Към съдържанието

  •  

Снимка
- - - - -

W211съвет за покупка


  • Please log in to reply
27 мнения по тази тема

#16 Esper

Esper

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 1531 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Pernik

Публикувано 29 януари 2008 - 20:23

Това с поддръжката много хора не го взимат предвид като купуват кола а си е груба грешка.
То вярно, че кеф цена няма, ама и това е до време.
Аз например единствената причина поради която не купих W140 не беше толкова цената на самата кола,
колкото факта, че просто не мога са си позволя да поддържам S-класа.
Няма какво да си кривим душата - трябва да умножавам по 2 приблизително разходите по моята.
Та и при 211 е така - ако колегата си направи една хубава и приблизителна смета на части и консумативи около нея и сумата не го притеснява - екстра машинка е. :icon_coolgrin:
Може да ползва като отправна точка цените около окачването - тея коли просто не са конструирани да бъдат експлоатирани по такава жалка пародия на пътища, каквато имаме.
  • 0

879897.png


#17 D.Mutafchiev

D.Mutafchiev

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 115 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Интереси:София

Публикувано 29 януари 2008 - 20:32

:icon_coolgrin: ТОЧНО,козата си иска ПРЬЧ,вземи си модел по-стара,но я гледай като хората,за кво ти е манекенка с космати крака :kill_myself:


Това беше много добро :icon_welldone: Некой не случайно са модератори :rolleyes:

А иначе хубаво и евтино може да си вземеш украинка или тайландка,но не и кола :tongue:
  • 0
За да минавате за джентълмен,са нужни две неща:винаги да вадите цигарата от устата си,когато се целувате,и никога да не правите забележка на дама,която неправилно носи торба с цимент!
Публикувано изображение
C180 1.8 1996 Classic

#18 top

top

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 2097 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Mercedes SL350 2010 316hp
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 29 януари 2008 - 20:46

Това с поддръжката много хора не го взимат предвид като купуват кола а си е груба грешка.
То вярно, че кеф цена няма, ама и това е до време.
Аз например единствената причина поради която не купих W140 не беше толкова цената на самата кола,
колкото факта, че просто не мога са си позволя да поддържам S-класа.
Няма какво да си кривим душата - трябва да умножавам по 2 приблизително разходите по моята.
Та и при 211 е така - ако колегата си направи една хубава и приблизителна смета на части и консумативи около нея и сумата не го притеснява - екстра машинка е. :icon_coolgrin:
Може да ползва като отправна точка цените около окачването - тея коли просто не са конструирани да бъдат експлоатирани по такава жалка пародия на пътища, каквато имаме.


Точно така са нещата, трябва да се прави сметка за поддръжката преди покупка на кола. На мен много ми се иска да си взема по модерна кола например W220 или W211 но поддръжката е скъпа, не говоря за консумативи а за цени на оригинални части и ремонти а не ми се иска да имам нещо което не ми е наред по колата и затова си седя с W140 за сега но я поддържам в перфекно състояние и нямам проблеми. като цяло цените за поддръжка на W210 и W140 не са много различни знам от опит.
  • 0

#19 Esper

Esper

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 1531 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Pernik

Публикувано 29 януари 2008 - 20:53

Точно така са нещата, трябва да се прави сметка за поддръжката преди покупка на кола. На мен много ми се иска да си взема по модерна кола например W220 или W211 но поддръжката е скъпа, не говоря за консумативи а за цени на оригинални части и ремонти а не ми се иска да имам нещо което не ми е наред по колата и затова си седя с W140 за сега но я поддържам в перфекно състояние и нямам проблеми. като цяло цените за поддръжка на W210 и W140 не са много различни знам от опит.


Я си помисли колко ще ти струва да подмениш всички филтри в купето?
Щото моите са под 300лв :rolleyes:
Това ми дойде на ум просто.
Накладките от дилъра колко са? x2 на моите...
Питал съм, не е баш така розово, колкото ги описваш :icon_coolgrin:

Иначе си прав, ако разходите почват много да ми тежат, почвам да правя компромиси с качеството на частите.
Трябва да почна на набикалям "Симеон" а не обичам да го правя.
Та така.
Сметката в важна.
  • 0

879897.png


#20 BENZBOSS

BENZBOSS

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 6668 Мнения:
  • Пол:не е посочено

Публикувано 29 януари 2008 - 21:25

Интернета бе,нали ви работи?Там накладки,филтри,базикнета...............са си на нормална цена.123,124,140.........като консумативи са почти еднакви,накладките са си накладки,маслото и то ма едно огледало на Мрака е колко цялата Машина с все мотора :kill_myself: За консумативите не е тоолко зле,номера е да не трошиш нищо,че там боли много.Е едната имала филтьр за купето с активен вьглен,а другата не..................ми не го сменяй сега,когато ги сьбереш тогава,като вземеш по-ниския модел там ня се сменя,верно е,ма и го няма,и да искаш ням какво да смениш.

Нали имаше една тема / и не само / в която бях написьл кое колко е..............накладки на 123 са ми около 10-15% разлика от тия на 140 модела.Е един фар на голямия е колкото цялата 123 ма тва друг вьпрос.Има си нет,има си части и консумативи,има си начин за плащане и доставка,с малко повече мерак и ровене и става номера.Аз да не сьм ги надиплил??? :kill_myself: Ма на втора 140 скачам,4 броя ше ми станат и кво???Ми в дильра няма да сменям спирачки я,няма да дам 1000 и горница,ше ги дебна за по 50 кинта,мацам се малко,сменям си ги сьм / ако се развият болтовете,мамицата му на Мрака / и сьм аз.


Е сега ше изреве някой МА ТАМ ЛЕСНО,да де ма си има тема и подфорума ТУНИНГ,там има една тема с едни цени и едни части.Не е кой знае колко скьпо,а разлика в колите ОГРОМНА.

Да друснем една тема ЦЕНИ И КОЛИ,КОЙ КВО ПЛАЩА...................и да я подкараме а?Може да се окаже,че модели като 140 не са толко опасни за каране от кьм консумативи поне. :rolleyes: Кой го интересува да я пуска,аз ще клюкарствам с каквото знам. :icon_coolgrin:
  • 0
.

#21 top

top

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 2097 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Mercedes SL350 2010 316hp
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 30 януари 2008 - 01:55

Я си помисли колко ще ти струва да подмениш всички филтри в купето?
Щото моите са под 300лв :rolleyes:
Това ми дойде на ум просто.
Накладките от дилъра колко са? x2 на моите...
Питал съм, не е баш така розово, колкото ги описваш :icon_coolgrin:

Иначе си прав, ако разходите почват много да ми тежат, почвам да правя компромиси с качеството на частите.
Трябва да почна на набикалям "Симеон" а не обичам да го правя.
Та така.
Сметката в важна.


Е за филтрите е така за W140 има само един който е скъп тоя за активния въглен - 820лв. оригинален (той не се сменя често) но другите са един по 205лв и друг който е 40лв. Поддържам и една W210 320 и цените за филтрите са около 310лв - оригинални, двата прави с активен въглен и тия зад жабката. Иначе накладки взимам от ауто+ на pagid и съм доволен от качеството и цената е горе долу еднаква за 210 и 140, оригинални от БС предни комплект са 215лв. Не е нужно да се стига чак до арабите по симеон, ауто+ внасят заместители на оригиналните части на добри производители и цената им е добра и също имам отстъпка при тях и съм доволен каквото ми трябва от тях купувам. За части по окачването сега ми се наложи да поръчам оригинални от Ивайжет и цената примерно на ремонтен комплект втулка на хебела е 100лв, амортисьора който е отдолу на колата незнам за какво беше нещо за волана - цена 120лв. десен семеринг на диференциала - 15лв. и разни други части не са много скъпи.
  • 0

#22 BENZBOSS

BENZBOSS

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 6668 Мнения:
  • Пол:не е посочено

Публикувано 30 януари 2008 - 06:21

:icon_coolgrin: Има тема ма да го пиша и тук,знам ли след време кой кьде ше чете.

124 и 140 сьм и еднакви консумативите,разлика я има 10% чя не и то не винаги с полза на малкия.
  • 0
.

#23 bibitkata

bibitkata

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 339 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Бургас
  • Автомобил:
    W 124 - 250 D - 1986

    W 245 - B180CDi - 2007

Публикувано 01 февруари 2008 - 16:06

ми те са ти еднакви мАторите бре Бос и на 140-ката и на 124-ката, нормално е еднакво количество масло да взимат и еднакъв маслен филтър да имат пък и горивен и тн. и тн.
и аз мисля, че не е толкова голема разликата особено ако не държиш консумативите и некои от частите да са от официалния дилър.....

:beer:
  • 0
.... Опита е фенер който свети на гърба ни - Конфуций ....

#24 BENZBOSS

BENZBOSS

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 6668 Мнения:
  • Пол:не е посочено

Публикувано 01 февруари 2008 - 16:31

Ма не е само мотора бате,не е само тва
  • 0
.

#25 krum n.g.

krum n.g.

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 18 Мнения:

Публикувано 01 февруари 2008 - 22:55

BENZBOSS, стига бате с тия цени по интернет и по тях да си правим исапа, аз съм с бус и лека кола от нашата марка.Като се чупи нещо ходи търси орг.части или алтернативи.Цените нямат нищо общо с тукащните.Ми ако си от провинцията?Ми свестен майстор в тоя случай?Ако ти трябва колата постоянно.При теб е лесно неограничени възможносиюти-USA.
  • 0

#26 batniky

batniky

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 3 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Бургас

Публикувано 01 февруари 2008 - 23:46

а коя кола няма да те остави на средата на пътя-мое мнение Новата и Мерцедес.



Повярвай НОВАТА не винаги е по-добрата.Онзи ден карах чисто нова Хонда Сивик 1.8VVTi 140Hp куц кон , да не говорим за тропане и шумове на кола която е на 300км, обзор ужасен , централна конзола по всякаква критика пълна с ненужна информация и копчета.Аз в мометна карам 6 год автомобил от ФВ група и трябва да ти кажа че е 10 пъти по-добре и като елстичност,кофорт и шумове..Що се отнася до Мерседес това ще е следащия автомобил
  • 0

#27 BENZBOSS

BENZBOSS

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 6668 Мнения:
  • Пол:не е посочено

Публикувано 02 февруари 2008 - 01:02

ТЦ,искал сьм мое си място да било.................Аз ако искам това ще звучи малко като ИСКАМ МОЙ СИ ПОДФОРУМ или нещо много подобно на това.Бе не ми е ясно как повечето са ЗА ма не се прави,е те тва не ми е ясно :rolleyes:

И само някой да сьм прочел,че се оплаква какво пускам,пердаша го на какьвто език ми дойде па кой кво може да краде. :icon_coolgrin: И не се изненадвайте,аз писах,че сьм кофти пич преди доста време :flagMB new:





BENZBOSS, стига бате с тия цени по интернет и по тях да си правим исапа, аз съм с бус и лека кола от нашата марка.Като се чупи нещо ходи търси орг.части или алтернативи.Цените нямат нищо общо с тукащните.Ми ако си от провинцията?Ми свестен майстор в тоя случай?Ако ти трябва колата постоянно.При теб е лесно неограничени възможносиюти-USA.




Няма бате,няма да коментирам.И не се сьрди на нета или мен,и двамата можем да помогнем.Това горе е извадка от една друга тема,да не се чудиш ТОЯ КВО МУ СТАВА :rolleyes:

http://www.mbclub.bg...?showtopic=9586

Те ти и темата от която е копнато това горе.А и май си прав,че много идва ако едни да викат ЦЕНА НЯМАШ

http://www.mbclub.bg...showtopic=10356
  • 0
.

#28 kompressor

kompressor

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 40 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Автомобил:
    C200 kompressor 2001 120 163

Публикувано 21 декември 2009 - 15:37

Извинявайте обаче не мога да се въздържа,когато чета такива изцепки даваш 25 000 евро и почваш да мислиш скъпо ли е за подръжка,носачи ,масла и дрън дрън,ако му сложиш и газ ще е супер.Ами щом имаш тези пари за КОЛА с която няма да си возиш гъза само би трябвало да не мислиш за пари за подръжка,защото ти с нея ще си ги изкарваш.Колата служи да си вършиш работата,а коя кола няма да те остави на средата на пътя-мое мнение Новата и Мерцедес.И друго много е важно с коя кола ще ти е най удобно и добре да си вършиш работата всеки решава сам,но ни е не живеем в праисторическо време и щом можеш да си позволиш нещо по луксозно и ново веднага скачай в него.Ако човек си мечтае нека няма нищо лошо в това но да не задава глупави въпроси,за да не получава такива отговори.Мерцедес е Стил на Живот.

Прав си колега за всичко това .Не може да си купя Мерцедес и да нямам пари за него.И каква е тази простотия купувасе хубава кола .С голям мотор слага се газово . Забозява се колата .За тъпи сметки колко горяла. Като имаш брада трябвати гребенче.Другата глупост която прави Бай Ганю е да купува Мерцедес от Италия .Издухани бракми от италиански палачори .И после защо излиза скъпо и после има ремонти.Всяка кола си има стил .И не случайно Мерцедес дава на колите си 30г мобилност.Това е мое мнение.
  • 0




0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни