Към съдържанието

  •  

Снимка
- - - - -

Голям Проблем за ML


  • Заключена тема Тази тема е заключена
104 мнения по тази тема

#1 Mr_Shadow

Mr_Shadow

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 51 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Sofia

Публикувано 19 март 2008 - 03:55

Здравейте от скоро съм се регистрирал във форума,по-принцип съм голям фен на AMG и затова си закупих чисто нов Джип AMG от САЩ,,по принцип от тук ме задължават да го обслужвам гаранционно,но знам,че всички части за мерцедес се произвеждат в търция,а аз неискам да копувам измислени неща от балкан стар,защото доколкото знам,те пазаруват от турският завод на Мерцедес и понеже колата е Закупена от САЩ ако закупя всички консумативи за Сервиз "В" от там от представителството и ми ги сложат тук в балкан стар дали ще ми падне гаранцията,защото частите от САЩ са много по-качествени от колкото наще,ще ви дам пример,значи направих 1-ва смяна на масло в балкан Стар и сега трябва да влизам за Сервиз "В" а имам още да мина 1000км и трябваше да доливам малсло и днес имам час за да се види защо ми харчи толкова масло,кой знае тук какви боклуци слагат,затова САЩ са на светлинни години, и др което ме интересува,в Гърция Мерцедес пак ли копуват турски боклуци,не ми се слагат такива на кола закупена от САЩ и то с много по-добри части отколкото се продават за балканите та дори и за ЕВРОПА стандарта в САЩ е много по-голям отколкото в Европа...,баси романа


М е р с и П р е д в а р и т е л н о

Този пост е редактиран от hektor: 21 март 2008 - 01:43
преместена от Проблеми и ремонти

  • 0
A N D R E E V

#2 NIK

NIK

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 111 Мнения:
  • Град:San Diego, Callifornia
  • Автомобил:
    W 124 E 320 1995
    Honda Civic 1.7 SONC 2001

Публикувано 19 март 2008 - 05:29

3 пъти го чета и не мога да разбера каде точно е "големиа" проблем
  • 0
Член на УС на МБКБ- "Мисля че е очевидно, че щом е Мерцедес-Бенц КЛУБ България форума е на клуба и респективно на членовете му. Всичко други са добре дошли но са само гости. smile.gif А като отидеш на гости не даваш акъл как да си подредят хората мебелите, нали?"

#3 LYNX

LYNX

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 2380 Мнения:
  • Пол:Мъж

Публикувано 19 март 2008 - 07:33

Тоя не е в ред,....!
  • 0

#4 krasch

krasch

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 1103 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Горна Оряховица

Публикувано 19 март 2008 - 09:09

Тоя не е в ред,....!


Кратко и ясно.
Аз също не мога да разбера къде е проблема, в частите на Балканстар, в кое.

Ти като пишеш за Турските части, ходил ли си в заводите на Мерцедес там? да видиш за какво става дума.Наистина има много не качествена стока от Турция ама тя е произведена бай Мехмет в някое халенце и без контрола на никоя марка, тези произведени под контрола на Мерцедес са със същото качество на останалите произведени извън Турция.

А знаеш ли, че щутцерите за товарните камиони на Мерцедес са Българско производство.Материала идва от Швеция а тук се правят само механичната и термичната обработки, и всичко това е под щателния контрол на Мерцедес.

Маслото MOBIL 1 се произвежда в Турция но цялата технологична линия е Немска и там в момента работят 10 Немски специалиста, които следят за качеството.

Няма идея за какво става дума обясни малко по-подробно да сханем нещата.
  • 0

#5 zaaax

zaaax

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 148 Мнения:

Публикувано 19 март 2008 - 09:25

Според мен "проблема " е че човека иска да се похвали какво си е купил .......моят съвет е ...да си го беше купил от България ....като не ти изнася ходи си го карай в Щатите......тук е България !!!!!! :drift1:
  • 0

#6 shrek1771

shrek1771

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 60 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Sofia
  • Интереси:Mercedes - AMG
  • Автомобил:
    ML 63 AMG - 2007

Публикувано 19 март 2008 - 10:28

Здравейте от скоро съм се регистрирал във форума,по-принцип съм голям фен на AMG и затова си закупих чисто нов Джип AMG от САЩ,,по принцип от тук ме задължават да го обслужвам гаранционно,но знам,че всички части за мерцедес се произвеждат в търция,а аз неискам да копувам измислени неща от балкан стар,защото доколкото знам,те пазаруват от турският завод на Мерцедес и понеже колата е Закупена от САЩ ако закупя всички консумативи за Сервиз "В" от там от представителството и ми ги сложат тук в балкан стар дали ще ми падне гаранцията,защото частите от САЩ са много по-качествени от колкото наще,ще ви дам пример,значи направих 1-ва смяна на масло в балкан Стар и сега трябва да влизам за Сервиз "В" а имам още да мина 1000км и трябваше да доливам малсло и днес имам час за да се види защо ми харчи толкова масло,кой знае тук какви боклуци слагат,затова САЩ са на светлинни години, и др което ме интересува,в Гърция Мерцедес пак ли копуват турски боклуци,не ми се слагат такива на кола закупена от САЩ и то с много по-добри части отколкото се продават за балканите та дори и за ЕВРОПА стандарта в САЩ е много по-голям отколкото в Европа...,баси романа


М е р с и П р е д в а р и т е л н о



Братле аз също карам ML 63 AMG и го карам само в Балкан стар гаранционно и нямам никакви проблеми. А това с частите са глупости, нали имат каранция какво ти дреме. Плюс това защо не си го купил от европа малко по скъп ама по добре нямаш проблем с NAVI с RADIO и така нататак. :kill_myself:
  • 0

#7 top

top

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 2097 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Mercedes SL350 2010 316hp
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 19 март 2008 - 11:45

Братле аз също карам ML 63 AMG и го карам само в Балкан стар гаранционно и нямам никакви проблеми. А това с частите са глупости, нали имат каранция какво ти дреме.


И аз мисля че Балкан Стар са коректни и досега не съм имал проблем с нито една част купена от тях.
  • 0

#8 Vladek

Vladek

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 3744 Мнения:
  • Пол:Мъж

Публикувано 19 март 2008 - 11:56

И аз мисля че Балкан Стар са коректни и досега не съм имал проблем с нито една част купена от тях.

Наистина е така
Каквото съм взел от Балкана , всичко си е ОК и никога ,не съм имал проблем с тези части
Поздрави
:4036:
  • 0
Публикувано изображение
Шофьорски стаж ... 28-29г.
За повече контакти - купете си разклонител

#9 Mr_Shadow

Mr_Shadow

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 51 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Sofia

Публикувано 19 март 2008 - 12:33

аз много правилно съм го написал,ама понеже е дълго или не ви се чете не го разбирате,факта е че ми предстои смяна масло и др неша,а имам още 1000км да мина съм долял 1л масло от мерцедес и факлта,че като бях там ме попитаха "От хубавото Масло или от Ефтиното " което ми стана смешно и м сложиха скъпа масло,но ако вземе ме масло от САЩ и масло от тук разликата ще е огромна,затова не ми се ще и турски боклуци да се копуват от тук,а и стандарта там на производство е много по-добър от този на Балканите и дори на Европа,затова попитах дали някой е запознат дали ако вземеш от др държава пак от мерцедес и искаш тук само да ги сложат дали ще ти падне гаранцията или ще се направят,макар,че тук са такива ЛАЙНЯРИ....
  • 0
A N D R E E V

#10 Mr_Shadow

Mr_Shadow

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 51 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Sofia

Публикувано 19 март 2008 - 12:36

И аз мисля че Балкан Стар са коректни и досега не съм имал проблем с нито една част купена от тях.


Нека да уточни ме ти караш закупен от Тях или от Европа си го закопувал а моят е от САЩ има разлика в качеството, може би като се произвежда за САЩ пазара техното масло е по-добро и затова като сложат гадно масло да ми харчи като с горивото едно и също се зареждаш от ШЕЛ,но като сложиш НЕСМКО километража се изпулва ,а с наще боклуци неможеш се похвалиш с качество,явно не вниквате в това което пиша.....
  • 0
A N D R E E V

#11 Mr_Shadow

Mr_Shadow

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 51 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Sofia

Публикувано 19 март 2008 - 12:41

Братле аз също карам ML 63 AMG и го карам само в Балкан стар гаранционно и нямам никакви проблеми. А това с частите са глупости, нали имат каранция какво ти дреме. Плюс това защо не си го купил от европа малко по скъп ама по добре нямаш проблем с NAVI с RADIO и така нататак. :kill_myself:



Ти пак нямаш проблем с нави и радио, това са легенди,че има преди е имало,но сега вече няма,+ това американското изпълнение на навигацията е падаща а никаде в европа го няма и екстрите които се предлагат са много повече от тия на ЕВРОПА,да не говориме за качеството,аз само от САЩ пазарувам каквото и да е и съм се овеил,че всичко каквото е произведено там е 100% гарантирано там имат закони и така нататък,а и ме посаветваха да го взема от там,защото там отговарят на САЩ стандарти на безопастност и са по-здрави и читави,незнам дали знаеш,но коли или части произведени за БАЛКАНИТЕ кое качество са 3-то всеки завод има износ и се делят на 3 категорий (качество) 1-во Европа, 2-ро Азия и 3-то Балканите кудето тук идват коли които могат да дефектирват.....
  • 0
A N D R E E V

#12 Mr_Shadow

Mr_Shadow

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 51 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Sofia

Публикувано 19 март 2008 - 12:44

Според мен "проблема " е че човека иска да се похвали какво си е купил .......моят съвет е ...да си го беше купил от България ....като не ти изнася ходи си го карай в Щатите......тук е България !!!!!! :drift1:




Зах не те знам,не се сърди,но си ограничен в доста неща чети какво пиша и недей да се изразяваш като някой пубертет,защото на такъв ми мязаш, тук не става въпрос кой къде ще си кара колата.....
  • 0
A N D R E E V

#13 top

top

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 2097 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Mercedes SL350 2010 316hp
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 19 март 2008 - 12:44

Не разбирам въобще какво пишеш защото ми се струва че нещо не е точно така. При положение че колата е в гаранция какво те интересума и се занимаваш с маслото ? Просто отиваш в сервиза показваш книжката, взимат колата правят каквото трябва и ти я връщат готова, незнам защо въобще ги мислиш и тия работи. А за маслото няма хубаво и евтино а има талон на колата даваш го, виждат от рамата какво масло трябва и ти дават оригинално в опаковки на мерцедес по спецификация за твоята кола. А за американското качество може да се поспори доста защото съм имал ML430 и беше пълен боклук като качество, защото е сглобяван в САЩ.
  • 0

#14 Avantgarde

Avantgarde

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 454 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Варна

Публикувано 19 март 2008 - 12:47

Има някакъв резон в цялата работа, а и в Америка е по-евтино. Вземи си ги от Америка от дилъра с документ и си ги сложи в БГ при дилъра с документ.
  • 0
W211-Avantgarde

#15 Mr_Shadow

Mr_Shadow

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 51 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Sofia

Публикувано 19 март 2008 - 12:50

Не разбирам въобще какво пишеш защото ми се струва че нещо не е точно така. При положение че колата е в гаранция какво те интересума и се занимаваш с маслото ? Просто отиваш в сервиза показваш книжката, взимат колата правят каквото трябва и ти я връщат готова, незнам защо въобще ги мислиш и тия работи. А за маслото няма хубаво и евтино а има талон на колата даваш го, виждат от рамата какво масло трябва и ти дават оригинално в опаковки на мерцедес по спецификация за твоята кола. А за американското качество може да се поспори доста защото съм имал ML430 и беше пълен боклук като качество, защото е сглобяван в САЩ.


Прав си няма проблем колата е в гаранция,но аз като отидох ме попитаха какво масло искам ефтино или хубаво и аз се изсмях,мисълта ми беше,че може би като е правен за САЩ има значение и в маслото дори и то да е едно и също и понееже слагат тук боклук затова да ми харчи масло и да доливам иначе ме боли кура дори най интересното е ,че в САЩ дават 4години,а в Европа 2г и аз дефакто имам 2г ,но мога и още 2-ве да го обслужвам в БГ и ако стане нещо трябва се праща фактура до там и такива простотий
  • 0
A N D R E E V




0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни