341448

Моля ви за мнения

Благодаря

С
  • 0

#20 kdl

kdl

    clockwork orange

  • Замразено членство
  • 8412 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Turbo Quattro
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 01 юни 2011 - 09:32

Колега, дай да не омацваме хубавата тема с такива въпроси. Пусни една нова тема, че си избираш кола и да си пишем в нея.
Иначе за сивата... какво да ти кажа: 136 коня, с 3 ключа и почти без екстри. Аларма и да има, не е фабричната.
При CLK: Elegance & Avantgarde се различават само в хромираните линии от вън и в цвета на махагона вътре.
  • 0

Audi_A4_avatar.gif


#21 ovanessy

ovanessy

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 46 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Бургас / София
  • Автомобил:
    Mercedes CLK

Публикувано 01 юни 2011 - 09:35

Извинявайте.

Започвам нова тема

Мерси

С.
  • 0

#22 lazarini

lazarini

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 77 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Несебър
  • Автомобил:
    w202 Ц200 Компресор - 96г.

Публикувано 01 юни 2011 - 12:46

Ето какво ми хвана окото: http://www.cars.bg/u341448

Моля ви за мнения

Благодаря

С

с този двг :nono:
  • 0

#23 Masaro_Verita

Masaro_Verita

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 12 Мнения:
  • Град:Sofia
  • Автомобил:
    Mercedes Clk 320 coupe 2001

Публикувано 04 август 2012 - 21:28

Здравейте, колеги,

Днес си купих Mercedes Clk 320 купе 2001 г и веднага се присъединявам към клуба. На 45 години съм и никога досега не съм карал мерцедес, но машината ме грабна веднага и почти не съм мислил - за 15ина минути приключихме сделката и останах с много приятно чувство. Колата изглежда и дори мирише на нова. Отдолу няма грам масло, върви страшно и свети отвсякъде. Пишат я на 70000 км и дори аз, дъртия скептик, съм склонен да повярвям. Малко май градския разход ще поозорва, но това е. Радвам се, че се присъединявам към вас. Да сме живи и здрави, да споделяме информация и да си помагаме. Поздрави на всички!!!
  • 0

#24 kdl

kdl

    clockwork orange

  • Замразено членство
  • 8412 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Turbo Quattro
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 04 август 2012 - 22:27

Колега, добре дошъл.

2-3 неща за добре дошъл.
Това е линкът към ЦЛК раздела: http://forums.mbclub...B0%D1%81%D0%B0/
Ако желаеш да видиш муцуните на накои от хората във форума, заповядай на срещите ни. Сряда и уикенда. Повече информация тук: http://forums.mbclub...82%D0%B8%D1%8F/
Имаме си и темичка за ЦЛК-тата във форума: http://forums.mbclub...B0/page__st__30
Имаме си и Гараж във форума: Можеш да попълниш информация за твоята кола вътре заедно със снимки: http://forums.mbclub.bg/garage/

На главната страница вдясно има "напомняне" за предстоящи събития. Но не пречи да пускаш по едно запитване в темите за срещи кога се събираме. :)

Добре дошъл още веднъж.
Колкото до присъединяването към клуба. Заповядай на някоя среща, ако ни харесаш грозните муцуни, едно заявление и си в клуба :)
Виж тук: http://bulgaria.merc...ship/226/de/001
  • 0

Audi_A4_avatar.gif


#25 Masaro_Verita

Masaro_Verita

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 12 Мнения:
  • Град:Sofia
  • Автомобил:
    Mercedes Clk 320 coupe 2001

Публикувано 04 август 2012 - 23:03

:) Благодаря, колега! С най-голямо удоволствие ще се присъединя. Нека приключа в понеделник с формалностите и да й се покефя. Да събера впечатления. Благодаря и за линковете. Поздрави, Атанас
  • 0

#26 Masaro_Verita

Masaro_Verita

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 12 Мнения:
  • Град:Sofia
  • Автомобил:
    Mercedes Clk 320 coupe 2001

Публикувано 04 август 2012 - 23:15

:) Благодаря, колега! С най-голямо удоволствие ще се присъединя. Нека приключа в понеделник с формалностите и да й се покефя. Да събера впечатления. Благодаря и за линковете. Поздрави, Атанас

А, ето я и нея. Аз се хвърлих абсолютно само по итуиция и мисля че не сбърках. Ще се радвам да чуя ваши мнения
http://nfs.mobile.bg...1595&f1=details
  • 0

#27 Masaro_Verita

Masaro_Verita

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 12 Мнения:
  • Град:Sofia
  • Автомобил:
    Mercedes Clk 320 coupe 2001

Публикувано 06 август 2012 - 17:42

Колеги не ми се говори ама с две думи - ДАВАЙТЕ СЪВЕТ ЗА ТЕНЕКЕДЖИЯ
БЛагодаря предварително и дано да може да ме вземе още утре.
  • 0

#28 Алфонсо

Алфонсо

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 2773 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Mercedes-Benz C124- 92г 200CE -продаден
    Mercedes-Benz W210-97г E200 Avantgarde- продаден
    Mercedes-Benz C208- 99г CLK200 Kompressor-продаден
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 06 август 2012 - 20:03

Каско???? Дано да имаш.
Относно боядисване и т.н. bodywork колегата Рошен от форума ще ти свърши перфектна работа
  • 0

#29 Masaro_Verita

Masaro_Verita

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 12 Мнения:
  • Град:Sofia
  • Автомобил:
    Mercedes Clk 320 coupe 2001

Публикувано 06 август 2012 - 23:02

Препоръчаха ми Коце, след Орион посока Надежда и вече се уговорих с него. Каското ми влиза в сила точно след 10 минути - днес следобяд го направих. Така че, всичко ше си бъде за моя сметка. Кво да се прави, на 13. петък съм роден :) Тая кола дядото италианец я е лъскал 12 години без да я кара и тука Ганьо в деня на регистрацията...Голям срам (blushing)
  • 1

#30 Алфонсо

Алфонсо

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 2773 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Mercedes-Benz C124- 92г 200CE -продаден
    Mercedes-Benz W210-97г E200 Avantgarde- продаден
    Mercedes-Benz C208- 99г CLK200 Kompressor-продаден
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 06 август 2012 - 23:12

Срам, не срам това е, имало е да става, станало е. Просто качването от обикновена кола на 220 коня купе крие своите рискове. Дано щетите да са малки и колата да се движи по-скоро по улиците.
  • 0




0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни