Към съдържанието

  •  

Снимка
- - - - -

Покупка на Smart


  • Please log in to reply
45 мнения по тази тема

#16 Алфонсо

Алфонсо

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 2773 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Mercedes-Benz C124- 92г 200CE -продаден
    Mercedes-Benz W210-97г E200 Avantgarde- продаден
    Mercedes-Benz C208- 99г CLK200 Kompressor-продаден
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 09 юли 2008 - 07:49

Кво ме напраихте вие бе:) Направо ме отказахте. Чак толкова ли е зле работата? Няма ли поне един доволен от Смарт?

Познавам един много доволен (или много болен) та пича си има не един а 4(четири) а вече май и 5 СМАРТА!
От него знам, че харчи около 6,5-7 бензин в София на климатик, но също от него знам, че постоянно един или повече от смартовете са за ремонт, все им става по нещо, а уж нови бе :dontknow: !
Та ако толкова ти се кара Смарт купи си поне два, за да може докато поправят единия да се кефиш на другия и така до края на света.
Мое мнение: Бегай далече от това ла**о :kill_myself:
  • 0

#17 W123

W123

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 2824 Мнения:
  • Пол:Мъж

Публикувано 09 юли 2008 - 07:58

...Няма ли поне един доволен от Смарт?


Има,този който го е продал (отървал)...
  • 0

#18 ja.

ja.

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 21 Мнения:

Публикувано 09 юли 2008 - 08:35

Двигателя ли се прецаква или друго аз това не разбрах.

Дизела не е ли добър?

Между другото що имате 2 еднакви форума бе. Влизам сутринта и да си търся темата, няма тема няма никой :) Като погледнах по внимателно се оказа че съм в друг форум, същия като тоя:)
  • 0

#19 ja.

ja.

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 21 Мнения:

Публикувано 09 юли 2008 - 08:54

Аз съм решил и ще го взема. Идеята ми беш някой, който е запознат с тая кола да помогне с някой съвет а не да ме разубеждавате :)

Според мен това е много добра алтернатива за града и няма кола която да замести Смарта в това отношение.
  • 0

#20 brpi

brpi

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 1243 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Karlsruhe,Germany
  • Автомобил:
    W124 300D 603
    W124 230E 102

Публикувано 09 юли 2008 - 10:29

Аз съм решил и ще го взема. Идеята ми беш някой, който е запознат с тая кола да помогне с някой съвет а не да ме разубеждавате :)

Според мен това е много добра алтернатива за града и няма кола която да замести Смарта в това отношение.



Току що говорих с 1 от хората в сервиза на Генади- по друг въпрос -но накрая питах -правите ли Смарт?
-правим ама мераклии много няма щото караш Смарт а подържаш S класа. Та стига да си плати -проблеми няма -имаме и софт и документация .
А се чака щото никои не държи части на склад за тва подобие на кола.

Така че деистваи ..... всичко се оправя с парички....
  • 0
W 124 - 300D
W 124 - 230E

#21 Dezki

Dezki

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 1517 Мнения:
  • Град:София

Публикувано 09 юли 2008 - 11:19

Колега, ако искаш малка кола с ниски експлоатационни разходи си вземи там някакъв Фиат ...ченто (Ново сенченто <600> от магазина с гаранция излиза колкото 2-ра ръка замаскиран смарт) Имат и климатици и др работи, плюс това са 4местни, вместо 2. А и при мерак можеш да си го обслужваш пред блока (ако е извън гаранция).
  • 0
Lancia Kappa TDS / Land-Rover 88 Series 3 FFR

#22 Алфонсо

Алфонсо

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 2773 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Mercedes-Benz C124- 92г 200CE -продаден
    Mercedes-Benz W210-97г E200 Avantgarde- продаден
    Mercedes-Benz C208- 99г CLK200 Kompressor-продаден
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 09 юли 2008 - 14:28

Колега, ако искаш малка кола с ниски експлоатационни разходи си вземи там някакъв Фиат ...ченто (Ново сенченто <600> от магазина с гаранция излиза колкото 2-ра ръка замаскиран смарт) Имат и климатици и др работи, плюс това са 4местни, вместо 2. А и при мерак можеш да си го обслужваш пред блока (ако е извън гаранция).

Взе ми думите от устата. Да не говориме че колегата му трябва кола само за центъра, за кво му е чисто нова??? Взимай едно Пунто-мунто на 3-4-5год. ще го вземеш за без пари, ще си го обслужваш където си искаш и разходите ти ще са на една трета от тези за смарта.
  • 0

#23 Dezki

Dezki

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 1517 Мнения:
  • Град:София

Публикувано 09 юли 2008 - 15:21

Взе ми думите от устата. Да не говориме че колегата му трябва кола само за центъра, за кво му е чисто нова??? Взимай едно Пунто-мунто на 3-4-5год. ще го вземеш за без пари, ще си го обслужваш където си искаш и разходите ти ще са на една трета от тези за смарта.

Бе пунто на 3-4-5 години все още не е за без пари, ама някое 97-ма добро се намира. И собственици на такива, казват че на газ харчели малко.
  • 0
Lancia Kappa TDS / Land-Rover 88 Series 3 FFR

#24 ja.

ja.

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 21 Мнения:

Публикувано 09 юли 2008 - 15:21

Абе фиат нема да взема:)

Благодаря на всички за мненията, като купя ще се похваля;)
  • 0

#25 Dezki

Dezki

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 1517 Мнения:
  • Град:София

Публикувано 09 юли 2008 - 17:49

Абе фиат нема да взема:)

Благодаря на всички за мненията, като купя ще се похваля;)


Хайде хайде, не се заричай. Гъзърлъка струва скъпо. Преди време имаше подобна тема. Като стана дума за фиат и смарт, сума ти колеги ми носеха от 9 кладенеца вода, колко по добър бил, не знам защо сега никой не подкрепи смарта.
  • 0
Lancia Kappa TDS / Land-Rover 88 Series 3 FFR

#26 Алфонсо

Алфонсо

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 2773 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Mercedes-Benz C124- 92г 200CE -продаден
    Mercedes-Benz W210-97г E200 Avantgarde- продаден
    Mercedes-Benz C208- 99г CLK200 Kompressor-продаден
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 09 юли 2008 - 18:08

Бе пунто на 3-4-5 години все още не е за без пари, ама някое 97-ма добро се намира. И собственици на такива, казват че на газ харчели малко.

Малко :0_poster_offtopic:
5700 ЛВ.



Данни:
Дата на производство - септември 2004 г.
Тип двигател - Дизелов
Мощност (к.с.) - 80 к.с.
Скоростна кутия - Ръчна
Категория - Хечбек
Пробег - 100000 км
Цвят - Златист

Особености:
4(5) Врати
ABS
Airbag
Аларма
Ел. Огледала
Ел. Стъкла
Климатик
Металик
Нов внос
Серво управление
Стерео уредба
Халогенни фарове
Центр. заключване

а 2002-2003 се движат около 4-4500лв, което е на половината на смарт от същите години.
  • 0

#27 ja.

ja.

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 21 Мнения:

Публикувано 09 юли 2008 - 20:02

Хайде хайде, не се заричай. Гъзърлъка струва скъпо. Преди време имаше подобна тема. Като стана дума за фиат и смарт, сума ти колеги ми носеха от 9 кладенеца вода, колко по добър бил, не знам защо сега никой не подкрепи смарта.


Не става дума за гъзарлък:) Искам да взема най компактната кола просто.
Ако някой знае по-компактна от Смарт с климатик и автоматик да казва.

Знае ли някой каква е разликата между моделите Fortwo и Mc ?
  • 0

#28 ja.

ja.

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 21 Мнения:

Публикувано 09 юли 2008 - 21:16

Четох я и нищо конкретно не научих за това което питах...

Тоя чул от ония че се чупели, на друг му казали че подръжката е скъпа.

Аз исках съвет просто за какво да внимавам като го купувам. На кое да обърна внимание за да взема колкото може по читав Смарт.

Някой имал ли е Смарт от всички, които ми писаха?
  • 0

#29 W123

W123

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 2824 Мнения:
  • Пол:Мъж

Публикувано 09 юли 2008 - 21:47

...Някой имал ли е Смарт от всички, които ми писаха?



E тоя както виждаш ги прави и ако беше много хубава кола щеше да си вземе една такава за из града а не да клати парахода-W211.

...
Повредени Смартове и А класи ми се падат по 3 на седмица,...и вече си търся въже да се обеся!




E те тоя пък е в екип който са писали софт и са правили електроника за него.Предполага се че и той е много навътре в нещата и щом не си е купил значи има нещо предвид а и се предполага че като оня горе може да отдели някое евро и парата не е проблем.

...
Не мога да ти кажа баш кои поред модел карах -знам само типа по Мерц е W451 - правихме малко електронка и за него та ми беше в ръцете извесно време...




Мнението на сервизджиите е също показателно понеже повярвай за първи път чувам някой да се е заел в БГ да ги прави професионално.

... в сервиза на Генади- ...правите ли Смарт?
-правим ама мераклии много няма щото караш Смарт а подържаш S класа. Та стига да си плати -проблеми няма -имаме и софт и документация .
...




Като гледам неможеш се разубеди и очакваш хората да ти кажат да си купиш но това няма да стане.И аз не съм карал и никога няма да си купя защото ми стига това което се знае за тази кола.Трябва да си луд фен на марката за да си позволиш лукса да си го вземеш.Е тук има един който беше луд на тема А-класа и за него тя беше най-голямата кола в света и дума напреки не приемаше.Е вече неще да ги види а А-класите са що-годе читави.
А това че се паркира лесно...сигурно е така,въпреки че зависи от шофьора и съм сигурен че аз ще се навра със 123-ката там където някой няма да може да паркира някой Поло-вер но това е друг въпрос.

Като ти е на сърце вземай и дано не се чупи.
  • 0

#30 ja.

ja.

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 21 Мнения:

Публикувано 09 юли 2008 - 22:05

Аз не искам да ме разубеждава някой или да ме навива да купувам Смарт. Решил съм го и ще купя :) Питането беше на какво да обърна внимание просто:) Щото едно е да го вземеш здрав и да се преебе нещо друго е да го вземеш счупен и да са го нагласили за продажба. Като се прецака на 20 метра от автокъщата е най-гадно :)

А иначе може и да сте прави, може да не е най читавата кола а това, че не е многофункционална още повече засилва лошото мнение на някой. Но аз мисля, че е малко пресилено (както всеки слух) това което се говори за Смарта :)

Както и да е, благодаря ви още веднъж. Ще видя какво ще правя :)
  • 0




0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни