Към съдържанието

  •  

Снимка
- - - - -

Претрисане на празен ход (студен двигател)


  • Please log in to reply
30 мнения по тази тема

#16 Orlio

Orlio

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 24 Мнения:
  • Град:Варна
  • Автомобил:
    W202 C200 136 к.с.

Публикувано 22 април 2011 - 09:20

Ами след като не можеш да се бръкнеш 20лв за свещи БЕРУ,карай си я претрисаща.След като са я гледали големи "майстори",защо питаш нас неуките в този форум.


Ти май не разбра,че свещите са проверени и си бачкат идеално,а само знаеш как да нареждаш а?И за 20 лв не знам кви ще са тез свещи...видях го ония дето си сменя 3 свещи за 200 км точно БЕРУ....хубавите свещи са 20 лв бройката....и колата не я карам претризаща,а само 1 мин в началото е така ама нали трябва да нареждаш

Колега-хайде ако може сега малко по кротичко,м?!
Ти питаш за съвет и хората ти го дават под една или друга форма-погледни го съвсем безпристрастно отстрани и ми кажи ,че е логично свещи на 15 години да са здрави?...и изобщо като ще отстраняваш проблем-почни точно с принципа на остраняване-купи нови свещи-ако пак го прави-купи нови кабели-ако пак-нови бобини...и тогава вече ако пак го прави-значи проблема е другаде....иначе на боб и на кафе няма кои да гадае тук.
Поздрави и считай това за официално предупреждение за тона във форума

Този пост е редактиран от SAMURAIJACK: 22 април 2011 - 10:17
Правила

  • 0

#17 Orlio

Orlio

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 24 Мнения:
  • Град:Варна
  • Автомобил:
    W202 C200 136 к.с.

Публикувано 22 април 2011 - 10:34

Ти май не разбра,че свещите са проверени и си бачкат идеално,а само знаеш как да нареждаш а?И за 20 лв не знам кви ще са тез свещи...видях го ония дето си сменя 3 свещи за 200 км точно БЕРУ....хубавите свещи са 20 лв бройката....и колата не я карам претризаща,а само 1 мин в началото е така ама нали трябва да нареждаш

Колега-хайде ако може сега малко по кротичко,м?!
Ти питаш за съвет и хората ти го дават под една или друга форма-погледни го съвсем безпристрастно отстрани и ми кажи ,че е логично свещи на 15 години да са здрави?...и изобщо като ще отстраняваш проблем-почни точно с принципа на остраняване-купи нови свещи-ако пак го прави-купи нови кабели-ако пак-нови бобини...и тогава вече ако пак го прави-значи проблема е другаде....иначе на боб и на кафе няма кои да гадае тук.
Поздрави и считай това за официално предупреждение за тона във форума


Аха значи аз излязах грешния в този форум....
Че то като не работи нещо както трябва ако трябва да се сменят всички части това мога и сам да се досетя без да питам ама къде е смисала на форума тогава...нали номера е да се обмени опит и ако някой е имал подобен проблем да пише не някои си там без да знае нищо да ми казва,че било от свещите при положение,че свещите са проверени на друг автомобил със същия двигател и всичко си е ОК.
  • 0

#18 Orlio

Orlio

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 24 Мнения:
  • Град:Варна
  • Автомобил:
    W202 C200 136 к.с.

Публикувано 22 април 2011 - 10:35

И да допълня,че колата е на 12 години,а не на 15 както му дойде на акала на колегата дето трупа мнения
  • 0

#19 SAMURAIJACK

SAMURAIJACK

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 3037 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Стара Загора
  • Интереси:Живота, Вселената и Всичко останало
  • Автомобил:
    C 140 CL 500 (weekend car)
    В историята:
    W124 260 E
    W124 E 300
    W126 S 500
    C140 CL500(US)

Публикувано 22 април 2011 - 10:51

Колега-нещо си се объркал страшно много
Форума не е САМО И ЕДИНСТВЕНО за да влезе някои нов и да почне да сипе въпроси,,,нее-форума има съвсем друга цел и задачи-има си раздел за тия неща -прочети го-
Прав си ,че е за взаимопомощ обаче,но ти така ли се отблагодаряваш когато някои даде мнение по ТВОЯ проблем?...пък било и по остро?!,,и след като разбираш форумите(явно)-от тия мнения дето ги трупа колегата Дилянски -видя ли колко от тях са помогнали на много хора...?
И като разбираш как действа форума-защо не използва търсачката ,колега?!?!
видя ли тая тема

ако прочетеш всичко може и да намериш решение,,,но дори и да не намериш-не се сърди когато някои си даде откровенното мнение,,,ти имаш 8 мения(във форума)! от които 3 са негативни...?

и изобщо -тръгваш с грешния крак във форума-веднъж вече те предупредих-следващ няма да има
Поздрави
п.п.-махнах повечето линкове защото съм сгрешил във двигателя -въпреки това-мнението ми остава във пълна сила

Този пост е редактиран от SAMURAIJACK: 22 април 2011 - 11:30

  • 0
MERCEDESBENZCLCoupe C140  1902 4 (1)

#20 Orlio

Orlio

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 24 Мнения:
  • Град:Варна
  • Автомобил:
    W202 C200 136 к.с.

Публикувано 22 април 2011 - 11:10

Колега-нещо си се объркал страшно много
Форума не е САМО И ЕДИНСТВЕНО за да влезе някои нов и да почне да сипе въпроси,,,нее-форума има съвсем друга цел и задачи-има си раздел за тия неща -прочети го-
Прав си ,че е за взаимопомощ обаче,но ти така ли се отблагодаряваш когато някои даде мнение по ТВОЯ проблем?...пък било и по остро?!,,и след като разбираш форумите(явно)-от тия мнения дето ги трупа колегата Дилянски -видя ли колко от тях са помогнали на много хора...?
И като разбираш как действа форума-защо не използва търсачката ,колега?!?!
....................

ако прочетеш всичко може и да намериш решение,,,но дори и да не намериш-не се сърди когато някои си даде откровенното мнение,,,ти имаш 8 мения(във форума)! от които 3 са негативни...?

и изобщо -тръгваш с грешния крак във форума-веднъж вече те предупредих-следващ няма да има
Поздрави


Чета форуми от 2004 година когато тоз форум го е нямало така,че няма какво да ме плашиш с тез предупреждения.
Всичките теми съм прочел за W202 то тези теми дето ги даваш няма нито една подобна на моя проблем ама ае да спрем до тук файда няма

Колега-прав си за линковете-грешката е моя-за това намалявам наказанието до два дена

Този пост е редактиран от SAMURAIJACK: 22 април 2011 - 11:33

  • 0

#21 SAMURAIJACK

SAMURAIJACK

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 3037 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Стара Загора
  • Интереси:Живота, Вселената и Всичко останало
  • Автомобил:
    C 140 CL 500 (weekend car)
    В историята:
    W124 260 E
    W124 E 300
    W126 S 500
    C140 CL500(US)

Публикувано 22 април 2011 - 11:18

Ами хайде да спрем тогава..
по точно-ти ще спреш-за два дена-ако след това искаш-заповядай пак.
Поздрави
п.п.-ти като четеш форуми ЦЕЛИ 7 години(уау)-така ли се държа през тия години?
  • 0
MERCEDESBENZCLCoupe C140  1902 4 (1)

#22 Вай Басо

Вай Басо

    Бамбашка!

  • Потребители на форума
  • 5604 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    W124 220E/E220 тотално рециклиран 2011г

    http://forums.mbclub.bg/topic/31677-/
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 22 април 2011 - 11:20

И да допълня,че колата е на 12 години,а не на 15 както му дойде на акала на колегата дето трупа мнения


Колега,престани АКО ОБИЧАШ да наливаш масло в огъня,понеже този на когото казваш че трупа мнения е първият който вещо ти е казал че свещите са ти ПРЕКАЛЕНО стари по много директен начин.

Само отбелязвам че от написаното което си постнал Аз 100% разбирам че майстора ти не е вещо лице!

Прегледал е колата но нищо смислено не те е посъветвал.

Какво значи че може и да е от леко напуканите бобини ама може и да не е? Ето,като взема пред вид симптомите които описваш аз ти казвам че НЕ Е от бобините!

Бъди готин и към нас,понеже ти си интересуващият се и на "територията" на този сайт си зависим от нашите отговори.Майсторите ако са ви толкова читави няма да се тюхкате тука.Искам да добавя само заради финта,че ако се съберем няколко човека от форумите,можем да ошашавим 95% от сервизите на територията на страната. Да! Точно както съм го написал!

Мога да копна от обяснението ти до момента по проблема,много изречения с които да ти покажа че нито ти,нито майсторите ти сте в състояние да оправите колата БЪРЗО,ЛЕСНО И ВЕЩО. Давам ти лек пример:

Ходих при доверен човек на диагностика...човека е добър.

И така нищо не откри


Това е пълно противоречие приятелче!

каза,че колата трябва да остане там вечерта,че да може при паленето дето го прави този проблем 1-2 мин да пробва разни работи.


Вещият майстор уважаващ клиента си не го кара да си оставя колата без да го осветли какво ще прави. Този е по налучкването! А това че има софтуер не го прави майстор! Истинските майстори знаят каво пречи на правилното горене при първоначален старт/твоето претрисане на студено/и могат да я оправят и без компютри.Компютрите са за улеснение,но твоят човек макар и притежавайки такъв,не е открил истинският проблем!

Даже мисля че софта му е доста ограничен като възможности. Графики гледал......ееебази и епикризите! :slap:

Да си вземе и рентген ако иска. Бегай с 300 от там!

Респект към Дилянски от мен и съвет към теб: Информирай се преди да врекнеш към някого.
бай Василе-дадох му на колегата почивка няколко дена-поне ще може да чете де-ако има желание ще попрочете туи онуи,,пък даже може и да се извини-но това ме съмнява искренно..

Респект към теб и към Дилянски-и към ВСИЧКИ тия от Вас които споделят знанията и опита си тук за да може всеки да си помогне

п.п.-Разбира се ако някои има желание може да продължи със решението на проблема...все пак проблема,независимо откъде идва,може да се случи и на друг и да намери рещение тук
:allhail: :allhail: :flagMB new: :allhail:

Този пост е редактиран от SAMURAIJACK: 22 април 2011 - 11:44

  • 0


Вари го,печи го,бенца си е Бенц!

 

Мръсните усти на завистниците са като кофи за боклук - вонящи и винаги отворени!
 


#23 Orlio

Orlio

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 24 Мнения:
  • Град:Варна
  • Автомобил:
    W202 C200 136 к.с.

Публикувано 10 май 2011 - 18:02

Оправих си проблема като почистих дебитомера със спрей CRC от аутоплюс и почистване на дроселовата клапа с парцал и бензин без да се сваля....и сега колата направо е пушка :bigemo_harabe_net-110:
  • 0

#24 Вай Басо

Вай Басо

    Бамбашка!

  • Потребители на форума
  • 5604 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    W124 220E/E220 тотално рециклиран 2011г

    http://forums.mbclub.bg/topic/31677-/
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 10 май 2011 - 18:29

Оправих си проблема като почистих дебитомера със спрей CRC от аутоплюс и почистване на дроселовата клапа с парцал и бензин без да се сваля....и сега колата направо е пушка :bigemo_harabe_net-110:


Ходих при доверен човек на диагностика...човека е добър.Прегледа ми дебитомера(с компютър)

Гледа дросела и с ръка пипна клапата остана малко черничко по ръката му,но каза че за да има проблем трябва да има нагар това не било никакав проблем.


Следващият път като кажеш майстор гледай да се пише с главно М и пиши само истини!

Колата ти се е оправила заради повишаването на температурите,не от спрея. Живи и здрави до следващите влажни или минусови. :icon_coolgrin:

Дано не съм прав!
  • 0


Вари го,печи го,бенца си е Бенц!

 

Мръсните усти на завистниците са като кофи за боклук - вонящи и винаги отворени!
 


#25 dilqnski

dilqnski

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 1634 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Димитровград
  • Интереси:Двигатели

Публикувано 10 май 2011 - 20:09

Следващият път като кажеш майстор гледай да се пише с главно М и пиши само истини!

Колата ти се е оправила заради повишаването на температурите,не от спрея. Живи и здрави до следващите влажни или минусови. :icon_coolgrin:

Дано не съм прав!

Ми то и така да е,до зимата има още много време.Май се казваше Я КАМИЛАТА,Я КАМИЛАРЯ. :beer: :lol:
  • 0
Никога не оставям магарето си в калта.

#26 Вай Басо

Вай Басо

    Бамбашка!

  • Потребители на форума
  • 5604 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    W124 220E/E220 тотално рециклиран 2011г

    http://forums.mbclub.bg/topic/31677-/
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 10 май 2011 - 20:48

:) :beer:
  • 0


Вари го,печи го,бенца си е Бенц!

 

Мръсните усти на завистниците са като кофи за боклук - вонящи и винаги отворени!
 


#27 Orlio

Orlio

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 24 Мнения:
  • Град:Варна
  • Автомобил:
    W202 C200 136 к.с.

Публикувано 14 май 2011 - 10:23

Следващият път като кажеш майстор гледай да се пише с главно М и пиши само истини!

Колата ти се е оправила заради повишаването на температурите,не от спрея. Живи и здрави до следващите влажни или минусови. :icon_coolgrin:

Дано не съм прав!


Колата се оправи точно защото ги почистих....защото се оправи точно в най-големия студ предния месец така,че не вярвам ей така точно след като правих прочистването и на следващия ден оборотите да заспат на сутринта....това няма нищо общо с температурата защото беше по студено от предните дни....
  • 0

#28 siso70

siso70

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 131 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Русе
  • Автомобил:
    Mercedes-Benz C200 - W202 1994

Публикувано 11 октомври 2017 - 19:02

Ти май не разбра,че свещите са проверени и си бачкат идеално,а само знаеш как да нареждаш а?И за 20 лв не знам кви ще са тез свещи...видях го ония дето си сменя 3 свещи за 200 км точно БЕРУ....хубавите свещи са 20 лв бройката....и колата не я карам претризаща,а само 1 мин в началото е така ама нали трябва да нареждаш

Колега-хайде ако може сега малко по кротичко,м?!
Ти питаш за съвет и хората ти го дават под една или друга форма-погледни го съвсем безпристрастно отстрани и ми кажи ,че е логично свещи на 15 години да са здрави?...и изобщо като ще отстраняваш проблем-почни точно с принципа на остраняване-купи нови свещи-ако пак го прави-купи нови кабели-ако пак-нови бобини...и тогава вече ако пак го прави-значи проблема е другаде....иначе на боб и на кафе няма кои да гадае тук.
Поздрави и считай това за официално предупреждение за тона във форума

ако пак го прави-купи нови кабели-ако пак-нови бобини-ако пак-нова инсталация-ако пак-нови комутатори-ако пак-нова кола-ако пак-ново задкормилно устройство-ако пак-зализай с тубата бензин и му драсвай клечката-ако пак-гръмни го с тротилова шашка. Многоо добри съвети. Умници!!!


  • 0

#29 kdl

kdl

    clockwork orange

  • Замразено членство
  • 8412 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Turbo Quattro
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 11 октомври 2017 - 19:03

Колега, поглеждай датата на последния коментар, моля. Този е от 2011 :)
  • 0

Audi_A4_avatar.gif


#30 siso70

siso70

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 131 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Русе
  • Автомобил:
    Mercedes-Benz C200 - W202 1994

Публикувано 12 октомври 2017 - 04:00

Колега, поглеждай датата на последния коментар, моля. Този е от 2011 :)

И все пак!!!


  • 0




0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни