Към съдържанието

  •  

Снимка
- - - - -

Нагла кражба от Лукоил...


  • Please log in to reply
93 мнения по тази тема

#1 crush

crush

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 451 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Интереси:Автомобилни климатични системи
    Газови инжекциони
  • Автомобил:
    Ford Fusion '04 1.4 16V

Публикувано 18 април 2012 - 22:08

Събота по празниците реших да отскоча до Пловдив. На тръгване заредих от обекта им на бул. Възкресение, който се намира до парка в кв. Разсадника, тъй като живея тук и ми е по път. Тъкмо си викам: "Е сега ще си използвам новата карта с отстъпката" и след като се върнах в колата и включих на контакт забелязах, че стрелката на бензиномера не е там, където трябва да отиде при зареждането на ТОВА количество гориво. Помислих си, че ще мръдне след малко и потеглих. Стигайки в Пловдив бях полудял вече, защото ми даде разход 11 на 100 извънградско, когато обикновено ми дава 8 на 100 извън града. Изключвам възможността да е лошо гориво, защото и вода да ми сипат, ако количеството беше това, което пише на колонката, стрелката щеше да е там, където трябва. В Понеделник заредих от ЕКО в Пловдив, стрелката отиде, където си трябва, и разходът си беше точно 8 на 100 отново. Рехиш да пробвам отново на Лукойл - с 20 лв минах 28 км >:(

Как мога да разправям с тях оттук нататък, защото тази наглост не ми дава да заспя вечерно време?! На кого да се оплача?! Кого да ангажирам?! Да си нося ли мерителен съд и, когато пак забележа, че ме мамят да извикам управителя, да сипя пред него в съдя и после да му разбия зъбите?!! Как бихте реагирали вие на това безочливо обирджийство на Лукойл?!
  • 0
http://www.CarProfi-BG.com/
Монтаж и поддръжка на газови инжекциони; зареждане и ремонт на автоклиматици!
Най-атрактивните цени в София!

#2 mbthepower

mbthepower

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 2833 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Pleven D'ge
  • Автомобил:
    w140 s300 дизелак

Публикувано 18 април 2012 - 22:23

Най лесно пичага , взимаш една туба 10 литра прозрачна или с мерител и отиваш и им казваш да наливат и виж , колко ще налеят , снимаш колонката колко литра показва , снимаш тубата колко гориво има и готово :D
  • 0
Публикувано изображение Публикувано изображение

W140 The best or nothing !
Тръгвай и карай така все едно шофираш Мерцедес и то S-Klasse . Тежко , бавно , полека и с финес , хората като видят муцуната и сами се сещат че трябва да ти дадът път и предимство.

#3 Subsonic

Subsonic

    Член на МБКБ

  • Членове на клуба
  • 4531 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    ex W124 230E, 91
    ex W124 260E, 89
    ex S211 E320, 03
    C219 CLS500, 06

Публикувано 18 април 2012 - 22:28

Ей, тези са го подкарали съвсем през просото.

Сигурно сипват наполовина.
  • 0

#4 crush

crush

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 451 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Интереси:Автомобилни климатични системи
    Газови инжекциони
  • Автомобил:
    Ford Fusion '04 1.4 16V

Публикувано 18 април 2012 - 22:36

Не е смешно. Търся ЕФЕКТИВЕН метод за защита на личните си интереси. Утре може да я някой от вас..., неподготвен!
  • 0
http://www.CarProfi-BG.com/
Монтаж и поддръжка на газови инжекциони; зареждане и ремонт на автоклиматици!
Най-атрактивните цени в София!

#5 mbthepower

mbthepower

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 2833 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Pleven D'ge
  • Автомобил:
    w140 s300 дизелак

Публикувано 18 април 2012 - 22:52

Казах ти , иди с тубата и снимай , няма срамно , няма по лесен начин да докажеш , загубата на литри ...
  • 0
Публикувано изображение Публикувано изображение

W140 The best or nothing !
Тръгвай и карай така все едно шофираш Мерцедес и то S-Klasse . Тежко , бавно , полека и с финес , хората като видят муцуната и сами се сещат че трябва да ти дадът път и предимство.

#6 M23J

M23J

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 152 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София

Публикувано 18 април 2012 - 22:58

Казах ти , иди с тубата и снимай , няма срамно , няма по лесен начин да докажеш , загубата на литри ...


Явно затова на доста бензиностанции на Лукойл съм виждал да пише, че е забранено да се сипва в туби, шишета и т.н.
  • 0
It is nice to be important, but it is more important to be nice.

#7 rado32

rado32

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 1197 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    W203 C280 4matic 2006г. 231к.с.
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 18 април 2012 - 23:00

Явно затова на доста бензиностанции на Лукойл съм виждал да пише, че е забранено да се сипва в туби, шишета и т.н.

;)
  • 0
Публикувано изображение

#8 mbthepower

mbthepower

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 2833 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Pleven D'ge
  • Автомобил:
    w140 s300 дизелак

Публикувано 18 април 2012 - 23:01

ами , ако сте сипвали в туба , ще забележите , че тяхното гориво се пеняви прекалено много . Лятото така сипвахме в една 10 литрова туба дизел и накрая излезе малко над 8 литра и половина ... измамници големи , ама пък зареждам само там от край време :s
  • 0
Публикувано изображение Публикувано изображение

W140 The best or nothing !
Тръгвай и карай така все едно шофираш Мерцедес и то S-Klasse . Тежко , бавно , полека и с финес , хората като видят муцуната и сами се сещат че трябва да ти дадът път и предимство.

#9 MBC250D

MBC250D

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 14 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    MB-C240T

Публикувано 19 април 2012 - 06:24

Може да пробваш и с цял резервоар, който да кажем е 62 литра. Оставяш кило или две вътре отиваш пълниш показва нещо различно от това което трябва да е и им казваш не плащам докато не се разберем и повярвай ми не само управителя ще му стане кофти. Те няма да те оставят да си тръгнеш с гориво за 200 лева и така искат или не трябва да се разберете.
  • 0

#10 Gangsta Man

Gangsta Man

    Рапeр

  • Членове на клуба
  • 3671 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:5Rich-California
  • Автомобил:
    Mercedes-Benz W 140 S500 L
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 19 април 2012 - 06:49

Не е смешно. Търся ЕФЕКТИВЕН метод за защита на личните си интереси. Утре може да я някой от вас..., неподготвен!


Велизаре излишно е бро да се занимаваш с тях, щото нищио няма да постигнеш.Точно по същия начн и аз съм горял два пъти хем си пазех и все още си ги пазя касовите бележки.

Като се оплачиш на упрвителя той ще ти каже, че не е възможно щото преди седмица или месец са им правили замерване на колонките и всичко им е точно.След като ти продължиш да настояваш те ще направят и замерване пред теб.Вземат 20 л тяхна лейка да го кажа и я пълнят и мерят колко ще е разликата.
На мен ме излъгаха с 20л нафта а по тяхното замерване излезе че колонката на 20л нафта пуска 60 мл отгоре.

Представяш ли си за какви шанаджиии стааа въпрос ? Мани мани по добре не се занимавай и никога повече не зареждай от тях.
  • 0
Публикувано изображение

By Batev

#11 Praetorian

Praetorian

    Salat Küchenchef

  • Потребители на форума
  • 1682 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Europe
  • Интереси:Немски премиуми задължително с резервна гума.
  • Автомобил:
    W212, R56

Публикувано 19 април 2012 - 06:58

Генгста, разбирам, че е обосновано, защо те не искат да наливат в туба на клиента. ОБАЧЕ:
Ако са навити да си сипят нафта в тяхната си лейка, защо да е проблем после от тяхната лейка да се прелее (или още по-добре да се налее вода на чисто) в наша туба. Все пак ние искаме да мерим само обем - течността е без значение. Да видим, дали тяхната 20 литрова лейка, отговаря на нашите 20 литрови туби :)
  • 0

#12 Gangsta Man

Gangsta Man

    Рапeр

  • Членове на клуба
  • 3671 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:5Rich-California
  • Автомобил:
    Mercedes-Benz W 140 S500 L
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 19 април 2012 - 07:03

Мнооооого си прав обаче и аз два пъти без нерви оставям за да се саморазправям и то без никакъв резултат.

Казах си просто, че от Лукойл повече никога няма да зареждам и така си се успокоявам ;)
  • 0
Публикувано изображение

By Batev

#13 crush

crush

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 451 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Интереси:Автомобилни климатични системи
    Газови инжекциони
  • Автомобил:
    Ford Fusion '04 1.4 16V

Публикувано 19 април 2012 - 09:07

Снощи мислих над този въпрос и единият вариант е да се намери мерителен съд, който има сертификат по БДС примерно удобрен от националната метереология, или кантар пак удобрен и сертифициран, защото теглото на бензина е 730-750 грама за литър, в зависимост от температурата. И докато не ме зяпат ( защото аз не им давам те да наливат ) да си сипя, междувременно да се снима клип от някой друг и като се види, че мамят да се викне управителя и после, любопитното е, коя според вас медия би имала интерес да цъфне веднага за репортаж.
  • 0
http://www.CarProfi-BG.com/
Монтаж и поддръжка на газови инжекциони; зареждане и ремонт на автоклиматици!
Най-атрактивните цени в София!

#14 dpower

dpower

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 133 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    W210-1996 Е300D
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 19 април 2012 - 09:29

Вели,...никоя разбира се!
И аз съм бил и най-вероятно съм и ще бъда ощетяван. Не е от вчера тази постоянна практика. Едни с "малката лъжичка други с черпака"...Лукойл никога не са били коректни. Или с разредено гориво или с друго, а сега в този икономико-политически кризисен период е напълно нормално да се очаква най-вече от тях, разбираш защо, да търсят своите "начини"....Имат да се "отчитат" на много инстанции...
  • 0
Публикувано изображение

#15 zhivago

zhivago

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 101 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    ML W163, 2.7 CDI.

Публикувано 19 април 2012 - 09:39

Снощи мислих над този въпрос и единият вариант е да се намери мерителен съд, който има сертификат по БДС примерно удобрен от националната метереология, или кантар пак удобрен и сертифициран, защото теглото на бензина е 730-750 грама за литър, в зависимост от температурата. И докато не ме зяпат ( защото аз не им давам те да наливат ) да си сипя, междувременно да се снима клип от някой друг и като се види, че мамят да се викне управителя и после, любопитното е, коя според вас медия би имала интерес да цъфне веднага за репортаж.


Колега,ако си напълно убеден че има неточности мисля че ще е по-лесно да пуснеш жалба в "ДЪРЖАВНАТА АГЕНЦИЯ ЗА МЕТРОЛОГИЧЕН И ТЕХНИЧЕСКИ НАДЗОР". точно на тях им е задължение да осъществяват контрола върху бензиностанциите в частта с качеството и количеството на горивата.
Ако те интересува това им е саита: http://www.damtn.gov...temid=3&lang=bg
  • 0




0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни