Към съдържанието

  •  

Снимка
- - - - -

Зимни гуминови, втора употреба ?


  • Please log in to reply
104 мнения по тази тема

#46 ENOXELA

ENOXELA

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 4188 Мнения:
  • Пол:Мъж

Публикувано 09 октомври 2006 - 17:10

Между другото, ADAC скоро пусна специален тест на зимни гуми от евтините марки (линк)

С две думи, забравете за Debica, Lassa, Maranghoni и тнт.
Горе-долу стават само Sava Eskimo S3.

Тези от Адас нека си правят каквито си искат тестове :evil:
Но мойте тестове показват съвсем друго,а то е,че в този ценови клас Лассата се представят отлично :welldone:
  • 0

#47 Само Дизел

Само Дизел

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 929 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Германия

Публикувано 09 октомври 2006 - 17:39

Тези от Адас нека си правят каквито си искат тестове :evil:
Но мойте тестове показват съвсем друго,а то е,че в този ценови клас Лассата се представят отлично :welldone:

Ами Ласата отпада в общата оценка, заради много кофти оценки на мокро и сухо. Иначе на сняг и лед си е даже много добра. Ако това имаш предвид, няма никакво противоречие.
  • 0
Mercedes-Benz - защото животът е твърде кратък.
'91 S124 300 TD Turbodiesel OM603

#48 ENOXELA

ENOXELA

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 4188 Мнения:
  • Пол:Мъж

Публикувано 09 октомври 2006 - 18:25

Тези от Адас нека си правят каквито си искат тестове :evil:
Но мойте тестове показват съвсем друго,а то е,че в този ценови клас Лассата се представят отлично :welldone:

Ами Ласата отпада в общата оценка, заради много кофти оценки на мокро и сухо. Иначе на сняг и лед си е даже много добра. Ако това имаш предвид, няма никакво противоречие.

Не ти противореча изобщо ;)
Само споделям мнението си.
И така понеже ги карам 2 поредни зимни сезона, то реших и през това лято, да ги потъркалям.
На сухо си държат доста прилично,само започват да издишат след 200 км/ч.
На мокро не са чак толкова зле. :rolleyes:
  • 0

#49 Schumi

Schumi

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 351 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Разград
  • Интереси:Автомобили, пътувания
  • Автомобил:
    S600 Coupe
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 09 октомври 2006 - 19:53

Между другото, ADAC скоро пусна специален тест на зимни гуми от евтините марки (линк)

С две думи, забравете за Debica, Lassa, Maranghoni и тнт.
Горе-долу стават само Sava Eskimo S3.

Тези от Адас нека си правят каквито си искат тестове :evil:
Но мойте тестове показват съвсем друго,а то е,че в този ценови клас Лассата се представят отлично :welldone:

drift hooray
  • 0

005468351.jpg  Най-доброто или нищо!


#50 KRASI_500

KRASI_500

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 275 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:sofia
  • Автомобил:
    220 CE-1995

Публикувано 09 октомври 2006 - 22:32

само FULDA KRISTAL признавам,3години и 45000км и още има хляб :yahoo:
  • 0

#51 willy555

willy555

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 798 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    W124 E 200 T, 1993г., 136 к.с.

Публикувано 10 октомври 2006 - 10:59

За някоя стара кошница, дето се юрка предимно градско по работа може и да си струва регенерат, все пак за зимата е по-добре от летни "сликове". Но за нормален автомобил никога повече не бих сложил регенерат. Преди време бях взел едни такива, точно от Практикер, ама в Германия. Етия гуми така и никой не успя да ги балансира. Десет пъти ходих на баланс, по над 100 гр тежести имаше всяка и пак си вибририрака. А може и криви да са били, не знам вече. Накрая си взех нормални гуми, та се рахатясах.

Хм, този пост ме разколебава да купя регенерат от Практикер дори за стария опел! Много отдавна карах за последно с регенерирани гуми и нямам спомен за баланса. Сигурно е тресяло, ама тогава в шкодичката не съм го усетил :D
  • 0

#52 gorbi

gorbi

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 330 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Варна/Одесса
  • Интереси:Фотография
  • Автомобил:
    MB124 CE
    AR 166 2,4 jtdm
    Terrano II 2,7 tdi

Публикувано 10 октомври 2006 - 14:56

всъщност ме отказаха от ласитата и си сложих гудиър...
ще видим как ще се държат... Иначе шарката много арна... 138.00 лева бройката....
  • 0

#53 Esper

Esper

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 1531 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Pernik

Публикувано 10 октомври 2006 - 16:30

всъщност ме отказаха от ласитата и си сложих гудиър...
ще видим как ще се държат... Иначе шарката много арна... 138.00 лева бройката....

Това ми прилича на решение от типа:
"Нещо не ме кефеше возията на Вартбург-а и си взех един един Майбах..."
Едва ли си сгрешил :ok:
Мен лично профила на тея гудиърки не ме кефи за сняг но не съм ги пробвал ако трябва да съм честен. ;)
Ако цената е за 195/65/15 е супер, от къде това?
  • 0

879897.png


#54 gorbi

gorbi

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 330 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Варна/Одесса
  • Интереси:Фотография
  • Автомобил:
    MB124 CE
    AR 166 2,4 jtdm
    Terrano II 2,7 tdi

Публикувано 10 октомври 2006 - 19:42

шарката на мен пък ми хареса много... предпочетох я пред тази на мишлен на същата цена.....

138.00 - има някаква промоция до края на месеца - после щели да са над 165.00 - Варна, срещу цирковата площадка.... ;)
  • 0

#55 Гост_GuestГост_

Гост_GuestГост_
  • Гости

Публикувано 11 октомври 2006 - 20:24

Леле пичове, вие ме сринахте.
Уж Мерцедеси карате, а се чудите как по-евтинко да минете....
Иначе гъзарията е яка - що да си взема хубави гуми, които да те пазят и да ти е мирна главата, като мога да си взема лети джанти...?!?!?
Няма други форуми по марки в БГ, в които да се обсъждат най-долнопробните решения за зимни гуми както тук.

Да NOKIAN навсякъде я хвалят, добрите всички ги знаем. За цена качество, гумаджия/вулканизатор ми е препоръчвал DEBICA Frigo 2, не са като Good Year Ultra Grip 5 (имат същата шарка и двете съм ги карал), но е по-добро решение от вотра употреба, регенерати и т.н. Най-много да ти разбият лагерите от кривотия...

Между другото съм много доволен от :
www.gumi.bg цените са мноо добри ако се поръ
  • 0

#56 Esper

Esper

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 1531 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Pernik

Публикувано 11 октомври 2006 - 21:24

Леле пичове, вие ме сринахте.
Уж Мерцедеси карате, а се чудите как по-евтинко да минете....
Иначе гъзарията е яка - що да си взема хубави гуми, които да те пазят и да ти е мирна главата, като мога да си взема лети джанти...?!?!?
Няма други форуми по марки в БГ, в които да се обсъждат най-долнопробните решения за зимни гуми както тук.

Да NOKIAN навсякъде я хвалят, добрите всички ги знаем. За цена качество, гумаджия/вулканизатор ми е препоръчвал DEBICA Frigo 2, не са като Good Year Ultra Grip 5 (имат същата шарка и двете съм ги карал), но е по-добро решение от вотра употреба, регенерати и т.н. Най-много да ти разбият лагерите от кривотия...

Между другото съм много доволен от :
www.gumi.bg цените са мноо добри ако се поръ

Ами 700лв са си винаги 700лв, каквато и кола да караш :lol:
Това е между другото, защото аз дори запорожеца бях обул в нови гуми, така че съм в страни от мнението което си изградил.

Що се отнася за зимните гуми, винаги съм бил малко краен:
Престъпление е зимата да се кара с ОГОРЕЛЯЦИ!
Това още по-силно важи за концепцията на мерцедес и бмв.
Визирам регенерати, n-та употреба и други подобни измекярщини.
Лятото сме свободни да избираме. Донякъде. Зимата обаче от скапаните гуми само на един, може да зависи времето на десетки. За здравето изобщо не споменавам.
Направо ми идва гърлото да прегриза на типа изпънал врат зад зад волана, чиято кола седи на 45 градуса и отчаяно се опитва да захапе настилка...
Това го виждам почти ежедневно всяка зима на пътя Перник-София.
Защо моето време и здраве трябва да зависят от Вуте, дето е решил че "тия гуми че илядат"???
Куките глави трябва да режат за това.
Сори за крайната позиция но самите ние трябва да осъзнаем че просто няма такова понятие като втора употреба в зимните гуми.
  • 0

879897.png


#57 darkrose

darkrose

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 170 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Казанлък
  • Интереси:Mercedes...

Публикувано 11 октомври 2006 - 22:33

Леле пичове, вие ме сринахте.
Уж Мерцедеси карате, а се чудите как по-евтинко да минете....
Иначе гъзарията е яка - що да си взема хубави гуми, които да те пазят и да ти е мирна главата, като мога да си взема лети джанти...?!?!?
Няма други форуми по марки в БГ, в които да се обсъждат най-долнопробните решения за зимни гуми както тук.

Да NOKIAN навсякъде я хвалят, добрите всички ги знаем. За цена качество, гумаджия/вулканизатор ми е препоръчвал DEBICA Frigo 2, не са като Good Year Ultra Grip 5 (имат същата шарка и двете съм ги карал), но е по-добро решение от вотра употреба, регенерати и т.н. Най-много да ти разбият лагерите от кривотия...

Между другото съм много доволен от :
www.gumi.bg цените са мноо добри ако се поръ

Виж сега, заповядай и се регистрирай във форума, нищо, че нямаш мерцедес.
Мога съвсем отговорно да кажа, че тука има доста добри специалисти и приятни хора :ok:
Това за темата и относно втора употреба или нови...никой не може да ми промени мнението, никой не може да ме накара да купувам само нови.
Както споменаха 700 лв. са си 700 лв.
И аз искам апартамент или къща, ама не мога да си купя.
И аз искам луканка, ама няма ;)
Аз мога да си карам мерцедеса само по очистен и опесъчен път, не е нужно да ходя навсякъде. Може и да не го изкарвам през зимата.
Може и да се наложи да го продам най-вероятно, защото ми трябват парите.
нищо лично, но все пак всеки си решава. Аз съм си преценил така и ше си тегля последствията, ако се наложи, няма проблем.
  • 0
Dark Inside The Night

#58 kiril

kiril

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 442 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    W201 1992 1.8 - Sold

Публикувано 11 октомври 2006 - 22:49

Леле пичове, вие ме сринахте.
Уж Мерцедеси карате, а се чудите как по-евтинко да минете....
Иначе гъзарията е яка - що да си взема хубави гуми, които да те пазят и да ти е мирна главата, като мога да си взема лети джанти...?!?!?
Няма други форуми по марки в БГ, в които да се обсъждат най-долнопробните решения за зимни гуми както тук.

Да NOKIAN навсякъде я хвалят, добрите всички ги знаем. За цена качество, гумаджия/вулканизатор ми е препоръчвал DEBICA Frigo 2, не са като Good Year Ultra Grip 5 (имат същата шарка и двете съм ги карал), но е по-добро решение от вотра употреба, регенерати и т.н. Най-много да ти разбият лагерите от кривотия...

Между другото съм много доволен от :
www.gumi.bg цените са мноо добри ако се поръ

Ами ако караш кола за 5000 лева е малко странно да дадеш 1000 лева за гуми!
Ако си с новата S-ka положението вече е друго.... :welldone:
  • 0

#59 Гост_GuestГост_

Гост_GuestГост_
  • Гости

Публикувано 12 октомври 2006 - 23:22

700 са си 700... мдааааа, но както колегата каза по-горе, заради евтинджосите зимата стават повечето задръствания и какви ли не ядове, не дай Боже най-лошото.
Всеки сам си решава, но все пак не сте сами на пътя... а и с това задно... като видя BMW или Mercedes-и да си въртят дупетата....:))))

Иначе караме най-скъпата марка... нещо не ми се връзва.

НЕ знам за вас ама аз като купувам кола се сещам че след полупката има и каско, масла, гуми..... и това много накланя везната.

Все тая не ви съветвам за втора употреба или регенерати - както казах и през двете минах - какво се оказа, че за един сезон пак купувам гуми... и не само това ами и от кривотия (която не се усещаше.. гаранция) ми разбиха и лагери... и какво излиза че пак давам парите за хубави гуми ама вече веднъж съм се вътрил за кофти. Приемете го като съвет, дали пък няма да е по-добре в крайна сметка да сте с нови.

Както казах www.gumi.bg, цените са има наистина тези показаните на сайта.
вижте ги - аз бях изненадан че могат да се намерят на такива цени. :) :welldone:
  • 0

#60 DJ FUNKY

DJ FUNKY

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 2660 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:СОФИЯ
  • Автомобил:
    C 220 Т CDI Sport 1999 г. W 124 300 D Turbo 1992 г.

Публикувано 13 октомври 2006 - 07:57

специално на автоматика баце и гуми за 5 бона му туриш па ще си върти гъзо ако не са изчистили като хората ;) а те почти никога не чистят как треа.миналата година като падна първия дебел сняг едвам се прибрах,равен път,страхотни гуми Хакапелита а колата беше неуравляема и с 15км/час,все едно бях в въздуха :D
  • 0
Публикувано изображение
СИРОМАХ DJ , ЖИВ ДЯВОЛ !!!!!
DON`T FUCK WITH MODERATORS!
MY FACEBOOK
http://stara-sofia.com/
Гласувайте за доброто име на "Мерцедес - Бенц Клуб България" В БГ ТОП
Публикувано изображение




1 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 1 гости, 0 анонимни