Към съдържанието

  •  

Снимка
- - - - -

Нормален разход на A170cdi10л ми звучи ненормално.


  • Please log in to reply
32 мнения по тази тема

#31 mradulov

mradulov

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 3721 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Интереси:Автомобили
  • Автомобил:
    S203 220CDI Автоматик 2005г.

Публикувано 26 февруари 2010 - 21:15

Колеги,
Всичко е до стил на шофиране.
Ще ви дам един пример:
Имах едно Рено Клио, първата кола на жената - учебната и, та като си го карах из града под 10/100 не падаше пущината, а уж 1.2 енерджи е икономичен. Жента се научи да кара и получи друг автомобил, а реното го взе мой много добър приятел, който беше разубеждаван, поради разхода. Та той реши така или иначе да го вземе и да му сложи газ. Според него тая кола не му харчи повече от 8 градско газ, в което аз изобщо не вярвах, но той усилено го твърдеше и беше готов да се обзаложим. Та решихме да пробваме и напълнихме 30 литровата бутилчица и взех колата за няколко дни. Резултата беше 12 и кусур на 100, като това е градско да си ходя на работа, нито съм се състезавал, нито съм пържил. Пак напълнихме колицата и той я кара няколко дни с резултат малко под 8 на 100. След този опит се установи, че аз сутрин отивам до офиса, на по-малко от 5 км от апартмента ми, в най-голямото задръстване и колата дори не успява да загрее. Вечер се връщам в най-голямото задръсване около 1 час, като колата си загрява, а през деня имам случайни излизания из задръстването на кратки разстояния.
Неговоо градско беше да иде да вземе жена си от Люлин до Шератон към 20:30-21:00, да се приберат и пътьом да понапазаруват, а сутрин да я закара до Шератон до 8:00. Всичко спокойно и лежерно, без бързане и нерви. И двамата се убедихме, че колата може да харчи доста различно в зависимост от условията на експлоатация. По тази причина казах, че който се вторачва в разхода е по-добре да си кара колелото.

В интерес на истината в последните няколко месеца се наблюдава едно олеквне на движението из София, не знам дали сте забелязали?
  • 0
Mercedes-Benz - Unlike any other!

#32 mutludeli

mutludeli

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 7 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Разград
  • Автомобил:
    A 170 CDI 2002

Публикувано 17 декември 2010 - 15:32

има голямо значение от къде си купувате гориво и какъв !
аз лично карам А170 цди зареждам само от ОМВ което лятото има Премиум а за зимата имат АЛПИН дисел!
и разхода на горивото ми е по книгата !
Но фактът е там че ако заредя някакъв друг тип гориво от друга станция разхода на горивото ми се казва с 2-3 литра на сто !!
пробвайте сами и се уверете сами !
аз съм човека минал 1050 километра с 48 литра Алпин Дисел с А170 цди 2002 с 95 коня ;)
  • 0

#33 fiveq

fiveq

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 598 Мнения:
  • Пол:Жена
  • Град:Sofia,Bg.
  • Интереси:Обичам да карам, музиката (почти от всякакъв тип), хубавите парфюми,удоволствията в живота и мнооого други неща, просто ме питайте.
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 18 декември 2010 - 07:36

И това за горивото е относително. Напоследък сипвам (въпреки, че последното сипване беше на EKO) на Petrol и колата върви МНОГО ДОБРЕ.
До колкото знам тия от Петрол слагат и някакви добавки - подобрители за нафтата за зимата и тая "суроватка" й се отразява много добре на мойта каручка.
Просто си се усеща по вървежа - гладичко като по релси. Явно в момента тия от Петрол добре ги забъркват "манджите" :rolleyes:
А иначе преди сипвах предимно (като изключим последният път сега) от ЕКО-то.
Не знам за у нас, но в Гърция ЕКО-то... друга работа си е, върви като пушка и харчи по-малко, явно е по-калорично и по-чисто от тукашният дизел.
  • 0
5q



Публикувано изображение




Публикувано изображение




0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни