Към съдържанието

  •  

Снимка
- - - - -

волана тресе


  • Please log in to reply
50 мнения по тази тема

#46 IIVVOO

IIVVOO

    Член на МБКБ

  • Модератори
  • 2370 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София

Публикувано 18 април 2017 - 21:29

Пробва ли да смениш предни със задни? Опитай и да ги напомпиш на 2.7 примерно и карай така 1 час и виж дали пак има вибрации

 

Ако са доста меки гумите( 1,7 BAR при 2,2 нормано ) примерно... няма да има тресене ако е гума.

Ако ги надуе много то ще има тресене и без да са му криви гумите или джантите. То ще дойде от настилката при този вариант и от всичко което е хлабаво или разбито по ходовата част..


  • 0

#47 martokuka

martokuka

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 102 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    W164 280 CDI; Ц200, компресор, комби, W202,
    Corsa C14NZ
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 20 април 2017 - 08:45

За да игнорирам джантите, смених 3 комплекта лети джанти, като в момента са оригиналните на SLK. Кормилната щанга е нова, паразитния хебел също- сменени са преди месец и правиха реглаж на предница. Проблема го има и със зимните гуми и железните джанти- едните гуми са нови, на 2 сезона вече, но по- малко от 5000км. Въртяхме ги предни, задни, все тая.  Оня ден пробвах да слагам резервната гума на различни места- първо отзад в дясно, после отпред в ляво, но почти нямаше промяна. Сега мисля да меря биенето в главината и поръвхността на диска, където ляга джантата, друго обяснение нямам за момента.


  • 0

#48 martokuka

martokuka

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 102 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    W164 280 CDI; Ц200, компресор, комби, W202,
    Corsa C14NZ
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 30 април 2017 - 08:34

Смених и предните дискове, с накладките и треперенето във волана почти изчезна, но пак го има. На новата отсечка от Люлин към Своге, на места се появи, на други изчезне- много зависи от асфалта, за сега я оставям така, омръзна ми само да сменям части, без ефект.
  • 0

#49 martokuka

martokuka

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 102 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    W164 280 CDI; Ц200, компресор, комби, W202,
    Corsa C14NZ
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 17 юни 2017 - 08:04

По мнение, на пореден гумаджия, който каза, че имам крива гума/машината измерва това/, купих две нови бриджстоун, монтирахме ги, но вибрацията в купето и волана остана. Не знам вече, взех да си намразвам колата....
  • 0

#50 Krasi.Martinov

Krasi.Martinov

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 889 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Sofiq
  • Автомобил:
    W212 350cdi 4matic

Публикувано 17 юни 2017 - 08:51

И моя 4матик има едва забележимо притреперване около 90км. Всичко е наред и 4 нови гуми висок клас сложих.... отдвавам го на 4матика, предполагам някоя полуоска леко вибрира ( дългата оторед в моя случай ) Но не знам как да го гвана


Sent from my iPhone 7 using Tapatalk
Officeservices.bg
  • 0

#51 martokuka

martokuka

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 102 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    W164 280 CDI; Ц200, компресор, комби, W202,
    Corsa C14NZ
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 01 юли 2017 - 08:44

[quote name="martokuka" post="393375" timestamp="1497679486"]

По мнение, на пореден гумаджия, който каза, че имам крива гума/машината измерва това/, купих две нови бриджстоун, монтирахме ги, но вибрацията в купето и волана остана. Не знам вече, взех да си намразвам колата..

Проблема решен! Като купих двете нови гуми, ги сложих отзад, където беше кривата гума, но пак имаше вибрация на 100км, във волана. Минах на гумаджия, да сложим новите гуми отпред и проверихме баланса на старите две гуми, като се оказа, че не е правилен. Пребалансира ги, сложих ги отзад и колата заспа.
  • 0




0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни