Към съдържанието

  •  

Снимка
- - - - -

Моля за малко информация


  • Please log in to reply
34 мнения по тази тема

#1 gaden

gaden

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 17 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Враца
  • Автомобил:
    Mercedes CLK w209 2005г.

Публикувано 27 февруари 2021 - 22:05

Здравейте, престои ми да купувам друга кола и съм се насочил към CLK 270.
Но имам няколко въпроси на който не мога да намеря сам еднозначен отговор.
Изчетох доста от тукашните теми и изгледах доста видеа в ю тюб.
Въпросите /за момента/ са:
1. Бутоните/врътките/ на средната конзола на снимка 1 ми харесват повече. Първоначално мислех че се слагат на моделите след 2005г. Но в момента в мобиле има обяви на автомобили 2003-2004г с това табло. Моля за малко разяснение. И евентуално дали в последствие може да се сменят старите /по вид/ с новите, и колко орентировъчно би струвало такова начинание.
2. Лосчето на снимка 2 вероятно е за темпомат, до колкото разбрах ако няма такива диаграми по него, значи няма темпомат. Так ли е?
3. Моля също да ми обясните или дадете диаграма с чиято помощ да разбера какви екстри ми в колата според бутоните на снимка 4. Зная, че празните бутони са неактивни, и за това ме интересуват другите.
4. Всички CLK са съ 6 скорости?

Извинявам се ако въпросите ми ви се струват тъпи, но до сега не съм се сблъсквал с Мерцедес освен да се возя в такъв автомобил.

Също се чудя дали да търся автоматик или с ръчни скорости. Всичките ми коли до момента са били с ръчни. Зная че разхода на автоматиците е с около 1л. повече.
Предварително благодаря за всеки полезен и информативен отговор.

Прикачени файлове

  • Прикачен файл  clk1.jpg   371,1K   12 Брой сваляния
  • Прикачен файл  clk3.jpg   212,91K   12 Брой сваляния
  • Прикачен файл  clk21.jpg   207,8K   11 Брой сваляния
  • Прикачен файл  pngegg.png   158,58K   10 Брой сваляния

Този пост е редактиран от gaden: 27 февруари 2021 - 22:08

  • 0

#2 kdl

kdl

    clockwork orange

  • Замразено членство
  • 8412 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Turbo Quattro
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 28 февруари 2021 - 13:10

1. фейслифтовите са, изглеждат малко по-премиум тези, които си оградил в зелено. Би трябвало да могат да се сложат на пре-фейс кола. Не съм сигурен без по-задълбочено проучване дали всичко ще работи, но има гоям шанс.
Няма как да намира 2003 такива. 2004 вече има междинен фейслифт: отвън е пре-фейс, вътре е фейс... Там е възможно да е с новите или някой преди теб ги е сменял.
2. Темпомат е. Почти всички имат (лично не съм виждал такава без, но все пак е опция). Ако имаш лостче, имаш темпомат.
3. Диаграма, имаше в книжката/упътванията, иначе на снимката е кола със заводски пълен набор опции по тези копчета. Ако видиш кола с повече иконки по бутоните, е правено допълнително. Преди години имаше ентусиастки проекти: много скъпо и трудно за правене, не е просто добавяне на бутончета или боядисване с иконка.
От ляво надясно: подгрев и обдухване на седалки (при фейса са така, преди фейса имаш и двете копчета само за подгрева, няма обдухване там), парктроник, щора, ESP, бутон заключване, падане на задните подглавници, аларма и пак подгрев и обдухване.
4. Всички 209ки са 6ск. Има 208ици с 5ск. в ръчнит им версии.
 
Автомат или ръчка зависи от мотора. Малките двигатели и компресорите не са особен кеф за каране автомат, 6-цил и дизелите са ок.
Разходът не ти е особена драма при малките мотори и няма особена разлика.
 
Прикачен файл  209fullbutton.JPG   54,3K   8 Брой сваляния

  • 1

Audi_A4_avatar.gif


#3 gaden

gaden

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 17 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Враца
  • Автомобил:
    Mercedes CLK w209 2005г.

Публикувано 28 февруари 2021 - 14:15

Благодаря за отговора.
Насочил съм се към CLK 270CDI. Повече ще се кара градско и за това се чудех за автоматик, а и защото не съм карал и ми се иска да опитам.

Понеже видях че си писал за парктроник и щора, ако колата няма може ли да се досложи, както и KEYLESS GO система.


  • 0

#4 gaden

gaden

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 17 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Враца
  • Автомобил:
    Mercedes CLK w209 2005г.

Публикувано 28 февруари 2021 - 15:32

Още един въпрос от общо естество.

Ако реша да сложа чип, зная че реално нищо не се слага но.... Това действие обявява ли се законово и така попадаш в по високите нива на данъци или просто си караш колата?


  • 0

#5 mmd96

mmd96

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 7 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Варна
  • Автомобил:
    CLK w209 270 CDI 2005

Публикувано 28 февруари 2021 - 16:09

Още един въпрос от общо естество.

Ако реша да сложа чип, зная че реално нищо не се слага но.... Това действие обявява ли се законово и така попадаш в по високите нива на данъци или просто си караш колата?

 

Моята е clk270 с 6-степнната ръчна кутия. Имам я от 2 години и най-после се реших да я ремапна (Във VRPerformance Русе при Велимир). При мен значително се усети разлика в работата на мотора - работи по-добре и повече върви. Няма пушилки и драми. Разхода няма разлика тъй като предимно се шофира в градски условия, но със сигурност е по-икономична от автоматика, както в града, така и извън. 

 

Благодаря за отговора.
Насочил съм се към CLK 270CDI. Повече ще се кара градско и за това се чудех за автоматик, а и защото не съм карал и ми се иска да опитам.

Понеже видях че си писал за парктроник и щора, ако колата няма може ли да се досложи, както и KEYLESS GO система.

 

Има вариант, но до колкото знам трябва да е автоматик. 

 

Моята по талон е с първа регистрация 2005г, но по дата на производство е 2004г. Отвътре е фейслифтова, а отвън си е префейс като не е редена, защото скритото меню на таблото при преди фейсовите не можеше да се отвори при един познат със същия модел. Бих те посъветвал да гледаш да има повече екстри(подгрев, ел. седалки поне), защото в крайна сметка, ако не ти прави кеф, то тогава всяка друга кола, която няма екстри ще ти върши същата работа.

 

Като ходиш на оглед погледни под кората на мотора дали има теч около капачката за масло (казанчето за картерните газове може да омасляват, което не е фрапиращо. Около 80лв ще ти струва). Погледни около турбината дали е мазно и от къде. При гасене мотора леко притрисва, което е нормално, защото е 5 цилиндров двигател. 


  • 0

#6 kdl

kdl

    clockwork orange

  • Замразено членство
  • 8412 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Turbo Quattro
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 28 февруари 2021 - 19:42

Аз не бих разчитал да редя естри в тази кола, които няма.

Ако беше BMW или нещо от VAG - ДА, но тези коли не са никак лесни за разглобяване и окабеляване. След това нищо не е същото :)

 

Но разбира се, всички зависи от очакванията и до колко те дразнят разни несъвършенства след това.

Отделно намиране на оригиналните компоненти не е евтино, слагането им не е лесно и после жална майка с окабеляване и кодировки, особено като няма и достатъчно информация онлайн за тях.

 

Иначе... няма невъзможни неща.


Този пост е редактиран от kdl: 28 февруари 2021 - 20:07
не прочетох правилно фейс/пре-фейс | интериор/екстериор

  • 0

Audi_A4_avatar.gif


#7 gaden

gaden

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 17 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Враца
  • Автомобил:
    Mercedes CLK w209 2005г.

Публикувано 28 февруари 2021 - 19:55

Благодаря и на двама ви. Аз почти съм си избистрил какво искам. Но все пак имах нужда от някой отговори. Но вие малко ме объркахте. Мислех че има само един фейстлифт и той външно се различава по трите ребра на решетката и различни стопове отзад. Явно решетката може да се подмени и да се сложи на по-старите модели.

Бихте ли ми качили снимки на префейс и фейс и какви са видимите разлики.

Аз най-вероятно ще се целя в 2004-5г с повечко екстри, отколкото по-нови години но опоскани.

Ако обичате дайте ми и малко реални резултати колко гори такъв модел дето съм харесал.


  • 0

#8 Silver BENZ

Silver BENZ

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 134 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Варна
  • Интереси:Mercedes AMG Petronas F1 Team
  • Автомобил:
    W201 190E 2.0
    W210 E290TD Elegance
    W211 E270CDI Elegance

Публикувано 01 март 2021 - 19:07

Тая тема заби. Вероятно защото даде домашно на хората тук и ги затрупа.  :)


  • 0

#9 daimler1

daimler1

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 5183 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Варна
  • Автомобил:
    в миналото W111 280E 62г.
    W123 230E 83г.
    W 124 220Е,
    W202Т 250 TD 97г.
    W210 E220CDI
    Сега:
    E500T 4-matik AMG
    SL500 R 230

Публикувано 01 март 2021 - 19:39

Тая тема заби. Вероятно защото даде домашно на хората тук и ги затрупа.  :)

Няма как да не забие.Поредната тема от рода на "на нероден Петко костюм ще кроим"
Ако зависеше от мен на хора с непопълнен профил и никнейм от рода на "гаден", което е неуважение към всички потребители не би трябвало да се осигурява достъп.
  • 2

#10 gaden

gaden

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 17 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Враца
  • Автомобил:
    Mercedes CLK w209 2005г.

Публикувано 02 март 2021 - 19:57

Темата е забила защото няма креативен диалог. В нея не се обсъжда профилът ми какъв е и никнейма какво символизира.

Този ми профил тук е от 2005г т.е. три години преди ти да се регистрираш в него.

До сега съм карал друг тип автомобил и разглеждайки гореспоменатите модели, за мен е като да слезеш от кон на магаре. Тъй че имам въпроси.

Ако това те дразни не участвай в тази тема.

Аз съм формулирал нормални въпроси който касаят нуждата ми от информация. Няма жив човек на планетата който да е компетентен по абсолютно всеки въпрос по всички теми. Тъй че е нормално да не зная някои неща. Затова питам.

А ти като толкова знаеш отговори ми на въпросите дори и да имаш друго мнение. Иначе само спамиш.


  • 2

#11 Brozestian

Brozestian

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 233 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Sofia
  • Автомобил:
    W203T 270 CDI Avangarde
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 03 март 2021 - 00:22

Тия коли поостаряха вече и за да си избираш трябва с много пари да ходиш в Германия. Тук е каквото ти се падне. Взима се по-запазения екземпляр. w209 270cdi се прави от септември 2002 до май 2005. Фейса мисля е ноември 2003 ...са префейс, мейс, всичко може дасе направи срещу съответната сума, ама задълбаваш прекалено и за това колегите реагират така.

Решаваш кои екстри са ти важни и започваш да търсиш най-запазения екземпляр, както вече казах. Според мен задължително автомат.

 

Разхода е между 6,5 и 9,5 градско софийско, според зависи, извънградско 5,5 -6 с 130 на темпомат. Това на кола с ремап около 190кс


  • 0

#12 gaden

gaden

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 17 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Враца
  • Автомобил:
    Mercedes CLK w209 2005г.

Публикувано 03 март 2021 - 08:18

Благодаря за отговора.

Преди една седмица, когато нямах никаква представа за модела имах много въпроси. Сега вече изчистих доста от тях.

Да такова ми е мнението и на мен вече. Кола с исканите от мен параметри и в съответните ценови граници.


  • 0

#13 gaden

gaden

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 17 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Враца
  • Автомобил:
    Mercedes CLK w209 2005г.

Публикувано 07 март 2021 - 08:58

Колеги, за момента съм се спрял на тези три оферти:

 

https://www.mobile.b...566148363555323

https://www.mobile.b...614601057229500

https://www.mobile.b...599906464085078

 

Ако някой от вас има повече информация за някой от тях моля да ми каже.

 

Също така ако знаете за друг автомобил който е в тази ценова граница и години също може да споделите.

Ще съм доволен на всяко мнение.


  • 0

#14 kdl

kdl

    clockwork orange

  • Замразено членство
  • 8412 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Turbo Quattro
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 07 март 2021 - 11:44

Префейса със суперспринт генерацията поне има шанс да е на реални км. Изчистили са салона добре, съдейки по снимките. На мен не ми харесва, че е със сменена генерация. Има шанс да е добре, но трябва да видиш. Тази кола според мен не трябва да е шумна. Това е магистрално купе, а не спортна кола.
 
Черната с черния салон ми е малко по-разумна. Също изглежда приемливо, не са пудрили снимките. 
Не харесвам антенката през стъклото, но е факт, че понякога са с нея.
 
Сивата изглежда приятна, но като видя ръчка и алиекспрес скоростен лост на нея от БМВ, някак си представям колко други неща са закърпени, колкото да се продаде от автокъщата.
Отделно не е и 2007.
 
И трите не са особено натоварени с екстри, но ако трябва да избирам между тях, бих взел тази с автомата. Но не бих я взел, понеже е черна а не искам повече черни коли :)

  • 0

Audi_A4_avatar.gif


#15 grosmaster

grosmaster

    Фен на Клуба

  • Потребители на форума
  • 5223 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Пловдив
  • Автомобил:
    BMW

Публикувано 07 март 2021 - 12:22

И трите за нищо не стават, още повече онази със спортната генерация на дизел.... :rofl

Отделно лично аз не бих взел автомобил с ОМ612 или ОМ647 ;)

 

Ако държиш на дизел потърси 220CDi с OM646, има едни с 170 коня и двигателя е чудесен.


  • 0

logo-600-1002.png





0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни