Към съдържанието

  •  

Снимка
- - - - -

При покупка на W203!Детски болести, на какво да обърнем внимание!


  • Please log in to reply
464 мнения по тази тема

#226 sami

sami

    Администратор

  • Администратори
  • 2840 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Дармщат
  • Автомобил:
    W215 CL500
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 02 март 2017 - 11:33

C32 откъм окачване няма много различно от стандартната W203. Единственото различно е амортисьори, пружини и по-дебела стабилизираща щанга.

Основната разлика е в спирачките. Там трябва да се изхвърлиш маса пари. Нещо от сорта на 207лв на брой за преден диск АТЕ. 155лв комплект накладки АТЕ.

По същия начин са и спирачките отзад 70лв заден диск 95лв комплект накладки пак на АТЕ.

 

Обслужването на автомата е едно към едно с не AMG версиите (масло, филтър и букса). Ако обаче компютъра на автомата се счупи става по-дебело. Защото не е еднакъв с този на не AMG моделите. Търси се втора ръка от C32 пак. Останалите неща по автомата се продават като отделни части в Балкан Стар и не са толкова скъпи.

 

Проблем е ако стане нещо и по двигателя. Там вече почти няма нищо общо със стандартния M112 3.2 мотор.

Един приятел току що си поръча двигател от Франция на малко километри за около 2000Евро без доставката.

На неговия беше спукал бутало което смени но сега започна да чука отново друго бутало и реши да сменя целия двигател.

Преди това също смени течащия интеркулер. Втора ръка 600 Евро от Германия.

 

Дотук без стандартното обслужване е набил над 6000лв в рамките на 2 години.

 

Ако не си толкова фен и не държиш задължително да караш бензиново AMG то тогава по-добрия вариант е C350.

По-нова кола. По-модерни екстри като навигация примерно. Няма проблеми с ръждата. Има 4х4 за тези които държат на тази екстра. Предлага доста добра динамика.

По-добра от тази на ягуара, който караш.


  • 2

#227 Юпитер

Юпитер

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 27 Мнения:
  • Град:София

Публикувано 02 март 2017 - 11:37

C32 откъм окачване няма много различно от стандартната W203. Единственото различно е амортисьори, пружини и по-дебела стабилизираща щанга.

Основната разлика е в спирачките. Там трябва да се изхвърлиш маса пари. Нещо от сорта на 207лв на брой за преден диск АТЕ. 155лв комплект накладки АТЕ.

По същия начин са и спирачките отзад 70лв заден диск 95лв комплект накладки пак на АТЕ.

 

Обслужването на автомата е едно към едно с не AMG версиите (масло, филтър и букса). Ако обаче компютъра на автомата се счупи става по-дебело. Защото не е еднакъв с този на не AMG моделите. Търси се втора ръка от C32 пак. Останалите неща по автомата се продават като отделни части в Балкан Стар и не са толкова скъпи.

 

Проблем е ако стане нещо и по двигателя. Там вече почти няма нищо общо със стандартния M112 3.2 мотор.

Един приятел току що си поръча двигател от Франция на малко километри за около 2000Евро без доставката.

На неговия беше спукал бутало което смени но сега започна да чука отново друго бутало и реши да сменя целия двигател.

Преди това също смени течащия интеркулер. Втора ръка 600 Евро от Германия.

 

Дотук без стандартното обслужване е набил над 6000лв в рамките на 2 години.

 

Ако не си толкова фен и не държиш задължително да караш бензиново AMG то тогава по-добрия вариант е C350.

По-нова кола. По-модерни екстри като навигация примерно. Няма проблеми с ръждата. Има 4х4 за тези които държат на тази екстра. Предлага доста добра динамика.

По-добра от тази на ягуара, който караш.

Ето това е мнение!!!

Хиляди благодарности  :)

Само да питам, диагностиката в Балкан Стар може ли да гарантира, че колата няма такива скрити проблеми или и те са като Мото-Пфое и нищо не разбират?


  • 0

#228 sami

sami

    Администратор

  • Администратори
  • 2840 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Дармщат
  • Автомобил:
    W215 CL500
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 02 март 2017 - 11:48

Ето това е мнение!!!

Хиляди благодарности  :)

Само да питам, диагностиката в Балкан Стар може ли да гарантира, че колата няма такива скрити проблеми или и те са като Мото-Пфое и нищо не разбират?До

Доколкото знам гаранция никой не ти дава за нищо.

 

Примерно проблемите които моя приятел е имал и като цяло 80% от колите имат с течащия интеркулер трябва да се свали компресора и всмуктателния колектор за да се види. Това при проверката в балкан стар няма да го направят.

Другите слаби места на колата бях ги споменал и преди. Електрическа помпа за интеркулера. Мисля, че балкан стар могат да го проверят.

Радиатор, който има проблем със смесване на антифриз и маслото на скоростите. Там може да се провери дали е бил сменян някога гаранционно. Също така има и тест за проверка на наличие на антифриз в маслото на скоростите.


  • 1

#229 Юпитер

Юпитер

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 27 Мнения:
  • Град:София

Публикувано 02 март 2017 - 11:54

Доколкото знам гаранция никой не ти дава за нищо.

 

Примерно проблемите които моя приятел е имал и като цяло 80% от колите имат с течащия интеркулер трябва да се свали компресора и всмуктателния колектор за да се види. Това при проверката в балкан стар няма да го направят.

Другите слаби места на колата бях ги споменал и преди. Електрическа помпа за интеркулера. Мисля, че балкан стар могат да го проверят.

Радиатор, който има проблем със смесване на антифриз и маслото на скоростите. Там може да се провери дали е бил сменян някога гаранционно. Също така има и тест за проверка на наличие на антифриз в маслото на скоростите.

Чудесно. Значи остава само да се внимава за теч в интеркулера.

Още веднъж ти благодаря  :)


  • 0

#230 sami

sami

    Администратор

  • Администратори
  • 2840 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Дармщат
  • Автомобил:
    W215 CL500
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 02 март 2017 - 11:57

Предполагам много трудно ще намериш такава кола. :D


  • 0

#231 Юпитер

Юпитер

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 27 Мнения:
  • Град:София

Публикувано 02 март 2017 - 12:02

Предполагам много трудно ще намериш такава кола. :D

Абе и аз имам такова чувство, но не пречи да пробвам  :brick

То и С350-ки няма много де :lol


  • 0

#232 Azazel

Azazel

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 116 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:London Isleworth alton close
  • Интереси:Motor oil company OIL DRG GROUP
    Car parts,service,and care for your vehicle
  • Автомобил:
    W203,W204 family car
    VW Passat CC Bluemotion GT-tech (Work horse)

Публикувано 02 март 2017 - 12:28

Викаш правят Бентли...то пък едно Бентли и то като котката само емблемата :)
А случайно да знаеш че всички резервни части при А8 и Файтона са еднакви и по ЕТКА? Бентли също са част от VAG групата нали се сещаш. Успех с колицата познанията ги остави щом продаваме консумативи за всякви бангии в цяла Европа все нещо остава в кратуната :) "Ягуара" съм го карал доста отдавна ниииищо общо с премиумите за които говоримно това си е мое лично мнение. И произхода му е Мото-пфое факт.
Успех!
  • 0

#233 kdl

kdl

    clockwork orange

  • Замразено членство
  • 8412 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Turbo Quattro
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 02 март 2017 - 15:26

И що омазахте темата сега?

Кеф му е на човека, кара си Ягуара, може да му е кеф, Фаетон, какво толкова...


  • 0

Audi_A4_avatar.gif


#234 Azazel

Azazel

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 116 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:London Isleworth alton close
  • Интереси:Motor oil company OIL DRG GROUP
    Car parts,service,and care for your vehicle
  • Автомобил:
    W203,W204 family car
    VW Passat CC Bluemotion GT-tech (Work horse)

Публикувано 02 март 2017 - 17:08

Така е прав си...
  • 0

#235 sami

sami

    Администратор

  • Администратори
  • 2840 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Дармщат
  • Автомобил:
    W215 CL500
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 02 март 2017 - 18:09

То кво лошо има във Файтона.

 

Виж кви Файтони има.

 

http://www.mobile.bg...488470343640660


  • 0

#236 ЦецоКолев

ЦецоКолев

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 558 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Stuttgart
  • Автомобил:
    E200 1993 г. 136 кс.
    Е280 1998 г. 204 кс. Avantgarde
    S500 2000 г. 306 кс.

Публикувано 02 март 2017 - 18:28

За мен Фаетона е един страхотен автомобил, изключителен. От цялата VAG той е единственото нещо, което ми харесва. И Бентли Мулзан, ама...

А колегата да се огледа в чужбина за ц32, да свери малко цените.
  • 0

#237 Юпитер

Юпитер

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 27 Мнения:
  • Град:София

Публикувано 02 март 2017 - 19:31

За мен Фаетона е един страхотен автомобил, изключителен. От цялата VAG той е единственото нещо, което ми харесва. И Бентли Мулзан, ама...

А колегата да се огледа в чужбина за ц32, да свери малко цените.

Който се е возил и интересувал от Фаетон, няма начин да не го оцени като уникален автомобил.

Иначе цените на С32 и в Германия са идентични - има поне 5-6 за под 7000 евро. 


  • 0

#238 mradulov

mradulov

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 3721 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Интереси:Автомобили
  • Автомобил:
    S203 220CDI Автоматик 2005г.

Публикувано 02 март 2017 - 20:51

Само дето на Фаетоните за тия пари им липсва по една 0 на километража на прехода, последната 0 обикновенно. Поддръжката им иначе се търпи, ако си нарко дилър.
Оставете човека да си купи Ц32, явно няма опит с деца повръщащи в колата, докато в краката им се вози куче, което животно, естествено решава да се изтръска, след като е наповръщано, докато аз се чудя как да си извадя от врата половината повръщня в движение... жената изпадна в смехотворна истерия и така... спомени... накрая спрях, че почти не се виждаше през предното стъкло. И после големото пране с вадене на салон...
За пъряи път я разправям тая история тук, ама ето, дойде и времето.

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

Този пост е редактиран от mradulov: 02 март 2017 - 20:53

  • 1
Mercedes-Benz - Unlike any other!

#239 ЦецоКолев

ЦецоКолев

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 558 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Stuttgart
  • Автомобил:
    E200 1993 г. 136 кс.
    Е280 1998 г. 204 кс. Avantgarde
    S500 2000 г. 306 кс.

Публикувано 02 март 2017 - 22:38

Никой не казва, че Фаетона струва жълти пари, но да му се отричат качествета е смешно. За мен е един по-модерен w140, пък сега ме псувайте :) .

Иначе в немско, поне около мене за под 8к евро ц32 няма, хубавите са от 10 нагоре.
  • 0

#240 mradulov

mradulov

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 3721 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Интереси:Автомобили
  • Автомобил:
    S203 220CDI Автоматик 2005г.

Публикувано 03 март 2017 - 00:05

Колега Цецо,
а Фаетоните, под милион км, на какви пари са?

Sent from my SM-N910C using Tapatalk
  • 0
Mercedes-Benz - Unlike any other!




9 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 9 гости, 0 анонимни