Към съдържанието

  •  

Снимка
- - - - -

Проблем с W163/ 320 дебитомер???


  • Please log in to reply
53 мнения по тази тема

#46 ionata

ionata

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 143 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    ML320 W163

Публикувано 01 март 2012 - 14:13

Здравейте колеги, нарочно не Ви писах нищо, защото имах доста разправии за които някой от Вас (Бай Васил) са в течение. Та, след като отидох при един майстор от който останах определено очарован се оказа че си е дебитомера, даже човека направи нещо (но не казва какво и как :) ) така че колата да си върви и да не дава грешки и тн. Но ми каза да си намеря дебитомер, че е по - добре да го сменя. Както бях писъл по - горе, намерих няколко варианта и първо се спрях на английския, който след като престигна майстора го постави и поработи няколко минути след което умря отново. Върнах го този дебитомер и ми пратиха някакъв немски, който бил мн по-добър и наистина си беше немски с номерата му и тн., но за съжаление въобще не тръгна с него, не знам дали не е бил за друг модел автомобил или нещо такова но не пожела. Преди няколко дена изпратих и този дебитомер обратно.
Майстора отново ровичка нещо по колата и пак я направи да си върви с моя дебитомер и то доста добре, само сутрин като я запаля и е мн студена при рязко настъпване на газта се замисля какво да прави. Та се чудех дали да си купав нов дебитоемр, който реазбира се ще е вече БОШ или да си карам така, тъй като колата си върви доста добре, пък и не виждам разлика в разхода.
Поздрави и благодарности на всички и най- вече на Бай Васил!
  • 0

#47 damo

damo

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 5 Мнения:
  • Град:София
  • Автомобил:
    ML 320 w163

Публикувано 06 април 2012 - 17:11

Здравейте всички.
Iona, подозирам че аз имам същия проблем като твоя и бих искал да те помоля за координати на този майстор. Все пак е добре да я погледне човек, който разбира и от който си останал доволен. При мен проблема е че колата гасне в температурен диапазон 65-78 градуса на ниски обороти или поне на обороти под 1200. След като загасне няма палене докато не охлади мотора до към 50-55 градуса, после си пали от раз. Проблема го дава и на бензин и на газ, така че изключвам да е от горивоподаването. С извадена букса на дебитомера е пак същото положението, с разлика че намирисва доста на бензин, което си е нормално. Другото ми подозрение е някой термодатчик да е дефектирал, но предполадам една диагностика ще го установи.

Благодаря предварително!
  • 0

#48 damo

damo

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 5 Мнения:
  • Град:София
  • Автомобил:
    ML 320 w163

Публикувано 06 април 2012 - 17:14

Забравих да поясня, че колата и мотора са ми като твоите затова и пиша в тази тема, w163 бензинов 6-так преди фейса.
  • 0

#49 Вай Басо

Вай Басо

    Бамбашка!

  • Потребители на форума
  • 5604 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    W124 220E/E220 тотално рециклиран 2011г

    http://forums.mbclub.bg/topic/31677-/
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 06 април 2012 - 20:01

Здравейте всички.
Iona, подозирам че аз имам същия проблем като твоя и бих искал да те помоля за координати на този майстор. Все пак е добре да я погледне човек, който разбира и от който си останал доволен. При мен проблема е че колата гасне в температурен диапазон 65-78 градуса на ниски обороти или поне на обороти под 1200. След като загасне няма палене докато не охлади мотора до към 50-55 градуса, после си пали от раз. Проблема го дава и на бензин и на газ, така че изключвам да е от горивоподаването. С извадена букса на дебитомера е пак същото положението, с разлика че намирисва доста на бензин, което си е нормално. Другото ми подозрение е някой термодатчик да е дефектирал, но предполадам една диагностика ще го установи.

Благодаря предварително!



0888741189 Чавдар - човека при когото беше Йоната.;)
  • 0


Вари го,печи го,бенца си е Бенц!

 

Мръсните усти на завистниците са като кофи за боклук - вонящи и винаги отворени!
 


#50 ionata

ionata

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 143 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    ML320 W163

Публикувано 06 април 2012 - 20:05

Вече писах на Л.С. на човека, даже му предложих да пробваме първо със стария ми дебитомер да видим ефекта ;)
  • 0

#51 Вай Басо

Вай Басо

    Бамбашка!

  • Потребители на форума
  • 5604 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    W124 220E/E220 тотално рециклиран 2011г

    http://forums.mbclub.bg/topic/31677-/
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 07 април 2012 - 09:23

Вили, пич си бро!!! ;)
  • 0


Вари го,печи го,бенца си е Бенц!

 

Мръсните усти на завистниците са като кофи за боклук - вонящи и винаги отворени!
 


#52 eMs1

eMs1

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 809 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 07 април 2012 - 09:44

ГоУем, гоуем :)
  • 0
ex C124 220 '94
ex CL203 200 Kompressor SportCoupe '02
ex W163 270 CDI '03
ex W203 200 Kompressor '01
Публикувано изображение

#53 ionata

ionata

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 143 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    ML320 W163

Публикувано 07 април 2012 - 12:35

Уча се от вас момчета, все пак трябва да си помагаме ;)
  • 0

#54 damo

damo

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 5 Мнения:
  • Град:София
  • Автомобил:
    ML 320 w163

Публикувано 07 април 2012 - 17:36

Благодаря ти Йона за съдеиствието и бързия отговор. Ще ти пиша на лични ако се наложи да експериментираме нещо.
  • 0




0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни