Към съдържанието

  •  

Снимка
- - - - -

Спирачни дискове - дупчени или не


  • Please log in to reply
31 мнения по тази тема

#16 kdl

kdl

    clockwork orange

  • Замразено членство
  • 8412 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Turbo Quattro
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 15 юни 2017 - 23:24

EBC имат много хубави дискове. Само с накладките им не мога да се харесам. 

Пробвах green, прекалено са ми груби като накладки. Един приятел пробва за писта и red и yellow. Там били ОК, но за евридейка било ад.

Така че, ако залиташ към EBC дискове, според мен пропусни green накладките.


  • 0

Audi_A4_avatar.gif


#17 Bokouser

Bokouser

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 637 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    E350 CDI BlueEFF Avantgarde
    CL203 SportCoupé

Публикувано 15 юни 2017 - 23:33

Абсолютно съгласен съм, EBC-тата на A6-цата ги карах с оригинални накладки, които м/у другото си бяха Textar.

Този пост е редактиран от Bokouser: 15 юни 2017 - 23:34

  • 0

#18 mr Big

mr Big

    Член на МБКБ

  • Членове на клуба
  • 1953 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София

Публикувано 18 юни 2017 - 20:50

слагаш дискове каквито са предвидени за колата, ако искаш спортни - вземаш комплект с накладки, например http://www.otto-zimmermann.de/en/за да не го мислиш повече...


  • 0

#19 Bokouser

Bokouser

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 637 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    E350 CDI BlueEFF Avantgarde
    CL203 SportCoupé

Публикувано 19 юни 2017 - 01:46

Не всичко е черно или бяло. Ясно е, че максималният потенциал на спортните дискове се достига със съответните накладки, но много често не това е целта. Повечето спортни накладки спират по-зле от обикновените когато не са загрели достатъчно и за ежедневна кола не са точните накладки, но пък нищо не пречи да ползваш предимствата на спортните дискове, дори в случая най-голямото да е визията и удобството да спираш без предварително загряване на обикновените накладки.

Този пост е редактиран от Bokouser: 19 юни 2017 - 01:46

  • 1

#20 georgioooooo

georgioooooo

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 8 Мнения:
  • Град:?????

Публикувано 21 юни 2017 - 11:28

Сложих дупчени и напречно нарязани дискове с керамични накладки. Карам w 164. Докато загреят не спират много добре, но загреят ли нямат грешка. Направих едно екстремно каране Бургас Варна, представиха се отлично.


Sent from my iPhone using Tapatalk
  • 0

#21 Praetorian

Praetorian

    Salat Küchenchef

  • Потребители на форума
  • 1682 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Europe
  • Интереси:Немски премиуми задължително с резервна гума.
  • Автомобил:
    W212, R56

Публикувано 21 юни 2017 - 12:18

Сложих дупчени и напречно нарязани дискове с керамични накладки. Карам w 164. Докато загреят не спират много добре, но загреят ли нямат грешка. Направих едно екстремно каране Бургас Варна, представиха се отлично.


Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Керамичните накладки АТЕ ли са?

Тях не ги препоръчват за монтаж с дупчени или рязани дискове.


  • 1

#22 georgioooooo

georgioooooo

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 8 Мнения:
  • Град:?????

Публикувано 21 юни 2017 - 12:29

Керамичните накладки АТЕ ли са?
Тях не ги препоръчват за монтаж с дупчени или рязани дискове.



Не знам какви са, по точно да се изразя Поръчах ги от eBay, от американски търговец със сигурност са китайски, но въпреки това съм доволен. Не цапат джантите, няма никакъв шум. 360 лева комплект от два диска и накладки. На фона на 1200 лева от нашите търговци. Бях доста скептичен когато ги поръчвах, но сега съм меко казано доволен


Sent from my iPhone using Tapatalk
  • 0

#23 Klimfilt

Klimfilt

    Член на МБКБ

  • Членове на клуба
  • 650 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Mercedes Benz W213 - E220D 4matic
    Mercedes Benz W164 - ML 350 4matic - SOLD :(
    Mercedes Benz W201- 190D
    BMW F39 - X2 sDrive18d
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 21 юни 2017 - 18:04

Здравейте, и от мен. Един въпрос към автора на поста (а и не само) поръча ли от дилъра от Нюкасъл и ако да, за колко време пристигат?
И втори въпрос, някой с достъп до EPC да провери кои са номерата на моите предни дискове, че откривам малко различни номера. Защото и при мен дойде време за смяна на предните дискове и съм решил да пробвам от този дилър, а имам приятел в Англия който ще ги получи и ще ги изпрати той.


  • 0

#24 vbogoev

vbogoev

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 300 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    W212 E350 CDi
    W211 Е320 CDi - открадната
    W201 190E

Публикувано 21 юни 2017 - 18:07

Здравейте, и от мен. Един въпрос към автора на поста (а и не само) поръча ли от дилъра от Нюкасъл и ако да, за колко време пристигат?
И втори въпрос, някой с достъп до EPC да провери кои са номерата на моите предни дискове, че откривам малко различни номера. Защото и при мен дойде време за смяна на предните дискове и съм решил да пробвам от този дилър, а имам приятел в Англия който ще ги получи и ще ги изпрати той.

 

Поръчал съм ги, като има ъпдейт ще пиша в другата тема. Общо взето вчера ги поръчах, днеска са в транспортната компания и утре имат планирано пътуване, та до 29 пише, че ще са в България. Като пристигнат ще ъпдейтна темата с дилъра. Ако ми изпратиш VIN, мога да ти кажа номерата на дисковете.

 

П.С. В крайна сметка реших да поръчам такива дискове, с каквито колата е излезела от завода. Съответно само вентилирани, без дупки и резки.


Този пост е редактиран от vbogoev: 21 юни 2017 - 18:10

  • 0

#25 Klimfilt

Klimfilt

    Член на МБКБ

  • Членове на клуба
  • 650 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Mercedes Benz W213 - E220D 4matic
    Mercedes Benz W164 - ML 350 4matic - SOLD :(
    Mercedes Benz W201- 190D
    BMW F39 - X2 sDrive18d
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 21 юни 2017 - 18:17

Аха ясно, значи ще следя темата. (А коя е другата тема, че последно време не успявам да следя много форума и съм изпуснал явно). Като гледам сравнително бързо работят с доставка и изпращане за международна. Сигурно за територията на UK има доставка до 2 дни. Ето и VIN: 4JGBB86E96A114940 За момента само предните дискове ми изглеждат за смяна, а въпросният дилър ги дава в комбинация с накладки и ако се окаже правилният номер ще е бая изгодна оферта. Дано са OEM дискове само...


  • 0

#26 vbogoev

vbogoev

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 300 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    W212 E350 CDi
    W211 Е320 CDi - открадната
    W201 190E

Публикувано 21 юни 2017 - 18:33

Аха ясно, значи ще следя темата. (А коя е другата тема, че последно време не успявам да следя много форума и съм изпуснал явно). Като гледам сравнително бързо работят с доставка и изпращане за международна. Сигурно за територията на UK има доставка до 2 дни. Ето и VIN: 4JGBB86E96A114940 За момента само предните дискове ми изглеждат за смяна, а въпросният дилър ги дава в комбинация с накладки и ако се окаже правилният номер ще е бая изгодна оферта. Дано са OEM дискове само...

 

Това е номера на дисковете - A1644211312

Тоя комплект е за теб - http://www.ebay.co.u...-YAAOSwdGxXI4Si

Това е другата тема - http://forums.mbclub...нюкасъл-в-ebay/

 

За територията на УК е до 3 дни макс, а от УК вече е спрямо графика на фирмата, която ще използваш за доставка до тук.


  • 2

#27 Klimfilt

Klimfilt

    Член на МБКБ

  • Членове на клуба
  • 650 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Mercedes Benz W213 - E220D 4matic
    Mercedes Benz W164 - ML 350 4matic - SOLD :(
    Mercedes Benz W201- 190D
    BMW F39 - X2 sDrive18d
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 21 юни 2017 - 19:01

Да, мерси аз точно този комплект гледах, но се двоумях за номерата, защото някъде го изписват и А1643211412 и затова исках да съм сигурен, чрез EPC-то.
Аз от УК до София ще използвам приятел, който пътува често дестинацията София-Лондон с кола.


  • 0

#28 Vasilvasilev888

Vasilvasilev888

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 3 Мнения:
  • Град:Radomir
  • Автомобил:
    Mercedes Benz ML 320 2008 224 PS.
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 05 август 2019 - 16:06

Здравейте искам да попитам за задни дискове мойте са плътни може ли да ги сменя с вентиирани.
  • 0

#29 rado_penev

rado_penev

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 323 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    ML 350, 2003
    CL203 C220 CDI, 2001
    CLK 200 Kompressor Cabriolet, 2000

Публикувано 06 август 2019 - 12:03

Moже, но ще трябва да смениш и спирачните апарати.

 Иначе дупчените дискове са безсмислени за мен. Дупките отслабват много здравината на диска и той се изкривява и напуква много по-лесно. По-добра идея са дисковете с прорези.

 Относно Yellow Stuff на EBC - в последните 3 години доста промениха сместа на накладките и вече спират много добре и студени. За мен това е фаворита за накладка спрямо цена/качество и способности при ежедневно и каране на писта.


  • 0

#30 IIVVOO

IIVVOO

    Член на МБКБ

  • Модератори
  • 2370 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София

Публикувано 06 август 2019 - 13:42

Вентилиран е съвсем друго нещо от надупчен. Не ги бъркай.

 

 

Vasilvasilev888

тук можеш да разгледаш дискове за ML-а  и разликите между тях : https://www.avtochas..._supplier[0]=86

( сайта е примерен )


Този пост е редактиран от IIVVOO: 06 август 2019 - 13:43

  • 0




0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни