Към съдържанието

  •  

Снимка
- - - - -

Моля за малко информация


  • Please log in to reply
34 мнения по тази тема

#16 gaden

gaden

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 17 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Враца
  • Автомобил:
    Mercedes CLK w209 2005г.

Публикувано 07 март 2021 - 13:50

И трите за нищо не стават, още повече онази със спортната генерация на дизел.... :rofl

Отделно лично аз не бих взел автомобил с ОМ612 или ОМ647 ;)

 

Ако държиш на дизел потърси 220CDi с OM646, има едни с 170 коня и двигателя е чудесен.

За съжаление, аз не разбирам и почти нищо не ми стана ясно от твоя пост. Не искам да те обидя. Просто аз не разбирам.

До онзи ден съм карал бензинова кола с 200 кси за това търся нещо горе-долу толкова мощно но да не ми гори 15-17/100 бензин.

От това което си написал единствено разбирам 220CDi което най-вероятно е 150кс. Вчера се качих и покарах малко един CLK 2,7 и ми се видя слаб и за това си представям че 150 кс ще е още по-бавен.

Моля ако искаш и ти се занимава да ми обясниш по подробно това което си написал. За да имам повечко информация.


  • 0

#17 gaden

gaden

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 17 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Враца
  • Автомобил:
    Mercedes CLK w209 2005г.

Публикувано 07 март 2021 - 13:54

 

Префейса със суперспринт генерацията поне има шанс да е на реални км. Изчистили са салона добре, съдейки по снимките. На мен не ми харесва, че е със сменена генерация. Има шанс да е добре, но трябва да видиш. Тази кола според мен не трябва да е шумна. Това е магистрално купе, а не спортна кола.
 
Черната с черния салон ми е малко по-разумна. Също изглежда приемливо, не са пудрили снимките. 
Не харесвам антенката през стъклото, но е факт, че понякога са с нея.
 
Сивата изглежда приятна, но като видя ръчка и алиекспрес скоростен лост на нея от БМВ, някак си представям колко други неща са закърпени, колкото да се продаде от автокъщата.
Отделно не е и 2007.
 
И трите не са особено натоварени с екстри, но ако трябва да избирам между тях, бих взел тази с автомата. Но не бих я взел, понеже е черна а не искам повече черни коли :)

 

Благодаря за отговора. Трите съм ги наредил по моето предпочитание. Както съм писал по горе аз не разбирам и затова питам много, може би глупави въпроси, но ако знаех нямаше да питам. Доколкото разбирам от твоят отговор най-добре ще да е да не си губя времето със сивата кола. И евентуално да си намеря разбиращ човек за първата и евентуално втората?

Правилно ли съм те разбрал?


Този пост е редактиран от gaden: 07 март 2021 - 13:57

  • 0

#18 kdl

kdl

    clockwork orange

  • Замразено членство
  • 8412 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Turbo Quattro
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 07 март 2021 - 20:09

Ами не казах това... по-скоро трябва да ги видиш и да си ги усетиш. Това че са омазали нещо очевадно, може да означава че колата е твоята въпреки всичко.

Ти си губиш повече време в някакви хипотези и ровене в нета, отколкото да отидеш да я видиш.

Не ти е първа кола, критериите са ти изградени, така че можеш да прецениш дали ти харесва или не.

 

Каква бензинка си имал 200 коня, която гори 15-17?


  • 0

Audi_A4_avatar.gif


#19 gaden

gaden

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 17 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Враца
  • Автомобил:
    Mercedes CLK w209 2005г.

Публикувано 07 март 2021 - 20:24

Ами не казах това... по-скоро трябва да ги видиш и да си ги усетиш. Това че са омазали нещо очевадно, може да означава че колата е твоята въпреки всичко.

Ти си губиш повече време в някакви хипотези и ровене в нета, отколкото да отидеш да я видиш.

Не ти е първа кола, критериите са ти изградени, така че можеш да прецениш дали ти харесва или не.

 

Каква бензинка си имал 200 коня, която гори 15-17?

Jaguar S type 2005г facelift

Питам защото нямам с какво да  пътувам, ако намеря някой приятел който не е на работа, трябва да го съчетая с графикът на жена ми която работи на денонощни смени и е малко трудно. Затова се опитвам да отсея плявата от зърното така да се каже. Също така нямам и човек който да разбира и който евентуално да взема с мен когато тръгна да гледам и купувам нещо. Всичките коли който съм имал до сега /5или6/ винаги съм ги купувал на по 5-5 и половина години от автокъщи без да водя майстори с мен. Като изключим Ягуара който беше на 7 когато го купих. Но сега нещата се промениха, ще имаме абитурент догодина и дай боже студент след това и затова не искаме да даваме вече много пари за кола. А да е нещо с което ние "възрастните" да се возим с кеф.


Този пост е редактиран от gaden: 07 март 2021 - 20:31

  • 0

#20 kdl

kdl

    clockwork orange

  • Замразено членство
  • 8412 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Turbo Quattro
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 07 март 2021 - 21:27

Aз бих вдигнал бюджета и бих търсил най-запазеното възможно CLK. в такъв случай. Хубави коли са, но взета ли им е душата, не е леко да се съживят.


  • 0

Audi_A4_avatar.gif


#21 gaden

gaden

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 17 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Враца
  • Автомобил:
    Mercedes CLK w209 2005г.

Публикувано 07 март 2021 - 21:36

Aз бих вдигнал бюджета и бих търсил най-запазеното възможно CLK. в такъв случай. Хубави коли са, но взета ли им е душата, не е леко да се съживят.

Бих ли могъл да те помоля да прегледаш обявите и ти да ми предложиш нещо. Защото аз вече тотално се обърках.

 Но трябва да е в региона около София  до Пловдив. В посока Шумен, Варна, Русе, Бургас и тн. няма да ми се пътува. Също така и моделите над 200кс не ги искам защото данъкът им е над 300лв и също не ми се плаща.

 

Евентуално бих се съгласил и на кола в 2005г.


Този пост е редактиран от gaden: 07 март 2021 - 21:37

  • 0

#22 Brozestian

Brozestian

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 233 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Sofia
  • Автомобил:
    W203T 270 CDI Avangarde
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 07 март 2021 - 21:50

И трите за нищо не стават, още повече онази със спортната генерация на дизел.... :rofl
Отделно лично аз не бих взел автомобил с ОМ612 или ОМ647 ;)

Ако държиш на дизел потърси 220CDi с OM646, има едни с 170 коня и двигателя е чудесен.


Защо какво им е на 612 и 647?
Заради генерацията на common rail-a ли?
  • 0

#23 kdl

kdl

    clockwork orange

  • Замразено членство
  • 8412 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Turbo Quattro
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 08 март 2021 - 00:14

Превъртях мобиле-то. Има само 3 дизела, които малко ми грабнаха вниманието. И 3те се оказаха в София.

 

https://www.mobile.b...28&slink=j9ren2

 

https://www.mobile.b...00&slink=j9ren2

 

https://www.mobile.b...75&slink=j9ren2

 

И 3те не са базови, на всяка от тях има за какво да се хвана, че не е ОК, но на фона на останалите, са прекрасни.

Синята е без ксенон и вероятно германска. Километрите са смешни, отдолу сигурно ще е ръждива. Има приемливо оборудване и запазен интериор.

 

Втората синя поне е с ксенон. Също изглежда много добре, километрите също са въртяни вероятно, но и тя е с добър салон и оборудване. При това е фейслифт и си струва да се огледа. Предполагам от Германия или Австрия и тя. Трябва да се внимава със състоянието ѝ.

 

Сивата ми допада най-много. Италианска, отдолу ще е много чиста. Да, знам, километрите са комедия. Вероятно е била трясната отзад, не ми харесва как са скалъпили и комплект инструменти от някоя морга вероятно, но изглежда много хубаво оборудван автомобил.

 

Отиваш, гледаш и трите, преценяш кои от тях си струват. Караш ги в дилъра, придобиваш някаква представа какво е сменяно докато са били гаранционни и на колко км. са били преди 10 години, когато са излезли от последното си обслужване при дилъра... и или играеш, или продължаваш да дебнеш твоята кола.

 

P.S. харесва ми как поставяш условия за търсенето си :) Нереалистично е според мен, но ти си знаеш. Евентуално би се съгласил на каквато и да е година, стига да е читава колата, както и на автомобил в другите градове, стига да изглежда интересно. Евентуално и моделите над 200 коня биха те заинтригували, което е само 320cdi, понеже разликата в данъка не е значителна, и след изборите има огромен шанс да си измислят нов механизъм за изчисляване.

 
Отделно разликата в данъка не е фактор, на фона на обслужване и поддръжка на един автомобил, така че няма причина да се коментира изобщо.

  • 1

Audi_A4_avatar.gif


#24 Brozestian

Brozestian

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 233 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Sofia
  • Автомобил:
    W203T 270 CDI Avangarde
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 08 март 2021 - 00:51

320ката е най-добрата от трите и според мен. На Горубляне е, в караванта отзад човека прави всякакви дисплеи за Бенцове и доста точен :D

Не знам кой я продава, но стандартно (ако може да се каже) се връщат с по 100-120к... и тази ако е на толкова, тоест 240к км си е супер. Кофти е че няма подгрев и шибидах , дано да е с 2 ключа, а в багажника има резервна капчка за джанта.:) 


  • 0

#25 kdl

kdl

    clockwork orange

  • Замразено членство
  • 8412 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Turbo Quattro
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 08 март 2021 - 12:28

Синята с ксенона също ми допада много. Така и така няма да върви много, поне да е икономична.

Трябва да се види колко е зле положението около пасажерския фар. Джамбаз да не я нареди по конец, работата може да е сериозна :)


  • 0

Audi_A4_avatar.gif


#26 gaden

gaden

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 17 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Враца
  • Автомобил:
    Mercedes CLK w209 2005г.

Публикувано 08 март 2021 - 17:47

 

Превъртях мобиле-то. Има само 3 дизела, които малко ми грабнаха вниманието. И 3те се оказаха в София.

 

https://www.mobile.b...28&slink=j9ren2

 

https://www.mobile.b...00&slink=j9ren2

 

https://www.mobile.b...75&slink=j9ren2

 

И 3те не са базови, на всяка от тях има за какво да се хвана, че не е ОК, но на фона на останалите, са прекрасни.

Синята е без ксенон и вероятно германска. Километрите са смешни, отдолу сигурно ще е ръждива. Има приемливо оборудване и запазен интериор.

 

Втората синя поне е с ксенон. Също изглежда много добре, километрите също са въртяни вероятно, но и тя е с добър салон и оборудване. При това е фейслифт и си струва да се огледа. Предполагам от Германия или Австрия и тя. Трябва да се внимава със състоянието ѝ.

 

Сивата ми допада най-много. Италианска, отдолу ще е много чиста. Да, знам, километрите са комедия. Вероятно е била трясната отзад, не ми харесва как са скалъпили и комплект инструменти от някоя морга вероятно, но изглежда много хубаво оборудван автомобил.

 

Отиваш, гледаш и трите, преценяш кои от тях си струват. Караш ги в дилъра, придобиваш някаква представа какво е сменяно докато са били гаранционни и на колко км. са били преди 10 години, когато са излезли от последното си обслужване при дилъра... и или играеш, или продължаваш да дебнеш твоята кола.

 

P.S. харесва ми как поставяш условия за търсенето си :) Нереалистично е според мен, но ти си знаеш. Евентуално би се съгласил на каквато и да е година, стига да е читава колата, както и на автомобил в другите градове, стига да изглежда интересно. Евентуално и моделите над 200 коня биха те заинтригували, което е само 320cdi, понеже разликата в данъка не е значителна, и след изборите има огромен шанс да си измислят нов механизъм за изчисляване.

 
Отделно разликата в данъка не е фактор, на фона на обслужване и поддръжка на един автомобил, така че няма причина да се коментира изобщо.

 

Благодаря за отговора и за това че си отделил от времето си за да прегледаш обявите. Ще ги обсъдим в къщи. Имам още около 2 седмици за размисъл и ровичкане из нета.


  • 0

#27 gaden

gaden

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 17 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Враца
  • Автомобил:
    Mercedes CLK w209 2005г.

Публикувано 08 март 2021 - 17:49

Синята с ксенона също ми допада много. Така и така няма да върви много, поне да е икономична.

Трябва да се види колко е зле положението около пасажерския фар. Джамбаз да не я нареди по конец, работата може да е сериозна :)

Благодаря и на теб. Аз също си мисля че никой няма да остави непоправено нещо ако то струва дребни пари или ако е лесно за поправяне.

Със сигурност няма да върви много, за това съм мислил ако взема такава кола да и слагам чип. Но не зная добра ли е тази идея или не.


  • 0

#28 kdl

kdl

    clockwork orange

  • Замразено членство
  • 8412 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Turbo Quattro
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 08 март 2021 - 18:10

Не бе човек, не е толкова мъртва 220cdi-то. Отделно в CLK винаги вървят малко повече от седана и комби-то на C-класата. Вкарали са ѝ малко живец през настройките. 320cdi вече може да е много силна кола, бая нютони има въртящ момент.

Ходи виж дали нещо от тях става за кола или отдавна са приключили.


  • 0

Audi_A4_avatar.gif


#29 gaden

gaden

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 17 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Враца
  • Автомобил:
    Mercedes CLK w209 2005г.

Публикувано 22 март 2021 - 19:23

Здравейте Колеги.

Вече мога да ви казвам така. Купих CLK 270D. За момента нямам снимки, само една читава от интериора.

162957150-2013690035439878-5399828814562

Като се оправи времето и я регистрирам, ще я изкъпя за да й направя каско и може би тогава ще покажа още снимки.

Като цяло съм доволен /но не баш/ Черна е с черен кожен салон. Бързичка е но не баш. С някой екстри който ще ми липсват спрямо предишната. Но не е болка за умиране, а и се знаеше че няма да е както предишната ми кола.

Както казах доволен съм. За момента съм я обслужил от към масла и филтри. Предстой ми обслужване на автоматика, гуми и съм на хеликоптер.

Някъде напред във времето ще търся разни дребни нещица да сменя, но не са на първа линия на необходимост.


  • 0

#30 Silver BENZ

Silver BENZ

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 136 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Варна
  • Интереси:Mercedes AMG Petronas F1 Team
  • Автомобил:
    ex-W201 190E 2.0
    ex-W210 E290TD Elegance
    W211 E270CDI Elegance

Публикувано 22 март 2021 - 19:40

Честито ти! Регистрирай бързо и пиши каско или в гаража и с пушка.


  • 0




0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни