Към съдържанието

  •  

Снимка
- - - - -

за диференциалното маслос вискозитет 85/90-имам идея


  • Please log in to reply
30 мнения по тази тема

#16 mbenz

mbenz

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 2892 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    МВ 124/Е 250D 20V'94г.

Публикувано 28 януари 2008 - 17:39

Защо пък цел варел?Вземете за начало една туба от 20-25литра .Това варела с диференциално си е направо промишлено количество.А разликата в цената нема да е толкова голяма направо от вносителя.



Това масло точно се предлага САМО във варели от 208литра.Така поне ми казаха в Ото-Топ(масла Мобил)и Арал.И затова никой не го внася,и няма наличност в страната.
  • 0
Публикувано изображение Публикувано изображение Публикувано изображение

#17 2420

2420

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 48 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:sofia

Публикувано 28 януари 2008 - 18:09

На мене като ми го смениха при Петко,видех че момчето довлече една 20-25литрова туба Мобил, сипа ми в дифа 1.1 литра и си я прибра.Тия 1.1 литра ги платих 20лв. ама не съм гледал данните на маслото.На юнашко доверие.Дифа ми е с АSR а не с блокаж
  • 0

#18 mbenz

mbenz

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 2892 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    МВ 124/Е 250D 20V'94г.

Публикувано 28 януари 2008 - 18:16

На мене като ми го смениха при Петко,видех че момчето довлече една 20-25литрова туба Мобил, сипа ми в дифа 1.1 литра и си я прибра.Тия 1.1 литра ги платих 20лв. ама не съм гледал данните на маслото.На юнашко доверие.Дифа ми е с АSR а не с блокаж


Хм....нещо не ми се вярва,ама като не съм бил там...?Ако пак имаш ходене до Петко що не поискаш да я видиш тази туба-аз така бих направил,но ти си знаеш...Пак да кажа-по телефона говорих с единия вносител на Мобил,а с друг се видях,и всички бяха категорични,че се произвежда точно такова масло с такава спецификация,но само във варели!Ако предлагаха в туби от 25 литра да съм взел веднага-за седмица щеше да "замине",и то само в София!А-и Мотул го произвежда,но и там само във варели...
  • 0
Публикувано изображение Публикувано изображение Публикувано изображение

#19 2420

2420

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 48 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:sofia

Публикувано 28 януари 2008 - 20:41

Освен някой на когото маслото на дифа му е за смяна да си го смени при Петко и да направи перде кириз на тубата. Аз лично ще съм му много благодарен, защото здраво ме гложди от вътре какво са ми сипали. Макар че в тая туба може да я напълнят с каквото си искат. Ако се окаже, че маслото е с такава спецификация ще се знае че го има в такива разфасовки.
  • 0

#20 Dr Belemezov

Dr Belemezov

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 65 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Sofia

Публикувано 28 януари 2008 - 20:49

Чудих се къде-къде да постна тази тема,та накрая реших да я постна тук,пък ако не си е на мястото да се премести!
Понеже пустото масло с вискозитет 85/90 за диф-а не се намира другаде,освен при дилъра,или Ивайжет на неприлично висока цена,а се произвежда от всички производители на масла,но не се предлага в литрови опаковки,а във варели от 205,или 208 литра открай време ми се върти в главата чрез някой търговец Клубът да поръча един варел и който иска да отива запасен с тубички и да си взима,като цената ще е в пъти по-ниска!Маслото ще е със съответната спецификация по МВ,разбира се!Аз маслото на диф-а отдавна си го смених,така,че в скоро време няма да имам зор,но платих 50лв./литъра,а не 15лв.,например!

Момчета, защо не направите списък на желаещите.Една обява във Форума. На мен не ми предстои спешна смяна на маслото , но ще си купя. Не иска да яде. Само трябва да се знае до кога му е годността извън варела. За двигателното масло е 2 г., но за диференциала не знам.
  • 0

#21 PS-MB

PS-MB

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 81 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Sofia
  • Интереси:коли, audio HI-FI, часовници
  • Автомобил:
    W210/95

Публикувано 28 януари 2008 - 21:11

Гросе, маслото за диф с блокаж го дават не 235.0, а 235.7 по МБ класификациите. Като съм ровил по НЕТ-а съм срещал на Бритиш петролиум такова, естествено наливно от варел. А при Ивайджет и дилъра се предлага стандартното масло плюс добавка ако си с блокаж - това по спомен.


На моя в книжката го дават 235.3 за диф с ASD=
  • 0

#22 ivooo

ivooo

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 436 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    W124 / '91 /продадена
    W201 / '87 / 2.0 / 601.911
    W124 / '93 / 602.962

Публикувано 28 януари 2008 - 22:16

На моя в книжката го дават 235.3 за диф с ASD=

Вярвам ти. От ЕГН-то на книжката е ;) Да беше с 4-5 години по-млада и щеше да пише 235.7 за диф с блокаж.
  • 0
брабус написа: "абе само аз ли спуквам тьрсачката?"

#23 PS-MB

PS-MB

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 81 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Sofia
  • Интереси:коли, audio HI-FI, часовници
  • Автомобил:
    W210/95

Публикувано 29 януари 2008 - 11:56

Вярвам ти. От ЕГН-то на книжката е ;) Да беше с 4-5 години по-млада и щеше да пише 235.7 за диф с блокаж.

Тогава кое от двете масла да ползвам?
  • 0

#24 ivooo

ivooo

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 436 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    W124 / '91 /продадена
    W201 / '87 / 2.0 / 601.911
    W124 / '93 / 602.962

Публикувано 29 януари 2008 - 15:04

Ползвай 235.7, предполагам няма да намериш 235.3, а и без тва и другото почти не е достъпно - така че ползваш което намериш.
Колегите ще потвърдят, че е най-добре да си вземеш "оригинално" с добавката за шпер.
В Мотоексперт имат от варел Бритиш петролиум или Кастрол беше, не помня точно и го препоръчват колегите от оффроуда, казват че карали с него G-класите и другите силно натоварени диференциали по състезания. А бе май беше Бритиш петролиум, че помня зелен варел...
На Черни връх след Околовръстното е магазина, като караш нагоре - отляво.
Успех и кажи какво си намерил.
  • 0
брабус написа: "абе само аз ли спуквам тьрсачката?"

#25 PS-MB

PS-MB

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 81 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Sofia
  • Интереси:коли, audio HI-FI, часовници
  • Автомобил:
    W210/95

Публикувано 29 януари 2008 - 17:23

Взех 235,7 и добавка от БС да съм абсолютно сигурен в оригиналноста пък каквото ще да става.
  • 0

#26 mbenz

mbenz

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 2892 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    МВ 124/Е 250D 20V'94г.

Публикувано 29 януари 2008 - 17:38

Един познат сега ми се обади,че са му доставили Texaco 85/90 със спецификация на МВ 235.0.Маслото е Белгийско.В туби по 20 литра,цена за литър-15 лева.,като мисля,че и смяната влиза в цената.
Казва се Танчо Сакутов-тел.0888 496 817,магазина и сервиза се намира в София на ул."Резбарска"2-до прелеза на мелничния комбинат.Има и голяма авто-мивка до сервиза.
Удобно е да се звъни от 9 до 18.30.Това е от мен.... ;)
  • 0
Публикувано изображение Публикувано изображение Публикувано изображение

#27 krasch

krasch

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 1103 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Горна Оряховица

Публикувано 29 януари 2008 - 18:55

Утре ще сменям маслата на скоростите и диференциала, предлагат ми масло марка REVANOL немско и си има всички спецификации на Мерцедес.

Някой знаели нещо за това масло?
  • 0

#28 Esper

Esper

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 1531 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Pernik

Публикувано 29 януари 2008 - 19:46

Утре ще сменям маслата на скоростите и диференциала, предлагат ми масло марка REVANOL немско и си има всички спецификации на Мерцедес.

Някой знаели нещо за това масло?


Щом си има спецификациите, не му мисли толкоз - това да не е недвижим имот...
Ментаците витаят около моторните масла според мен, потреблението на другите е малко че да е апетитно за машинации.

Пламене мерси за информацията - винаги ми е било много терсене да давам абсурдни цифри от 20лв нагоре лева на литър за някакво смотано масло :icon_coolgrin:
Да не карам кола за 50 бона, егаси...
  • 0

879897.png


#29 BENZBOSS

BENZBOSS

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 6668 Мнения:
  • Пол:не е посочено

Публикувано 30 януари 2008 - 08:27

:offtopic1: Тая тема сьм я пропуснал бе,я да се намеся и тук.

Що не си направите една тема за СЬВМЕСТНО ЗАКУПУВАНЕ,да се свьржете с някой магазин и да си купите каквото трябва.Глупости говоря ма на 50 човека по 2 литра са половин варел,това и на туби си е много.И не е само това - спирачки да речем или дискове или масло или................Може и подфорумче да се направи,вьтре да си го има кой и какво му трябва.................АЙДЕ ОЩЕ ДВАМА ЗА МАСЛО ЗА ДИФА...........ПО 15 КИНТА БЕ,ЗИМАЙ..............Може и отстьпка да намажете,а и по-сериозно ше ви гледат,а не като за по едно шише.
  • 0
.

#30 PS-MB

PS-MB

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 81 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Sofia
  • Интереси:коли, audio HI-FI, часовници
  • Автомобил:
    W210/95

Публикувано 30 януари 2008 - 11:36

Привет. На някой да му се намират около 100-150 гр. масло 85/90 -235.7,че за малко не достигна при смяната?И има ли значение ако се смеси оригинално с друго от същия вид?Плащам си, само да не купувам още 1 л. за 40 лв.! :tongue:Ако трябва обаждайте ми се и на 0888509044. Благодаря предварително!
  • 0




0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни