Към съдържанието

  •  

MANIKA

Регистрация: 30 апр 2011
Офлайн Последно: 30 окт 2011 - 23:55:27
-----

Моите теми

Въпрос за кикдаун и още нещо

12 август 2011 - 09:04

Здравейте приятели. Искам да ви питам може ли да се прецака кикдауна, ако го използвам доста често? Както си карам ми прави кеф да я натискам и той си се пуска всичко е точно, но започнах да се притеснявам да не вземе нещо да се износи и да се развали? Също така искам да питам от доста честото сменяне на скоростите може ли да и стане нещо, защото примерно на Шипка като ходих постоянно си менеше скоростите, защото пускам и настискам газта? Това ми е първият автоматик и не ги разбирам нещата, моля не ми се смейте :)

Помощ за избор на джанти и гуми

30 април 2011 - 11:39

Здравейте. Искам да купя нови джанти и гуми на Меро, но ме е страх да не объркам нещо размерите. Модела е E290TD Avantgarde. Искам да му сложа джанти 7.5x17 / 5 / 112 / 34 [размер / отвори / PCD (mm) /офсет (mm)]. На старата ми кола (Opel Vectra) и бях сложил прекалено големи джанти и на по големите хлътки по пътя задните колела стържеха в калника. Не искам да повторя грешката и с новата кола, затова искам да ви помоля за помощ. Чудя се дали гуми 245/45R17 95Y TL ще станат или трябва да търся още по-ниски 40мм нископрофилни. Също така не знам дали ширината 245мм няма пък да е прекалено голяма. Моля дайте съвет какви гуми да взема за тези джанти и дали джантите с 34мм офсет ще станат на W210 купето.