Към съдържанието

  •  

Снимка
- - - - -

При покупка на W203!Детски болести, на какво да обърнем внимание!


  • Please log in to reply
464 мнения по тази тема

#196 Юпитер

Юпитер

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 27 Мнения:
  • Град:София

Публикувано 26 февруари 2017 - 09:48

Колега, с тоя лист с изисквания и твоя бюджет вероятно ще отнеме година две намирането на 203-ка комби АМГ. Успех.

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

Всъщност дори сега в Мобиле има 3-4 автомобила, които отговарят на задължителните ми изисквания. За това съм се насочил към С32 - аналогът му от БМВ е М3 и започва от 22 000. За мен той е нереално надценен, а и е само купе.

Все пак имам време и не се знае пазарът дали няма предложи нещо наистина добро.

Преди 7 години купих Ягуара за 7500, а вървяха по 13-15 000, но пък е пълен с екстри - телефон, ксенон с нивомати и пръскалки, ел, седалки с кожен салон, сензори за дъжд и светлина, подгряване на предното стъкло, CD чейнджър със заводски 8 колони и 2 субуфера. За тези години не ме е вкарвал в някакви ремонти за хиляди левове.

В такива случаи обаче всичко е на късмет  :)


  • 0

#197 sami

sami

    Администратор

  • Администратори
  • 2840 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Дармщат
  • Автомобил:
    W215 CL500
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 26 февруари 2017 - 11:33

Ами не знам дали M3 е реално надценен. Не мисля. За да държи такава цена предлага нещо което при мерцедесите го няма. И това е наистина спортното усещане и че ти контролираш всичко. Карал съм ги и двете. Мерцедеса е аутобан крузер. Супер удобни седалки, по-меко окачване, автоматик. В завоите има едно недозавиване в сравнение с BMWто. Големия плюс е по-евтината подръжка и това, че може да се намери седан и комби.

Усещането в BMW-то е много по-различно. Как се развърта мотора, звука от редовия атмосферен шестак. Изобщо имаш усещането че си в спортна кола. Аналога на мерцедес в този случай не е C32 според мен а CLK55 AMG.

 

Според мен си карай ягуара и си гледай кефа.


  • 0

#198 Юпитер

Юпитер

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 27 Мнения:
  • Град:София

Публикувано 26 февруари 2017 - 13:59

Не се оплаквам, но на човек му писва да кара една и съща кола, в моя случай 7 години.

Ето примерно кои 2 обяви ми харесват:

http://www.mobile.bg...76&slink=1z8tlb

http://www.mobile.bg...44&slink=1zbhqv

Чудя се дали това са реални цени на автомобили в добро състояние или са нереално евтини? За AMG виждам, че това е средната цена, защото все пак е на 15 години, докато този С350 4matic направо изглежда чисто нов.

Сигурно собственикът на тази С32 пише тук, но наистина ми се струва доста гледан. 


  • 0

#199 sami

sami

    Администратор

  • Администратори
  • 2840 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Дармщат
  • Автомобил:
    W215 CL500
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 26 февруари 2017 - 14:27

C32-ката която си показал е 2001 и е малко постна за C32.

 

Няма парктроник, няма седалки с памет. Също така къде са AMG педалите и стелките. Явно някой е изкарал бързи пари от тях.

 

Това което ми харесва е, че е италианка демек има много малка вероятност да има ръжда. Също така казанчето за антифриз не наполовина празно. Което може да означава здрав интеркулер.

 

C350-ката ми допада повече. Има много приличен вървеж този двигател. Спрямо твоя ягуар ще ти се струва, че си се качил в самолет. Вътре изглежда по-модерно с новото табло и навигация.


  • 0

#200 Юпитер

Юпитер

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 27 Мнения:
  • Град:София

Публикувано 26 февруари 2017 - 16:10

C32-ката която си показал е 2001 и е малко постна за C32.

 

Няма парктроник, няма седалки с памет. Също така къде са AMG педалите и стелките. Явно някой е изкарал бързи пари от тях.

 

Това което ми харесва е, че е италианка демек има много малка вероятност да има ръжда. Също така казанчето за антифриз не наполовина празно. Което може да означава здрав интеркулер.

 

C350-ката ми допада повече. Има много приличен вървеж този двигател. Спрямо твоя ягуар ще ти се струва, че си се качил в самолет. Вътре изглежда по-модерно с новото табло и навигация.

Благодаря за бързия отговор. Знам, че точно това С32 е най-постното, но го дадох като пример колко горе-долу вървят,а ми се струва поддържана кола. Иначе най-доброто предложение за мен за С32 е това:

http://www.mobile.bg...09&slink=1zbhqv

Има си дори телефон, но за жалост не е комби, но пък цената е изключително добра. И май това е наистина самолет.

Иначе С350 не знам дали да е със задно или 4matic. До сега бях с раздатка и обслужването и не е кой знае какво като разход.

Та да видим какво ще предложи пазара след някой друг месец.


  • 0

#201 Krasi.Martinov

Krasi.Martinov

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 890 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Sofiq
  • Автомобил:
    W212 350cdi 4matic

Публикувано 26 февруари 2017 - 16:20

Кога поевтиняха толкова тия коли....


Sent from my iPhone 7 using Tapatalk
Officeservices.bg
  • 0

#202 sami

sami

    Администратор

  • Администратори
  • 2840 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Дармщат
  • Автомобил:
    W215 CL500
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 26 февруари 2017 - 22:31

Седановото и на мен ми харесва повече. Това което не ми харесва е пребоядисаните джанти. Не се кефя на черни джанти нещо.


  • 0

#203 Юпитер

Юпитер

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 27 Мнения:
  • Град:София

Публикувано 26 февруари 2017 - 22:45

Последно само да попитам, какво означават тези бутони:

5piqep.jpg


  • 0

#204 kdl

kdl

    clockwork orange

  • Замразено членство
  • 8412 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Turbo Quattro
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 26 февруари 2017 - 22:48

Обикновено означават, че първият собственик е поръчвал екстри на богато ;)
Щора, падане на задните подглавници (на всички го има) и аларма: бутони за деактивиране сензор за движение и обемен датчик.
  • 0

Audi_A4_avatar.gif


#205 sami

sami

    Администратор

  • Администратори
  • 2840 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Дармщат
  • Автомобил:
    W215 CL500
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 27 февруари 2017 - 11:52

Обикновено означават, че първият собственик е поръчвал екстри на богато ;)
Щора, падане на задните подглавници (на всички го има) и аларма: бутони за деактивиране сензор за движение и обемен датчик.

Падането на задните подглавници го няма при комбито. Също така при комбито бутона за щората ти е бутона за задната чистачка.


  • 0

#206 Azazel

Azazel

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 116 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:London Isleworth alton close
  • Интереси:Motor oil company OIL DRG GROUP
    Car parts,service,and care for your vehicle
  • Автомобил:
    W203,W204 family car
    VW Passat CC Bluemotion GT-tech (Work horse)

Публикувано 28 февруари 2017 - 17:08

http://www.mercedesm...by-vin-m272273/

Бих проверил ВАнусчета и вериги при тия моторетки....мисля, че е доста неприлична сумата при V6 моторите когато се разтракат до колкото прочетох 350 мотора който гледаш също страда стабилно. Слушай студен старт и шумове.
  • 0

#207 kdl

kdl

    clockwork orange

  • Замразено членство
  • 8412 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Turbo Quattro
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 28 февруари 2017 - 17:22

Зависи колко е занемарена. Иначе за под 1000лв се оправя всичко, свързано с веригата и това прословуто колелце.
Иначе търсенето на евтина оферта за екзотична кола ми е любимото занимание за пуканки :)
М3 не мисля че е надценена. Екзотика е, която в отлично състояние може да се продаде много скъпо.
При пазарът на автомобили втора ръка, търсенето определя цената с много по-голяма тежест от първоначалната стойност. Щом държи цена, изводите са ясни ;)
  • 0

Audi_A4_avatar.gif


#208 Юпитер

Юпитер

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 27 Мнения:
  • Град:София

Публикувано 28 февруари 2017 - 18:14

Зависи колко е занемарена. Иначе за под 1000лв се оправя всичко, свързано с веригата и това прословуто колелце.
Иначе търсенето на евтина оферта за екзотична кола ми е любимото занимание за пуканки :)
М3 не мисля че е надценена. Екзотика е, която в отлично състояние може да се продаде много скъпо.
При пазарът на автомобили втора ръка, търсенето определя цената с много по-голяма тежест от първоначалната стойност. Щом държи цена, изводите са ясни ;)

Е точно защото знам каква антилогика определя цените на нашия пазар, за това смятам, че М3 е надценено! За мен лично С32 съчетава всичко, което аз търся - уникално ускорение, пространство и комфорт. Все пак М3 е само купе и има нулева практичност в ежедневието. Аз не търся само спортното усещане, а по-скоро комфорта и стабилността - минало ми е времето за ръчни скорости и малки и тесни купета. Но когато искам мощ, я искам от същата комби кола и точно С32 ще я даде, като не отстъпва по никакъв начин по ускорение.

Освен това тази антилогика на нашия пазар я видях сега, защото Голф 4 с кожен салон и 4х4 система, струва по-скъпо от Ягуар или С класа с 4х4 от същите години. И повярвай ми, Голфа е пълен боклук за парите си, защото за малко имах нещастието да поддържам и такъв Голф.

Така, че това за логиката лично аз не го приемам и гледам максимално да се възползвам от такива евтини екзотики, заради мисленето на Бай Ганя Балкански.


  • 0

#209 daimler1

daimler1

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 5183 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Варна
  • Автомобил:
    в миналото W111 280E 62г.
    W123 230E 83г.
    W 124 220Е,
    W202Т 250 TD 97г.
    W210 E220CDI
    Сега:
    E500T 4-matik AMG
    SL500 R 230

Публикувано 28 февруари 2017 - 19:43

Относно пространството в Це клас 203,ти разглеждал ли си такава и сядал ли си в нея?
Не разбрах точно за какво ти е комби,което да бъде спортно?За да се лашкат постоянно натоварените в него ли?
Гледайки от моята камбанария,отвсякъде бих избрал комби на Е клас.Това с въздушните възглавници е махленски мит.Дори да се ремонтират това не се прави на две години,освен ако не се целиш нарочно в най-големите дупки.Ако го правиш обаче,дори нормалното окачване ще ти се види скъпо.
  • 0

#210 Azazel

Azazel

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 116 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:London Isleworth alton close
  • Интереси:Motor oil company OIL DRG GROUP
    Car parts,service,and care for your vehicle
  • Автомобил:
    W203,W204 family car
    VW Passat CC Bluemotion GT-tech (Work horse)

Публикувано 28 февруари 2017 - 20:00

E те са четири колелцата при V6 за 1000лв всичко....басимо ако е така утре още скачам :)

  • 0




8 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 8 гости, 0 анонимни