Към съдържанието

  •  

Снимка
- - - - -

DIY: Смяна на светодиод и монтаж на електрохроматично огледалоили т.нар. електрическо (самозатъмняващо се) огледало.


  • Please log in to reply
36 мнения по тази тема

#16 IcoPetrov

IcoPetrov

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 187 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Интереси:Какво му трябва на човека?
    Нафта и километри :)
  • Автомобил:
    C250TD/06/1998

Публикувано 31 май 2012 - 18:24

Сложих това огледало където от снимката. Обаче не мога да разбера тая "вртъка" където по принцип на другите се мърда и когато някой ти свети просто после е по-малко. Тука това нещо си се върти, а не виждам разлика

Този пост е редактиран от IcoPetrov: 31 май 2012 - 19:02

  • 0
Не може да казват за MERCEDES, че приличал на нещо каквото и да е то...!!! Понеже не може майка ВИ да прилича на ВАС, а ВИЕ приличате на НЕЯ!!!

#17 staniola

staniola

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 1736 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    W201 190D '93 продаден :(
    W140 400SE '92 продаден :(
    S210 E280 4matic '00
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 01 юни 2012 - 14:58

Врътката е вместо палчето което буташ да не ти светят фаровете на колата зад теб.
  • 0
Mercedes 400 SE (W140) 286 hp - Specs & Performance


Когато първата кола е здрав Бенц, марката остава до живот!


#18 IcoPetrov

IcoPetrov

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 187 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Интереси:Какво му трябва на човека?
    Нафта и километри :)
  • Автомобил:
    C250TD/06/1998

Публикувано 07 юни 2012 - 20:32

Колеги, да се похваля намерих си и аз най-накрая затъмняващо огледало. За мое щастие имах и букса на плафона за него не се налагаше рязане на кабели и други процедури. Доста зор видях с поставянето после обратно на огледалото обаче с вълшебните думички "майка му..." всичко си дойде на ред
  • 2
Не може да казват за MERCEDES, че приличал на нещо каквото и да е то...!!! Понеже не може майка ВИ да прилича на ВАС, а ВИЕ приличате на НЕЯ!!!

#19 K4m3n

K4m3n

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 59 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Stuttgart

Публикувано 11 август 2013 - 21:33

...Аз сложих нормален светодиод, за който запоих 4kΩ съпротивления (едно 1 kΩ и едно 3 kΩ), резисторите нямат посока и няма значение на кое краче се връзват.... 

Идеята на тези съпротивления са да свети по-слабо диода нали? Как прецени точно 4kΩ или това ти беше под ръка? На снимката там ли са съпротивленията, директно към диода, под термосвиваемия шлаух?


  • 0

#20 kdl

kdl

    clockwork orange

  • Замразено членство
  • 8412 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Turbo Quattro
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 12 август 2013 - 08:37

Ами гасях лампите и гледах колко силно свети диода и накрая избрах 4kΩ.
Там е да, на снимката с червената шапка е светодиода. По краката му ги запоявах.
  • 0

Audi_A4_avatar.gif


#21 K4m3n

K4m3n

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 59 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Stuttgart

Публикувано 16 август 2013 - 21:18

Знаете ли дали тази част от снимката в червено, може да се прехвърля от едно огледало на друго? Питам защото при мен има микрофон там и да си го прехвърля?

Прикачени файлове


  • 0

#22 HIFI

HIFI

    Член на МБКБ

  • Членове на клуба
  • 120 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Интереси:Еlectronics, Embedded Software Development for Microcontrolers, BasketBall
  • Автомобил:
    CLK 320 W208
    m112 18V V6 218hp
    SmaragdSchwarz

Публикувано 25 август 2013 - 19:27

Да може, и при мен имаше разлики в двете. Затова си оставих старата - оригинална стойка. Малко е играчка, защото кабелите минават през ябълковидната става на която се позиционира огледалото. При мен се получи отлично :)


  • 0

#23 CarlBenz

CarlBenz

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 393 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Интереси:Mercedes-Benz

Публикувано 26 август 2013 - 09:54

Да може, и при мен имаше разлики в двете. Затова си оставих старата - оригинална стойка. Малко е играчка, защото кабелите минават през ябълковидната става на която се позиционира огледалото. При мен се получи отлично :)

Това мнение ми беше изключително полезно. И аз чакам да пристигне огледалото и започвам същата операция и ще кача подробни снимки. Благодаря :)

 

P.S. Не се и съмнявам че при теб се е получило отлично  :beer


  • 0

The Best or Nothing


#24 CarlBenz

CarlBenz

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 393 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Интереси:Mercedes-Benz

Публикувано 26 август 2013 - 16:17

Как мога да разбера, когато сложа електрохроматично огледало, дали работи? Да светна с нещо в окото и трябва да се промени цвета на огледалото ли?


  • 0

The Best or Nothing


#25 kdl

kdl

    clockwork orange

  • Замразено членство
  • 8412 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Turbo Quattro
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 26 август 2013 - 21:21

Затвяряш с пръст задния сензор (към пътя), и блесваш с нещо в този на огледалната страна (напр. фенер на телефон), след 2-3 сек. най-много почва да става доста тъмно.

Някои огледала реагират по-бързо от други, дори и да се затъмни след повече от 5сек., не е проблем. В реални условия даже е по-добре.


  • 0

Audi_A4_avatar.gif


#26 CarlBenz

CarlBenz

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 393 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Интереси:Mercedes-Benz

Публикувано 26 август 2013 - 21:30

Затвяряш с пръст задния сензор (към пътя), и блесваш с нещо в този на огледалната страна (напр. фенер на телефон), след 2-3 сек. най-много почва да става доста тъмно.
Някои огледала реагират по-бързо от други, дори и да се затъмни след повече от 5сек., не е проблем. В реални условия даже е по-добре.


Ааа ясно...грешката ми е била, че не съм затъмнил задното око, благодаря колега :)
  • 0

The Best or Nothing


#27 CarlBenz

CarlBenz

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 393 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Интереси:Mercedes-Benz

Публикувано 28 септември 2013 - 16:58

Днес и аз направих ъпгрейдчето и направих няколко снимки. Като цяло исках всичко да се доближи максимално до оригиналното, за това купих точно такова огледало, какво се поставя на W209.

hwyn.th.jpg yz0g.th.jpg

 

 

 

Понеже на моята основа на огледалото има микрофон, а на това огледало, което ще монтирам, няма, ще разменя основите на двете огледала.

За целта, трябва да премахна буксата и записах пиновете как са подредени по цветове

iti3.th.jpg

Pin 1 - Син

Pin 4 - Розов/червен

Pin 6 - Кафяв

 

 

7j61.th.jpg

Премахнах буксата и сега трябва да издърпам кабелите, за да освободя основата, за да мога да е преместя.

 

5fos.th.jpg

Ето така изглежда огледалото без основа. Сега се прехвърлям в колата, за да започна демонтажа на старото ми огледало.

 

x562.th.jpg

Стъклото на плафона, се демонтира с права отвертка (примерно) от страната, която съм показал със стрелка на снимката. След, което трябва да демонтирам самия плафон.

 

2sc4.th.jpg

Щипката (в кръгче на снимката) се издърпва по посока на стрелката и докато се задържа в крайното и положение, с отвертка (примерно) се освобождава задния край на панела. След което, трябва да демонтирам и огледалото.

 

badn.th.jpg 96h9.th.jpg

С въртеливи движения и издърпване надолу, така свалих огледалото. Микрофона се освобождава елементарно. При вече свалено огледало, размених основите на двете огледала.

 

65vj.th.jpg

Ето това се получи

 

Връщаме се обратно в колата и сваления плафон изглежда така:

nw94.th.jpg

 

Място за нашата букса има само на едно място, не може да се обърка. Долу в ляво, под синята букса

dk42.th.jpg

 

След което, всичко се сглобява по обратния ред.

 

 

P.S. До тук всичко добре, само не разбрах, защо при мен се получи така, че дори когато колата не е на контакт и сложа пръст отзад на огледалото на окото, то пак се затъмнява? Имах под ръка и друга 209-ка с ел. хроматично огледало и разглобих на бързо, да видя кабелите на буксата как са подредени и те бяха по същия начин както при мен. А при другата 209-ка се затъмнява огледалото само когато е на контакт. Къде бъркам? Отворих схемата на WIS-а и точно така ги дават пиновете - 1-ви, 4-ти и 6-ти.


  • 0

The Best or Nothing


#28 CarlBenz

CarlBenz

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 393 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Интереси:Mercedes-Benz

Публикувано 30 септември 2013 - 21:07

...

P.S. До тук всичко добре, само не разбрах, защо при мен се получи така, че дори когато колата не е на контакт и сложа пръст отзад на огледалото на окото, то пак се затъмнява? Имах под ръка и друга 209-ка с ел. хроматично огледало и разглобих на бързо, да видя кабелите на буксата как са подредени и те бяха по същия начин както при мен. А при другата 209-ка се затъмнява огледалото само когато е на контакт. Къде бъркам? Отворих схемата на WIS-а и точно така ги дават пиновете - 1-ви, 4-ти и 6-ти.

:unsure  Някой случайно да може да помогне? Не че ще харчи, кой знае колко от акумулатора, но искам да си е както трябва. Крайния вариант е да вържа директно синия кабел към някой контактен 12 волта, но това ще е крайния вариант. Днес се разходих из модулите за препрограмиране. Мисля, че зададох на Upper Control Module (плафона), че има такова огледало колата, уж да започне да работи както трябва, но не свърши работа...или гугъл не превежда добре от немски на английски и не съм уцелил менюто  :)


  • 0

The Best or Nothing


#29 kdl

kdl

    clockwork orange

  • Замразено членство
  • 8412 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Turbo Quattro
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 30 септември 2013 - 23:09

Пробва ли с изцяло изваден ключ?

Не помня дали и на първи контакт нямаше 12V...


  • 0

Audi_A4_avatar.gif


#30 CarlBenz

CarlBenz

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 393 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Интереси:Mercedes-Benz

Публикувано 01 октомври 2013 - 07:45

Пробва ли с изцяло изваден ключ?

Не помня дали и на първи контакт нямаше 12V...

 

Пробвах, както казах освен моята 209-ка имам под ръка и друга, която е с такова огледало и имам база за сравнение. При другата се затъмнява, само на контакт или при запален двигател естествено, а при мен с ключ, без ключ всякак :)


  • 0

The Best or Nothing





0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни