Към съдържанието

  •  

Снимка
- - - - -

Разход А класа-14/100?А 170 CDI-Нормално ли е


  • Please log in to reply
33 мнения по тази тема

#16 Avantgarde

Avantgarde

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 454 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Варна

Публикувано 28 февруари 2009 - 23:23

И двамата с адаша (samuraijack) сме с най-добри намерения, а в случая явно нещо не е наред, така че най-добре да се провери какъв е проблемът.
  • 0
W211-Avantgarde

#17 Ивон

Ивон

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 14 Мнения:
  • Пол:Жена
  • Град:София
  • Автомобил:
    A170 CDI 2000г.

Публикувано 05 март 2009 - 11:12

И аз имам А170 CDI с ръчни скорости. Предишният собственик каза, че харчела в най-големите задръствания, зимно време 6-7/100. Общо взето за такъв разход говорят и други собственици. Засякох обаче при предишното зареждане и ми даде към 10,4/100. На мен това ми се вижда много, пък какво да кажем за 14/100. Ще направя и ново засичане, защото след този период мина на сервиз и оправиха някои неща - филтрите примерно и ми казаха, че може да повлияе, освен това и печката съм пуснакала, и разбира се - начинаещ шофьор съм, така че. Все пак и аз ще следя за някоя идея, ако се окаже че разходът пак висок ще си остане.

LiL
- Доколкото разбрах си с автоматик, мисля че там разходът е с около 25% повече отколкото на същата кола с ръчни скорости, но 14/100 наистина е прекалено много. За гасненето - също не ми се струва нормално. Аз чакам единствено свещите и веднага след като изгасне иконката паля и тръгвам.
  • 0

#18 LiL

LiL

    Firestarter

  • Замразено членство
  • 2761 Мнения:
  • Пол:Жена
  • Град:София
  • Интереси:Създавам спомени с материали на клиента -:D
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 05 март 2009 - 17:00

И аз имам А170 CDI с ръчни скорости. Предишният собственик каза, че харчела в най-големите задръствания, зимно време 6-7/100. Общо взето за такъв разход говорят и други собственици. Засякох обаче при предишното зареждане и ми даде към 10,4/100. На мен това ми се вижда много, пък какво да кажем за 14/100. Ще направя и ново засичане, защото след този период мина на сервиз и оправиха някои неща - филтрите примерно и ми казаха, че може да повлияе, освен това и печката съм пуснакала, и разбира се - начинаещ шофьор съм, така че. Все пак и аз ще следя за някоя идея, ако се окаже че разходът пак висок ще си остане.

LiL
- Доколкото разбрах си с автоматик, мисля че там разходът е с около 25% повече отколкото на същата кола с ръчни скорости, но 14/100 наистина е прекалено много. За гасненето - също не ми се струва нормално. Аз чакам единствено свещите и веднага след като изгасне иконката паля и тръгвам.

Тя за паленето си пали от раз, но в момента, в който сменя лоста от P на D и изгасва.Много е дразнещо..писва ми всяка сутрин и вечер да вися на паркинга по 6-7 минути. :censored:

П.П. Добре дошла :icon_coolgrin:
  • 0

#19 fiveq

fiveq

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 598 Мнения:
  • Пол:Жена
  • Град:Sofia,Bg.
  • Интереси:Обичам да карам, музиката (почти от всякакъв тип), хубавите парфюми,удоволствията в живота и мнооого други неща, просто ме питайте.
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 05 март 2009 - 18:46

И аз имам А170 CDI с ръчни скорости. Предишният собственик каза, че харчела в най-големите задръствания, зимно време 6-7/100. Общо взето за такъв разход говорят и други собственици.



Аджеба, точно. Харчи дизела с ръчни по-малко от тоя с автоматични (и въобще, това си е закономерност: при даден модел с ръчни харчи винаги по-малко от същият с автоматик) , но такова чудо 14 на 100 :slap: НЯМА. Тоест, има сериозен проблем тук и се нуждае от поправка ситуацията. А и това гаснене при неподгряла кола... хич не е нормално, ама никак :nono: Та си мисля, че имаш доста сериозен проблем, колкото и уж да не си опитен шофьор, е, такъв разход няма.
Ивон, даже би трябвало и по-малко да ти харчи си мисля. Моята ми дава толкова, колкото е горе-долу по книжка - 4.5/ 100 и 6/100 в градът, където е бая натоварено (София, а и аз живея баш в центъра и когато и да изляза, все попадам в най-големите задръствания, І-ва градска- близо до НДК) и това при положение, че или ползувам парното, или съответно климатика (според сезона) , само в някакви междинни сезони не ползувам климатик, естествено. А иначе в ден като днешният пускам парно на 1 , колкото да е приятно вътре и да не се запотяват джамовете вътре все пак. Но като тръгна си пускам на 2 или на 3 докато се "отвърне" и после на 1.
Та, би трябвало и на теб разхода да ти е не повече от 6 за градското, колицата е много икономична :icon_welldone: И аз съм с 170 CDI, 95 коня.
  • 0
5q



Публикувано изображение




Публикувано изображение

#20 damian-E250

damian-E250

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 923 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Троян
  • Автомобил:
    W124 E-250TD/94'
    W123 200D/79'
    Sprinter 308D Maxi/98'
    Lada Niva 1.6/94'
    kawasaki klx 250/
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 05 март 2009 - 19:01

Тя за паленето си пали от раз, но в момента, в който сменя лоста от P на D и изгасва.Много е дразнещо..писва ми всяка сутрин и вечер да вися на паркинга по 6-7 минути. :censored:




Лил знаешли че студено дизелче не е най-хубаво да се запали и да се гаси до като не е загряло :) Успех със разхода :icon_coolgrin:
  • 0
Публикувано изображение

#21 Vladek

Vladek

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 3744 Мнения:
  • Пол:Мъж

Публикувано 05 март 2009 - 19:16

Лил знаешли че студено дизелче не е най-хубаво да се запали и да се гаси до като не е загряло :) Успех със разхода :icon_coolgrin:

Кой пък ти каза това

Поздрави
:4036:
  • 0
Публикувано изображение
Шофьорски стаж ... 28-29г.
За повече контакти - купете си разклонител

#22 damian-E250

damian-E250

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 923 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Троян
  • Автомобил:
    W124 E-250TD/94'
    W123 200D/79'
    Sprinter 308D Maxi/98'
    Lada Niva 1.6/94'
    kawasaki klx 250/
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 05 март 2009 - 19:20

Кой пък ти каза това

Поздрави
:4036:




Големи специалисти от сервиз на БОШ :icon_coolgrin:
  • 0
Публикувано изображение

#23 Vladek

Vladek

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 3744 Мнения:
  • Пол:Мъж

Публикувано 05 март 2009 - 19:26

Големи специалисти от сервиз на БОШ :icon_coolgrin:

Да не е бил портиерът :icon_coolgrin:
Баси ...Големите

Поздрави
:4036:
  • 0
Публикувано изображение
Шофьорски стаж ... 28-29г.
За повече контакти - купете си разклонител

#24 Ивон

Ивон

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 14 Мнения:
  • Пол:Жена
  • Град:София
  • Автомобил:
    A170 CDI 2000г.

Публикувано 05 март 2009 - 23:17

LiL - Представям си наистина колко е изнервящо да чакаш по 6-7 минути. Аз возя и едно едногодишно диваненце и ако трябва да чакам толкова ще стане РЕВолюция в колата сигурно. :D Дано да се реши проблемът по-скоро.

Благодаря за посрещането! :icon_coolgrin:


fiveq - Дано при следващото отчитане и при мен да бъде такъв разходът, ако не ще търся причината. Аз от няколко дена без придружител шофирам из натоварения трафик и даже и парно не пускам, защото са ми достатъчни емоциите. :lol:
  • 0

#25 fiveq

fiveq

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 598 Мнения:
  • Пол:Жена
  • Град:Sofia,Bg.
  • Интереси:Обичам да карам, музиката (почти от всякакъв тип), хубавите парфюми,удоволствията в живота и мнооого други неща, просто ме питайте.
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 06 март 2009 - 00:43

fiveq[/b] - Дано при следващото отчитане и при мен да бъде такъв разходът, ако не ще търся причината. Аз от няколко дена без придружител шофирам из натоварения трафик и даже и парно не пускам, защото са ми достатъчни емоциите. :lol:


То емоциите са си емоции, ама парното си е важно. Не умира ли от студ това дете докато го превозваш ? Само така ще се научиш на каране- в тежка обстановка и сама ! Желая ти успешен и безпроблемен драйв из градът. :icon_welldone:
  • 0
5q



Публикувано изображение




Публикувано изображение

#26 Ivan W210

Ivan W210

    Член на МБКБ

  • Членове на клуба
  • 2835 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    E320 4MATIC
    E 250 TD
    150hp,1999
    ОГИН БЕШЕ!!!

Публикувано 06 март 2009 - 10:47

Да не е бил портиерът :icon_coolgrin:
Баси ...Големите

Поздрави
:4036:

Ееееееее бате Влади уби ме! :icon_coolgrin:
  • 0

#27 Мишо

Мишо

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 2421 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:СОФИЯ
  • Автомобил:
    W210-E200

Публикувано 06 март 2009 - 13:37

Стига спам....насила хубост не стаа-щом колежката не и се занимаа-тва си е неин избор....кой кво кара и как му харчи е друг въпрос-ако някой изреве,колкото можем ще помогнем,но тук недоволни няма-та да вземе да се затвори таз тема вече?!?!?!?
  • 0
Публикувано изображение
Проконтролирай деструктивността на стремежите си..да помислим заедно над крайността....и да отворим по бира....живеем заедно, умираме сами, нали?

#28 LiL

LiL

    Firestarter

  • Замразено членство
  • 2761 Мнения:
  • Пол:Жена
  • Град:София
  • Интереси:Създавам спомени с материали на клиента -:D
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 06 март 2009 - 13:57

Стига спам....насила хубост не стаа-щом колежката не и се занимаа-тва си е неин избор....кой кво кара и как му харчи е друг въпрос-ако някой изреве,колкото можем ще помогнем,но тук недоволни няма-та да вземе да се затвори таз тема вече?!?!?!?

Кво значи не ми се занимава?! На мен ми е пределно ясно, че си трябва специалист да види за какво става въпрос."Колежката" не искаше да занимава вас с темата...досега не прочетох някой да е изказал предполагаема причина за проблема..така че да, темата е излишна.Както и твоя тон..
  • 0

#29 Мишо

Мишо

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 2421 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:СОФИЯ
  • Автомобил:
    W210-E200

Публикувано 06 март 2009 - 14:19

темата е излишна


Именно....не се пали за нищо,не си питала за майстори-не са ти препоръчали..... иначе ти пожелавам скорошно разрешаване на проблема(ако смяташ,че го има)
Тона в сайта е добър-нека го запазим ;)
Успех!!!
  • 0
Публикувано изображение
Проконтролирай деструктивността на стремежите си..да помислим заедно над крайността....и да отворим по бира....живеем заедно, умираме сами, нали?

#30 fiveq

fiveq

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 598 Мнения:
  • Пол:Жена
  • Град:Sofia,Bg.
  • Интереси:Обичам да карам, музиката (почти от всякакъв тип), хубавите парфюми,удоволствията в живота и мнооого други неща, просто ме питайте.
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 10 март 2009 - 05:04

А на тебе кво ти пречи, че ние тука си дискутираме нещо ? Ти кво правиш у А-класите, като си заявил, че си с W210-E200 , а ?!?
И ти не даваш предположения за проблема, ама да се обадиш в "женски разговор". Еййй, много мразим такива :censored:
Да не би с това да ти хабим нещо твоята "хартия" като пишем тук ...
Нищо няма да ти стане, ако оставиш другите на мира и си гледаш твоят раздел за W210.
Нито Лил, нито аз ти сереме на постовете и мненията!!!
Малко толерантност към другите няма да ти е излишна, а и ако има нещо... има си модератори, които имат право да трият, да ни правят забележки или да заключват темата. Не ти !

PS. А Лил ще си реши проблема, както иска и когато иска и без да пита точно тебе. Има тук достатъчно разбиращи у тоя форум, ама ти, уви не си сред тези имена и тя не пита конкретно теб. Аман, човек да не сподели с някого за проблем.

Успех все пак Лил. И пиши после какво стана. Ние ще те четем с удоволствие, остави кучетата да си лаят...
  • 0
5q



Публикувано изображение




Публикувано изображение




0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни