Към съдържанието

  •  

Снимка
- - - - -

Недостатъци и слабости на W204Меки джанти, меки амортисьори на задния капак на комбито, третия стоп гори


  • Please log in to reply
229 мнения по тази тема

#211 Vankomkm

Vankomkm

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 154 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Ямбол
  • Автомобил:
    Mercedes С 180 kompressor W204 2007г.

Публикувано 15 декември 2021 - 11:51

Това е задния мост на моя личния автомобил W204 - 2007г.

Прикачени файлове


  • 0

#212 Vankomkm

Vankomkm

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 154 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Ямбол
  • Автомобил:
    Mercedes С 180 kompressor W204 2007г.

Публикувано 15 декември 2021 - 11:53

А, това е задния мост на мой приятел с W204 - фейслифт

Прикачени файлове


  • 0

#213 Nikolay Ilkov

Nikolay Ilkov

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 29 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Pirdop
  • Автомобил:
    Mercedes S204 AMG Style C200 Kompressor

Публикувано 15 декември 2021 - 14:46

Това е задния мост на моя личния автомобил W204 - 2007г.

Подкрепям думите ти колега, определено изгнилия заден мост при W/S 204 е често срещан проблем, състоянието на моя беше подобно на това което ти си показал, естествено се наложи смяна. 


  • 0

#214 excLusivee77

excLusivee77

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 3 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Sofia
  • Автомобил:
    CLS w219 320CDI

Публикувано 17 декември 2021 - 21:33

И какво сега, тъй като никой не ми отговори на запитването по-горе, при наличие на този проблем, той би ли могъл да бъде отстранен в Силвър Стар безплатно по акция ?


  • 0

#215 genadi

genadi

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 358 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    MB, E class, 220 BlueTec, 2016

Публикувано 20 декември 2021 - 11:05

И какво сега, тъй като никой не ми отговори на запитването по-горе, при наличие на този проблем, той би ли могъл да бъде отстранен в Силвър Стар безплатно по акция ?

 

Каква ще е тая акция за 15 годишен автомобил...


  • 0

#216 Vankomkm

Vankomkm

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 154 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Ямбол
  • Автомобил:
    Mercedes С 180 kompressor W204 2007г.

Публикувано 20 декември 2021 - 12:04

И какво сега, тъй като никой не ми отговори на запитването по-горе, при наличие на този проблем, той би ли могъл да бъде отстранен в Силвър Стар безплатно по акция ?

Това е отговора от Сълвър Стар - Бургас
 
 
 
Здравейте ,
 
Сервизна акция за въпросния проблем няма , но е възможно да се направи техническо запитване към производителя , за смяна на заден мост по добра воля . Тази процедура се извършва след установяване на проблема в наш сервиз и изготвяне както отбелязахме на техническо запитване . Отговорът може да е положителен или отрицателен , което ще стане ясно в последстивие . Ако имате въпроси позвънете на посочените телефони .
 
Поздрави !

  • 0

#217 kdl

kdl

    clockwork orange

  • Замразено членство
  • 8412 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Turbo Quattro
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 20 декември 2021 - 12:12

Много често от тук, от там се чува термина "коланция".

Което по моята информация е по-скоро проява на добра воля от страна на дилъра (да придвижи искането) и производителя (да генерира разход) за автомобили извън гаранция, с неясни условия за уважаването на претенции.

Т.е. на теория биха могли да:

  • решат да ти уважат претенцията

- безплатно

- на преференциална цена

 

  • Или да ти кажат, че тая работа хич няма да се получи

 

И това е напълно ОК. Извън гаранция, и ако не е част от задължителен сервизен бюлетин (например възглавниците на Таката), нямат ангажимент да направят нищо.

Аз не съм виждал никога бюлетин за заден мост. Ако греша, моля поправете ме.

Така че, това че се е случило да уважат такава претенция към техен клиент, е по-скоро изключение, отколкото реалистично очакване.


  • 0

Audi_A4_avatar.gif


#218 excLusivee77

excLusivee77

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 3 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Sofia
  • Автомобил:
    CLS w219 320CDI

Публикувано 22 декември 2021 - 22:14

Благодаря за отговорите, колеги ! Остана ми само още едно нещо за което да се допитам до вас, преди да предприема стъпката с покупката на автомобила. Докато правех своя тест-драйв, забелязах, че на таблото се показаха две предупредителни съобщения едното от които беше ''Pre-Safe noperative see owners manual'' за което разбрах само,че може да са доста неща свързани с електрониката, а другото ''top up coolant see owners manual'' което ми е горе-долу ясно, ако просто трябва да се долее течност., всичко е наред, но ако я губи колко сериозен и скъп би бил проблема. Благодаря Ви предварително и оценявам всеки един отговор !!!


  • 0

#219 Praetorian

Praetorian

    Salat Küchenchef

  • Потребители на форума
  • 1682 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Europe
  • Интереси:Немски премиуми задължително с резервна гума.
  • Автомобил:
    W212, R56

Публикувано 22 декември 2021 - 23:03

Благодаря за отговорите, колеги ! Остана ми само още едно нещо за което да се допитам до вас, преди да предприема стъпката с покупката на автомобила. Докато правех своя тест-драйв, забелязах, че на таблото се показаха две предупредителни съобщения едното от които беше ''Pre-Safe noperative see owners manual'' за което разбрах само,че може да са доста неща свързани с електрониката, а другото ''top up coolant see owners manual'' което ми е горе-долу ясно, ако просто трябва да се долее течност., всичко е наред, но ако я губи колко сериозен и скъп би бил проблема. Благодаря Ви предварително и оценявам всеки един отговор !!!

Колега, ако видя първата грешка няма да гледам за друга. Искай обяснение как се е получила. И не, не е просто проблем с електрониката. Това ти е системата с еърбрговете, затягането на коланите, вдигане на прозорците преди сблъсък. Активира се при неприятни обстоятелства, и при същите неприятни обстоятелства ще искаш да ти е напълно изрядна.
Досега не съм срещал да дават проблеми току -така. Т. Е. или някой е творил или е била активирана и не са могли да я замаскират.
Четете колата със Стар, но имай едно наум.

Sent from my ELE-L29 using Tapatalk
  • 0

#220 Radoslavst

Radoslavst

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 1 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Mercedes w204

Публикувано 05 януари 2022 - 09:34

Търся добри летни гуми за модела. Лятото бях с Debica 205/55 R16 - https://motoexpert.b...55r16-91v-24058, но много неравномерно возеше и спадаха гумите. Джантите са фабричните, възможно ли е проблемите да се дължат на тях? Благодаря!


  • 0

#221 kdl

kdl

    clockwork orange

  • Замразено членство
  • 8412 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Turbo Quattro
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 06 януари 2022 - 13:43

Според теб защо спадат гумите? :)


  • 0

Audi_A4_avatar.gif


#222 Dimitar_AMG

Dimitar_AMG

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 113 Мнения:
  • Град:Sofia

Публикувано 06 януари 2022 - 17:54

Според теб защо спадат гумите? smile.png

Гумите могат да спадат от безброй фактори, освен реторичния ти въпрос, който визира избора на нисък клас гума или дефектна партида от завода. Личен пример: монтират ми Мишелин в Радиал и забравят да махнат една от заводските лепенки, която не позволява гумата да прилепне  на джантата напълно. И почва да спада всяка седмица с по 1 атмосфера. Мога да ти давам колкото искаш примери за неправилен монтаж. Факт е, че Дебиката се кара страшно много в България и въобще не е лоша гума за цената си.
Радослав бих го посъветвал да отдели една идея по-голям бюджет и да си вземе висок клас гуми. Изплащат си разликата с времето, вярвай ми.


  • 0

#223 IIVVOO

IIVVOO

    Член на МБКБ

  • Модератори
  • 2370 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София

Публикувано 06 януари 2022 - 18:11

Може да се дължи на много неща:

 

не добро прилепване на гумата към джантата ( заради лепенка, ръжда , мърсотия някаква ) 

спукана джанта

осезаемо крива джанта

игличката на вентила

вентила


  • 0

#224 kdl

kdl

    clockwork orange

  • Замразено членство
  • 8412 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Turbo Quattro
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 06 януари 2022 - 22:33

Именно, реторичният въпрос целеше малко размисъл.

Може гумите да са си напълно ОК, но джантата да е спукана, или ако са метални, да има ръжда, или корозия по алуминия, или да е използвано кофти лепило/паста.

Може дюзите да са зле, фактори безброй. Неравномерното возене също може да се дължи на криви или зле съхранявани гуми, на кофти баланс и т.н.

 

Аз личне не понасям Debica. Преди много години карах с такива и бяха отвратителни, и то на предно. Но... си ги харесват хората. 

В момента съм с Conti, Kumho & Michelin на колите, като най-недоволен съм от Conti-то между тях, но не е в никакъв случай лоша гума.


  • 0

Audi_A4_avatar.gif


#225 M.Traykov

M.Traykov

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 36 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:с.Драгичево
  • Интереси:Автомобили,Камиони и Футбол.
  • Автомобил:
    C220 CDI W204 2011г AMG Sport BlueEfficiency

Публикувано 04 април 2022 - 23:39

Здравейте.Ами и аз да пиша за поредния изгнил заден мост на кола 2011г т.е. фейслифт. Днес ми стана лошо като видях че носача се е откъснал от моста или магарето.Ще пада разглобяване и естествено нов мост оригинал не ми се рискува с китайки.

Въпроса ми е как най-лесно и с най-малко разглобяване ако е възможно да стане?Аз ще го правя колата е на трупчета вече носачите предполагам трябва да паднат с моста понеже няма много място за махането им?

Някой който се е забавлявал да даде малко насоки ще бъда благодарен beer.gif


  • 0




0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни