Към съдържанието

  •  

Снимка
- - - - -

свирене от предни накладкиплаша хората по спирките


  • Please log in to reply
59 мнения по тази тема

#1 eiht

eiht

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 182 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Варна/София
  • Автомобил:
    W124 300D '87

Публикувано 18 юни 2009 - 01:30

чисто нови са и са "remsa".AПАРАТИТЕ И ДИСКОВЕТЕ МИ СА ДОБРЕ.Изтръшках се 120-лева за комплект и вече 20-ти ден свиря по улиците,като мангал.Пишете,какво още трябва да подменя,или откъде да си купя по-подходящи,че и 250-лева мога да дам,само да не свиря
  • 0

#2 SAMURAIJACK

SAMURAIJACK

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 3037 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Стара Загора
  • Интереси:Живота, Вселената и Всичко останало
  • Автомобил:
    C 140 CL 500 (weekend car)
    В историята:
    W124 260 E
    W124 E 300
    W126 S 500
    C140 CL500(US)

Публикувано 18 юни 2009 - 02:25

чисто нови са и са "remsa".AПАРАТИТЕ И ДИСКОВЕТЕ МИ СА ДОБРЕ.Изтръшках се 120-лева за комплект и вече 20-ти ден свиря по улиците,като мангал.Пишете,какво още трябва да подменя,или откъде да си купя по-подходящи,че и 250-лева мога да дам,само да не свиря

Купил си си много твърди накладки и затова така
Купи си АТЕ или TEXTAR(около 80-100 лева са) и готово-заспиваш и имаш качество
Не се коси за дребни кахъри
Поздрави
  • 0
MERCEDESBENZCLCoupe C140  1902 4 (1)

#3 Nikefi4

Nikefi4

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 205 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Варна
  • Автомобил:
    W 208 230 KOMPRESSOR

Публикувано 18 юни 2009 - 06:53

Следващия път като взимаш накладки провери с ключа от колата върху тях.Натискаш върху феродото - ако се драска лесно и леко оставя вдлъбнатина >>> е те са твоите.
  • 0
S 124 200 TE 16

#4 LEDENATA

LEDENATA

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 65 Мнения:
  • Автомобил:
    W140 S500 1994

Публикувано 18 юни 2009 - 19:57

чисто нови са и са "remsa".AПАРАТИТЕ И ДИСКОВЕТЕ МИ СА ДОБРЕ.Изтръшках се 120-лева за комплект и вече 20-ти ден свиря по улиците,като мангал.Пишете,какво още трябва да подменя,или откъде да си купя по-подходящи,че и 250-лева мога да дам,само да не свиря


Малко литиева грес на шпрей ще оправи скърцането !


Може и друго да пробваш, вдигни няколко пъти към 180-200 и понатисни спирачките до спиране на колата, така вероятно ще спре да скърца, но на заден ход ще ти подскръцва (не знам защо). Ако ли не, съвета даден по нагоре, за смяна с по меки .
  • 0

#5 Veni®

Veni®

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 1255 Мнения:
  • Пол:не е посочено

Публикувано 18 юни 2009 - 20:29

Малко литиева грес на шпрей ще оправи скърцането !
Може и друго да пробваш, вдигни няколко пъти към 180-200 и понатисни спирачките до спиране на колата, така вероятно ще спре да скърца, но на заден ход ще ти подскръцва (не знам защо). Ако ли не, съвета даден по нагоре, за смяна с по меки .

колега, не си смазвай дисковете и накладките - това ще те докара до тенекеджия и сервиз, в най-добрия случай...

литиевата грес на Спрей, помага, ама за други работи...
има специални греси, които са палиативно решение, в общия случай..

мисли за други накладки...

успех!

PS
ако колегата LEDENATA си позволи да изрази още едно мнение, което застрашава безопасността на който и да е, четящ тук, ще придобие изключителното право да не може да напише и буква тук, без любезното съгласие на хората, които внимават за това!!!!
  • 0

#6 BENZBOSS

BENZBOSS

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 6668 Мнения:
  • Пол:не е посочено

Публикувано 18 юни 2009 - 22:28

Вени,не си прав.
  • 0
.

#7 LEDENATA

LEDENATA

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 65 Мнения:
  • Автомобил:
    W140 S500 1994

Публикувано 18 юни 2009 - 22:31

колега, не си смазвай дисковете и накладките - това ще те докара до тенекеджия и сервиз, в най-добрия случай...

литиевата грес на Спрей, помага, ама за други работи...
има специални греси, които са палиативно решение, в общия случай..

мисли за други накладки...

успех!

PS
ако колегата LEDENATA си позволи да изрази още едно мнение, което застрашава безопасността на който и да е, четящ тук, ще придобие изключителното право да не може да напише и буква тук, без любезното съгласие на хората, които внимават за това!!!!


Гледам и не вярвам на очите си, и ти си помисли, че има такавааа грессс, нали ?
Верно ли, си помисли това, та те и малките деца знаят, че на спирачки грес е недупостимо да се слагат !
Сега, ако си търсиш повод да ме порежеш си е друг въпрос.

Аз за разлика от теб, не отделям за щяло и нещяло изреченията с по 4-5-6 паузи, когато отделиш изречения с повече паузи, значи показваш (обръщаш внимание) .
  • 0

#8 mradulov

mradulov

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 3721 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Интереси:Автомобили
  • Автомобил:
    S203 220CDI Автоматик 2005г.

Публикувано 18 юни 2009 - 22:42

Имам два въпроса:
1. каква е тая литиева грес на спрей и за какво се ползва(със сигурност не е за смазване на дискове и спирчаки, лития е матал :censored: му)?
2. какво значи "палиативно"? - убивате ме с тия сложни думи от медицината(чувал съм го с медицинска насоченост, но не знам какво значи)! От гръцкото поли - много, ативн ми идва някак като приложение, ама все пак точен превод ще ми е от полза...
"Ерго" вече знам какво е!
  • 0
Mercedes-Benz - Unlike any other!

#9 LEDENATA

LEDENATA

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 65 Мнения:
  • Автомобил:
    W140 S500 1994

Публикувано 18 юни 2009 - 23:01

Имам два въпроса:
1. каква е тая литиева грес на спрей и за какво се ползва(със сигурност не е за смазване на дискове и спирчаки, лития е матал :censored: му)?
2. какво значи "палиативно"? - убивате ме с тия сложни думи от медицината(чувал съм го с медицинска насоченост, но не знам какво значи)! От гръцкото поли - много, ативн ми идва някак като приложение, ама все пак точен превод ще ми е от полза...
"Ерго" вече знам какво е!


За да няма недоразумения, Литиевата грес, която съм дал за пример е, шпрей за обща употреба, който флакон струва 15 кинта, и се изполва много рационално за недостъпни и достъпни места като панти, брави и тем подобни .
  • 0

#10 mradulov

mradulov

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 3721 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Интереси:Автомобили
  • Автомобил:
    S203 220CDI Автоматик 2005г.

Публикувано 18 юни 2009 - 23:06

За да няма недоразумения, Литиевата грес, която съм дал за пример е, шпрей за обща употреба, който флакон струва 15 кинта, и се изполва много рационално за недостъпни и достъпни места като панти, брави и тем подобни .

Абе имам съмнения че е намесен литии, знам че е некоретно, ама ако имаш изображение или линк, че искам да се образовам,нещо не ми се връзва тоя литии.
Не споря! просто искам да си изясня за мен си!
Поемам всякаква информация по въпроса!
  • 0
Mercedes-Benz - Unlike any other!

#11 LEDENATA

LEDENATA

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 65 Мнения:
  • Автомобил:
    W140 S500 1994

Публикувано 18 юни 2009 - 23:12

Абе имам съмнения че е намесен литии, знам че е некоретно, ама ако имаш изображение или линк, че искам да се образовам,нещо не ми се връзва тоя литии.
Не споря! просто искам да си изясня за мен си!
Поемам всякаква информация по въпроса!


http://209.85.129.13...mp;client=opera

Много спам ! :spam: :spam: :spam:
  • 0

#12 mradulov

mradulov

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 3721 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Интереси:Автомобили
  • Автомобил:
    S203 220CDI Автоматик 2005г.

Публикувано 18 юни 2009 - 23:23

http://209.85.129.13...mp;client=opera

Много спам ! :spam: :spam: :spam:

Не е спам колега, лития е номер 3 по Менделеев, един от най-лесно окисляващите се алкални метали, не е нормално да се прави смазка от лесно окисляваш се метал! Окисите нямат смазочни качества. Аз за това искам да си изясня има ли литии или не в тая грес/смазка. Явно я продават за литиева, но аз ще поровя да видя до къде ще стигна.
  • 0
Mercedes-Benz - Unlike any other!

#13 Мишо

Мишо

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 2421 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:СОФИЯ
  • Автомобил:
    W210-E200

Публикувано 18 юни 2009 - 23:27

В една друга тема за накладки АТЕ питах откъде да взема автентични такива, и колегата martom бе така добър да пусне ТОЗИ ЛИНК... обадих се и цената за предни за очиларката, са на цена от 89лв.надявам се да са добри наистина,ако не е достатъчно,ще сменя и дисковете,които АТЕ предлагат единствено рязани и към момента цената за 1бр. е 133лв.Няма как-без добри спирачки не стаа,особено с тез тежки китуци къде сме ги подкарали.... :0_yahoo:
  • 0
Публикувано изображение
Проконтролирай деструктивността на стремежите си..да помислим заедно над крайността....и да отворим по бира....живеем заедно, умираме сами, нали?

#14 LEDENATA

LEDENATA

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 65 Мнения:
  • Автомобил:
    W140 S500 1994

Публикувано 18 юни 2009 - 23:36

Не е спам колега, лития е номер 3 по Менделеев, един от най-лесно окисляващите се алкални метали, не е нормално да се прави смазка от лесно окисляваш се метал! Окисите нямат смазочни качества. Аз за това искам да си изясня има ли литии или не в тая грес/смазка. Явно я продават за литиева, но аз ще поровя да видя до къде ще стигна.


Последен спам, защото е така, натирихме темата в друга посока :
Греста е продукт на нефта, лития се съхранява най добре в нефтени продукти, знам ли .
  • 0

#15 mradulov

mradulov

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 3721 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Интереси:Автомобили
  • Автомобил:
    S203 220CDI Автоматик 2005г.

Публикувано 18 юни 2009 - 23:51

Последен спам, защото е така, натирихме темата в друга посока :
Греста е продукт на нефта, лития се съхранява най добре в нефтени продукти, знам ли .

Греста колга не е задължително да е нефтено производно. Съхранениео на чисти химични елемнти, се съобразява с какво най-лесно се свръзват.
При смазочните материали най-лош ефекти имат окисите, а лития се "ашладисва" от самосебеси.
Пак да кажа, че не споря, искам да си изясня защо се ползва литиия.
  • 0
Mercedes-Benz - Unlike any other!




0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни