Към съдържанието

•  

Снимка
- - - - -

Дилема относно покупка на w208 Kompressor.

• Please log in to reply
198 мнения по тази тема

#196 EseAmor

EseAmor

Чирак

• Потребители на форума
  • 79 Мнения:
  • Град:Yambol
  • Автомобил:
    Mercedes w124

Публикувано 06 август 2020 - 15:18

Да ви кажа честно, аз наистина съм автомобилен хипохондрик, но взех малко да се поуспокоявам. Истината е, че не ме е страх толкова от самия ремонт, а от това, че ако стигне до такъв, може да не бъде направен, както си му е реда, без да се пести време и усилия. Давам пример - преди време свалях главата на 124-ката, защото губеше антифриз и се оказа издухана гарнитура. Взех си колата от сервиза и ефект нямаше - пак гореше антифриз, че на всичко отгоре се наложи и да си свалям капака на клапаните и да си го правя сам, както си му е реда, защото имаше супер много мазнотия. Взех динамометричен ключ от работа, спазих всички предписания и всичко се оправи, но след като се намесих аз - дето нямам никакъв опит в подобни ремонти. Ето защо не искам да се стига до подобни неща. :)

• 0

#197 kdl

kdl

artful dodger

• Членове на клуба
  • 8307 Мнения:
  • Град:София
  • Автомобил:
    Turbo Quattro
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 06 август 2020 - 16:24

Така е в Ямбол. След основен ремонт на колата на жената, се наложи почти веднага да направя основен ремонт. :) Вторият основен ремонт, вече в София. се изрази в ремонт на първия основен ремонт :) Колата получи друг блок, ревизия на главата и сметката беше по-ниска от ямболското унищожаване на блока и клепане със силикон по всички дупки.

• 1

Audi_A4_avatar.gif

#198 drjivago

drjivago

Майстор

• Потребители на форума
  • 1825 Мнения:
  • Град:София
  • Автомобил:
    Вече бивш s212, e200 cdi
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 06 август 2020 - 17:00

Колкото и парадоксално да е, това с нова кола на дълъг път си е наистина риск. Неразработен двигател, фабрични проблеми и те така. Поне гаранция има :). Ама да пътуваш с репатрак си е изживяване
  • 1

#199 EseAmor

EseAmor

Чирак

• Потребители на форума
  • 79 Мнения:
  • Град:Yambol
  • Автомобил:
    Mercedes w124

Публикувано 06 август 2020 - 18:43

kdl, в кой сервиз е било това? Може и на лично. :)

Този пост е редактиран от EseAmor: 06 август 2020 - 18:43

• 0

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни