Към съдържанието

  •  

Снимка
- - - - -

A170 CDI, автоматична скоростна кутияАвариен режим, "F"на дисплея


  • Please log in to reply
21 мнения по тази тема

#16 sunny0345

sunny0345

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 2 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Стара Загора

Публикувано 26 февруари 2010 - 18:12

:bigemo_harabe_net-110: искам да се сважа с теб, да ми помогнеш с някои отговори по проблема

Здравейте,
A170 CDI с автоматични скорости произведен 2003 г. При по-рязко потегляне тръгва нормално за около секунда, след което глух удар в скоростната кутия при което колата губи ускорение, преминава в авариен режим, като на дисплея се изписва "F" и струва ми се остава на трета скорост. Спирам, изключвам двигателя и рестартирам и ...всичко е нормално. Освен това, при ускорение над 120 км/ч, се държи нормално до към 150 км/ч, след което губи мощност, скороста започва да пада, въпреки че продължавам да давам газ и се враща на около 110-120 км/ч и около 2600-2700 об/мин. Оставих да я кара само жена ми, по лекичко нали, и няколко месеца никакви проблеми. Вчера я взех аз (колата де), бързах, на три пъти премина в авариен режим като последния път така си и остана, с "F" на дисплея и неще да се оправи. В Балкан Стар ми казаха хидроелектронен модул на цена 2000 и нещо. Може и да е така, но неискаха да ми дадат разпечатка от теста и затова много не им вярвам.
Моля , помогнете с идея, съвет или да ме насочите към друг независим диагностик или майстор на автоматични скоростни кутии. Благодаря Ви предварително.
П Кирков


  • 0

#17 sunny0345

sunny0345

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 2 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Стара Загора

Публикувано 28 февруари 2010 - 23:16

:bigemo_harabe_net-110: искам да се сважа с теб, да ми помогнеш с някои отговори по проблема

какво масло сложи? колко литра? каде е този ктс560?
  • 0

#18 pery

pery

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 10 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Пловдив
  • Интереси:BBO
  • Автомобил:
    C200/2000,
    A170 CDI/2003

Публикувано 01 март 2010 - 10:40

Здравейте,

Масло наливно ATF и филтър от Балкан Стар. Количеството, на око, според това което източих и разлях. Проверява се със сервизна щека при студена и загрята кола, но е скъпа и не се намира. KTS е тестер на Bosch.
Сега аз имам въпрос. Някой знае ли каде е спийд камерата между Стара и Нова загора, в село Подслон или извън него?
  • 0

#19 niknd

niknd

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 1699 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Стара Загора
  • Интереси:Интернет Мерцедес и всичко останало
  • Автомобил:
    S400 CDI / 2001г.

Публикувано 01 март 2010 - 20:30

в селото около бензиностанцията вижда се
засега рекорда е около 180 но очаква подобрение
  • 0

#20 alexn

alexn

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 2 Мнения:
  • Автомобил:
    A 140

Публикувано 16 юни 2010 - 12:13

Къде мога си направя диагностика с KTS 560 в София.
  • 0

#21 eliott

eliott

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 5 Мнения:

Публикувано 18 октомври 2010 - 09:35

Здравейте,
A170 CDI автоматични скорости 2001 г. Преди няколко дни се появи F на дисплея там където се показва в какво положение е скоростната кутия D, N, P. След появяването на F губи мощност. Гася паля отново и всичко е нормално. За сажеление това ми се длучи още няколко пъти. Имате ли някакви идеи. Със сигурност е най добре да я закарам някаде за диагностика, но тъй като притежавам колата от скоро, препоръчайте ми къде в София могат да ми направят добра диагностика на автоматик? знае ли някой каква ми е скоростната кутия?
Благодаря ви предварително.
  • 0

#22 pery

pery

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 10 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Пловдив
  • Интереси:BBO
  • Автомобил:
    C200/2000,
    A170 CDI/2003

Публикувано 30 юли 2011 - 10:15

Здравейте,

Отново проблем. Изгуби първа скорост. Свалих селектора на скоростите, припоих студените спойки, почистих оптичните сензори.Свалих отново модула за упрвление. Не е от електрониката. Намерих малко инфо из нета. Кутията не е с планетарни зъбни колела. Симултивна е на ръчна, като за всяка скорост се зацепват зъбни колела със съединителни дискове управлявани от клапаните. Някой да има добър гайд (алгоритъм), как се сваля скоростната кутия? Блгодаря предварително.
  • 0




0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни