Към съдържанието

  •  

Снимка
- - - - -

Мнения за газаджия

мнение за газаджия газаджия газови инжекциони газово на мерцедес

  • Please log in to reply
22 мнения по тази тема

#16 Subsonic

Subsonic

    Член на МБКБ

  • Членове на клуба
  • 4513 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    ex W124 230E, 91
    ex W124 260E, 89
    ex S211 E320, 03
    C219 CLS500, 06

Публикувано 08 януари 2019 - 23:10

Ако си попаднал на негазифицирана 124-ка те съветвам да я постегнеш и да я караш така. :)


  • 3

#17 mitkofitnes

mitkofitnes

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 1134 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Благоевград
  • Автомобил:
    CLK230TURBO/LPG

Публикувано 09 януари 2019 - 07:44

Ако си попаднал на негазифицирана 124-ка те съветвам да я постегнеш и да я караш така. :)

Подкрепям


Sent from my iPhone using Tapatalk
  • 0

#18 kdl

kdl

    clockwork orange

  • Замразено членство
  • 8412 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Turbo Quattro
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 09 януари 2019 - 11:32

Здравейте и Честита Нова Година

 

От скоро съм собственик на Мерцедес W124 200 E 122 к.с. с механична инжекция и въпросът ми е каква газова уредба ще ми препоръчате ,марка,модел ......и къде във Варна ги монтират.

 

 

Благодаря предварително

 

Или да я продадеш, ако става кола от нея и да си вземеш W202 / W210 или нещо по-ново, с нормална инжекция, ако искаш да я газираш.


  • 0

Audi_A4_avatar.gif


#19 Momchil

Momchil

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 488 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Specialized Allez - my favorite ride :)
    RAM Podium - off-road adventure :)
    Royal Enfield - Bike that has a soul!
    CLK 280, V6
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 09 януари 2019 - 19:09

Слушай к'во ти пее радиото - тамън затихнаха темите за гърмежи и загубени П-обарзни маркучи :)


  • 0

#20 Dobritranka

Dobritranka

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 2 Мнения:
  • Град:varna
  • Автомобил:
    Mercedes-benz w124 200e 1992god.

Публикувано 09 януари 2019 - 19:28

Благодаря ви за отговорите.

Както казах  купих колата преди 10 дни и не смятам да я продавам,а да я карам,дори още не е обслужена,поради липса на време и не само .Реших да покарам малко, да видя какви кусури има и които да бъдат отстранени в сервиза . Колата наистина си е читава и много ме радва като цяло.Не съм решил на 100 % за газ,като видя разхода на гориво и мнения от газаджий ще реша.

Исках информация от хора като daimler1,/за което му благодаря/ ,които са карали и имат наблюдение върху този модел двг и то на газ, да ме посъветват.


  • 0

#21 pipetko

pipetko

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 25 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Бургас
  • Автомобил:
    W124 200TE 1992

Публикувано 15 януари 2019 - 02:33

Ако си попаднал на негазифицирана 124-ка те съветвам да я постегнеш и да я караш така. :)

Повечето имащи 124 не са рокфелер.. Аз например всеки ден пътувам всеки ден до Пловдив, сметни 20 работни дни по 20 лв на ден гориво и 20 работни дни по 200 лв гориво..... Колко спестявам ?! Да, точно 200 лв., с които си плащам другите разходи или по детето.....Е сори майкъл, откакто съм с газово и масло не гори, компресия има, маслото не си мени цвета, трака си по същия начин, както и на бензин.... Е, има си болежки, както всичко механично и технологично на тая земя, няма перфектно.... Единственото на коеот трудно попаднах до сега е читав газаджия, нищо друго!

И да съм милиардер, пак ще карам на газ, бих предпочел ако мога да помогна с нещо на някой, от колкото да ги давам за бензин ( който с времето ще става и по-скъп не само в БГ ). Ако имам средства директно минавам на тоци, самоделно или някоя удавена тесла да я приспособявам на комбито ми, ама ще я направя.... Пак ще спестя и то не за мизерията. Има много по полезни неща в които могат да се вложат тези пари, в бъдещето на дете, ремонти по дома, да ги дадеш на някой в нужда и т.н. и т.н. и т.н. От както имам автомобил.... 10 години тамън, само на газ и не съм срещал проблеми. Имах едно дайхатзу бяха му сложили газово с плочка а то инжекция и имаше проблем с оборотите, ама вървеше повече на газ от колкто она бензин и харчеше колкото и ан безнин 5 на 100..... Всичко е според зависи, на акво попаднеш, как ти го сложат.... Доказано е че не вреди толкова на мотора, вреди ако не е настроено както трябва, по същия начин ако има проблем с бензиновата горивна система ще вреди на целия двигател и т.н. и т.н. да не се обясняваме

 

Вие като искате карайте си на бензин, Оня горе ни е дал правото да си избираме... А щом можете да избирате да се движите на бензин при разход при повечето 124 над 9 на 100 ( аз съм с S124 и гори 10 на 100 на бензин и същото на газ, някой път на газ ми спада разхода, ако карам до 90 кмч на 9 на 100 извън градско обаче хахаха :D , градско винаги 10 ), значи сте добре..... Аз не съм и не мога да си позволя това, но и да можех, пак както казах щях да си карам на газчица :) Ако можех като допълнение щях да си взема Prius и да му сложа ГИ :D :D :D Не се шегувам, нищо че изобщо не ги харесвам тия коли :D Мерцедеса щеше да ми се води VIP колата ХАХАХАХХАХАХА :D

 

 

Благодаря ви за отговорите.

Както казах  купих колата преди 10 дни и не смятам да я продавам,а да я карам,дори още не е обслужена,поради липса на време и не само .Реших да покарам малко, да видя какви кусури има и които да бъдат отстранени в сервиза . Колата наистина си е читава и много ме радва като цяло.Не съм решил на 100 % за газ,като видя разхода на гориво и мнения от газаджий ще реша.

Исках информация от хора като daimler1,/за което му благодаря/ ,които са карали и имат наблюдение върху този модел двг и то на газ, да ме посъветват.

Само ти препоръчвам да внимаваш с газаджиите, че моя мерцедес го купих с толкова калпаво монтирана агу че беше ад, всички останали през които минах не направиха нищо а само влошаваха. Търси мнения по форимите, не разчитай само на гугъл отзивите, повечето от тях е твърде верояно да са фалшиви

 

 

Слушай к'во ти пее радиото - тамън затихнаха темите за гърмежи и загубени П-обарзни маркучи  :)

Аз тоя проблем го реших много бетониращо от тогава насам, веднъж заредих газ пълна с графит и сам отогва докато я изгоря имах 2-3 гърмежа, но без падане на П маркуча :D  А проблема реших, като сложих на единия и другия край от ония навиващите се халки ( излезе ми от главата думата ), пластмасовата дръгня която се води като колянце или и аз не нзма какво, дето влиза във ваната с малко червен високотемпературен силикон заспива идеално.... Всъщност, понеже моя като го взех беше със скъсана вана ( идиотите не бяха сложили дори плочка, а ръгнали маркуча в гърлото горе и затапили целия филтър, махнали отгоре дългия болт и само от там дишаше буквално коалта :Х, как не са загинали клапани млапани и изобщо как вървеше тая кола не знам ), та взех нова вана и след това цялата, ама цяааааааалата я надзвъках с тоя силикон, да си еве майката да се къса ся :D


Този пост е редактиран от pipetko: 15 януари 2019 - 02:39

  • 0

#22 kdl

kdl

    clockwork orange

  • Замразено членство
  • 8412 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Turbo Quattro
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 15 януари 2019 - 11:30

Дълъг пост с много обръщения към 3ти лица, които явно "са идиоти" :)

 

Има много безпроблемни коли, които са достатъчно просторни, комфортни и удобни, и можеш да газифицираш евтино.

Дори не са и по-скъпи от 124.

 

..."И да съм милиардер, пак ще карам на газ"...

...Aко можех като допълнение щях да си взема Prius и да му сложа ГИ  :D  :D  :D Не се шегувам, нищо че изобщо не ги харесвам тия коли  :D Мерцедеса щеше да ми се води VIP колата ХАХАХАХХАХАХА  :D...

Това са несериозни твърдения.

 

Колеги, ако сте попаднали на запазени 124ки, които са преминали през жизнения си цикъл без да бъдат разпробити от гаражни "инженери", апелирам към вас.

Запазете ги в състоянието им и им се радвайте или ги продайте и не съсипвайте малкото останали запазени екземпляри.


  • 4

Audi_A4_avatar.gif


#23 SAMURAIJACK

SAMURAIJACK

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 3037 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Стара Загора
  • Интереси:Живота, Вселената и Всичко останало
  • Автомобил:
    C 140 CL 500 (weekend car)
    В историята:
    W124 260 E
    W124 E 300
    W126 S 500
    C140 CL500(US)

Публикувано 15 януари 2019 - 19:20

Аз лично, бих си купил НЕГАЗИФИЦИРАНО 124, 320 бензин, стига да намеря за добри пари,,,после и някога една Г класа и съм най-щастливия Мерцовод  :beer  :flagmbcb  :hooray


  • 0
MERCEDESBENZCLCoupe C140  1902 4 (1)




0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни