Към съдържанието

  •  

Снимка
- - - - -

Голем разходпобелях


  • Please log in to reply
70 мнения по тази тема

#16 Dimitar Nikolov

Dimitar Nikolov

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 138 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Plovdiv

Публикувано 31 декември 2007 - 09:43

Бая прибързано се изказа :) Майонеза става на капачката на маслото по принцип ! Айде не говорете глупости на човека, да си прави диагностика и ще си открие ква е проблемата, и съда за антифриза си е по принцип от черна пластмаса направен, не е черен от антифриза, стига тия паники ! Весели празници на всички :beer:


Абе при здрав двигател не би трябвало да има "майонеза". Обикновено "майонеза"-та се обяснява с кондез в картера, най-вече зимата, когато се кара предимно градско. При мен е такъв режима и се появи "майонеза" само веднъж - когато се беше сдухала гарнитурата на главата. Това на R21, 20 годишно. А за ганитура на главата ме навява това, че маслото е мътно и има голяма загуба на масло. Но пък в този случй трябва да има загуба и на антифриз ...
Айде стига с тез коли и ремонти време е купон и весело посрещане на Новата година. Весели прзници на всички :beer:
  • 0
W124 200E M102 963 - Черния феникс

#17 300_TE_4MATIC

300_TE_4MATIC

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 90 Мнения:

Публикувано 31 декември 2007 - 10:47

Виж са.....майонезата се образува от яйца, олио и други там съставки.....в заводите за майонеза :):):) :beer:
  • 0

#18 Dimitar Nikolov

Dimitar Nikolov

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 138 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Plovdiv

Публикувано 31 декември 2007 - 11:59

На колите в Пловдив майонезата даже е марка "Краси" - най-добрата майонеза :beer: ....
  • 0
W124 200E M102 963 - Черния феникс

#19 hektor

hektor

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 1751 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Гера/София
  • Автомобил:
    Alfa Romeo 147 1.6 ts

Публикувано 31 декември 2007 - 19:41

Публикувано изображение


Публикувано изображение


ето две снимки от известната вече хихи майонеза!!!!
  • 0
Sky каза:Ела да сръбнеш от извора!

" Ау ми врътнеш един Биг Бен ма! Ни моа, боли ме главата!"

#20 BENZBOSS

BENZBOSS

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 6668 Мнения:
  • Пол:не е посочено

Публикувано 02 януари 2008 - 19:52

Лошо.......................Кодове тая кола не ти ли ваеди,нещо от рода на НЕПРАВИЛНО ИЗГАРЯНЕ ЦИЛИНДЬР НАМ СИ КОЙ???
  • 0
.

#21 hektor

hektor

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 1751 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Гера/София
  • Автомобил:
    Alfa Romeo 147 1.6 ts

Публикувано 03 януари 2008 - 00:13

колега още не съм я закарал на сервиз. Утре бягам до хамбург и ще видим разхода. Но тези отлагания, като че ли не са от сега а този разход ми даде тези дни. Ако имах кофти цилиндър, както казваш щеше ли толкова бързо да се образува тази майонеза!?
А пропо сега се сетих точно преди месец като усетих, че нещо не у ред с разхода я закашчих на комп и както писах ми даде грешка на ламбда сондата и я делитнаха и ми казаха ако пак дава разход да бягам при тях!
  • 0
Sky каза:Ела да сръбнеш от извора!

" Ау ми врътнеш един Биг Бен ма! Ни моа, боли ме главата!"

#22 BENZBOSS

BENZBOSS

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 6668 Мнения:
  • Пол:не е посочено

Публикувано 03 януари 2008 - 01:52

Ако е гарнитура на главата това може да се получи за нула време.Масло си и сипвал и пак има пяна,това не е от много дьлго време. :rolleyes:

И бягай в сервиза как са ти казали.Мога да ти пусна тема как ме удариха мене у помпата та ми даде разход колко 3 като с моя мотор ма нямах грешки на компа,няма кодове,вьрви на бургия,а при теб не е така.
  • 0
.

#23 petya_m

petya_m

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 24 Мнения:
  • Пол:Жена
  • Град:пловдив

Публикувано 10 януари 2008 - 18:52

Привед,на ман също изведнъж ми вдигна голям разход.Вчера заредих 10 литра и изминала съм 70 километра :huh: и вече нямам грам гориво.Ти открили проблема?
  • 0

#24 hektor

hektor

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 1751 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Гера/София
  • Автомобил:
    Alfa Romeo 147 1.6 ts

Публикувано 11 януари 2008 - 10:45

Още не защото нямам време в момента. При теб колежке както и при мен си е обшитен за решаване. Обърни се към колегата LYNX той обича да поправя А класи. Инак не забравяй, че А класите не са много икономични. По каталог А 160 градско дава 10,5.
  • 0
Sky каза:Ела да сръбнеш от извора!

" Ау ми врътнеш един Биг Бен ма! Ни моа, боли ме главата!"

#25 fiveq

fiveq

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 598 Мнения:
  • Пол:Жена
  • Град:Sofia,Bg.
  • Интереси:Обичам да карам, музиката (почти от всякакъв тип), хубавите парфюми,удоволствията в живота и мнооого други неща, просто ме питайте.
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 19 януари 2008 - 23:47

Инак не забравяй, че А класите не са много икономични. По каталог А 160 градско дава 10,5.



Искаш да кажеш, че бензиновите НЕ СА. Аз като съм с дизел нямам такъв проблем :icon_coolgrin: щото на мен ми дават 4.5/извънградско, а иначе 6-7 градско (щото нали се ползува там парно, а лятото съответно климатика. Ми купете си дизеляци бе хора :hooray: - доста по-изгодно излиза.
Поздрави - Петя (София). Публикувано изображение
  • 0
5q



Публикувано изображение




Публикувано изображение

#26 hektor

hektor

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 1751 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Гера/София
  • Автомобил:
    Alfa Romeo 147 1.6 ts

Публикувано 20 януари 2008 - 13:18

Искаш да кажеш, че бензиновите НЕ СА. Аз като съм с дизел нямам такъв проблем :icon_coolgrin: щото на мен ми дават 4.5/извънградско, а иначе 6-7 градско (щото нали се ползува там парно, а лятото съответно климатика. Ми купете си дизеляци бе хора :hooray: - доста по-изгодно излиза.
Поздрави - Петя (София). Публикувано изображение



Колежка права си, не съм се изказал правилно! Да, дизелките са адски икономични, идеята ми бе да си взема бензин и в един момент ако се върна в бг да сложа газ, защото чувам много хора как се оплакват от нафтата в бг. Инак дизел си ми е мерак от много време да усетя разликата!

поздрави!
  • 0
Sky каза:Ела да сръбнеш от извора!

" Ау ми врътнеш един Биг Бен ма! Ни моа, боли ме главата!"

#27 j1wk0

j1wk0

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 9 Мнения:

Публикувано 29 януари 2008 - 01:01

какво стана тук как е колата
  • 0

#28 hektor

hektor

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 1751 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Гера/София
  • Автомобил:
    Alfa Romeo 147 1.6 ts

Публикувано 29 януари 2008 - 09:50

Колега, колата не я движа, щото нямам време, а и незнам още какво да я правя. В смисъл свързано е с местоработата ми и не искам още да хвърлям пари за ремонти тук из немско и после да се наложи да я продавам!
Инак в момента в който има развитие, ще постна какво е станало!
  • 0
Sky каза:Ела да сръбнеш от извора!

" Ау ми врътнеш един Биг Бен ма! Ни моа, боли ме главата!"

#29 hektor

hektor

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 1751 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Гера/София
  • Автомобил:
    Alfa Romeo 147 1.6 ts

Публикувано 11 февруари 2008 - 14:43

Lynx батка помагай, пълна мистерия! Вчера заредих след изминати 200 км и ми даде 5,7 литра на 100. Бях в съседен град. Разстоянието от него до Фленсбург е 70км, гледам стрелката удря 15 литра граница, зареждам влезнаха 11 литра бах мама му това са 15 на 100 като съм карал бавно и спокойно с 130,което обикновенно ми дава около 8,9 разход.
Днес отивам в Мерцедес да ми направят стар диагноза и ми казват, че автомобила е в перфектно техническо състояние. Единствено за, което може да се предполага е luftmessera или на БГ бе май датчика за кислорода, но това било само предположение и ако искам да ми го сменят 1000 евро щяло да струва без гаранция, че това е причината :kill_myself: Инак съм можел да си оставя колата те да я тестват да я карат там 200 км и други тестове да направят, което струвало от 200 на горе. Значи говориме за причина,която се появява и изчезва или се саморегулира. Не смятам,че неправилно зареждам или пък в бензиностанциите лъжат. Сега отново засичам и ще направя едни 200 км и да видим.
Имаш ли идеи. Относно тестовете,които са направили в Мерцедес мисля, е са били оптималните за този проблем. Не бях вътре при майсторите да видя точно какво са тествали, но мисля, че са направили всичко необходимо, за да ми вземат паричките хихихи,което не направиха, защото не са отркили нищо! Брех понеделник, обикновенно на този ден идват сметките хихихи!


Колеги тия ще ме убият. Ето в ибей ако не се лъжа датчика за кислород ама за дизел струва 70 евро. Айде незнам колко по-скъп ще да е за моята ама до 1000 евро има много разстояние!
  • 0
Sky каза:Ела да сръбнеш от извора!

" Ау ми врътнеш един Биг Бен ма! Ни моа, боли ме главата!"

#30 mbenz

mbenz

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 2892 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    МВ 124/Е 250D 20V'94г.

Публикувано 11 февруари 2008 - 14:48

Не е по темата,много,ама не искаш ли да я продадеш тази кола,ако се окаже,че ремонта ще е скъп?Ти си знаеш най-добре,разбира се!
  • 0
Публикувано изображение Публикувано изображение Публикувано изображение




0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни