Към съдържанието

  •  

Снимка
* - - - - 1 гласа

При покупка на W211!Детски болести, на какво да обърнем внимание!


  • Please log in to reply
207 мнения по тази тема

#16 kdl

kdl

    clockwork orange

  • Замразено членство
  • 8412 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Turbo Quattro
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 20 май 2016 - 09:39

ел.седалки с памет е доста рядка екстра, без значение кой е модела. Скъпа опция при поръчването на колата.

ел.Воланът е надграждане над нея, което е било още допълнителни пари.

Т.е. може да имаш ел седалки с памет, но не значи, че ще имаш и волан.

Ако има ел.волан, 100% е и с ел.седалки с памет... и имаш черешката на тортата като оборудване от тази гледна точка.


  • 0

Audi_A4_avatar.gif


#17 Pr0xY

Pr0xY

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 27 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Пловдив
  • Автомобил:
    E220CDI, 2007г.

Публикувано 20 май 2016 - 10:45

Ако няма ел. управление настройката нагоре/надолу и напред/назад с ръчка ли става...или може изобщо да липсва опция за реглаж на волана?


  • 0

#18 kdl

kdl

    clockwork orange

  • Замразено членство
  • 8412 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Turbo Quattro
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 20 май 2016 - 11:25

Да, с ръчка, като на всички други коли (марки)

Не съм виждал Мерцедес след 2000г., който да няма регулиране на волана. 

При други модели Мерцедес съм попадал на реглаж само нагоре надолу, без навън навътре при ръчно регулиране.

Но не познавам спецификите на 211 до такова ниво на детайлите.


  • 0

Audi_A4_avatar.gif


#19 Pr0xY

Pr0xY

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 27 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Пловдив
  • Автомобил:
    E220CDI, 2007г.

Публикувано 20 май 2016 - 12:30

Въпросите са във връзка с това сладурче:
http://suchen.mobile...tml?origin=PARK


  • 0

#20 sami

sami

    Администратор

  • Администратори
  • 2839 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Дармщат
  • Автомобил:
    W215 CL500
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 20 май 2016 - 18:57

Нещо я няма май вече обявата.


  • 0

#21 Pr0xY

Pr0xY

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 27 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Пловдив
  • Автомобил:
    E220CDI, 2007г.

Публикувано 27 май 2016 - 20:23

Да колега. Пратихме човек да е погледне, но не на време... :(


  • 0

#22 az_be

az_be

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 390 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Бургас
  • Автомобил:
    Honda Legend 3.7 VTEC

Публикувано 23 април 2017 - 15:22

Здравейте,
Обръщам се към вас за съвет относно избора на автомобил.
"Заплюл" съм си w211 320cdi и Е60 х30d. Ще се купува от Германия. Задължително ще се търси фейслифт. Колата ще се кара в Испания, затова задвижване на 4те колела е излишно. За сметка на това вентилитаният кожен салон е преимущество (май няма много 5ци с тази екстра) , както и навигацията. Като стана въпрос за нея, имам странното усещане че БМВ-то има по добрата с-ма. Ако има колеги с директни впечатления, нека сподели! Последното изискване е към седалките, тъй като пътувам предимно по магистрали (5 дена в седмицата задължително изминавам 110км) личният комфорт е повече от желателен.
Коя кола разполага с повече екстри, имам предвид модерни технологии?
И на последно място, въпроса за разхода и поддръжката - кой от моделите води в това отношение?
Тавана на бюджета е около 9000€.

Поздрави!
  • 0

#23 vonko1988

vonko1988

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 1717 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Sofia
  • Автомобил:
    който носи кеф :)

Публикувано 23 април 2017 - 16:45

Здравейте,
Обръщам се към вас за съвет относно избора на автомобил.
"Заплюл" съм си w211 320cdi и Е60 х30d. Ще се купува от Германия. Задължително ще се търси фейслифт. Колата ще се кара в Испания, затова задвижване на 4те колела е излишно. За сметка на това вентилитаният кожен салон е преимущество (май няма много 5ци с тази екстра) , както и навигацията. Като стана въпрос за нея, имам странното усещане че БМВ-то има по добрата с-ма. Ако има колеги с директни впечатления, нека сподели! Последното изискване е към седалките, тъй като пътувам предимно по магистрали (5 дена в седмицата задължително изминавам 110км) личният комфорт е повече от желателен.
Коя кола разполага с повече екстри, имам предвид модерни технологии?
И на последно място, въпроса за разхода и поддръжката - кой от моделите води в това отношение?
Тавана на бюджета е около 9000€.

Поздрави!

 

Като разходи са сходни, но по мое мнение БМВ-то е по-чупливо. Мерцедеса има по-стабилна скоростна кутия и според мен мотор, ако сравняваш тези два двигателя.

 

Ако е мерцедес е хубаво да е след фейслифта за да получиш по мазната кутия(7 степенната) и да нямаш скъпия модул на спирачките.

 

Ако не се лъжа обаче повечето 211ки с дупчена кожа вървят и с въздушно окачване, което е скъпа екстра със спорни преимущества.

 

И накрая най-вече зависи какъв ще е конкретния дарак, на който ще попаднеш.


Този пост е редактиран от vonko1988: 23 април 2017 - 16:46

  • 1

#24 ЦецоКолев

ЦецоКолев

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 558 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Stuttgart
  • Автомобил:
    E200 1993 г. 136 кс.
    Е280 1998 г. 204 кс. Avantgarde
    S500 2000 г. 306 кс.

Публикувано 23 април 2017 - 16:55

Доста търсене ще падне за w211 фейслифт за 9к евро. Има, но хубавите започват от 10-12, а 320цди е може би най-търсения мотор и за това цените са още малко нагоре. Като комфорт w211 е по-добра от е60. За поддръжката на бмв-то нямам наблюдения. Чувал съм само, без да твърдя, че е истина, че е доста проблемно от към електроника.
  • 0

#25 Krasi.Martinov

Krasi.Martinov

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 889 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Sofiq
  • Автомобил:
    W212 350cdi 4matic

Публикувано 23 април 2017 - 17:15

Глупости , имал съм и двата модела Е60 е магистрален бандит. Удоволствие да го шофираш на дълго. Бмв винаги са били "по-напред" с технологията, но до тук. Много скъпи и чести ремонти след приключването на гаранцията :)
Мерцедеса е икономически по-оправдан избор. Честно казано на твое място бих търсил бмв със стклопакет, вакум и т.н. Все пак ще се шофира в Европа!
Сходно е и при 212 и F10....




Sent from my iPhone 7 using Tapatalk
Officeservices.bg

Този пост е редактиран от Krasi.Martinov: 23 април 2017 - 17:16

  • 0

#26 az_be

az_be

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 390 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Бургас
  • Автомобил:
    Honda Legend 3.7 VTEC

Публикувано 23 април 2017 - 18:45

Какво имаш предвид под стъклопакет? По добра акустична изолация или?
Имам добри познати в Германия на които ще разчитам за асистенция. Предварително знам от тях, че за тази сума би могло да се намери нещо добро. Изпадат интересни оферти, стига човек да не е припрян.
Проучил съм и въпроса с еърматика. Цената на 4ри американски въздушни възглавници с монтажа възлиза на 2к€ в Мадрид, при какъв пробег се прецаква, имайки предвид че ще купувам кола с пробег над 200к. В този ред на мисли. Ако за 5 години шофьорлък навъртя 120к км, мога ли да очаквам някакви неприятности с дюзи, турбо и прочие? Знам че задавам въпроси на които няма как да получа точни отговори, но целта на занятието е да разбера дали е оправдана покупката на такъв автомобил.
Ремонти по 1000 евро на година не ме плашат, но аз искам да карам а не де ремонтирам..
  • 0

#27 vonko1988

vonko1988

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 1717 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Sofia
  • Автомобил:
    който носи кеф :)

Публикувано 23 април 2017 - 19:18

При дизела е много на късмет - колко ще са превъртени километрите, как ще е подържана и т.н. Мерцедеса е по-стабилен като цяло.

 

Според мен си вземи колата, която ти допада повече. Двете марки имат много различна философия и подход към комфорта. Мерцедесите поне повечето са коли, които са направени да ти дадат максимален комфорт и максимално притъпени усещания - и скоростта се усеща по-меко с мерцедес, и ускорението, и спирането. БМВ в общия случай е марка, която дава по-силни усещания и е по-подходяща ако обичаш да караш агресивно. Е60 има по-твърда возия чувствително от 211. Ако се качиш на еквиваленти мерцедес и БМВ с еднаква мощност, ще ти се стори, че БМВ-то ускорява по-бързо, което е чисто субективно. Това е моето мнение. За мен и двете коли си имат своя чар, аз лично предпочитам е60-ката защото е по-красива външно е-класата ми е доста грозна. Но пак казвам, най-важно е ти какво търсиш.


Този пост е редактиран от vonko1988: 23 април 2017 - 19:19

  • 0

#28 mradulov

mradulov

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 3721 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Интереси:Автомобили
  • Автомобил:
    S203 220CDI Автоматик 2005г.

Публикувано 23 април 2017 - 20:05

Тричкенката в Швабия е от три марки. Погледни и третата марка, качи се на тест драйв и на трите и вземай тая дето те е возила най-добре.

П.С.
И възможно най-новата.

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

Този пост е редактиран от mradulov: 23 април 2017 - 20:11

  • 0
Mercedes-Benz - Unlike any other!

#29 vonko1988

vonko1988

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 1717 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Sofia
  • Автомобил:
    който носи кеф :)

Публикувано 23 април 2017 - 20:16

Еквивалентия модел на третата марка според мен въобще не трябва да го гледа, той си е душегуб отвсякъде и излиза златен...


  • 0

#30 daimler1

daimler1

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 5183 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Варна
  • Автомобил:
    в миналото W111 280E 62г.
    W123 230E 83г.
    W 124 220Е,
    W202Т 250 TD 97г.
    W210 E220CDI
    Сега:
    E500T 4-matik AMG
    SL500 R 230

Публикувано 23 април 2017 - 20:47

Еквивалентия модел на третата марка според мен въобще не трябва да го гледа, той си е душегуб отвсякъде и излиза златен...


Говорим за фейслифт на 211,съответно за А6 след 2007 година.Там нещата са други.За милионници не говоря.
  • 0




0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни