Към съдържанието

  •  

Снимка
- - - - -

Голем разходпобелях


  • Please log in to reply
70 мнения по тази тема

#1 hektor

hektor

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 1751 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Гера/София
  • Автомобил:
    Alfa Romeo 147 1.6 ts

Публикувано 29 декември 2007 - 20:12

Хора дойде и моя ред. На 22 този месец засякох 8.8 на 100. Отивам в Хамбург и обратно да взема брато и после до Киел- разход 10 и малко. Като повечето бе магистрално каране с около 130 студеничко, клима, което го приех за нормално. Заредих в ШЕЛ Киел върнах се на село, изминати 115 км, зареди 18 ЛИТРАААААААААААААААААААА. Кво стана бе! ОК имаше много гъста мъгла да е объркала сместа ама не ми се вярва. Да съм сипал лош бензин хммммммм! Колата си върви, не миришат газовете на бензин да речем да е богата сместа и да е дала фира Ламбда сондата, което обаче може и да е вариант, защото преди около месец я закачих на комп. и ми даде някаква грешка точно на нея. Изчистиха я и ми казаха ако дава голям разход да ида отново. Пред смяна на масло съм и днес го погледнах и като се загледах по цвета на маслото в хартииката, с която избърсах мерилката, някак не ми се хареса. Едно такова мръсно мътно кафеникаво, все едно има прах или нещо от този род!
Проблема е че до 3 януари имам два пъти ходене до Хамбург и с това прогесивно нарастване на разхода утре сигурно ще удариме 25 на сто :kill_myself:
  • 0
Sky каза:Ела да сръбнеш от извора!

" Ау ми врътнеш един Биг Бен ма! Ни моа, боли ме главата!"

#2 ENOXELA

ENOXELA

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 4188 Мнения:
  • Пол:Мъж

Публикувано 29 декември 2007 - 20:42

Колата си върви, не миришат газовете на бензин да речем да е богата сместа и да е дала фира Ламбда сондата, което обаче може и да е вариант, защото преди около месец я закачих на комп. и ми даде някаква грешка точно на нея. Изчистиха я и ми казаха ако дава голям разход да ида отново.

Залагам на повреда в сондата,но само тест може категорично да го потвърди.
Има и вероятност да изтича гориво от някъде или да си заредил токова със съмнително качество.
  • 0

#3 hektor

hektor

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 1751 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Гера/София
  • Автомобил:
    Alfa Romeo 147 1.6 ts

Публикувано 29 декември 2007 - 21:31

Залагам на повреда в сондата,но само тест може категорично да го потвърди.
Има и вероятност да изтича гориво от някъде или да си заредил токова със съмнително качество.



Ми ще видим но не мисля, че качеството на горивото е толкова лошо. До колкото се твърди има як контрол за горивата!
  • 0
Sky каза:Ела да сръбнеш от извора!

" Ау ми врътнеш един Биг Бен ма! Ни моа, боли ме главата!"

#4 W123

W123

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 2824 Мнения:
  • Пол:Мъж

Публикувано 29 декември 2007 - 22:16

...и като се загледах по цвета на маслото в хартииката, с която избърсах мерилката, някак не ми се хареса. Едно такова мръсно мътно кафеникаво, все едно има прах или нещо от този род!


Антифриза как ти е?
  • 0

#5 hektor

hektor

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 1751 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Гера/София
  • Автомобил:
    Alfa Romeo 147 1.6 ts

Публикувано 29 декември 2007 - 22:32

О за туй не ми бе минало през акъло! как да го проверя? Питам защото съда в който е антифриза е черен? Мога ли да го пипна с ръка или нещо от този род? И какъв трябва да е цвета? Знам че трябва да е бистър ама......?
  • 0
Sky каза:Ела да сръбнеш от извора!

" Ау ми врътнеш един Биг Бен ма! Ни моа, боли ме главата!"

#6 LYNX

LYNX

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 2380 Мнения:
  • Пол:Мъж

Публикувано 29 декември 2007 - 22:55

Поогледай за външни течове на входа на рейката с дюзите,....
Дръпни вакуумния шлаух от горивния филтър и виж дали нема да прокапе гориво,...ако е така....смени филтъра!
По вакуума ти качва горе бензин у смукателите и то е неконтролирано,...от там дава фелер за ламбдарегелунг,...макар че сондата ти е изправна!

Дано ти помогна,...това е само частен случай от практиката!

Ако не откриеш течове,...оди пак на диагноза и да гледат на статусабфраген,...какви са показателите на ламбдарегелунга,...ако сондата работи пасивно,...смени я!

Късмет!

Публикувано изображение
  • 0

#7 hektor

hektor

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 1751 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Гера/София
  • Автомобил:
    Alfa Romeo 147 1.6 ts

Публикувано 29 декември 2007 - 23:13

Колега да ме извиниш за невежеството ама колко горивни филтъра има. Като я купих пролетта и и смених маслата и горивния филтър койт се намираше от долу около резервоара. ИЛи поне там немците смениха някакъв филтър!
  • 0
Sky каза:Ела да сръбнеш от извора!

" Ау ми врътнеш един Биг Бен ма! Ни моа, боли ме главата!"

#8 LYNX

LYNX

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 2380 Мнения:
  • Пол:Мъж

Публикувано 29 декември 2007 - 23:19

това -номер 80 е,....само един е!
Виж у средния шлаух да не е пълно с гориво!
  • 0

#9 W123

W123

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 2824 Мнения:
  • Пол:Мъж

Публикувано 29 декември 2007 - 23:31

Антифриза трябва да ти е бистър.Принципно е син но с времето си променя света.
Я утре го погледни хубаво и кажи какъв цвят е,и по точно плуват ли някамви мазнотии вътре.
Щото не че нещо ама както казваш че маслото ти е

Едно такова мръсно мътно кафеникаво, все едно има прах или нещо от този род!

и

съда в който е антифриза е черен

работата хич не е на хубаво...
  • 0

#10 hektor

hektor

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 1751 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Гера/София
  • Автомобил:
    Alfa Romeo 147 1.6 ts

Публикувано 30 декември 2007 - 14:05

Антифриза до колкото успях да изтегля със сламка е бистър и безцветен като вода. Обаче е доста под нормалната граница както е описано в книгата за А класа която имам. Губя масло в смисъл проверих и съм на минимума и долях няколко грама за да се добера до сервиз. Другото, което ми направи впечатление е че на входа на тръбата където се сипва масло има оранжево бели налепи! Не съм механик и нямам много опит та незнам дали да обръщам внимание на този факт! Направих снимки ако искате ще ги кача!
  • 0
Sky каза:Ела да сръбнеш от извора!

" Ау ми врътнеш един Биг Бен ма! Ни моа, боли ме главата!"

#11 Dimitar Nikolov

Dimitar Nikolov

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 138 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Plovdiv

Публикувано 30 декември 2007 - 15:06

Другото, което ми направи впечатление е че на входа на тръбата където се сипва масло има оранжево бели налепи! Не съм механик и нямам много опит та незнам дали да обръщам внимание на този факт! Направих снимки ако искате ще ги кача!



Мда, "майонеза". Смесва ти масло и антифриз и от там са белите налепи по гърловината за наливане на маслото.
Май си за гарнитура на главата...
  • 0
W124 200E M102 963 - Черния феникс

#12 300_TE_4MATIC

300_TE_4MATIC

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 90 Мнения:

Публикувано 30 декември 2007 - 21:11

Мда, "майонеза". Смесва ти масло и антифриз и от там са белите налепи по гърловината за наливане на маслото.
Май си за гарнитура на главата...


Бая прибързано се изказа :) Майонеза става на капачката на маслото по принцип ! Айде не говорете глупости на човека, да си прави диагностика и ще си открие ква е проблемата, и съда за антифриза си е по принцип от черна пластмаса направен, не е черен от антифриза, стига тия паники ! Весели празници на всички :beer:
  • 0

#13 hektor

hektor

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 1751 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Гера/София
  • Автомобил:
    Alfa Romeo 147 1.6 ts

Публикувано 30 декември 2007 - 21:53

Е паника не. Ако е умрел двигателя което не ми се вярва ще я шитна. Инак антифриза е бистър, а тези налепи утре ще ги снимам. Мисля просто, че с годините и конденза, който забелязах, че се е образува може това да е причината. При А класите отвора, където се сипва маслото си е една прилично голяма и дълга тръба, която си е доста отделна от самия двигател и може това да е причина за образуване на тези налепи. Ама нали съм балетист тъпо парче и нямам опит с тия неща.

Както и да е весели празници и мерси за вниманието!
  • 0
Sky каза:Ела да сръбнеш от извора!

" Ау ми врътнеш един Биг Бен ма! Ни моа, боли ме главата!"

#14 Blond

Blond

    Член на МБКБ

  • Членове на клуба
  • 3955 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    C124 200E 1992
    S202 220CDI 11.1999
    W211 220CDI 04.2004
    C207 350CDI 06.2009
    W212 220CDI 11.2013
    W213 400d 07.2020

Публикувано 30 декември 2007 - 22:17

Е паника не. Ако е умрел двигателя което не ми се вярва ще я шитна. Инак антифриза е бистър, а тези налепи утре ще ги снимам. Мисля просто, че с годините и конденза, който забелязах, че се е образува може това да е причината. При А класите отвора, където се сипва маслото си е една прилично голяма и дълга тръба, която си е доста отделна от самия двигател и може това да е причина за образуване на тези налепи. Ама нали съм балетист тъпо парче и нямам опит с тия неща.

Както и да е весели празници и мерси за вниманието!

Весели празници и на тебе!
Аз съм виждал такива отлагания по капачка за маслото на съвсем здрав двигател - така че това не е страшно според мен.
Намаляването на количеството масло обаче не ми харесва. Верно е че ако караш с голяма скорост (на високи обороти на двигателя) маслените сегменти не успяват да оберат всичкото масло и то изгаря, ама пък за какви километри иде реч да ти падне на минимума маслото? А и това не би трябвало да има много общо с големия разход на гориво.
Не се тормози с гадаене точно по празниците. Нали са ти казали ако повиши разхода да отидеш пак в сервиза - за това са учили и за това ти вземат пари - за да ти решат проблема, когато сам не можеш.
Наздраве!
  • 0

#15 hektor

hektor

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 1751 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Гера/София
  • Автомобил:
    Alfa Romeo 147 1.6 ts

Публикувано 30 декември 2007 - 22:37

Мерси колега! Аз също си мисля, че това с маслото и тези отлагания няма връзка със харча. Много съм се замислил да не е сдала багажа ламбда сондата!
Инак за км колата е на 146к, което за 1.9 мисля, че не е много а инак обикновенно я карам леко из града инак на аутобана без разни кикдауни и простотии си я карам мевду 140 и 160 е по някой път я натискам и повечко на за кратко време!
  • 0
Sky каза:Ела да сръбнеш от извора!

" Ау ми врътнеш един Биг Бен ма! Ни моа, боли ме главата!"




0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни