Към съдържанието

  •  

Снимка
- - - - -

Покупка на W204 - съвети, мнения

w204

  • Please log in to reply
8 мнения по тази тема

#1 gabrielsavchev

gabrielsavchev

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 2 Мнения:
  • Град:Велико Търново
  • Автомобил:
    Mercedes B200 2005

Публикувано 22 юли 2021 - 13:40

Здравейте !

 

Решил съм да сменям колата и съм се спрял на w204 задължително комби и фейслифт-а, по възможност с 3 лъчевия волан (не е толкова важно, просто ми харесва повече).

Попрочетох във форума и доколкото виждам има мнения на двете крайности относно c220. Отворен съм и към по-добри предложения, но мисля, че 170к.с са ми достатъчни и затова съм се спрял на този мотор. 

 

Може ли малко информация относно първоначалното обслужване - какво е хубаво да се прегледа и обслужи, освен стандартните масла, филтри. Задължително каквато и кола да взема няма да направя компромис при първоначалното обслужване и подръжката в последствие. Имам 2 деца и правя около 10-15К км на година, така че не мога да си позволя да не е стегната колата.

Препоръчително ли е да се смени веригата? Срещнах мнения, че издържа до около 200к километра, а съм далеч от мисълта, че в България ще попадна на кола с реални км и под 200к.

 

 

Важните неща за мен са : голям багажник, сигурност, комфорт при шофиране и добър интериор. Не ме притеснява разхода на гориво.

 

Харесал съм тези 2 обяви, притеснително ниска ли е цената? Някой има ли мнение за тези автокъщи? Специално тази ГАЛЕРИЯ ми попадат от доста време и гледам, че тези модели ги пускат г/д в този ценови диапазон. Като цяло не ми е нещо спешно, което не търпи отлагане. 

 

https://www.mobile.b...625636025881986

https://www.mobile.b...8&slink=kutv8u - малко ме дразнят тези ленти по вратите, но пък е регистриран и с винетка. Волана ще го преживея :D 

 

 

 

 


  • 0

#2 Dimitar_AMG

Dimitar_AMG

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 113 Мнения:
  • Град:Sofia

Публикувано 23 юли 2021 - 11:51

На тези Ц класи 220цди-то не е ли с ОМ651 мотор, който не е от препоръчваните, заради проблемите си?


  • 0

#3 IIVVOO

IIVVOO

    Член на МБКБ

  • Модератори
  • 2370 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София

Публикувано 26 юли 2021 - 18:29

И какви са проблемите?

Колко мпс с 651 си имал които да си ги ползвал с години за да натрупаш впечетление? 

Около мен са 3+1 с 651 мотор. 

3-те са взети 2016г. втора употреба и наближават някои 400 000км без да им е превено каквото и да е по мотора  

+1 е от 2 месеца в Бг вече Черен на цвят и с нов лукс салон. Бил е таксе(лунно бял) бус в Германия - 2017г производство и на е 390 000км. Проверен е и не е правено по мотора каквото и да било( а той пее) . Взе се на голяма далавера с голям пазарлък.

 

 

Това за което говориш е за автомобили които са на 400 000- 500 000км реални, но появяващи се в БГ на 150 000км или мпс карани гладиаторски

 

Конкретно по обявите:

 

https://www.mobile.b...625636025881986

"Всички екстри за модела"

дали описание на боя (хамелеон ХаХ) и тапицерия които не са нищо особено

 

"НАЙ-ВИСОК КЛАС МУЗИКА"

музиката е нормалната за модела с beker навигация кото трябва да ъпдейтнеш  срещу  N пари ( зависи какви какрти искаш )

 

Фаровете са от най евтините за модела.

 

По обикновен климатроник няма за модела.

 

 

https://www.mobile.b...8&slink=kutv8u 

 

Ето на тази фаровете са висок клас 

и

Пръскалки има дори

 

Медията е с голям екран

 

Няма нищо общо с AMG 

 

Предната решетка можеш да си я смениш за около 150 лв ако не ти харесва

 

 

п.с. Прави ми впечетление че снимките са правени на едно и също място и бих казал ... един фотограф


Този пост е редактиран от IIVVOO: 26 юли 2021 - 18:37

  • 0

#4 gabrielsavchev

gabrielsavchev

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 2 Мнения:
  • Град:Велико Търново
  • Автомобил:
    Mercedes B200 2005

Публикувано 27 юли 2021 - 20:52

И на мен ми изглеждаше, че са на едно и също място, но като се позагледах май не са.
Ясно ми е че половината неща, които пишат в обявите (особено автокъщите) не са верни. Благодаря все пак за отделеното време.


Повече ме вълнува първоначалното обслужване, как са там цените г/д, какво трябва задължително да предвидя още след купуването?

Този пост е редактиран от gabrielsavchev: 27 юли 2021 - 20:53

  • 0

#5 IIVVOO

IIVVOO

    Член на МБКБ

  • Модератори
  • 2370 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София

Публикувано 27 юли 2021 - 21:27

Масло двигател 6,5лт - 5W30 229,51 или 229,52 и филтри

Масло Скорости. Автоматика има и филтър с гарнитура за картера които трябва да се сменят.При него маслото е доста повече в литри от колкото при ръчните скорости(1,5лт) - ориентировъчно 9 лт-10лт за 7G ( зависи сервиза как ще процедира при смяната му).

При автомата има и две къси тръбички които е хубаво да ги смениш (ако колата е със Strat/stop)-те са само оргинална част и не са евтини  

Ремък със шайби и обтяжна ролка.

Водна помпа,термостат и антифриз- това не е задължително, но ако не знаеш историята на колата... :(

 

Може и още , но това е ОК като за начало.


Този пост е редактиран от IIVVOO: 27 юли 2021 - 21:29

  • 1

#6 mita6kiL

mita6kiL

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 35 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Sofia
  • Автомобил:
    CLK W209 200 Kompressor 2003

Публикувано 16 януари 2022 - 18:02

Здравейте, и аз си търся w204 комби фейслифт.
Интересувам се от C 180 CDI двигателя 2013г, 120 коня.
Ако е възможно да споделите някакви особености за този двигател, някакви проблеми и т.н.

И един по-конкретен въпрос дали дизеловите двигатели на w204 са с Делфи дюзи?

Този пост е редактиран от mita6kiL: 16 януари 2022 - 18:02

  • 0

#7 barty

barty

    Член на МБКБ

  • Членове на клуба
  • 953 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    W203 C180 Kompressor the Black bird

Публикувано 16 януари 2022 - 19:31

Колега, мотора е с код ОМ651 и за него има много изписано. Мненията са противоречиви. Надявам се колегите също да се включат.
Мисля че дюзите са Делфи, ако не греша.
Моята препоръка е да се търси запазена кола с история! Колкото по-мощна толкова по-добре и тази връзка бих препоръчал 3.0 V6
C180 мисля че е дефиниран 2.1 мотор.
  • 0

#8 mita6kiL

mita6kiL

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 35 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Sofia
  • Автомобил:
    CLK W209 200 Kompressor 2003

Публикувано 16 януари 2022 - 23:47

Попаднах на читава на пръв поглед бройка C180 CDI 2013г, ръчка. Тъй като не съм много запознат с дизелите и затова търся сведения напред назад.
Този двигател същия ли е като този с 170 коня? Много разновидности има и се обърнах леко.
  • 0

#9 DEOdriver

DEOdriver

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 983 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Смолян
  • Автомобил:
    VW Passat B7 4motion
    Mercedes Sprinter 311CDi 07г.
    Mercedes 308 Diesel 90г.
    Mercedes 1317 TurboDiesel 90г.

Публикувано 25 януари 2022 - 22:33

Същия мотор е,но е софтуерно скопен.Честно казано,аз ОМ651 не бих си купил,освен ако не е на 100хил.км.Освен вероятноста да затегне си е и голям трахалник спрямо конкуренцията.Но на теб,ако ти харесва,няма лошо(пробавй си късмета).Моя съвет е да погледнеш нещо от ВАГ групата с 2.0TDi комънрейл мотор в този клас.Иначе,ако ще е Ц-класа по-добре 3литра V6,доста по-надежден е.


  • 0





Also tagged with one or more of these keywords: w204

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни