Към съдържанието

  •  

Снимка
- - - - -

Куриерска тема


  • Please log in to reply
38 мнения по тази тема

#31 Наско

Наско

    Джантата

  • Потребители на форума
  • 4931 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Mercedes Benz w202 C180
    Mercedes Benz w245 B150
    Mercedes Benz w164 AMG
    All Sold
    Now W163 M113

Публикувано 12 август 2011 - 23:26

На 16ти този месец

София - Велико Търново - София
багажник - празен
кола - Б класа
място - бол

Ако има нещо свиркайте на ЛС
  • 0
Градушка бие - слънце пече , аз съм си братче курназ момче

#32 zare

zare

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 48 Мнения:
  • Град:Samokov

Публикувано 26 декември 2013 - 02:44

Колеги понеже никога не съм работил със ибей и не знам как става работата ще може ли да ми кажете колко пари ще излезне да  си купя този чейнджър  http://www.ebay.com/...8a69cc9&vxp=mtr или  този

 

http://www.ebay.com/...3e2c540&vxp=mtr

Мерси :)


Този пост е редактиран от zare: 26 декември 2013 - 02:46

  • 0

#33 CarlBenz

CarlBenz

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 393 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Интереси:Mercedes-Benz

Публикувано 26 декември 2013 - 09:31

Колеги понеже никога не съм работил със ибей и не знам как става работата ще може ли да ми кажете колко пари ще излезне да  си купя този чейнджър  http://www.ebay.com/...8a69cc9&vxp=mtr или  този

 

http://www.ebay.com/...3e2c540&vxp=mtr

Мерси :)

 

На първият доставката е 35$, а на втория е 56$. Можеш да видиш за доставката, когато отвориш обявата и по-надолу има Shipping and Payments. След това от падащото меню, избираш Bulgaria.


  • 0

The Best or Nothing


#34 zare

zare

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 48 Мнения:
  • Град:Samokov

Публикувано 26 декември 2013 - 09:50

Колега имам предвид някои може ли да ми каже крайна цена до България в лева?


  • 0

#35 alipi

alipi

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 2185 Мнения:
  • Пол:не е посочено
  • Град:селяндурин от класа

Публикувано 26 декември 2013 - 10:03

Като цъкнеш където ти е казал колегата и избереш България,това е крайната ти цена.

Ако в менюто няма България значи не доставят до нашата мила татковина.


  • 0
Не хапи този,който може да те изяде.

#36 bReal

bReal

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 176 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    W201 2,5D '86
    S210 320CDI '02
    W169 180CDI '06

Публикувано 26 декември 2013 - 10:19

На първия доставката му е ~50BGN /USPS<br />На втория ~56BGN пак с USPS<br /><br />Като и за двата очаквай задържане на митница / плащане на митнически сборове и занимвка. <br />Препоръчвам да се провери / купи от .co.uk или .de, защото са в ЕС, няма мито, по-близо е. Поздрави!
  • 2

#37 Илия Горанов

Илия Горанов

    Член на УС на МБКБ

  • Управителен съвет
  • 7499 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    CLK200 Kompressor
    163hp, 2001, dark blue
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 27 декември 2013 - 10:09

Значи, първият е $75 за Changer-а + $35 за доставката = $110 + 20% ДДС = $132 + 30 лв. - 50 лв. за обработка на митницата + ако се наложи още нещо да се плати на митницата, това е нещо, което само митнически агент може да ти сметне и пак не е сигурно, защото зависи от кефа на лелката на чиято смяна ще попаднеш.

Вторият е $67.49 за Changer-а + $55.74 за доставката = $153,23 + 20% ДДС = $183,88 + 30 лв. - 50 лв. за митницата + ако се наложи още нещо на митница.

Както е казал колегата bReal - това няма начин да не го спрат на митница - и цената му е висока, и кашончето ще е бая размери и при всички положения ще надхвърли два килограма. Като отидеш на митницата ще ти трябва митнически агент, за да ти го освободи. На теория можеш и сам, но на практика ще е невъзможно - трябва да си носиш митническа декларация ЗАДЪЛЖИТЕЛНО НА ДИСКЕТА и ако имаш грешка в декларацията ще те връщат до второ пришествие. Освен това, не знам в Самоков има ли митница, но ако няма ще дойдеш на софийската централна - директно с иприготви 4 - 5 часа за отскок, особено ако отиваш за първи път.

Понеже това не е нещо уникално, което да не може да се намери в Европа, аз лично не ти препоръчвам да се занимаваш! Освен това този модел се намира работещ в България за около 200 лв.

http://prodavalnik.c...-disc-i30191981 - ето ти един за 80 кинта
http://prodavalnik.c...c3198-i34726419 - ето ти един за 180 кинта

Тук искам да добавя още една бележка, после да не кажеш, че не си знаел. Тези Changer-и се свързват с оптика. Това води до няколко много важни последствия:
1. Може да се свърже само и единствено към оригинални касетофони и CD-player-и за Mercedes, които са с оптически вход на гърба.
2. Трябва да имаш чифт оптически влакна в колата. Ако ги нямаш - по-добре се откажи и си купи някакъв сет от други марки! Аз нямах оптически влакна в колата. Търсих си в продължение на повече от 1 година. Накрая намерих и струваха над 100 лв. Проблемът е, че за разлика от медните кабели, оптическите влакна са чупливи и никой в моргите не иска да се занимава за 20 - 30 лв. да ги вади от гредите на колата, защото трябва много да се внимава да не се счупят. С друга оптика просто не става, опитвал съм - иска си оригиналната. Отделно трябва да имаш и захранващия кабел, който е с една странна букса, дето ако я нямаш - също няма как да го вържеш.

Така че ако случаят е - имал си Changer в колата, но е спрял да работи и искаш да го смениш - просто си купи един нов (втора употреба) от продавалника или в краен случай от ebay, но от някоя европейска държава. На всяка обява имаш под цената едно редче, където пише Item location и там е посочено къде се намира стоката, най-добре гледай ebay.co.uk за Англия или ebay.de за Германия. Ако продавачът не доствя до България има фирми, които го организират през техен офис в съответната държава.

Ако случаят е - нямаш Changer и искаш да си сложиш - или си харесай някаква друга марка и я купи с оригинален player към changer-а, или се приготви за доста проблеми, докато тръгне! Този модел не може да свири MP3... и има само две причини поради които хората искат да си слагат такъв changer - или искат всичко в колата да е оригинално (носталгия, мания) или имат управление от волана и голям дисплей на таблото, които искат да използват.

Поздрави и честита коледа.
  • 1

Ако си задаваш въпроса "струва ли си да ремонтирам стария Мерцедес", по-добре го продай и си купи чисто ново Пежо, Мерцедес не е твоята марка!
Бабини деветиниclk.babailiica.comнаргиле


#38 zare

zare

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 48 Мнения:
  • Град:Samokov

Публикувано 01 януари 2014 - 23:45

Колега Илия Горанов мерси за изчерпателното инфо :) Случаят е такъв , че имам чейнджър почти чисто нов в колата работещ всичко е 6 , но  моят автомобил е 2005 година и през тази година се монтира чейнджър модел MC 3330  ,който не чете мр3 ,а от 2006 до 2007 г. се монтира MC 3520 който чете мр3 и желая да го сменя , но тук в България не мога да  намеря точно този модел ,  ще се радвам много ако ми кажеш къде го има в България или къде да търся поне :)

 

Поздрави и честита нова година.


Този пост е редактиран от zare: 01 януари 2014 - 23:52

  • 0

#39 miro0

miro0

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 647 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Варна
  • Автомобил:
    Стартира с Мазда 121 75Hp '91,
    след това продължи с C220D 95Hp '96 classic
    и сега се вози на E230 150Hp '96 Avantgarde.
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 01 януари 2015 - 15:33

За много години и безаварийни километри на всички!

 

На 06.01.2015 ще пътувам Варна - Габрово, а на 12.01.2015 в обратна посока. Ако има някой, който има нужда от превоз, нека да се свърже с мен!

 

0894378767 - Миро

 

П.п. Не ми е проблем да направя отклонение от около 50-60 км от редовният маршрут.


  • 1

The best or nothink.





0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни