Към съдържанието

  •  

stefan_panayotov

Регистрация: 21 окт 2016
Офлайн Последно: 26 окт 2016 - 17:31:34
-----

Моите мнения

В тема:почистване с водород

22 октомври 2016 - 15:25

Апарат за прегрята пара ще е много скъп и опасен за живота. Прегрята пара се получава при голямо налягане и висока температура - говорим за 300-500 градуса и налягания над 100 атмосфери. Нали разбирате колко е опасно това. А прегрятата пара все още е пара а не вече разделен водород и кислород а просто са разхлабени връзките и много лесно се разрушават за да влязат водорода и кислорода в реакция с други елементи. 

Апарат за газ на Браун е сравнително евтин и много безопасен - няма налягане и най вече получаваме готов разделен водород и кислород който е готов да влезе в реакция с друг елемент. Например водорода е нещото което е най-много в природата но за съжаление не съществува в чист вид а винаги е в съединение. 

При висока температура се случва следното с нагара който си е въглерод:

 

въглерод с кислород

2C + O2 → 2CO – в +2 валентност на въглерода

C + O2 → CO2 – в +4 валентност на въглерода

C + 2H2 → CH4 – получава се метан, както и други въглеводороди в зависимост от условията

Ето за това се чисти защото влиза в реакция и се превръща в горим газ или не горим като СО2.

Чува ли ли сте за газификация на въглища - въглищата са си въглерод като нагара в ДВГ. В тецовете въглерода (въглищата) се газифицират и така се горят. Процеса пиролиза е същото - газификация. 


В тема:почистване с водород

22 октомври 2016 - 13:15

Аз не съм химик и малко трудно боравя с тази материя но общия принцип е следния. 

Въглерода се натрупва защото нямаме добро изгаряне. При добро изгаряне се отделя само въглероден окис и вода.  За да не остане въглерод той трябва да се свърже или с кислород и да стане на въглероден окис или с водород да стане да кажем метан. Това са прости газове които изгарят чисто и след тяхното изгаряне остава само вода и въглероден двуокис. 

По принцип в цилиндъра по време на горенето протичат няколко реакции една след друга. Трябва човек специалист по горивните процеси да го обясни по-научно.


В тема:почистване с водород

22 октомври 2016 - 10:19

Колега за съжаление бъркате за някой неща. Категорично никакъв нагар не се откъсва от цилиндъра. Процеса на премахване на нагара не е механичен а чисто химичен. Да при изгарянето си газа на Браун се превръща отново във вода но ако горим само Газ на Браун в стерилна среда, а тук освен него имаме и въглерод(разбирай нагар), фосилно гориво кислород и азот от въздуха и един куп други елементи от менделеевата таблица. Така че газа на браун участва в  разни реакции със всичката химия която се намира в цилиндъра на автомобила. Например Газа на Браун при горене прави имплозия но ако успеем да му осигурим отсъствие на други елементи и въздух. Взвривил съм доста клетки които правят газ на Браун, арестори, бъблери и маркучи. Бих ви заснел и показал едно видео за да се уверите че ННО експлоадира но не знам как да го кача във форума.

 

 

Малко бъркате принципа на действе на брауновия газ или както е известно в научните среди окси-водород.

 

Първо нека започнем със това как се създава този газ. Той се създава чрез електролиза от "чиста" вода H2O. След електролизата водата се разгражда от 2 водни молекули H20 до три молекули 2H2 и 1О2.

 

Второ - тази смес се вкарва в двигателя и пак чрез процеса оксидация по време на възпламенитиления цикъл тези три молекули обратно се свързват в H2O (вода).

И сега като знаем, че окси-водорода е станал обратно вода и не се свързал с въглерода "нагар" както колегата по-горе твърди, как така се получава изчистването на двигателя.

Ами много просто. Тази вода като се оксидира в цилиндрите се получава температурна разлика между нагара и метала върху който този нагар е залепнал. Водата отнема част от топлината на нагара. Поради този факт този нагар просто се откъсва от метала и с изпускателния такт на двигателя бива изхвърлен.

 

Няма изгаряне на нагара. Въглерода няма как да изгори както мнозина твърдят, че се случва.

 

За невярващите нека да се замислят, когато имаш сдухана гарнитура и антифриза (водата) влиза в цилиндрите защо този цилиндър е толкова чист спрямо останалите. На същия принцип работят и тези машини за почистване.

 

Сега да започнем с минусите.

 

Първо ако двигателя има твърде много нагар, този нагар може да причини щети в самия цилиндър след като се откъсне. Може да попречи на клапаните да се затворят изцяло и да създаде повече поражения.

Второ - ако двигателя има турбокомпресор. Този нагар по време на напускането на двигателя минава през топлата част на турбината и може да я увреди.

Трето - ако колата има DPF може по-бързо да се запуши филтъра тъй като частиците нагар няма как да преминат през него.

 

Аз лично не бих препоръчал на колеги с автомобили на много километри да направят тази процедура. А на такива с турбокомпресори направо бих казал не.


В тема:почистване с водород

21 октомври 2016 - 19:50

Явно двигателя е бил много задръстен. По принцип СО2 се вдига при почистване с газ на Браун - вярно малко с 1-2%. Но драстично падат СО и всичко останало. Да не би да имахте в предвид въглероден окис СО. Там съм виждал редукция до 96%. Не знам как да прикача файл - бих ви показал резултати след почистване.

Във епизод на ''Да продадеш колата си " бяха закупили един SL  от Щатите , но не в движение тъй като не можеше да влезе в допуска за въглеродни емисии.Показателите му бяха над CO2 бяха над 800г /км. Само от промиването с водород ,при замерването преди и след процедурата нивата на CO2 бяха сведени до 370г/км,След  доп. регулировки  беше сведено до нормата.В епизода механика Ед Чайна каза  че закупили машината и ще я използват за първи път.Даже той бе учуден от ефекта.


В тема:почистване с водород

21 октомври 2016 - 17:51

А за радикалите мисля че сте в грешка. До колкото знам радикала е молекула на която и липсва някой електрон или йон и е доста нестабилен. Но пак казвам не съм химик но се занимавам с горивни процеси и в това което казвам за ННО газа и въглерода съм сигурен защото съм го изпитал.