Към съдържанието

  •  

Снимка
- - - - -

Нови камери на пътя


  • Please log in to reply
56 мнения по тази тема

#16 Marukian

Marukian

    Член на УС на МБКБ

  • Управителен съвет
  • 609 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    W126 - 260SE 1989
    S210 - E320T 4MATIC 2001
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 11 април 2017 - 09:55

Малко да освежим темата, с ново инфо. Едно доверено лице от клуба ми каза, че е въпрос на време да започнат да измерват средна скорост с тези малки камери, както и за валидна ГО, ГТП и винетка (която още не е елктронна). Софтуера е разработен и ще се търси по регистрационния номер на колата, но е необходимо да се направят промени в законовата рамка, което пак не е особен проблем за нашите законотворци!

 

КАТ ще глобява за превишена средна скорост на места Понятие „средна скорост“ не съществува в законите, но КАТ има правомощието да установява ограничения с пътни знаци, вижте къде са местата, на които се прилага

България  11 април 2017, 06:48, oбновена в 06:5027544
655-402-kat-pytna-policiia-policejska-akКАТ пътна полиция полицейска акция  Източник: БГНЕС

Пътната полиция вече глобява за неспазването на средна скорост на две от най-натоварените магистрали – „Тракия“ и „Люлин“, съобщи в. „Сега“, позовавайки се на информация от МВР.

Идеята е да се определи средна скорост на движение на опасни участъци от аутобана, в които стават много катастрофи. При неспазването ѝ следва глоба.

Понятие „средна скорост“ не съществува в законите, но КАТ има правомощието да установява ограничения с пътни знаци.

Под средна скорост се разбира максимално разрешената скорост за даден участък.

Махат завоите от български пътища

Евростат: България е с най-смъртоносните пътища

Шефът на АПИ: Хубавият път е опасен път

В момента такава система действа в един от тунелите на магистрала „Люлин“. При нея се определя средна скорост от 80 км/ч например, както и входни и изходни точки на даден участък. Там се поставят камери, които следят за колко време един автомобил изминава участъка. Ако предварително е изчислено, че при скорост от 80 км/ч

отсечката се минава за 3 мин., но ако конкретна кола я премине за по-кратко време, се приема, че се е движила с по-висока скорост и водачът се глобява.

Двойни глоби, нови винетки и фишове без предупреждение

КАТ свали над 20 шофьори нарушители от колите им

„Миналата година имахме 30 хил. фиша за неспазване на средната скорост“, обясниха от КАТ. Пернишкият съд е единственият, който има практика по казуса, защото само в неговия регион има подобна система. Справка в решенията му показва, че според съдиите проблем със средната скорост няма. Устройствата за измерването ѝ се приравняват на останалите технически средства, описани в закона, смята съдът.

Пътният участък от магистрала „Тракия“, където ще се засича средната скорост, е в района на Пловдив.

Той е избран заради големия брой катастрофи там. Парите за внедряването са от фонда за безопасност на движението, който пък се финансира с отчисления от платените глоби за нарушения. Камерите ще струват около 200 хил. лв.

По-скъпи застраховки заради новите правила при леки катастрофи

Благодарение на новите си радари КАТ ще следи и за сключена задължителна „Гражданска отговорност“ на преминаващите коли. Системата ще има връзка с Гаранционния фонд, където пък се съдържа информацията за сключените застраховки. При заснемане на кола системата ще изпраща данни до фонда, за да се провери дали колата е застрахована. В противен случай ще се издава електронен фиш.


  • 0

#17 vonko1988

vonko1988

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 1717 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Sofia
  • Автомобил:
    който носи кеф :)

Публикувано 11 април 2017 - 10:33

Ужас  :blink  :blink  :blink

 

Е тази средна скорост ще ми разкаже играта...


  • 0

#18 Marukian

Marukian

    Член на УС на МБКБ

  • Управителен съвет
  • 609 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    W126 - 260SE 1989
    S210 - E320T 4MATIC 2001
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 11 април 2017 - 10:40

Споко Ванка, както казваше майор Костов по тв-то, правилото 100/10, на всеки 100 км, 10 минути почивка, ще пиеш кафенце ;)


  • 2

#19 hipopotyk

hipopotyk

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 847 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Sofia
  • Автомобил:
    2012 C350 CDI 3.0
    2010 C63AMG 6.3V8
    2008 VW Touareg 6.0 W12
    2007 ML63 AMG 6.2 V8
    2003 Z4 Roadster 3.0si
    2000 Ford Mustang 5.4

Публикувано 11 април 2017 - 10:45

А ако премина втората камера с 2 часа закъснение, ще ми дават пари ли?

Този пост е редактиран от hipopotyk: 11 април 2017 - 10:45

  • 0
Once a year, go someplace you’ve never been before!

#20 vonko1988

vonko1988

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 1717 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Sofia
  • Автомобил:
    който носи кеф :)

Публикувано 11 април 2017 - 12:02

Споко Ванка, както казваше майор Костов по тв-то, правилото 100/10, на всеки 100 км, 10 минути почивка, ще пиеш кафенце ;)

 

Е даде ама пак 4 часа да се влача до Бургас...не ми е оферта.


  • 0

#21 kdl

kdl

    clockwork orange

  • Замразено членство
  • 8412 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Turbo Quattro
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 11 април 2017 - 13:09

Със 140 е 2ч 50м или по-малко, понеже е <400км. Аз лично съм го карал за толкова време напълно спокойно до Бургас, без да нарушавам правилата за движение.

Със 150 е около 2ч 35м часа.

Това е без да спираш. ;) 4 часа 


  • 2

Audi_A4_avatar.gif


#22 ЦецоКолев

ЦецоКолев

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 558 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Stuttgart
  • Автомобил:
    E200 1993 г. 136 кс.
    Е280 1998 г. 204 кс. Avantgarde
    S500 2000 г. 306 кс.

Публикувано 11 април 2017 - 13:57

Войната срещу шофьора продължава с пълна сила. Ние сме едни подвижни банкнотки от които хрантутниците в държавата се издържат. Ефекта от тия камери по отношение на джигитите ще е отново нулев, само редовия водач, който си плаща всичко съвестно ще яде пак дървото, защото ще е карал с невероятните 150 км по магистралата. Пълен ташак. Нищо общо нямат тези мерки с безопасността, да не се лъжем.
  • 0

#23 hipopotyk

hipopotyk

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 847 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Sofia
  • Автомобил:
    2012 C350 CDI 3.0
    2010 C63AMG 6.3V8
    2008 VW Touareg 6.0 W12
    2007 ML63 AMG 6.2 V8
    2003 Z4 Roadster 3.0si
    2000 Ford Mustang 5.4

Публикувано 11 април 2017 - 14:05

Войната срещу шофьора продължава с пълна сила. Ние сме едни подвижни банкнотки от които хрантутниците в държавата се издържат. Ефекта от тия камери по отношение на джигитите ще е отново нулев, само редовия водач, който си плаща всичко съвестно ще яде пак дървото, защото ще е карал с невероятните 150 км по магистралата. Пълен ташак. Нищо общо нямат тези мерки с безопасността, да не се лъжем.

 

Има нещо вярно. Има държави, в които разрешената скорост по магистрала е 100км и достатъчно камери и полицаи по пътя. Обикновено на 120 няма проблем. Дори и на 130 са си затваряли очите ако има достатъчно коли с тази скорост при трафик. Винаги обаче, когато има проблем с бюджета, трябва да се събират пари за нещо или идват местни избори, започват да дават фишове за 5-10км отгоре. Иначе при 50 отгоре взимат кола, книжка и едни хиляди  :yeah . 


  • 0
Once a year, go someplace you’ve never been before!

#24 vonko1988

vonko1988

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 1717 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Sofia
  • Автомобил:
    който носи кеф :)

Публикувано 11 април 2017 - 14:13

Войната срещу шофьора продължава с пълна сила. Ние сме едни подвижни банкнотки от които хрантутниците в държавата се издържат. Ефекта от тия камери по отношение на джигитите ще е отново нулев, само редовия водач, който си плаща всичко съвестно ще яде пак дървото, защото ще е карал с невероятните 150 км по магистралата. Пълен ташак. Нищо общо нямат тези мерки с безопасността, да не се лъжем.

 

Ето това говоря и аз!

 

Ходи ми се на протест по въпроса.


  • 0

#25 sami

sami

    Администратор

  • Администратори
  • 2839 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Дармщат
  • Автомобил:
    W215 CL500
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 11 април 2017 - 14:15

При ограничение от 140км/ч не знам какво се оплакваме тук. Нямаме магистралите на Германия и да искаме да няма никакви ограничения. Пък и дали си 15 минути по-рано във Бургас не вярвам да е от толкова голямо значение. Има държави с по-добри пътища и ограничение 120км/ч


  • 6

#26 vonko1988

vonko1988

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 1717 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Sofia
  • Автомобил:
    който носи кеф :)

Публикувано 11 април 2017 - 15:06

Цецо Колев го е написал толкова перфектно, че просто изчерпи темата.


  • 0

#27 bronc

bronc

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 679 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    W211 E280 CDI 4Matic - ex
    Ford Focus 1.6 EcoBoost

Публикувано 11 април 2017 - 15:14

Протест, защото ще следят да не нарушаваш ограниченията? :D 


  • 3

#28 vonko1988

vonko1988

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 1717 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Sofia
  • Автомобил:
    който носи кеф :)

Публикувано 11 април 2017 - 15:30

Нарушенията в поне 60 процента от случаите са неадекватни. Личи си че са сложени само за да се събират пари.


  • 0

#29 Klimfilt

Klimfilt

    Член на МБКБ

  • Членове на клуба
  • 650 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Mercedes Benz W213 - E220D 4matic
    Mercedes Benz W164 - ML 350 4matic - SOLD :(
    Mercedes Benz W201- 190D
    BMW F39 - X2 sDrive18d
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 11 април 2017 - 15:49

Принципно съм за липсата на ограничения за скоростта по магистралите/ аутобаните, но това го има мисля само в 60% от магистралите в Германия. НО нека не забравяме какви сме говеда и как караме... За справка пича със синия CLS от събора пред Невски... Да не споменаваме тия дето Бъркат Маско и Вода, там си е диагноза вече...


  • 0

#30 Flameff

Flameff

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 81 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    S211, E270, 2005
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 11 април 2017 - 16:38

Нарушенията в поне 60 процента от случаите са неадекватни. Личи си че са сложени само за да се събират пари.

Малко встрани от скоростта, но пак по темата. Вчера се прибирам към вкъщи около 20:15-20:20, т.е. лек сумрак. Трета кола съм на светофара на Самоковско шосе и околовръсното. Светва зелено. Прървите двама минават и аз след тях, но пресичайки околовръсното гледам някакъв тъмен субект от газ станцията преди ОМВ-то тръгва бавно да пресича Самоковско. Намалих защото реших че е поредния идиот, който пресича булеварда не където трябва и да не го блъсна. В този момент хоп палка :-)

Спирам, дежурния поздрав, след което:

 - Документите за проверка. Господине за Вас светофарите не важат ли? - полицай

 - Не ви разбирам какво ми казвате?! - аз

 - Минахте на червено. -полицай

 - Не, минах на зелено. -аз

 - Колата пред Вас мина на жълто, Вие на какъв сигнал минахте? -полицай

 - На зелено. аз

 - Минахте на червено. -полицай

 - Как видяхте, че е червено като сте от другата страна на кръстовището и виждате светофара само към София? -аз

 - Ето Ви документите лека вечер.

 

Просто са застанали там на хранилката и не ги интересува има ли нарушение или не. Гледат дали ще мине номера. 

 

А само так ми се искаше да се заяде. Беше без светоотразителна жилетка, колата паркирана вътре в газ станцията, крие се зад храстите и изкача като някой престъпник... Щях да го накарм да съставим един протокол на проверката, после псимо до когото трябва и свят щеше да му се извие... Щеше той да има да плаща глоби и дава наряди за :-)

 

Тръгвам си, гледам в огледалото за София пак червено и той спира поредния човечец минал на зелено от другата страна... Не смешна, а жалка работа.


Този пост е редактиран от Flameff: 11 април 2017 - 16:50

  • 0




0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни