Към съдържанието

  •  

Снимка
- - - - -

Смяна на Comand NTG1 с подходящо аудио


  • Please log in to reply
34 мнения по тази тема

#1 imanev

imanev

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 62 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Sofia
  • Автомобил:
    W211 E350 2005

Публикувано 02 август 2017 - 19:55

Здравейте колеги,

Отварям тази тема тук, т.к. тук ми се струва подходящо. Ако модераторите преценят, че има по-подходящо място, нека я преместят, ако може.

Идеята ми е да опишем подходящи и пълнофункциониращи аудио системи, които не са оригинални.

Модели, снимки, коментари и разсъждения, препоръки. Какво е подходящо, слива се идеално с визията на автомобила. Светят кехлибарено или са близки до оригиналната система.

Причината: ъпдейтнах картата на навигацията, самия Comand, но не съм доволен. От друга страна пък държа на сток визията.
Какво ме дразни: навигацията ме забива в трафика. Не мога да се свържа с телефона. Аудиото не приема инфо от телефона. Не мога да сложа камера за задна. Всичко това има някакви решения, но са отделни и всичко на куп струва колкото качествена нова уредба.

Това на което аз попаднах след дълго търсене е следното, но искам все пак да прочета и коментари, на хора сменили вече оригиналното си аудио.

https://navigacia.bg...igation-sat-nav

Основното което ми харесва е почти сток визията, кехлибарения цвят на бутоните + всички модерни екстри на съвременния автомобил.

Ще се радвам да стане хубава тема с различни коментари и споделен опит.
  • 0

#2 kdl

kdl

    clockwork orange

  • Замразено членство
  • 8412 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Turbo Quattro
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 03 август 2017 - 09:33

Виж в Alibaba / eBay дали няма версия с повече рам (2 или 3Gb). Иначе тези си работят много добре.
Ако си с Harman Kardon мисля че имаш драма, но ако си с обикновеното аудио се получава отлично.
Правилно си се насочил към изцяло Android-ска. Мешавиците от близкото минало с WinCE са компромис.
Търсих наскоро за А-класа (същото е на практика) и от английския eBay ми се връзваше на около 5-600лв.
  • 1

Audi_A4_avatar.gif


#3 Petyr Danailov

Petyr Danailov

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 38 Мнения:
  • Град:София
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 03 август 2017 - 09:38

Привет от мен, 

Аз съм пресен пресен по темата. 

Преди седмица си смених COMMAND-a с това чудо - http://double-din.bg...-DVD-TV-DD-M090

- 1120 лв. навигация
- 150 лв. декодер - Това важи за коли само с Harmon Kardon.
- 0 лв. комплект дълги кабели - дадоха ми ги без пари, защото в последния момент ми съобщиха за тях и вдигнах врява.
- 120 лв. монтаж 
 
Плюсове:
- Пълна функционалност от волана - Освен за функционалностите на телефона, аз ползвам Spotify за музика и всичко работи, смяна на месни и т.н. (за мен това беше много важно условие)
- За мен изглежда почти като оригиналният Command - Аз съм в София, който иска може да се видим и да му го покажа.
- Всички 12 колони работят супер, даже според мен качеството на звука се подобри. 
- Всички функционалности, които има един Андройд дивайс могат да бъдат ползвани. Гледане на ТВ, браузинг и т.н.
 
Минуси:
- Версията на ОС-а е Андройд 4.4 и от време на време лагва (в рамките на разумното)
- Самият дисплей не е матиран като на Command-a и при директна слънчева светлина не се вижда баш баш. 
- Когато слушаш силно музика и ти звънне телефона, нотификацията за звънене звъни със същата сила като на музиката и това е малко стряскащо на моменти.
 
Това е за сега от мен.
 
Ще направя снимки уикенда и ще кача, но пак казвам...който е в София мога да му го покажа с удоволствие.
 
Петър

  • 0

MB S211 320 2007 Avantgarde


#4 sami

sami

    Администратор

  • Администратори
  • 2839 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Дармщат
  • Автомобил:
    W215 CL500
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 03 август 2017 - 11:01

На мен ми е интересно какво показва на таблото. Показва ли си все още имената на радиостанци, песни и т.н. или пише Audio ------.

Също така часовника на колите с навигация се настройва по сигнала от GPS. Сега как е след смяната с андроид. И аз си мисля да сменя Comand 2.0 на W203-ката.


  • 0

#5 Petyr Danailov

Petyr Danailov

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 38 Мнения:
  • Град:София
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 03 август 2017 - 12:32

На дислея на таблото ситуацията е следната:

Имената на радиостанцийте не се виждат вече, а само честотите им.

Менюто за навигацията седят 2 черти "--" ето така. 

За телефона пише - BT

Имената на песните ги пише,  но зависи от какъв source си го подкарал. Дали локален или през Spotify например.

За часовника не съм на 100% сигурен, но има някакво service меню и в андройда, но не съм го ръчкал, че нямам време. Като го разцъкам ще пиша.


Този пост е редактиран от Petyr Danailov: 03 август 2017 - 12:33

  • 0

MB S211 320 2007 Avantgarde


#6 sami

sami

    Администратор

  • Администратори
  • 2839 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Дармщат
  • Автомобил:
    W215 CL500
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 03 август 2017 - 13:16

Значи горе долу са се справили китайците. Ако от кодировките през Стар се изключи, че колата има навигация, това меню ще се махне от таблото за да не дразни. И ще се появи подменю за настройване на часовника ако в момента не се настройва по GPS.


  • 1

#7 Petyr Danailov

Petyr Danailov

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 38 Мнения:
  • Град:София
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 03 август 2017 - 14:03

Това е доста добро предложение. 

Да ме насочиш къде мога да свърша тази работа, защото колата я имам от няколко месеца и като изключим първоначалната проверка при покупката (което се случи в Бургас), не съм я закачал на диагностика в София? Разбира се е важно, да се случат нещата кадърно. :)


  • 0

MB S211 320 2007 Avantgarde


#8 sami

sami

    Администратор

  • Администратори
  • 2839 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Дармщат
  • Автомобил:
    W215 CL500
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 03 август 2017 - 14:10

Има колеги във форума където имат нужната апаратура и може да ударят едно рамо.


  • 0

#9 imanev

imanev

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 62 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Sofia
  • Автомобил:
    W211 E350 2005

Публикувано 03 август 2017 - 17:52

Еее супер тема се заформя :-)

Да питам и аз едно нещо: като намалявам осветеността на таблото се намалява и светенето на копчетата на команда, дали и с андроида е така?

Петър и аз съм в София. Бих искал да му хвърля един поглед, да видя каке станало. Драсни на лично един телефон да се чуем и разберем.
  • 0

#10 Petyr Danailov

Petyr Danailov

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 38 Мнения:
  • Град:София
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 04 август 2017 - 09:25

Не, не е така. 

Андройда си има отделно настройка на осветеността. 


  • 0

MB S211 320 2007 Avantgarde


#11 Гост_zBnerOV6MJГост_

Гост_zBnerOV6MJГост_
  • Гости

Публикувано 09 август 2017 - 23:04

Има колеги във форума където имат нужната апаратура и може да ударят едно рамо.

Вероятно този уикенд ще съм свободен и ще мина да махнем навигацията от менюто, а пък и ще видя как се е получило с китаеца, че и аз ги имам такива мисли.

Пиши ми лично ако искаш да се доразберем :)


  • 1

#12 Patryk

Patryk

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 5 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Лом

Публикувано 05 януари 2018 - 18:25

Здравейте на всички наскоро си купих w211  

и се запалих по идея да си купя вьпросното Радио  и с нетурпение днес дочаках да  го доставят и днес го получих

и тук става интересно след акато разглобих се оказа че при мен буксата е различна.

незнам дали е вьпросничт harman cardon .............. но нестана

моля ако някой се е сбльсквал с този проблем или знае някаква решение да пише

благодаря предварително


  • 0

#13 Patryk

Patryk

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 5 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Лом

Публикувано 05 януари 2018 - 19:20

https://scontent.fso...84c&oe=5AB65B33

https://scontent.fso...84e&oe=5AF33F15

https://scontent.fso...f01&oe=5ABECFC4
  • 0

#14 sami

sami

    Администратор

  • Администратори
  • 2839 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Дармщат
  • Автомобил:
    W215 CL500
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 05 януари 2018 - 21:02

Това е оптичен кабел който отива отзад до усилвателя и радиоприемника. Ако китайската ти навигация няма оптичен изход вариантите ти са 2.

 

1. Закупуване на поне 4 канален усилвател. Прекарване на чинчов кабел за него в багажника. Махане на заводския усилвател и връзване на новия към говорителите. + прекарване на антенен сигнал до китайската навигация ако искаш да слушаш радио.

2. Разкачане на заводския усилвател и прекарване на кабелите за говорителите отпред до китайското радио. + прекарване на антенен сигнал до китайската навигация ако искаш да слушаш радио.

 

Препоръчвам ти вариант 1, че е по-лесен.


  • 0

#15 Patryk

Patryk

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 5 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Лом

Публикувано 06 януари 2018 - 12:28

Здравейте отново

благодарение на изчерпателните отговори на ''sami'' разбрах че с това което сьм порьчал  за сьжеление няма да стане .......

Вьпросьт ми е има ли някакьв вариант через  който да не се налага да се докупуват разни неща (някакьв друг плеьр ) който да пасва и да не се налагат разни сложни операций?

Благодаря ви....


  • 0




0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни