Към съдържанието

  •  

Снимка
- - - - -

DIY: Смяна на светодиод и монтаж на електрохроматично огледалоили т.нар. електрическо (самозатъмняващо се) огледало.


  • Please log in to reply
36 мнения по тази тема

#31 CarlBenz

CarlBenz

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 393 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Интереси:Mercedes-Benz

Публикувано 15 октомври 2013 - 13:54

Да може, и при мен имаше разлики в двете. Затова си оставих старата - оригинална стойка. Малко е играчка, защото кабелите минават през ябълковидната става на която се позиционира огледалото. При мен се получи отлично :)

 

Колега ти къде го свърза захранването на огледалото, в смисъл като kdl ли го свърза към произволен контактен плюс или на оригиналното си място в плафона с оригинална букса. Защото през Star Diagnosis-a му задодох, че има автоматично затъмняващо се огледало, но въпреки това, огледалото затъмнява и без колата да е на контакт. 

Прикачени файлове


  • 0

The Best or Nothing


#32 HIFI

HIFI

    Член на МБКБ

  • Членове на клуба
  • 120 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Интереси:Еlectronics, Embedded Software Development for Microcontrolers, BasketBall
  • Автомобил:
    CLK 320 W208
    m112 18V V6 218hp
    SmaragdSchwarz

Публикувано 23 октомври 2013 - 21:43

Когато купих огледалото то дойде с букса, която пасна само на едно място. Не съм сменял или пренареждал пинове, позиции и т.н. Сложих го тръгна и не се е налагало да активирам нищо през стар диагностика. Моето когато колата не е на контакт не се пуска.


  • 0

#33 bReal

bReal

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 176 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    W201 2,5D '86
    S210 320CDI '02
    W169 180CDI '06

Публикувано 28 октомври 2013 - 23:52

Забелязах, че не ми работи подсветката в огледалото. Свалих го, измерих - крушката изгоряла. Купих си от ибей "амбър" лед-ове и днес дойдоха. Чудни компактни и с предварително запоено съпротивление. За отрицателно време огледалото беше свалено, крушката изхвърлена, диода запоен и вече си имам работеща подсветка. Остана ми някой друг лед, някой ако иска...
  • 0

#34 miro_hack

miro_hack

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 101 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Пловдив
  • Автомобил:
    1999' CLK 200 w208 , 2003' CLK 270 w209
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 13 май 2014 - 19:24

Пробвано е и става от C-класа w202 на CLK-класа W208

Кафявия кабел пак е маса, плюса е СИВ със СИНЯ лента, модулчето със приемника, което се намира отдолу се ингнорира и се ползват само двата кабела на огледалото, освен ако не се намери някой да си го върже и него :D ;)

Интересното е, че това огледало няма подсветка, няма лампа няма диод, не знам защо е така ?


  • 0

VW MK2 Golf 1.8 16v 4x47mm - individual throttle bodys 165whp !!!


#35 yov

yov

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 4 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Пирдоп
  • Автомобил:
    E 290 w210 96'
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 03 декември 2014 - 20:04

А от W203 на W208 дали става, че имам едно такова но дали кабелите ще са на същите места.....


  • 0

#36 speleonik

speleonik

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 6 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Е200 W 210 - 1998

Публикувано 06 ноември 2017 - 11:42

icon_lol.gif Стана просто шедьовър.
След смяната на светодиода, не ми беше много ясно как да го вържа за инсталацията на колата. 100% има фабрична букса някъде... ама катила, от който го купих е отрязал буксата.
На фабричния кабел кафевия е маса, синия е плюс, розовия е за задна, но не съм го ползвал. Аз резнах една буксичка от захранване на някакъв стар компютър, защото не можах да намеря парт.но. на фабричната букса и да я купя. Та като се свали плафона при мен има 2 празни букси... аз си харесах едната, премерих дали имам контактни 12V и закачих там. Не ми трябва да изключва затъмняването като включвам на задна. И на БМВ-то не бях го вързал. Та сега ги запоих кафяв към черен, и син към бял . и го боднах в буксата, има снимка къде се намира.
Малко се напънах докато го монтирам новото огледало, крайно неприятно занимание smile.gif Получи се чак след като ги намазах с машинно масло smile.gif
И сега не мога да си намеря място от кеф колко дискретно се получи светлината от светодиода. Наистина не се вижда като осветено, а е просто сияние.
Да изключим и спекулациите, снимал съм 2те огледала едно до друго и се виждат номерата на огледалата едно до друго. Официално на CLK W208 може да се сложи и от W203

attachicon.gifIMG_0036.jpg attachicon.gifIMG_0037.jpg attachicon.gifIMG_0038.jpg attachicon.gifIMG_0039.jpg

По повод монтажа на огледалото.....в единя край на пружинката има тънка пружинна телчица, на менгеме или с клещи (малък водопроводен ключ) се захваща срещуположното рамо и щифта до телчицата, при натягане тя фиксира влязлият на вътре щифт и така той остава частично прибран като при слагането се освобождава и си застава на мястото! 


  • 0

#37 IceHell

IceHell

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 20 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Пловдив
  • Автомобил:
    W210 '99 E200
    A208 '01 CLK200K

Публикувано 02 юли 2018 - 17:28

Добър ден, Колеги.
Знам, че темата е стара, но мисля, че е добре да я допълня с малко информация ако някой реши да си слага електрохроматично огледало на А208 кабрио. Като цяло процедурата е лесна. Проблема е, че основата на кабриото е различна, а не както на купето и на W210/203,аз изполвах 210-ката ми за донор понеже е с Лумар фолио на стъклата на 5% и нямам нужда от тая екстра. А също така за кабрио са доста по-скъпи и редки.
Първо свалянето на старото огледало от А208. Става бързо, първо махате капачето върху датчика за дъжд, просто се плъзва надолу към стъклото. След това от страната на пасажера се вижда, че има малка дупка в основата на огледалото в която вкарвате отвертка или нещо друго което пасва и завъртате към шофьорската седалка на почти 90° и това е.
Сега следва разглобяването на огледалата те са на щипки просто внимавайте да не ги счупите. След като отворите огледалото трябва да изкарате ябълката(топката) това става като премахнете О-ринга който има цепка с обратни клещи или дори и с обикновенни става(тези острите), но ви трябва 2-ри човек като цяло е кофти работа. После в никакъв случай не слагайте грес или нещо друго на ябълката, аз сложих буквално съвсем мъничко(много малка топчица)защото се движеше доста кофти и сега е прекалено подвижно. Кабела не се опитвайте да го прекарвате през отворите, ще го прецакате както направих аз и накрая където е захващането не минава и пак трябва да се реже.
Сега следва поставянето на огледалото на А208-то това е ужасно ама ужасно преживяване и доста четох, но няма друг начин. Хубавото е, че всички плафони си имат място за буксата на огледалото което е супер.
1. Сваляме плафона има 4 болта, след това сваляме и сенниците(по 3 болта всеки) за да може да измъкнете цялата кора, но преди да я издърпате трябва да махнете черната пластмаса върху коята пада тавана и се закопчва(обърнете внимание как пасва уплътнението върху тази пластмаса), тя е на щипки става лесно и бързо. След това махаме и плафона за да не пречи.

2. Сега поставянето на огледалото същото като махането, но доста по-кофти, дупчицата на основата на огледалото трябва да гледа към задната седалка и след което пак с отвертка я завъртаме към пасажерската седалка за да се заключи, не винаги ставя от първия път.
3. Връщаме обратно бялата кора на която се държи плафона, след това черната пластмаса върху която пада тавана, много е важно да си изкарате и нагласите уплътнението за да не влиза вода. Връщаме обратно плафона(закачаме буксите) и сенниците.

Честито имате електрохроматично огледало за доста по-малко пари от тези които се продават, а работа е за около 2-3 часа всичко. Надявам се да е полезно за някой. Прикачам и малко снимки, че ми беше много топло и не можах да снимам много.

Прикачени файлове


  • 3




0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни