Към съдържанието

  •  

Снимка
- - - - -

Недостатъци и слабости на W204Меки джанти, меки амортисьори на задния капак на комбито, третия стоп гори


  • Please log in to reply
229 мнения по тази тема

#16 DEOdriver

DEOdriver

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 983 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Смолян
  • Автомобил:
    VW Passat B7 4motion
    Mercedes Sprinter 311CDi 07г.
    Mercedes 308 Diesel 90г.
    Mercedes 1317 TurboDiesel 90г.

Публикувано 06 февруари 2015 - 21:29

Проблем с ръждата имат 204-ките произведени 2012г.Преди това е нямало оплаквания за модела.Тези 30г. гаранция против корозия въобще не отговаря на истината.Повечето Мецедеси на 6-7г. вече са подфушили боята.(изключение са италианките).Марката все още има проблем с ръждата и не знам какво правят,че не го оправят.Една пиклива Шкода от най-нисък клас няма ръжда и не гние,а прениум производител се излага вече 20г.


  • 1

#17 kdl

kdl

    clockwork orange

  • Замразено членство
  • 8412 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Turbo Quattro
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 07 февруари 2015 - 00:44

Това не съм убеден дали е съвсем вярно ;)
Всяка кола, карана в Австрия или Швейцария, има доста проблеми с корозия. Да не говорим за ВАГ групата, вкл. и за Фабиите...
Хубавото е, че новите коли имат много панели под купето. Т.е. химикалите не блъскат директно по желязото и разните покрития по панелите.

Виждал съм много ръжда в БМВ, но само една моя имаше (германска)... останалите са перфектни
Имах 3 Мерцедеса, нито един от тях, дори с точка ръжда, просто не бяха удряни.
Дори Нисанът на жената е без точка корозия, а се кара тук от почти чисто нов.
Имам 25 годишен Форд Ескорт, също без ръжда, последните 15 години си ги кюта по нашенско, гараж не е виждал. Ако беше германски обаче, досега да се е саморазрушил ;)

Истината е, че масово колите, които се карат в БГ, са икономически тоталки от Швейцария, германски или австрийски базови кошове и италиански внос. Само последните от тях нямат проблеми с корозия, но там са и скъпи колите (особено смислените), особено и от хубавите региони.
  • 3

Audi_A4_avatar.gif


#18 Kalin2007

Kalin2007

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 36 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Mercedes-Benz S202 - C 220 CDI T-model, Elegance 1999g.
    Mercedes-Benz S204 - C 220 CDI T-model, Avantgarde 2008g.

Публикувано 24 февруари 2015 - 16:14

Смяната на предните чистачки (61 см) се оказа проблем.
Чистачки Bosch и Champion не стават, защото Mercedes са измислили много хитър и прост начин как само техните чистачки да стават. Това е гадно, защото би трябвало чистачките да са стандартизирани с цел лесна и бърза подмяна на всяка бензиностанция.
Рамото на чистачката има метална ос, на която се нанизва чистачсата. типично за немските коли. В основата на тази ос инженерите са направили удебеляване. Затова на чистачките в дупката за тази ос от едната страна има фаска. Ако я няма тази фаска, чистачката не може докрай да се наниже на оста върху рамото.

Това отчитам като слабост/недостатък на W204. Сигурен съм, че ще имам противници на това мнение. Гадното е, че инженерите умишлено са го направили с цел да купуваме само техните чистачки.

Решение е да пробвам да сменя само перата. За съжаление тапите от двата края на перото може да се счупят при вадене. Тогава ще си купя нови чистачки (неоригинални) и ще им направя по една фаска от едната страна на отвора.


Колега, недей да се мъчиш. Естествено, че има модел чистачки на Bosch за W204. Сигнатурата му за модели произвеждани от 01.07 - 11.08 е A 053 S, а за модели след 12.08 е A 938 S. Цените са около 70-80 лева за чифт.


Sent from my iPad using Tapatalk
  • 0
Публикувано изображение

#19 Kalin2007

Kalin2007

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 36 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Mercedes-Benz S202 - C 220 CDI T-model, Elegance 1999g.
    Mercedes-Benz S204 - C 220 CDI T-model, Avantgarde 2008g.

Публикувано 24 февруари 2015 - 16:21

Иначе да споделя мнение за недостатъците.
Съгласен съм, че се стопяват гнездата на габаритните крушки на предните фарове, както и горят облицовките на кабелчетата за тях и има риск от окъсяване по слаботоковата инсталация.
Случи ми се и неприятния проблем с Electric Steering Lock соленоида, който зацепи, слава богу в отключено положение. Справяне с проблема - емулатор за 700 лева, че подмяната в сервиз с нов е към 1500 лв. И пак ще се прецака. Заложено си е, за да вървят продажбите в афтърмаркета. Затова емулатор да ми е мирна главата.
Засега само това са ми дертовете с тази кола, което е добра новина за кола на почти 7 години.
П.С. Пропуснах да кажа, че амортисьорите на задната врата (комби е колата) се мокрят при автомивки и дъждове, след което бързо могат да ръждясват и да се съсипят, не са скъпи, но се доставят по-бавно и е досадно. Лечение - старателно си ги подсушавам след автомивка или ако съм карал в дъждове и не ме мързи. :-)


Sent from my iPad using Tapatalk

Този пост е редактиран от Kalin2007: 24 февруари 2015 - 16:29

  • 1
Публикувано изображение

#20 svet70

svet70

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 1 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София

Публикувано 12 март 2015 - 16:30

Здравейте, харесъл съм C-класа W204 и по-точно комбито - S204, от 2008-2009 г. Какви други проблеми освен този със заключването мога да очаквам. Из наши форуми четох за много проблеми с електрониката на предишния модел W203. Така ли е в действителност и ако е така знаете ли дали са отстранени? Също така прочетох, че за да се смени акумулатора например, трябвало да се закачи друг (сервизен) и тогава да се откачи стария, тоест колата не трябва да остава без напрежение, защото изгаряло нещо. Ако е така, това е направо изумително, не би трябвало да става нищо друго, освен да се загубят накакви минимални настройки. Затова моля собствениците на такива коли (настоящи и бивши) за съдействие. Благодаря предварително.


  • 0

#21 drjivago

drjivago

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 1881 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Вече бивш s212, e200 cdi
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 12 март 2015 - 16:52

За акумулатора не е задължително, а препоръчително. Набиват се разни грешки повечето безобидни.
  • 0

#22 Praetorian

Praetorian

    Salat Küchenchef

  • Потребители на форума
  • 1682 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Europe
  • Интереси:Немски премиуми задължително с резервна гума.
  • Автомобил:
    W212, R56

Публикувано 13 април 2015 - 19:25

Открих едно разочарование на 204ките - капакът на резервоара е от пластмаса. :(

Не знам Мерцедес, колко пестят от материал, но спред мен е срамота.

 

На въпросния автомобил, който гледах, капачето след 100 хил, към вече беше яко разместено.

 

Мога да добавя и гумираните (и съответно белещи се а-ла Фолксваген) бутони по интериора (например на климатика и управлението на музиката).

 

Това - преди фейслифта. След него нямам наблюдения.


Този пост е редактиран от Praetorian: 13 април 2015 - 19:25

  • 0

#23 kdl

kdl

    clockwork orange

  • Замразено членство
  • 8412 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Turbo Quattro
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 13 април 2015 - 23:21

Ха, ти да видиш! И на Ибиза-та е пластмасов :), но си седи точно както трябва да бъде :) Има едни щракалки, които не му дават да провисне. 


  • 0

Audi_A4_avatar.gif


#24 mr Big

mr Big

    Член на МБКБ

  • Членове на клуба
  • 1953 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София

Публикувано 14 април 2015 - 00:47

чистачките трябва да са със стандартен захват. необходимо е да се види модела подходящ за 204.
  • 0

#25 sluchaen_fen

sluchaen_fen

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 46 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Sofia
  • Автомобил:
    C 200 CDI T-modell S204

Публикувано 10 май 2015 - 13:29

Лампите на предните габарити са W5W-BV. Съкращението BV означава Blue Vision. Тези лампи отделят по-ниска температура. Ако се сложат обикновени габаритни лампи W5W, може би ще възникне риск от разтапяне на гнездата в рефлектора на фара.

Във всеки преден фар има по две габаритни лампи.

 

Чистачките на Bosch не стават за предни чистачки на W204. Явно инженерите от Bosch не са забелязали фаската.


  • 2

#26 Kalin2007

Kalin2007

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 36 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Mercedes-Benz S202 - C 220 CDI T-model, Elegance 1999g.
    Mercedes-Benz S204 - C 220 CDI T-model, Avantgarde 2008g.

Публикувано 21 юли 2015 - 11:02

Колеги, не се излагайте с приказки, че точно BOSCH няма да имат чистачки за W204. Та те са ОЕМ доставчик.

Пак ще се повторя:

 - за модели W204 произведени в периода месец 01.2007 г. до месец 11.2008 г.  референтния модел чистачки са:  BOSCH A 053 S

 - за модели W204 произведени след месец 12.2008 г., референтния модел чистачки са: BOSCH  A 938 S

 

Има си едни екселски таблици в сайта на BOSCH по модели и години, където и първокласник ще се ориентира кой модел чистачки му трябва за съответния автомобил.

Проблема е, че обикновено ги нямат по магазините и става с поръчка в онлайн магазини. Има 2 български такива, където ги открих, когато си поръчвах за мен миналата година.

Пасват идеално, с крачета, фаски и всичко останало. Пустите му инженери от BOSCH все пак си бяха свършили работата. :-)


  • 2
Публикувано изображение

#27 arhimed

arhimed

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 2 Мнения:
  • Град:София/Добри
  • Автомобил:
    Ауди А4 Б5 1.8ТQ Avant 1997г.

Публикувано 11 октомври 2015 - 12:13

Здравейте, 

 

Дойде времето да сменя вярната другарка. Бях се насочил основно към Ауди/VW отново, но добър приятел спомена да хвърля 1 око на МБ Ц клас W204. Попрочетох малко във чужди и този форум и имам следните въпроси:

 

- този проблема с кормилната уредба има ли начин да се види дали колата го е проявила вече и дали е бил оправен или това си е малко 50/50 може да стане може и да не стане. (ако стане какъв е шанса да стане в движение ?!)

- тази навигация излизащата от таблото - дефекти с нея някакви ?

- ориентирал съм се към 220CDI 170кс смятам че ще ми е предостатъчен - болежки по агрегата / скъпи ремонти има ли ?

- окачването на автомобила понася ли нашите пътища ? (надявам се разбирате защо питам на А4-ката носачите не са най-хубавото нещо) :D
- Автомобила като такъв 2ра ръка надежден ли е ?

 

 

Благодаря за отзивите предварително.


  • 0

#28 arhimed

arhimed

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 2 Мнения:
  • Град:София/Добри
  • Автомобил:
    Ауди А4 Б5 1.8ТQ Avant 1997г.

Публикувано 11 октомври 2015 - 12:36

И да дам пример какво съм харесал -

 

http://www.cars.bg/c1324653

http://www.autoscout...0000000&asrc=st

 

- комбито не ме грабва така както на ВАГ но това има оборудването което ме вълнува.


  • 0

#29 gelevp

gelevp

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 856 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    W124,'91 300D - Sold
    W211,'03 270CDI - Sold
    S204,'08 320CDI - Sold
    S202,'99 220CDI
    G21,'20 320xd

Публикувано 01 декември 2016 - 12:43

Здравейте, 

 

Дойде времето да сменя вярната другарка. Бях се насочил основно към Ауди/VW отново, но добър приятел спомена да хвърля 1 око на МБ Ц клас W204. Попрочетох малко във чужди и този форум и имам следните въпроси:

 

- този проблема с кормилната уредба има ли начин да се види дали колата го е проявила вече и дали е бил оправен или това си е малко 50/50 може да стане може и да не стане. (ако стане какъв е шанса да стане в движение ?!)

- тази навигация излизащата от таблото - дефекти с нея някакви ?

- ориентирал съм се към 220CDI 170кс смятам че ще ми е предостатъчен - болежки по агрегата / скъпи ремонти има ли ?

- окачването на автомобила понася ли нашите пътища ? (надявам се разбирате защо питам на А4-ката носачите не са най-хубавото нещо) :D
- Автомобила като такъв 2ра ръка надежден ли е ?

 

 

Благодаря за отзивите предварително.

 

Здрасти колега,

 

1.) Ако е правено в оторизиран сервиз може да извадиш сервизна история и да се провери дали е ремонтирано!

2.) Голямата навигация е доста безпроблемна, чувал съм за 1-2 случая на изгорял дисплей но това може да се случи на всяко ново устройство с дисплей... Преди 2009-2010 има малка разлика в самата навигация и НЕ МОЖЕ да се качи най-новата карта 2015/2016, понякога има дефекти в оптиката но не е често явление и се случва при всичките немски производители.

3.) 220цди са два мотора, и двата са 170 к.с. но единия е по-нов (om651) и е направен да се обслужва малко повече (има би-турбо и единичен ангренаж както при по-новите .20d мотори на BMW, и също както там е разположен отзад при скоростите за "по-лесно" обслужване). По-стария мотор е om646, и двата ползват вече Delphi помпи и пиезо дюзи, които са малко по-проблемни от Bosch. Ако имаш възможност вземи си 320cdi, далеч по-добър избор е според мен.

4.) Окачването е доста прилично (някои носачи са еднакви като при w203), понася нашите пътища а и се прави евтино, всичките 4 носача с отстъпка са 500кинта, предните амортисьори според мен отнасят по-голямото натоварване, дори да не им личи ако колата е минала 100к км. то най-вероятно са за смяна или им предстои.

5.) Всичко е въпрос на добър подбор и късмет, но определено си личи старанието на мерцедес да се върнат към качеството, единственото влошаване е в доста пластмасовия интериор ако колата е преди фейслифт.


Този пост е редактиран от gelevp: 01 декември 2016 - 12:47

  • 0


#30 gelevp

gelevp

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 856 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    W124,'91 300D - Sold
    W211,'03 270CDI - Sold
    S204,'08 320CDI - Sold
    S202,'99 220CDI
    G21,'20 320xd

Публикувано 01 декември 2016 - 12:50

Колеги, не се излагайте с приказки, че точно BOSCH няма да имат чистачки за W204. Та те са ОЕМ доставчик.

Пак ще се повторя:

 - за модели W204 произведени в периода месец 01.2007 г. до месец 11.2008 г.  референтния модел чистачки са:  BOSCH A 053 S

 - за модели W204 произведени след месец 12.2008 г., референтния модел чистачки са: BOSCH  A 938 S

 

Има си едни екселски таблици в сайта на BOSCH по модели и години, където и първокласник ще се ориентира кой модел чистачки му трябва за съответния автомобил.

Проблема е, че обикновено ги нямат по магазините и става с поръчка в онлайн магазини. Има 2 български такива, където ги открих, когато си поръчвах за мен миналата година.

Пасват идеално, с крачета, фаски и всичко останало. Пустите му инженери от BOSCH все пак си бяха свършили работата. :-)

 

Другия вариант е да се закупят двете рамена от морга от кола след 11.2008г. тогава захвата е съвсем нормален и може да се сложи чистачка на всяка една от известните марки с правилната дължина, а пък ако обичате да ви е замазано стъклото може и китайски да си сложите от по 3лв. парчето.... Последното е в кръга на шегата. :D


Този пост е редактиран от gelevp: 01 декември 2016 - 12:51

  • 0





0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни