Към съдържанието

  •  

Снимка
* * * * - 24 гласа

ЧАТ-ТЕМАЗа всичко


  • Please log in to reply
24105 мнения по тази тема

#23686 az_be

az_be

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 390 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Бургас
  • Автомобил:
    Honda Legend 3.7 VTEC

Публикувано 16 юни 2020 - 00:26

Комфорта и големият набор екстри са ясни, най ме впечатли разхода на гориво който си посочил.
А кутията как се представя, можеш ли да посочиш някакви негативни страни?
  • 0

#23687 Klimfilt

Klimfilt

    Член на МБКБ

  • Членове на клуба
  • 650 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Mercedes Benz W213 - E220D 4matic
    Mercedes Benz W164 - ML 350 4matic - SOLD :(
    Mercedes Benz W201- 190D
    BMW F39 - X2 sDrive18d
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 16 юни 2020 - 08:26

Ами честно казано не мога да установя още дали е проблем или просто е до навик, но в редките случаи в които съм първа кола на светофара и реша да я сритам малко ми идва мудна относно ускорението. Но това до сега съм го правил само в режимите Комфорт и Еко, искам повече да я покарам и тогава да прибягвам до Спорт и Спорт+ режимите. Разликата която съм установил е че при комфорт колата седи на 800 оборота, а при спорт+ е на 1100, но това е на спряно положение на незагрял мотор.

Но като цяло за сега виждам огромна разлика между 7г и 9г троника. По-плавното превключване е много осезаемо. В четвъртък отново пътувам към Бургас и съм решил да пробвам ръчния режим на дълго да видя той как ще се представи. По-негативното което се сещам сега е дългият сервизен интервал, голямото количество масло (10л.) и факта, че филтрите са интегрирани в картера. Разглеждайки повече техническа информация за нея, останах с впечатлението, че 9г е хардуерен микс между 5г и 7г. Виждам букса, но и напълно интегрирам контролен модул в платката, което ще рече, че един ден ако се прецака, директно нова платка. "All sensors are permanently attached to the fully integrated transmission controlcontroller unit and cannot be replaced individually"...  Прикачен файл  Screenshot_2020-06-16 T0831E 9G-TRONIC EN pdf.png   528,31K   8 Брой сваляния

Но честно казано ако не бяха толкова многото екстри сигурно нямаше да ме радва толкова. Съседа през един етаж има също 213ка 220д 2017 г, но е доста постна. Не успява да я продаде вече 3ти месец. Просто когато я погледна отстрани и вътре, наистина идва доста обикновена и лично не бих я купил, освен ако не е на някаква доста занижена цена, но тогава идва въпроса защо е толкова ниска цената и почват чуденките.


Този пост е редактиран от Klimfilt: 16 юни 2020 - 08:31

  • 2

#23688 bat_Vite

bat_Vite

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 197 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София

Публикувано 16 юни 2020 - 19:28

Ами честно казано не мога да установя още дали е проблем или просто е до навик, но в редките случаи в които съм първа кола на светофара и реша да я сритам малко ми идва мудна относно ускорението. Но това до сега съм го правил само в режимите Комфорт и Еко...

 

Ами... не е проблем. В тези два режима при ускорение педалът на газта реагира с мъничко закъснение на командите достатъчно, за да се усети като лаг или... "досаден сънливец".

В manual (или individual) и sport режими реакцията на педала е моментална. В sport режим освен това превключванията на скоростите се извършват при осезаемо по-високи обороти.

Това осигурява наличие на повече мощност във всеки момент.

При теб в режим спорт+ ще стане оса.  :)

 

Ако си свикнал на ръчка, режим manual ще е най-икономичен.

Пробвах режим eco няколко пъти... и забравих за него.

Той има обаче една приятна характеристика sailing function, заради която в подходящи редки случаи се връщам към него.

 

 

...Виждам букса, но и напълно интегрирам контролен модул в платката, което ще рече, че един ден ако се прецака, директно нова платка...

... направо не ми се мисли за това!  :)


  • 0

#23689 Klimfilt

Klimfilt

    Член на МБКБ

  • Членове на клуба
  • 650 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Mercedes Benz W213 - E220D 4matic
    Mercedes Benz W164 - ML 350 4matic - SOLD :(
    Mercedes Benz W201- 190D
    BMW F39 - X2 sDrive18d
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 16 юни 2020 - 19:40

Мда, предполагах го, просто трябва да я покарам повечко време във всички режим за да видя разликите между тях. Като дойде истинското лято и София се поопразни някоя вечер ще пробвам специално Спорт и Спорт+ режимите, че сега движението си е натоварено, а и има много акции с камери. Ами ръчка е 190та и на жената Клиото, но винаги по условие ръчката си е по-икономичната кутия. Този уикенд ще пробвам магистрален режим с ръчни скорости и ще видя какво ще излезе. Да точно затова най-дълго за сега карах на Еко заради тази функция на "плаване", която по-горе описах. Допада ми доста.

То и на мен не ми се мисли, но да се надяваме, че хората от Варна ще я разучат докато реши да дава проблеми :) Но така или иначе 9г-то не е супер нова кутия, има я още от 212-ката, би следвало да не е толкова непозната.


  • 0

#23690 daimler1

daimler1

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 5183 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Варна
  • Автомобил:
    в миналото W111 280E 62г.
    W123 230E 83г.
    W 124 220Е,
    W202Т 250 TD 97г.
    W210 E220CDI
    Сега:
    E500T 4-matik AMG
    SL500 R 230

Публикувано 16 юни 2020 - 21:17

Толкова нови коли не съм карал,по-скоро не съм имал.
Така или иначе на тези които съм имал съм използвал само спортния режим или стандартния когато е комбиниран със зимен.С по-бързата кутия винаги може да се кара по-бавно,докато с бавната,колкото и да набиваш педала,не е твоето.Поне за мен.Разхода..,какво да кажа...на пазара има много икономични и бавни коли.Няма смисъл да е премиум марка.
Интересното за мен е дали все още Мерцедес е Мерцедес или както говорят злите езици всичко е едно и също с едни и същи екстри,само емблемата е различна...
То като заложиш адски много техника е ясно че един ден ще се чупи,важното е дали до тогава ще ти носи удоволствие.Или все тая :)
  • 0

#23691 Klimfilt

Klimfilt

    Член на МБКБ

  • Членове на клуба
  • 650 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Mercedes Benz W213 - E220D 4matic
    Mercedes Benz W164 - ML 350 4matic - SOLD :(
    Mercedes Benz W201- 190D
    BMW F39 - X2 sDrive18d
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 17 юни 2020 - 09:25

Със сигурност по-натам ще почна и по агресивно да я карам, въпреки че за мен Мерцедес се кара спокойно и небрежно. Разхода е субективен елемент, но както даде пример със скоростната кутия, така и тук важи същото. Бърз автомобил можеш да го караш бавно и икономично, но бавен колкото и да го натискаш, душа нЕма.

Иначе не мога да кажа дали важи все още Мерцедес и всички останали, просто защото не съм карал другите за да направя сравнение. Да има го усещането за супер комфорта, че всичко е изработено качествено. Но като екстри като гледам какво предлагат другите 2 марки, то не мисля че има разлика. Всички имат лейн асисти, дистроници, 360 градусови камери. Не зная как са им скоростните кутии, но мисля, че 7г троника се оказа доста издръжлив спрямо троштрониците на Аудитата. Вече ZF-а на БМВ си е познато качество. Надявам се и с 9г-то да е така. Но генерално за мен и 3те марки загубиха чара си може би преди около 6-7 години, когато започнаха да правят еднакви визии за седаните си и да не можеш да различиш отдалече дали е Ц, С или Е класа, или 7-ца, 5-ца и тн. Липсва ми различната визия при различните класове.


Този пост е редактиран от Klimfilt: 17 юни 2020 - 09:25

  • 2

#23692 st1886

st1886

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 64 Мнения:
  • Град:Пловдив
  • Автомобил:
    Е320/2003

Публикувано 20 юни 2020 - 13:37

Имате ли представа, дали това устройство, ако се върже към AUX изхода при w211 който е в жабката ще може да се ползва флашка за музика?

https://a.aliexpress.com/_dW26rgy

Изпратено от моят VTR-L29 с помощта на Tapatalk
  • 0

#23693 kdl

kdl

    clockwork orange

  • Замразено членство
  • 8412 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Turbo Quattro
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 20 юни 2020 - 14:23

Това е a2dp устройство. Стриймваш към него. Имам такова, ако искаш ще ти го дам за 25лв. Работи си идеално, просто не ми е нужно, понеже сегашната кола има хард диск.
  • 0

Audi_A4_avatar.gif


#23694 st1886

st1886

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 64 Мнения:
  • Град:Пловдив
  • Автомобил:
    Е320/2003

Публикувано 20 юни 2020 - 14:32

Зле съм интелектуално на тази тематика интересува ме само, дали ще мога да ползвам флашка с него?

Изпратено от моят VTR-L29 с помощта на Tapatalk
  • 0

#23695 kdl

kdl

    clockwork orange

  • Замразено членство
  • 8412 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Turbo Quattro
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 20 юни 2020 - 14:49

Не. Идеята е да се закачиш с телефон към него и да си пускаш от там музиката. Примерно mp3-ки, Spotify, Tidal или нещо такова. Води се блутут a2dp. Няма слот за флашка вътре. Устройството има малка батерия в себе си за няколко часа. Аз го държах в жапката, закачен за външна батерия месеци наред. Като се сетя, проверявах външната батерия, зареждах я и пак няколко месеца без да пипам.
  • 0

Audi_A4_avatar.gif


#23696 Linkestis

Linkestis

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 225 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:London
  • Автомобил:
    CLS 320 CDI
    C 220 CDI

Публикувано 20 юни 2020 - 14:54

Има ли някой желаещ да активира С3 през team viewer?

Аз нещо не мога да се справя


  • 0

#23697 st1886

st1886

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 64 Мнения:
  • Град:Пловдив
  • Автомобил:
    Е320/2003

Публикувано 20 юни 2020 - 15:04

kdl, имам подобно устройство, така че не ми върши работа. Идеята ми беше друга. Живи и здрави

Изпратено от моят VTR-L29 с помощта на Tapatalk
  • 0

#23698 Linkestis

Linkestis

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 225 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:London
  • Автомобил:
    CLS 320 CDI
    C 220 CDI

Публикувано 21 юни 2020 - 00:42

Има ли някой желаещ да активира С3 през team viewer?

Аз нещо не мога да се справя

 

 

Егатииии китайците от алиекспрес иска по 80 долара за да го активират  :yeah


  • 0

#23699 sami

sami

    Администратор

  • Администратори
  • 2839 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Дармщат
  • Автомобил:
    W215 CL500
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 21 юни 2020 - 01:20

Какво точно да му активира?


  • 0

#23700 cyberpig1

cyberpig1

    Член на МБКБ

  • Членове на клуба
  • 2027 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    PK3333PK
    BT1111KK
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 21 юни 2020 - 18:41

да повдигнем темата тук :) автоморгата на Европа ли е България?

https://youtu.be/Bur7zGwhIi8


  • 1




1 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни


    Google (1)