Към съдържанието

  •  

Снимка
- - - - -

срок на годност на моторните масла...?а и на другите,де...!:)


  • Please log in to reply
21 мнения по тази тема

#16 mbenz

mbenz

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 2892 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    МВ 124/Е 250D 20V'94г.

Публикувано 26 декември 2007 - 15:15

Избиваш някакви комплекси да знаеш ;)



Интересно, това е според теб, но аз не мисля така.



Не знам за мен, ама ти в очите на другите си удавна преди мен ;)



Пак съм казал нещо смислено, а не се заяждам с хората като теб...



Явно твойте са развалени и за това си толкова грив и заядлив.



И с какво го прекалявам, г-н Секретар?



Давай, пускай е още сега, тази анкетка ти е мерак от доста време да е пуснеш :lol:


Хм...не разбираш от дума,явно!Добре-някой от Модераторите да пусне анкета на тема:какво е мнението ви за grosmaster!и има ли място във форума,или не?Защото форума е форум,но не какъв да е,а на МБКБ!И не е място за изява на комлексарчета,които се вземат много насериозно!Току-що погледнах,но няма Модератори в момента...а,трябва да има!След празниците ще го оправим и това!
  • 0
Публикувано изображение Публикувано изображение Публикувано изображение

#17 grosmaster

grosmaster

    Фен на Клуба

  • Потребители на форума
  • 5223 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Пловдив
  • Автомобил:
    BMW

Публикувано 26 декември 2007 - 15:20

Непознавам такъв заядлив и злобен човек като теб, честно... :slap:
  • 0

logo-600-1002.png


#18 mbenz

mbenz

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 2892 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    МВ 124/Е 250D 20V'94г.

Публикувано 26 декември 2007 - 15:22

grosmaster-няма тема,която ти да не осереш!това е истината!не ми се щеше предпразнично да пускам такава анкета,но ако е възможно ще го направя!форума на МБКБ не ти е поле за изява на егото-sorry!
  • 0
Публикувано изображение Публикувано изображение Публикувано изображение

#19 grosmaster

grosmaster

    Фен на Клуба

  • Потребители на форума
  • 5223 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Пловдив
  • Автомобил:
    BMW

Публикувано 26 декември 2007 - 15:27

grosmaster-няма тема,която ти да не осереш!това е истината!не ми се щеше предпразнично да пускам такава анкета,но ако е възможно ще го направя!форума на МБКБ не ти е поле за изява на егото-sorry!


Прави каквото искаш пич, не ми пука.
А и една анкета не е в състояние да развали празничното ми настроение ;)

P.S. Бъди жив и здрав, явно с теб няма да се разберем.
  • 0

logo-600-1002.png


#20 mbenz

mbenz

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 2892 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    МВ 124/Е 250D 20V'94г.

Публикувано 26 декември 2007 - 15:35

Прави каквото искаш пич, не ми пука.
А и една анкета не е в състояние да развали празничното ми настроение ;)

P.S. Бъди жив и здрав, явно с теб няма да се разберем.



Ти си този,който си прави,каквото иска без да се съобразява с нищо,и който нищо,че е от скоро тук се развихря,както си иска!Целта не ми е да развалям ничие настроение,и както виждаш се бях'закротил',ама ти не разбираш от дума,бе!Както и да е-прав си,че няма да се разберем-нито си ми на годините,нито на опита и знанията,ама пак не спираш да се правиш на отворко!Весели празници,пък после ще видим...! ;) И спирай,ок-осра и тази тема с некомпетентните си и общи мишления!както и мноооого други!
  • 0
Публикувано изображение Публикувано изображение Публикувано изображение

#21 Dr Belemezov

Dr Belemezov

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 65 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Sofia

Публикувано 26 декември 2007 - 19:13

Честита Коледа отново на всички!
Открай време ме чопли,аджеба какъв е срока на годност на маслата,и след време какво се променя?
Тези дни ми изпадна от фирмен сервиз на Опел туба с 5 л. масло на Кастрол пълна синтетика 5/40,long life и спецификация на МВ 229.5 за 40лв.!Не можах да се стърпя и отнесох тубето като депутат-рушвет! :tongue: Маслото е залежало 5 години и затова е преоценено!Все повече се замислям,обаче да го сипвам ли...? :dontknow:

.
Бесела Коледа на всички ! Мbenz, извинявайте, но неволно вмъкнах Вашият текст като цитат. Опитах се да го заличя, но не успях. Според мен срокът на годност на маслото трябва да се спазва. Аз се занимавам с лечение - всеки медикамент, ваксина и т. н. имат срок на годност. Могат да се прилагат и след това , но отговорността е на ....... . Същото е и с маслото. Аз в началото на 90-е години, когато беше голямата криза и многото ментета си карах колата /SAAB 9000, 2.0, 16V с турбина/ само с наливно масло от автобусите на гр. транспорт, като въобще не знаех кога е произведено, кога е взето от гаража и колко време стояло някъде, преди да го получа. Слагах го, но на моя отговорност и и първия път с много страх, но всичко беше ОК / 5 години поред/. Затова смятам, че Вие трябва сам да си решите. Успех!
P.S. Момчета, М. де Сервантес е казал: " Нищо на този свят не е по - евтино от вежливостта и нищо не се цени по - скъпо от нея" - цитирам по памет.
  • 0

#22 nonev

nonev

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 317 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Пловдив
  • Автомобил:
    W 123 230E`83-продаден
    W 123 200`82-реставрира се
    W 210 320E`96
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 26 декември 2007 - 21:40

Доколкото си спомням срока на годност на маслата е 5 години. Дори и да е запечатана опаковката и не се окислява, в маслото настъпват промени - нещо от сорта на" разпадане на дължината на въглеводородните вериги"- не си спомням точно формулировката, но смисъла е че се променя състава и се влошават показателите.Вие решавате дали има смисъл да се рискува.Весели празници. :beer:
  • 0
Кола от ремонт и жена от курорт трудно се вкарват в пътя




0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни