Към съдържанието

  •  

Снимка
- - - - -

Искам надежден Мерцедес, а не абонамент към сервиз


  • Please log in to reply
50 мнения по тази тема

Анкета: Надежден трилъчев гъзовоз

Модел

Не можете да видите резултатите от анкетата ако не сте гласували. Моля влезте с потребителското си име и гласувайте за да видите резултатите.

Окачване

Не можете да видите резултатите от анкетата ако не сте гласували. Моля влезте с потребителското си име и гласувайте за да видите резултатите.

Задължителни екстри

Не можете да видите резултатите от анкетата ако не сте гласували. Моля влезте с потребителското си име и гласувайте за да видите резултатите.

Размер джанти

Не можете да видите резултатите от анкетата ако не сте гласували. Моля влезте с потребителското си име и гласувайте за да видите резултатите.

Гориво

Не можете да видите резултатите от анкетата ако не сте гласували. Моля влезте с потребителското си име и гласувайте за да видите резултатите.
Глас Гостите не могат да гласуват

#16 az_be

az_be

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 390 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Бургас
  • Автомобил:
    Honda Legend 3.7 VTEC

Публикувано 12 юни 2018 - 18:59

Ако е комби, ще е Ауди, но това засега не е вариант. Идеята е да се закупи по голям седан или сув. 204ката не е лоша, но свикнах да изминавам километри в по обемист интериор, някак по релаксиращо и ненатоварващо ми действа - като цяло комфорта е една идея по добър.
Какво мислите за бензиновата 211ка която постнах по рано?
  • 0

#17 bronc

bronc

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 679 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    W211 E280 CDI 4Matic - ex
    Ford Focus 1.6 EcoBoost

Публикувано 13 юни 2018 - 09:48

Не виждам да пише до кога е валиден TUV - пише New, ама това ми се струва, че се пише само за нови коли. Аз лично бих търсил нещо от физическо лице, ако е от Германия.


Този пост е редактиран от bronc: 13 юни 2018 - 09:49

  • 0

#18 vonko1988

vonko1988

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 1717 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Sofia
  • Автомобил:
    който носи кеф :)

Публикувано 13 юни 2018 - 11:42

Ако е комби, ще е Ауди, но това засега не е вариант. Идеята е да се закупи по голям седан или сув. 204ката не е лоша, но свикнах да изминавам километри в по обемист интериор, някак по релаксиращо и ненатоварващо ми действа - като цяло комфорта е една идея по добър.
Какво мислите за бензиновата 211ка която постнах по рано?

Имай предвид, че А6 4F не е лош вариант ако е куатро с правилната скоростна кутия, но и бензина и дизела шест цилиндъра и нагоре им са с безумно скъпо обслужване. Колаа като усещане е много специфична, на мен не ми допада изобщо за разлика от следващия модел. 


  • 0

#19 vencislav

vencislav

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 1547 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    インフィニティ

Публикувано 13 юни 2018 - 13:25

А дали няма да е добра идея тези 20 000 лв да са първоначална вноска от 

3-5-7 годишен лизинг за чисто нова кола на 0 км.


  • 1

#20 vonko1988

vonko1988

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 1717 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Sofia
  • Автомобил:
    който носи кеф :)

Публикувано 13 юни 2018 - 13:31

Която след 5 години ще струва точно наполовина. И едва ли може да си позволи лизинг за нов мерцедес, щом пита за 10 годишен.


  • 0

#21 vencislav

vencislav

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 1547 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    インフィニティ

Публикувано 13 юни 2018 - 13:42

Няма как кола с изрядна сервизна и застрахователна история на 5 години и до 100 000 км да струва на половина. 

Освен ако не е била тотализирана и въстановявана няколко пъти. 

 

Моля да направиш и една друга сметка, колко ще струва една 10 годишна кола след 5 години когато 

ще е на 15. Обезценяването при старите коли май е доста по голямо отколкото на новите, нищо че са 

само за ценители и само палиш и караш.


Този пост е редактиран от vencislav: 13 юни 2018 - 13:49

  • 0

#22 bronc

bronc

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 679 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    W211 E280 CDI 4Matic - ex
    Ford Focus 1.6 EcoBoost

Публикувано 13 юни 2018 - 13:49

Обезценяването при новите коли е по-високо. Един познат си купи BMW 530xd на 4-5 години Premium Selection с 2г гаранция и пълна сервизна история от дилъра в София за 45-50к. Виж колко струва една нова такава. Ето два нагледни примера

 

https://www.mobile.b...24061947226277 

 

https://www.mobile.b...524061947226277

 

Базовата цена на Мерцедеса е поне 100к лева, а този има и АМГ пакет и т.н. БМВ-то надали е било по-евтино.


Този пост е редактиран от bronc: 13 юни 2018 - 13:51

  • 0

#23 vencislav

vencislav

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 1547 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    インフィニティ

Публикувано 13 юни 2018 - 14:09

Само един пример, без да претендирам че съм прав, въпрос на лични сметки, усещане и удоволствие от шофирането.

Ако искаш да ме убедиш че ако сега си купя W221 S500, 2006-2007-2008 г за около 25 000 лв и за 5 години вложа 

в него едни 10 000 лв с консумативите щот нали да ми е безкомпромисно поддържана и перфектана и

през 2023 година ще мога да я продам за повече от 10-15 000 лв няма да успееш, пазара ще е друг. 

 

Колата не е инвестиция.


Този пост е редактиран от vencislav: 13 юни 2018 - 14:17

  • 2

#24 vencislav

vencislav

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 1547 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    インフィニティ

Публикувано 13 юни 2018 - 14:17

Обезценяването при новите коли е по-високо.

 

Така ни се иска на всички но истината е друга.  

 

От друга страна пък е добре че има глупаци които си купуват нови коли, карат ги много 

малко и си ги държат по гаражите по 5-10 години само и само да ги продадат на някой автотърговец 

от България. Инак от къде щяхме да си купуваме коли еди коя си употреба.


  • 0

#25 bronc

bronc

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 679 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    W211 E280 CDI 4Matic - ex
    Ford Focus 1.6 EcoBoost

Публикувано 13 юни 2018 - 14:28

Ти казваш, че не е вярно, че нова кола се обезценява за 50% за 5 години, аз ти давам няколко примера, при които за 5 години губиши 50хил лева. За тази S-класа в твоя случай да кажем ще изгубиш 25хил лева от обезценка и ремонти. Разликата е двойна, а при новата кола не си си включил в сметките по-високо каско, обслужване в оторизиран сервиз и пр.

 

То, ако беше така както ти казваш, хората в тоя форум щяха да набият по 20к за първа вноска на нов Бенц и после да плащат по още 1000-1500лева на месец и всичко да е 6. 

 

Естествено, кеф цена няма, ама да ти каже някой, че има 20 хил лева за кола и да му предложиш да ги набие в първоначална вноска.. ами останалите пари по лизинга от къде ще дойдат?


  • 1

#26 vencislav

vencislav

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 1547 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    インフィニティ

Публикувано 13 юни 2018 - 15:14

Ти казваш, че не е вярно, че нова кола се обезценява за 50% за 5 години, ...

 

Според неписаните правила на търговците се обезценяват даже повече. 

Първата година с 20% и всяка следваща с по 10%.  

 

... , ама да ти каже някой, че има 20 хил лева за кола и да му предложиш да ги набие в първоначална вноска.. 

 

Извинявам се. Не съм искал да прозвучи обидно.


  • 0

#27 az_be

az_be

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 390 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Бургас
  • Автомобил:
    Honda Legend 3.7 VTEC

Публикувано 13 юни 2018 - 18:03

Новодомец съм и момента за нова кола още не е настъпъл. Отделно пресметнал съм си загубите които ще търпя в поддръжката на нов автомобил и за мен определено не са оправдани, то и затова темата има наименование гъзовоз :) Интересно ми беше какво бихте избрали ако идеята е да се търси здрав механично Мерцедес до 10к €.
  • 0

#28 kdl

kdl

    clockwork orange

  • Замразено членство
  • 8412 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Turbo Quattro
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 14 юни 2018 - 00:55

Aз бих гледал за възможно най-запазена 203-ка или 204 (не ми допада интериора ѝ).

Но... аз съм си фен на Ц, А4, 3ка сегмента и никога не съм имал влечения към E, 5ица, А6 сериите. Вероятно там може да попаднеш на по-нарината с екстри кола, понеже обезценяват по-бързо.

(не и в България, освен ако не си късметлия реалист) ;)


  • 0

Audi_A4_avatar.gif


#29 vonko1988

vonko1988

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 1717 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Sofia
  • Автомобил:
    който носи кеф :)

Публикувано 14 юни 2018 - 09:17

Няма как кола с изрядна сервизна и застрахователна история на 5 години и до 100 000 км да струва на половина. 

Освен ако не е била тотализирана и въстановявана няколко пъти. 

 

Моля да направиш и една друга сметка, колко ще струва една 10 годишна кола след 5 години когато 

ще е на 15. Обезценяването при старите коли май е доста по голямо отколкото на новите, нищо че са 

само за ценители и само палиш и караш.

X3-ка купена чисто нова в България с яко екстри за 120к преди 6 години сега струва 57 някъде. Колата е на 60к реални километра с доказуема история, перфектно подържана и мирише на ново. Точно от 1-вата до 7-мата година е най-голямото обезценяване на един автомобил. Първия голям срив е при излизането на фейслифта, а в момента, в който излезе около 6-тата година новия модел, цената се срива още по-сериозно. Та какво казваш за обезценяването?

 

Чисто новата кола е супер НЕИЗГОДНА, освен ако не е на оперативен лизинг, да дърпаш ддс и да вадиш цената от печалбата на фирмата ти.

 

П.С. И въобще не засягам темата, че официалните сервизи дори за едно обикновенно обслужване режат глави


Този пост е редактиран от vonko1988: 14 юни 2018 - 09:18

  • 0

#30 Blond

Blond

    Член на МБКБ

  • Членове на клуба
  • 3954 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    C124 200E 1992
    S202 220CDI 11.1999
    W211 220CDI 04.2004
    C207 350CDI 06.2009
    W212 220CDI facelift

Публикувано 14 юни 2018 - 09:54

Вонко, много искам да разбера на колко оценяваш безпроблемното ползване на автомобила като е закупен нов?

Защото един ден висене по сервизи, докато ти оправят "изгодната" стара кола, си е един ден загуба за другите ти дейности, които те изхранват + разходи за друг заместващ превоз.

 

Да не се окаже накрая, че обезценяването на автомобила е по-малко от загубите претърпени при ползване на стара машина ;)


  • 1




0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни