Към съдържанието

  •  

Снимка
* * * * * 1 гласа

Свещи за CLK200 Kompressor


  • Please log in to reply
124 мнения по тази тема

#16 Алфонсо

Алфонсо

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 2773 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Mercedes-Benz C124- 92г 200CE -продаден
    Mercedes-Benz W210-97г E200 Avantgarde- продаден
    Mercedes-Benz C208- 99г CLK200 Kompressor-продаден
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 18 януари 2011 - 15:25

С 50лв 185км, което ще рече разход 12/100. Това засечено по не особено точния метод от едно до следващо светване на лампата за резервата. Каране- предимно градско, с едно изкачване до Алеко и задръствания по бул. Черни връх. Добре ли е или може още надолу :mellow:
  • 0

#17 kdl

kdl

    clockwork orange

  • Замразено членство
  • 8412 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Turbo Quattro
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 18 януари 2011 - 15:43

Не е рентабилен начина ти на засичане.
Аз като паркирам на тротоара я оставям на 2-3 мм над лампата, сутрин като запаля и се е плиснал бензина на една страна, свети на умряло.

Компа ти е достатъчно надежден (ако имат преди фейслифтовите).
Ако нямат... на колонката до горе ;)
  • 0

Audi_A4_avatar.gif


#18 Алфонсо

Алфонсо

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 2773 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Mercedes-Benz C124- 92г 200CE -продаден
    Mercedes-Benz W210-97г E200 Avantgarde- продаден
    Mercedes-Benz C208- 99г CLK200 Kompressor-продаден
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 18 януари 2011 - 16:04

Не е рентабилен начина ти на засичане.
Аз като паркирам на тротоара я оставям на 2-3 мм над лампата, сутрин като запаля и се е плиснал бензина на една страна, свети на умряло.

Компа ти е достатъчно надежден (ако имат преди фейслифтовите).
Ако нямат... на колонката до горе ;)

Знам, че не е точен начина. Комп с дисплей за съжаление НЯМАТ- огромен пропуск при мерцедес, БМВ го въвеждат серийно още от 96 с Е39, а сигурно и Е36 от тогава имат, огромен пропуск при МБ:kill_myself: :kill_myself: Нямат не само ЦЛК-модела на същото дередже са и W163, W168, W202, W210.
  • 0

#19 kdl

kdl

    clockwork orange

  • Замразено членство
  • 8412 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Turbo Quattro
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 18 януари 2011 - 17:09

Всъщност го въвеждат в началото на 80те години, може и преди това, но да не изпадаме в подробности, че ми се карат като говоря за БМВ-та.
Е36 имат от 1991ва някъде, ако не ме лъже паметта.
  • 0

Audi_A4_avatar.gif


#20 Алфонсо

Алфонсо

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 2773 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Mercedes-Benz C124- 92г 200CE -продаден
    Mercedes-Benz W210-97г E200 Avantgarde- продаден
    Mercedes-Benz C208- 99г CLK200 Kompressor-продаден
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 18 януари 2011 - 18:57

Всъщност го въвеждат в началото на 80те години, може и преди това, но да не изпадаме в подробности, че ми се карат като говоря за БМВ-та.
Е36 имат от 1991ва някъде, ако не ме лъже паметта.

Не говориме за стрелкичката, отразяваща моментния разход. Това е "бош лаф" работа, такава имат и 190, 124, 126, 140. Става въпрос за ДИГИТАЛЕН дисплей на който да ти се отчита разхода за последните 100км. Поръчков дигитален борд компютър имат 126, 124, 140 и др. Ставаше въпрос за серийно вграждане на тази екстра. Първото БМВ, което съм видял със серийна такава екстра е петицата Е39.
  • 0

#21 kdl

kdl

    clockwork orange

  • Замразено членство
  • 8412 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Turbo Quattro
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 18 януари 2011 - 20:10

Tц, тц... не можем да се разберем с теб ;)

Я виж тук E30 320 M20 1982 - Оn Board Computer. Toва е обикновена М20ка 320 Е30 от 1982г. Въобще не става въпрос за стрелката.

Ето го компютърчето на старите:
Публикувано изображение

Я виж и тук как изглежда интериора:
Публикувано изображение

A aко ти се струва много нова: Погледни Е23-ката: E23 728i 1978 - On Board Computer. Възможно е и при по-стари модели да има, но не ми се търси кои са им първите ECU инжекциони.
  • 0

Audi_A4_avatar.gif


#22 Алфонсо

Алфонсо

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 2773 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Mercedes-Benz C124- 92г 200CE -продаден
    Mercedes-Benz W210-97г E200 Avantgarde- продаден
    Mercedes-Benz C208- 99г CLK200 Kompressor-продаден
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 18 януари 2011 - 22:53

Не можем да се разберем, защото говорим за различни неща.
Борд компютрите при БМВ (и не само) ги е имало много отдавна, но са се поръчвали като екстра, срещу съответното доплащане. Колко Е30-ки и Е36 съм виждал/карал/возил в които най-модерната електроника е аналоговия часовник :kill_myself:
Доскоро имах един Форд Скорпио 90г 2.8 с всевъзможни екстри и много подробен борд компютър, докато на доста по-новия ми мерцедес такава екстра нямам :kill_myself:
Но това не значи, че всяко скорпио е с борд компютър, има го само в пакет Ghia срещу съответното доплащане.
Бордови компютър е имало и при 124, 126, 129 от 80-те години, обаче СЕ Е ДОПЛАЩАЛО, поръчвал се е като ЕКСТРА. Eто как е изглеждал. Едва ли БМВ са открили топлата вода.
Публикувано изображение
Като казах голям пропуск за мерцедес имах в предвид това, че ВСЯКА Е39-ка от 96г насам, ИМА борд компютър, отчитащ разхода, докато 210, 208, 202 и т.н. го НЯМАТ, даже и като опция не съм виждал, за коли преди фейса говоря. Мерцедес се усещат за серийно вграждане на тази екстра чак 2000г. когато е фейса на 208 и 210 и новото поколение на Ц-класата- 203.
  • 1

#23 kdl

kdl

    clockwork orange

  • Замразено членство
  • 8412 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Turbo Quattro
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 18 януари 2011 - 23:29

Мерцедес са пионери в много неща и доста посредствени в други. Бордкомпа им е доста жалък в сравнение с други марки, вкл. (и най-вече) VAG Group, и GM-Opel, които са в състояние да ти извадят данни от 90% от датчиците на OBC-то без диагностична апаратура. Тва е безценно, но... Мерц са преценили да не безпокоят клиентите си с данни. Дори и със скрити системни менюта.

Не ми се коментира повече, почти всичко в една нова кола е екстра/опция. Ако погледнеш базова 204-ка от дилъра (което вероятно си правил), ще ти се пререве колко е постна. А и ти, както и 99% от нас, караш кола втора употреба, понеже не можеш/можем да си позволим да караме колата, която искаме от магазина. А и все пак е важно какъв е процентът на обезценяване при автомобил 2ра ръка, спрямо чисто нов.

Нали ти беше успял да продадеш кола при само 200лв. обезценяване след 2г.
  • 0

Audi_A4_avatar.gif


#24 Алфонсо

Алфонсо

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 2773 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Mercedes-Benz C124- 92г 200CE -продаден
    Mercedes-Benz W210-97г E200 Avantgarde- продаден
    Mercedes-Benz C208- 99г CLK200 Kompressor-продаден
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 18 януари 2011 - 23:54

Мерцедес са пионери в много неща и доста посредствени в други. Бордкомпа им е доста жалък в сравнение с други марки, вкл. (и най-вече) VAG Group, и GM-Opel, които са в състояние да ти извадят данни от 90% от датчиците на OBC-то без диагностична апаратура. Тва е безценно, но... Мерц са преценили да не безпокоят клиентите си с данни. Дори и със скрити системни менюта.

Не ми се коментира повече, почти всичко в една нова кола е екстра/опция. Ако погледнеш базова 204-ка от дилъра (което вероятно си правил), ще ти се пререве колко е постна. А и ти, както и 99% от нас, караш кола втора употреба, понеже не можеш/можем да си позволим да караме колата, която искаме от магазина. А и все пак е важно какъв е процентът на обезценяване при автомобил 2ра ръка, спрямо чисто нов.

Нали ти беше успял да продадеш кола при само 200лв. обезценяване след 2г.

Същия аз, да :icon_coolgrin: 6700 покупка през 2009, 6500 продажба след 1г и 8мес.- отличник а?
Нова кола- не е за мен, нямам толкова здрави нерви да гледам как губя по 10 бона на година. че и повече :kill_myself:
Повярвай ми процентът обезценяване не е важен единствено за нас, с по-нормалните възможности. Имам познат със собствен строителен бизнес и доста солидни възможности. Дори и той не си купува коли от магазина, не че не може, но не е глупав да си дава парите на вятъра. Скоро си купи 2 или 3 годишна W221 S500 4-Matic купуван от БС, за една трета от цената му като нов. ;)
  • 0

#25 goussev

goussev

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 39 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    CLK 230 Kompressor

Публикувано 24 януари 2011 - 10:04

Колеги по какво точно разбирате че трябва да си смените свещите ?!?
  • 0

#26 kdl

kdl

    clockwork orange

  • Замразено членство
  • 8412 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Turbo Quattro
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 24 януари 2011 - 10:11

лошо изгаряне на бензина основно.
  • 0

Audi_A4_avatar.gif


#27 Yumerov

Yumerov

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 538 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Интереси:Високо строителство, ВиК, риболов, фитнес
  • Автомобил:
    Mercedes W202 200 kompressor 1996g.
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 19 април 2011 - 19:40

Колеги кажете ми и на мене някакъв компромисен вариант между качество / цена на свещите за W202 kompressor. Исках и аз да си купя свещи като на колегата Liloff обаче в момента нямам възможност:kill_myself: за такива, а свещите ми са в плачевно състояние и ми трябват някакви за 5000-6000км поне да изкарат. Ако може някой да даде точна цена и магазин ще съм много благодарен.
  • 0
Луд умора нема, само се поти

Публикувано изображение

Лошото е, че чукундурите се размножават. От чукундур пак става чукундур. Цвекло не може да стане
Първият белег на интелигентността е мързелът. Мързелът е клапан, който те предпазва да не правиш нещо неподготвен.

#28 kdl

kdl

    clockwork orange

  • Замразено членство
  • 8412 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Turbo Quattro
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 22 април 2011 - 14:00

Ей ти, практически чисто нови на символична цена. Сложени, покарани малко, свалени и сменени с маниащините. Само трябва да ги намеря в гаража някъде.
Както се сещаш, не искам да забогатявам от тях, а и няма да седна да пускам боклуци по форумите за продан ;)
Вероятно ще те изкарат доста над 5-6000, аз залагам поне на 30х.км да минеш безпроблемно с тях.

Свещи BOSCH F7KTCR
  • 0

Audi_A4_avatar.gif


#29 polaris

polaris

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 239 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София

Публикувано 26 юни 2011 - 16:33

Колеги интересна тема, но е добре да се прецизира по официалният каталог на NGK.

За W208 по NGK:
http://www.ngk.ru/ru...KW/ZK_BENZINER/
За двигатели М111.944, М111.947 обикновена триелектродна свещ BKUR6ET-10 или иридиева BKR6EIX-11 !

За двигател М111.945 обикновена триелектродна свещ BKUR5ET или иридиева BKR5EIX !

Само за тези два двигателя М111.956, M 111.957, предлагат една свещ IFR6D10 !

За двигател М111.942 произведен до 06.1997г обикновена свещ BCP5ES или иридиева BCPR5EIX
За същия двигател М111.942 произведен след 06.1997г обикновена триелектродна BKUR5ET или иридиева BKR5EIX !

http://www.ngk.ru/ru...KW/ZK_BENZINER/

Всичко останало не е по правилата...
  • 0

#30 kdl

kdl

    clockwork orange

  • Замразено членство
  • 8412 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Turbo Quattro
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 26 юни 2011 - 20:05

Съгласен.
Аз търсих едно време тук: http://www.ngkpartfinder.co.uk/
Също огледах доста други сайтове на производители на свещи и онлайн каталози. Абе доста се бях заринал.
И се оказа че повечето мотори (4цил) им дават един и същ модел на Bosch. И прецених да сложа IFR6D10.

Да ти кажа за толкова време, грам не съжалявам за решението си :)
Но приемам забележката.
  • 0

Audi_A4_avatar.gif





0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни