Към съдържанието

  •  

Снимка
* * * * - 24 гласа

ЧАТ-ТЕМАЗа всичко


  • Please log in to reply
24115 мнения по тази тема

#1441 a_atanasov

a_atanasov

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 1713 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:114445

Публикувано 07 март 2011 - 19:45

2012 наближава ...
  • 0

#1442 Yumerov

Yumerov

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 538 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Интереси:Високо строителство, ВиК, риболов, фитнес
  • Автомобил:
    Mercedes W202 200 kompressor 1996g.
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 07 март 2011 - 19:57

Да, а при нас сигурно може да дойде след около 50 години.
  • 0
Луд умора нема, само се поти

Публикувано изображение

Лошото е, че чукундурите се размножават. От чукундур пак става чукундур. Цвекло не може да стане
Първият белег на интелигентността е мързелът. Мързелът е клапан, който те предпазва да не правиш нещо неподготвен.

#1443 Вай Басо

Вай Басо

    Бамбашка!

  • Потребители на форума
  • 5604 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    W124 220E/E220 тотално рециклиран 2011г

    http://forums.mbclub.bg/topic/31677-/
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 07 март 2011 - 20:18

2012 наближава ...


'Танасуф,ако настроението породило този ти пост отговаря на аватара ти....или средните духалки не ти се затварят или зимниьо сезон не ти понася байче. :kill_myself: :blink:
  • 0


Вари го,печи го,бенца си е Бенц!

 

Мръсните усти на завистниците са като кофи за боклук - вонящи и винаги отворени!
 


#1444 a_atanasov

a_atanasov

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 1713 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:114445

Публикувано 07 март 2011 - 20:35

Народа е изтрещял напълно. Тая криза ще ни съсипе.
  • 0

#1445 Ivan W210

Ivan W210

    Член на МБКБ

  • Членове на клуба
  • 2836 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    E320 4MATIC
    E 250 TD
    150hp,1999
    ОГИН БЕШЕ!!!

Публикувано 07 март 2011 - 21:19

Народа е изтрещял напълно. Тая криза ще ни съсипе.

Бе ние сме си у криза от както се помня,ние ще издържим да му мислят Европейците и Американците :D
Камелка е права,хотелите и заведенията пълни,у Гърция в събота не чух гръцка реч.....в неделя по обяд колоните по Е 79 бяха по 1-2км дълги.
  • 1

#1446 mradulov

mradulov

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 3721 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Интереси:Автомобили
  • Автомобил:
    S203 220CDI Автоматик 2005г.

Публикувано 07 март 2011 - 21:35

Народа е изтрещял напълно. Тая криза ще ни съсипе.

Каква криза бе колега? Нафтата над 2.50 за литър, ние се събираме да ходим на кино?!?
Криза викаш, а зимните курорти се пукат по шевовете от бедни българи, щото на англичаните им е скъпо вече, които плащат луди пари(180 лева на вечер) за мизерни хотели, по пътищата само джипове(че са по-икономични май) и ако има двама в джипа единия се вози до паркинга да си вземе неговия джип. В четвъртък не можеш да излезеш от София, колни автомобили с километри, в неделя не можеш да влезеш, щото кризата така е ударила народа, че влаковете са празни. Куцо, кьораво и сакато се качило в кола и се вози само, а после криза било и горивата скъпи били.
Синята зона в София е недостъпна щото е само левче на час(всеки платен паркинг в центъра е поне два лева за час), явно за да се постигне желания ефект трябва да я направят 8 лева на час. При мола до мен опашки се вият от хора в криза да похарчат някоя стотачка, нищо че сме на по 500 лева заплата, а тока и парното ни струват 300. Вече се чудя какво ядем, като 12 парченца(100-150 гр) шунка тандем в Пикадили струва 5-6 лева.
Криза викаш? Я ми я посочи, че нещо ми се губи кризата... или само аз съм на розовите хапчета?
Имаше една стара поговорка: лозето не иска молитва, а мотика. Валидна е с пълна сила и за кризата.
  • 3
Mercedes-Benz - Unlike any other!

#1447 Илия Горанов

Илия Горанов

    Член на УС на МБКБ

  • Управителен съвет
  • 7499 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    CLK200 Kompressor
    163hp, 2001, dark blue
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 07 март 2011 - 23:34

...зимните курорти се пукат по шевовете...

Не е лъжа - на 3ти в Пампорово са продадени 15 хиляди карти за ски съоръженията - всяка по 50 лв.
Това са 750 хиляди лева за един ден в криза - смятай още колко са останали в хотелите и заведенията!
Местните казаха, че толкова силен 3ти март не е имало от 5 години, и това е от кризата!
  • 0

Ако си задаваш въпроса "струва ли си да ремонтирам стария Мерцедес", по-добре го продай и си купи чисто ново Пежо, Мерцедес не е твоята марка!
Бабини деветиниclk.babailiica.comнаргиле


#1448 Dydo

Dydo

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 781 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    W 202 - продаден!

Публикувано 08 март 2011 - 09:39

Макар да сме малка държава, респективно малко население, все пак на 7 млн. души, не е ненормално курортите да са пълни, дори да приемем, че наистина има криза. Като цяло обаче считам, че хората живеят доста по-зле. Дори аз като се замисля, при същата, та дори и малко по-висока заплата на мен и жена ми, покупателната ни способност сега е по-малка, при положение, че нищо ново не плащаме в сравнение с преди 2 г. Просто много неща се вдигнаха и определени плащания удрят бюджета. Друго обяснение за посещаемостта на курортите е, че много от хората, които принципно имат повече възможности, преди са почивали навън, а сега си стоят тук, защото и на тях вече им е скъпо. Аз поне имам контакти във всякакви среди-бизнес, администрация, неквалифицирани работници и т.н. и никой до сега не ми е казал, че живее по-добре. Напротив, нещата са крайно по-зле според хората. Истина е разбира се, че при определени сектори криза няма, даже печалбите са по-големи. Може би заетите в тези сектори живеят по-добре от преди. Това, че се обикаля на почивки, не значи, че народа е по-добре. И аз разпускам както преди, с тази разлика, че вече не ми остават почти никакви пари след разпускането. И много хора правят така, но това създава грешно впечатление за реалното им състояние.
  • 0
От Витоша по-високо нема, от Искаро по-дълбоко нема и от Мерцедес по-убаво нема...............древна шопска мъдрост!

#1449 shotgun600

shotgun600

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 3761 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    W140 600SEL

Публикувано 08 март 2011 - 10:22

Че то в повечето случаи цените в българските курорти са по-високи от тези в чужбина...
  • 0

#1450 Dydo

Dydo

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 781 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    W 202 - продаден!

Публикувано 08 март 2011 - 10:50

То не става дума само за курорти, включително Гърция Турция (които имат само летни), а въобще прекарване на почивката извън БГ. Ето например имам познати, които преди време, като тръгнат да разпускат, вземат полет я за Барселона, я за Париж, я за Милано, я за някъде другаде. Да, ама сега вместо някъде там, те предпочитат да прекарат уйкенда например в Банско, Пампорово, Боровец и т.н. В този случай едва ли им е по-скъпо да отидат в БГ курортите, от колкото посещение на изброените дестинации. А такива хора - богаташи в криза :dontknow: , вече има доста.
А по отношение на летните почивки, зависи, тъй като често се сравнява он инклузив в съседна нам държава, с нормална почивка в БГ. Имам предвид, че ако например в Гърция почиваш така, както в БГ, т.е. закусваш, обядваш и вечеряш по заведения, пиеш по 200-300 гр. алкохол всяка вечер (а не да си седиш в хотела и да ядеш това, което ти е включено в цената), едва ли ще ти е по-евтино от БГ. Виж за Турция не знам, там може и да е по-тънко дори при дадения пример. Не съм ходил, но знам, че не е скъпо, а и обслужването е поне 10 класи над нашето.
  • 0
От Витоша по-високо нема, от Искаро по-дълбоко нема и от Мерцедес по-убаво нема...............древна шопска мъдрост!

#1451 a_atanasov

a_atanasov

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 1713 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:114445

Публикувано 08 март 2011 - 13:27

Мале каква полемика съм предизвикал. Ама в спора се ражда истината де.
Имам предвид хората от провинцията. Те не ходят на почивки. Познавам хора дето не са виждали морето наживо. От икономии. Икономията е майка на мизерията. Имам съсед който дрънчи пари за хляб и за цигари. Има хора дето не знаят къде са. И такива са най-опасни, като вървят по улицата без да мислят. Тях имах предвид.
  • 0

#1452 Илия Горанов

Илия Горанов

    Член на УС на МБКБ

  • Управителен съвет
  • 7499 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    CLK200 Kompressor
    163hp, 2001, dark blue
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 08 март 2011 - 21:41

О-о-о-о Насе, аз се сещам за поне 4-ма софиянци, които не са излизали от града през живота си и не са малки (на възраст)...
  • 0

Ако си задаваш въпроса "струва ли си да ремонтирам стария Мерцедес", по-добре го продай и си купи чисто ново Пежо, Мерцедес не е твоята марка!
Бабини деветиниclk.babailiica.comнаргиле


#1453 mradulov

mradulov

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 3721 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Интереси:Автомобили
  • Автомобил:
    S203 220CDI Автоматик 2005г.

Публикувано 08 март 2011 - 22:00

Мале каква полемика съм предизвикал. Ама в спора се ражда истината де.
Имам предвид хората от провинцията. Те не ходят на почивки. Познавам хора дето не са виждали морето наживо. От икономии. Икономията е майка на мизерията. Имам съсед който дрънчи пари за хляб и за цигари. Има хора дето не знаят къде са. И такива са най-опасни, като вървят по улицата без да мислят. Тях имах предвид.

Колега,
Знаеш ли колко прикзки съм изслушал от приятели(строителни работници), които за 1000 лева ма месец нямало да работят, щото трябвало да работят на цената на турските строители, а пък разбираш ли те работели по-качествено? Ами те като не искат да работят за по 1000 лева на месец, турците работят за по 1300. Аз ли да ги уча на дъмпинг и как да ги изгонят? Създаването на изкуствен паразерн глад не е в особен интерес на доставчика, защото високите цени пораждат търсене на заместители. Ако в момента няма заместители, то скоро ще се появят, а краткосрочната печалба, тип спекула, не е състоятелна.
Тоя твоя съсед, като няма пари за цигари, що не помисли да ги спре, ще спестява по 3-6 лева на кутия. Ако помисли да спре и пиенето ще спестява по още 6 лева на ден от ракия, ето ти 10-12 лева спестявания. Какъв занаят владее, щото ако си потърси работа ще си докарва 300-500 лева месечно без особен зор плюс още 300-360 спестявания от цигари и алкохол(явно ги има щом пуши и пие) и току виж му потръгнал живота със 700-1000 лева месечни доходи.
Или викаш: друго си е да седнеш да пиеш на аванта в кръчмата и да се оплакваш колко си зле, пушейки чужди цигари, а? А ако падне и някоя филия хляб - добре дошло, ама друго си е държавата да ти е виновна...
Дето викат старите хора: на кривата ракета космоса и пречи.
  • 0
Mercedes-Benz - Unlike any other!

#1454 Dydo

Dydo

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 781 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    W 202 - продаден!

Публикувано 09 март 2011 - 08:32

Дето викат старите хора: на кривата ракета космоса и пречи.


"На кривата ракета и космоса и е тесен"..............принципно такава е поговорката :rolleyes:
  • 0
От Витоша по-високо нема, от Искаро по-дълбоко нема и от Мерцедес по-убаво нема...............древна шопска мъдрост!

#1455 LiL

LiL

    Firestarter

  • Замразено членство
  • 2761 Мнения:
  • Пол:Жена
  • Град:София
  • Интереси:Създавам спомени с материали на клиента -:D
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 12 март 2011 - 22:56

Започвам леко да се замислям дали в крайна сметка да не се предам и да се преориентирам към смяна на автомобила и форума..
  • 0




1 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 1 гости, 0 анонимни