Към съдържанието

  •  

Снимка
- - - - -

Съвети и въпроси относно закупуване на CLK W208или "какво мислите за тази обява", "помощ, не мога да си х


  • Please log in to reply
323 мнения по тази тема

#16 machine

machine

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 503 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    W210
    E 290 TD
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 22 март 2015 - 20:54

Колега не, че нещо ама какви екстри има тази кола? Освен базовите има една кожа, памет на седалките и...?
  • 0

#17 sleyd

sleyd

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 55 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Благоевград
  • Автомобил:
    W202 C180-продадена
    W210 E230-продадена
    VW Passat B5 1.9 TDI

Публикувано 22 март 2015 - 21:27

Sasho би ли ми казал причината, поради която не харесваш колата, би ми било полезно.


  • 0

#18 ///sasho

///sasho

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 742 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    CLK W208 200 KOMPRESSOR 192 PS

Публикувано 22 март 2015 - 21:28

Сашо, отговарям на колегата от второто му мнение за това какви екстри липсват.

Нали знаеш - интелекта/тъпотата ни са природна даденост.
А лошото възпитание е нещо, което си избираме или родителите ни са пропуснали. В тази връзка - твоето оправдание какво е?

Обърках цитата, не е към твоето мнение, но ако се загледаш ще видиш , че съм го поправил.
Многа се дразня като някой разбирач напише за кола с повече от половината екстри , че била бедна от към екстри. Ако отидете да видите като си купува човек нова кола колко плаща за екстрите , които има тази ще се хванете за главата.

Колега не, че нещо ама какви екстри има тази кола? Освен базовите има една кожа, памет на седалките и...?

Запознай се какви са били базовите екстри за w208 като е била нова и пак ще си говорим дали тази няма екстри.

Sasho би ли ми казал причината, поради която не харесваш колата, би ми било полезно.

Не ми харесва, защото един мерник е 20 лв. Втора употреба и не са му го сложили, едно боядисване на броня е между 70-120 лв. И не са го направили и една емблема отзад е 20 лв. и не са я сменили. За 110-160 лв са се направили на цигани да не оправят колата, какво остава да са направили някой ремонт. Не ми харесва тази кола.

Този пост е редактиран от ///sasho: 22 март 2015 - 21:36

  • 0

#19 sleyd

sleyd

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 55 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Благоевград
  • Автомобил:
    W202 C180-продадена
    W210 E230-продадена
    VW Passat B5 1.9 TDI

Публикувано 22 март 2015 - 22:04

Да като се замисли човек си наистина прав. Аз за това отговорих на колегата по горе, че колата не е 4000 а почти 5000 и при положение, че то на снимка има косури какво остава като идеш на място. А и парите не са и толкова малко при положение, че почваш с едни 300лв. екотакса и 100лв. транзитки с ГО, а после обслужвания и разни дреболии който 100 процента ще излязат, нещата стават сериозни. 

Исках да погледнете още една W208 сива, фейс 2001г.163 коня, от Дупница за 5900лв.в Мобилето, обаче немога да кача линк. Ако някой има свободно време може да я погледне.


  • 0

#20 Илия Горанов

Илия Горанов

    Член на УС на МБКБ

  • Управителен съвет
  • 7499 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    CLK200 Kompressor
    163hp, 2001, dark blue
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 24 март 2015 - 00:59

Колега не, че нещо ама какви екстри има тази кола? Освен базовите има една кожа, памет на седалките и...?

Запознай се какви са били базовите екстри за w208 като е била нова и пак ще си говорим дали тази няма екстри.

Първо - памет на седалките няма! Понеже много добре познавам базовите "екстри" на модела, да ти кажа, сгъваеми огледала, кожен салон и климатроник с панел, не виждам нищо, което да е било поръчано допълнително! На фейслифта базово седалките са електрически. Това, че колата има неща, които не се предлагат в 90% от новите шкоди, не означава че има екстри. Екстрите на този модел бяха изброени по-нагоре в темата и този екземпляр определено ги няма. Истината е, че екстрите струват ужасно много, когато колата е чисто нова, но и държат цената по-висока когато колата се продава на старо. Другата истина е, че да си сложиш ксенонови фарове и аларма няма нищо АМА АБСОЛЮТНО НИЩО общо с това, да ги има фабрично в колата. Казвам го от позицията на човек, който има и кара мерцедес с фабрична аларма и с фабрични ксенонови фарове и на човек, който е имал няколко коли с добавени ксенони и добавена аларма и нещата са абсолятно несъпоставими. Фабричните екстри на автомобила са си екстри и може да ги бият само добавени оригинални, свалени от друга кола, но не винаги е възможно.

Иначе към списъка на екстрите от колегите по-горе, които се намират относително често, бих добавил и някои по-рядко срещани, като: лингуатроник за гласови команди, електро хроматичното огледало (велика екстра), COMMAND навигацията (безсмислено) или алтернативно BECKER Audio 30/50 - (велика екстра), CD-Changer, памет на седалките (ама истинска) и ел.седалки (не е толкова рядко), ама целите, а не базовото напред и назад, което го имат всички фейслифтови CLK W208, заготовка за свързване на телефон, поставка за чаши в подлакътника, махагонови дръжки на вратите отвътре (стандартно са изкуствена кожа).

W208 след 2001 година стандартно има централно заключване, интериор от естествена дървесина (освен спортната модификация), ел.седалки напред и назад, ел. подглавници (само падане) отзад, автоматични ел. стъкла, трип компютър, фабрично аудио Becker Audio 10 с 8 колони (6 в предните врати и 2 широколентови на кората отзад), темпомат и спиидлимитер.

Сигурно съм изтървал и аз по нещо в списъка, но мога да обобщя, че едно от най-големите предимства на колата на старо е, че можеш на относително ниска цена да вземеш екстри, които трябно би взел при чисто нова и когато се лишаваш и от това - става няма смисъл.
  • 2

Ако си задаваш въпроса "струва ли си да ремонтирам стария Мерцедес", по-добре го продай и си купи чисто ново Пежо, Мерцедес не е твоята марка!
Бабини деветиниclk.babailiica.comнаргиле


#21 Илия Горанов

Илия Горанов

    Член на УС на МБКБ

  • Управителен съвет
  • 7499 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    CLK200 Kompressor
    163hp, 2001, dark blue
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 24 март 2015 - 01:02

...обаче немога да кача линк...

Какъв е проблемът с качването на линк? Просто го копираш и го поставяш в текста, не е нужно да се прави абсолютно нищо специално и си работи.
  • 0

Ако си задаваш въпроса "струва ли си да ремонтирам стария Мерцедес", по-добре го продай и си купи чисто ново Пежо, Мерцедес не е твоята марка!
Бабини деветиниclk.babailiica.comнаргиле


#22 sleyd

sleyd

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 55 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Благоевград
  • Автомобил:
    W202 C180-продадена
    W210 E230-продадена
    VW Passat B5 1.9 TDI

Публикувано 24 март 2015 - 13:44

Ами и аз незнам какъв е проблема, и сега опитах за проба и не става. На др. форуми нарочно пробвах няма проблем, а тук копирам адреса, пействам го и не се случва нищо. Пробвах с иконката Link която е горе в менюто, качва го но немога да махна самият прозорец който се е отворил. За да го махна трябва да рефрешна цялата страница, но се губи текста и самият линк, който съм качил и почвам от начало.

Съжалявам, че поста не ми е по темата, но това пак си е проблем!

А сега останових, че не ми дава да пействам в поста дори и текст. Да не би да е някаква настройка.


  • 0

#23 kdl

kdl

    clockwork orange

  • Замразено членство
  • 8412 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Turbo Quattro
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 24 март 2015 - 13:57

Имаш проблем с компа, по-скоро с инсталацията на уиндоуса на компа си.

Не пишеш с какъв браузър си. chrome или firefox би трябвало да вършат работа.

Със сигурност не е проблем с форума, но без допълнителна информация, е трудно да се каже каквото и да е повече.


  • 0

Audi_A4_avatar.gif


#24 sleyd

sleyd

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 55 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Благоевград
  • Автомобил:
    W202 C180-продадена
    W210 E230-продадена
    VW Passat B5 1.9 TDI

Публикувано 24 март 2015 - 14:07

Колеги, реших проблема с пействането като смених браузъра (ИЕ с Хром)!
Та сега по темата, ето това е др. автомобил за който бих искал вашето мнение.
http://www.mobile.bg/11422718933998717
Продава се от няколко месеца, а според мен цената не му е висока, и поне на снимки е супер.
Ако някой, й забелязва нещо или случайно е ходил да я гледа нека сподели мнение.
И отново благодарско на всички, който взеха участие в тази дискусия.


  • 0

#25 sleyd

sleyd

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 55 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Благоевград
  • Автомобил:
    W202 C180-продадена
    W210 E230-продадена
    VW Passat B5 1.9 TDI

Публикувано 24 март 2015 - 14:11

Да колега kdl, оказа се прав, докато опитвах да оправя проблема не съм видял поста ти.

 


  • 0

#26 kdl

kdl

    clockwork orange

  • Замразено членство
  • 8412 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Turbo Quattro
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 24 март 2015 - 14:48

Изглежда хубава, но забрави за 100те хиляди километра :)

Най-малкото има аларма и волана е запазен.

Чудно защо на тази цена не се е продала. Ако наистина се оглеждаш за такава, скачай да хвърлиш едно око преди да са я отнесли.


  • 0

Audi_A4_avatar.gif


#27 sleyd

sleyd

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 55 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Благоевград
  • Автомобил:
    W202 C180-продадена
    W210 E230-продадена
    VW Passat B5 1.9 TDI

Публикувано 24 март 2015 - 15:05

Насочих се към W208 заради вашите мнения и коментари. Иначе се бях навил за Ц-класа или новото купе мисля, но като проучих тук във форума информацията и прочетох за плюсовете и минусите на двете коли стигнах до извода, че ЦЛК W208 163 коня е моя автомобил. И въпреки, че съм семеен с дете и двуврата кола не е много удачно реших, че компромиса с вратите си струва. А иначе за 5000-6000лв. има премного и от двата модела, друг въпрос е колко са качествени де.


  • 0

#28 sleyd

sleyd

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 55 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Благоевград
  • Автомобил:
    W202 C180-продадена
    W210 E230-продадена
    VW Passat B5 1.9 TDI

Публикувано 24 март 2015 - 15:08

А освен това колега по какво позна, че има аларма тази кола???

Защото аз на инфо от джамбаз не вярвам, та въпроса е как разбра за фабричната аларма?

Извинявам се за глупавия въпрос, но не ги разбирам нещата като повечето от вас.


  • 0

#29 kdl

kdl

    clockwork orange

  • Замразено членство
  • 8412 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Turbo Quattro
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 24 март 2015 - 15:27

Аз като видя CLK, гледам следните неща:

Копчетата около бутона на аварийните. Най-базовото ниво са по едно вляво и вдясно. Лявото е за задни подглавници, дясното е за заключване.

Следващото вдясно винаги е заводска аларма.

Второто вляво е миене на фарове: значи е със заводски ксенон ;)

И последните 2 мога да преживея да ги няма: подгреви на седалките.

 

От там:

Гледам какво има около лоста.

Фейсовите имат бутон за ESP горе вляво, той е да речем стандартен.

Вдясно горе е сгъване на огледалата, приятна екстра, не влиза в базовото оборудване.

Второто вляво под ESP-то е парктроник

Под него 3то ако има, мисля че е заводска щора, но това не съм го виждал наживо.

Кабриотата имат червен бутон там някъде за покрива.

 

След това гледам кожата, не трябва да има забележки.

И остана люка, че повече кола без шибидах не искам :)

 

С други думи, винаги сравнявам с нещо такова. (ако беше моя тази на снимката, CD-то щеше да е директно в кофата, нямаше да се хабя дори да го пускам в Продавалника) :)

 

Прикачен файл  004.jpg   35,73K   18 Брой сваляния


  • 0

Audi_A4_avatar.gif


#30 sleyd

sleyd

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 55 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Благоевград
  • Автомобил:
    W202 C180-продадена
    W210 E230-продадена
    VW Passat B5 1.9 TDI

Публикувано 24 март 2015 - 15:51

По подробно от това здраве му кажи!

Аз от всички екстри най-много държа на климатроник и кожа.

Не бих отказал парктроник и прибиране на огледалата.

Единствено компромис за избор на W208 не бих направил с 6-степенната скоростна кутия с ръчни скорости.

А доколкото съм следял твойте постове 163 коня се поддава по лесно на дресировка към ГИ, от 193коня.


  • 0




0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни