Към съдържанието

  •  

Снимка
* * * * * 2 гласа

Ремонт на дисплеите за часовник и температура на таблотоMercedes CLK W208 и Е-class W210 (и вероятно други модели)


  • Please log in to reply
76 мнения по тази тема

#31 autogrozdanov.com

autogrozdanov.com

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 6 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Пловдив
  • Автомобил:
    Mercedes CLK 270 CDI W209

Публикувано 18 юни 2011 - 21:40

Здравей, не всяка гума става. Трябва да е точно толкова широка за да влезе в каналчето, толкова дълга (или повече реже се) за да стигне за всички пинове и т.н. търсиш си дисплей с такива размери за донор и си готов. Средното LCD не е с карбонова лента, а с отложени медни писти, при тях няма проблеми той е и с букса и може да се демонтира без да се разваля. Преди фейслифта при таблата и трите дисплея са сагментни и са с карбонови ленти за сега само едно такова съм оправял и там работата по средния е малко по-пипкава, но и за него има решение.

А такава гума не се ли продава някъде? Имам много табла с дисплей, но всички са работещи, не си струва да се развалят. И друго да питам: нали се маха лентовия кабел и на негово място се слагат проводници за всеки пин по отделно, какво имаше предвид с това "при тях няма проблеми той е и с букса и може да се демонтира без да се разваля."
  • 0
www.autogrozdanov.com

#32 Илия Горанов

Илия Горанов

    Член на УС на МБКБ

  • Управителен съвет
  • 7499 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    CLK200 Kompressor
    163hp, 2001, dark blue
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 18 юни 2011 - 22:41

Има предвид, че малките дисплеи са с едни кабелчета, които са залепени за платката, а при дисплея контактуват с електропроводимата гума, а самия дисплей контактува с гумата. При ремонта - този кабел - между платката и гумата се заменя с нови проводници. А големият екран, който е на фейслифтовия модел посредата, той също има кабел, но на гърба на екрана има платка с малък контролер и кабелът е между тази платка и основната платка на таблото. В единия край кабелът е запоен за платката с контролера, а в другия край има куплунг, а не е залепен както другите два и просто може да се откачи по време на ремонта и после да се закачи отново. Докато залепените, при разглабянето най-често се късат...
  • 0

Ако си задаваш въпроса "струва ли си да ремонтирам стария Мерцедес", по-добре го продай и си купи чисто ново Пежо, Мерцедес не е твоята марка!
Бабини деветиниclk.babailiica.comнаргиле


#33 Hooligan

Hooligan

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 1553 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    1. M-Class (W164) 350 CDI Facelift
    2. CLK-Class (W208) - Продаден
    3. C-Class (W203) - Продаден
    4. C-Class (W202) - Продаден
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 19 юни 2011 - 14:00

Аз да добавя, че само моето табло не е оправено още :)
  • 0

Ignore list: fiveq, Наско, krasch


#34 HIFI

HIFI

    Член на МБКБ

  • Членове на клуба
  • 120 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Интереси:Еlectronics, Embedded Software Development for Microcontrolers, BasketBall
  • Автомобил:
    CLK 320 W208
    m112 18V V6 218hp
    SmaragdSchwarz

Публикувано 20 юни 2011 - 11:38

Ами то само няма и да се оправи - знаеш ми номера, не съм неоткриваем :bigemo_harabe_net-110: до сега всеки, който е дошъл си е тръгнал с "прогледнало" табло без изключение дори и тези преди фейслифта без значение дали е C,CLK или Е класа...
  • 0

#35 swon

swon

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 140 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Ловеч
  • Автомобил:
    C 200 compressor

Публикувано 20 юни 2011 - 16:46

Ами то само няма и да се оправи - знаеш ми номера, не съм неоткриваем :bigemo_harabe_net-110: до сега всеки, който е дошъл си е тръгнал с "прогледнало" табло без изключение дори и тези преди фейслифта без значение дали е C,CLK или Е класа...


Важи ли и за други колеги :rolleyes: ?
  • 0

#36 Boby

Boby

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 28 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    CLK 200 COMPRESSOR 2000г.

Публикувано 27 юни 2011 - 17:38

Здравеите,
днес и аз си поравих дисплейчетата. Много ме радва как работят. Ремонтираха ми ги в сервиза на Стамбата с оригинални лентови кабели. След интервенцията всичко беше ОК а и не беше кой знае колко скъпо.
  • 0

#37 Илия Горанов

Илия Горанов

    Член на УС на МБКБ

  • Управителен съвет
  • 7499 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    CLK200 Kompressor
    163hp, 2001, dark blue
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 28 юни 2011 - 10:49

...а и не беше кой знае колко скъпо.

А по-точно?
  • 0

Ако си задаваш въпроса "струва ли си да ремонтирам стария Мерцедес", по-добре го продай и си купи чисто ново Пежо, Мерцедес не е твоята марка!
Бабини деветиниclk.babailiica.comнаргиле


#38 HIFI

HIFI

    Член на МБКБ

  • Членове на клуба
  • 120 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Интереси:Еlectronics, Embedded Software Development for Microcontrolers, BasketBall
  • Автомобил:
    CLK 320 W208
    m112 18V V6 218hp
    SmaragdSchwarz

Публикувано 28 юни 2011 - 11:54

Сподели цена, че може да ме облекчиш събота и неделя :tongue:
  • 0

#39 Boby

Boby

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 28 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    CLK 200 COMPRESSOR 2000г.

Публикувано 28 юни 2011 - 17:25

90 лв. с работата и матерялите. Отне им около 40-50 мин. да свършат работата.
  • 0

#40 HIFI

HIFI

    Член на МБКБ

  • Членове на клуба
  • 120 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Интереси:Еlectronics, Embedded Software Development for Microcontrolers, BasketBall
  • Автомобил:
    CLK 320 W208
    m112 18V V6 218hp
    SmaragdSchwarz

Публикувано 28 юни 2011 - 19:50

Кажи къде се намира, за да може хората да ходят там, предполагам модераторите няма да имат против. Това е полезна за всички реклама по наболял проблем :)
  • 0

#41 Boby

Boby

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 28 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    CLK 200 COMPRESSOR 2000г.

Публикувано 29 юни 2011 - 16:24

Сервизът се намирав кв. Редута на улица Попова щапка. Не помня номеа. Телефонът за връзка е:
0888803427
  • 0

#42 Apokalypsis

Apokalypsis

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 9 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Пловдив
  • Автомобил:
    08'W211 E320 CDI-A
    00'W210 E270 CDI-A
    Mercedes-Benz 208D

Публикувано 21 септември 2011 - 09:01

Колеги, имам същия проблем на W210 facelift-с други думи индикаторът за предавките сам решава колко пиксела да ми предложи да виждам; за часовника имам само няколко налични чертички, а що се отнася до дисплея за температурата - ни вест-ни кост от него.Ако някой може да ми помогне с контакт някъде в Пловдив,където оправили проблема ми,тъй като не пътувам често до София, ще съм Ви благодарен! :unsure
  • 0

#43 HIFI

HIFI

    Член на МБКБ

  • Членове на клуба
  • 120 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Интереси:Еlectronics, Embedded Software Development for Microcontrolers, BasketBall
  • Автомобил:
    CLK 320 W208
    m112 18V V6 218hp
    SmaragdSchwarz

Публикувано 05 октомври 2011 - 21:24

Вече се справям успешно и с таблата от преди facelift-а с малкия централен дисплей като това

Прикачени файлове


  • 0

#44 HIFI

HIFI

    Член на МБКБ

  • Членове на клуба
  • 120 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Интереси:Еlectronics, Embedded Software Development for Microcontrolers, BasketBall
  • Автомобил:
    CLK 320 W208
    m112 18V V6 218hp
    SmaragdSchwarz

Публикувано 05 октомври 2011 - 21:28

Сега правя и едно табло от W220 с изгорял инвертор на луминисцентното осветление. Ако има и такива клиенти да се обаждат :) Покрай тази S-ка се сетих, че имам познат, който прави светещи реклами и криви стъклени пури във всякаква форма и размер. Може да се напъхат такива и в CLK

Прикачени файлове


  • 0

#45 top

top

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 2097 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Mercedes SL350 2010 316hp
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 06 октомври 2011 - 00:02

Сега правя и едно табло от W220 с изгорял инвертор на луминисцентното осветление. Ако има и такива клиенти да се обаждат :) Покрай тази S-ка се сетих, че имам познат, който прави спетещи реклами и криви стъклени пури във всякаква форма и размер. Може да се напъхат такива и в CLK


На мен ми беше изгоряло таблото (w220) и си поръчах ново, но си пазя и старото. Да кажем че е поправимо осветлението, но остава въпроса с централния дисплей, поправим ли е ? тъй като преди да изгори таблото, информацията беше на липсващи черти, до колкото съм питал преди са ми казвали че централния дисплей на W220 не може да се оправи ?
  • 0




0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни