Към съдържанието

  •  

Снимка
- - - - -

За заветната Хидравлика !Как да си решим един шибан проблем за много пари !


  • Please log in to reply
17 мнения по тази тема

#1 a14o user

a14o user

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 10 Мнения:

Публикувано 18 януари 2008 - 23:57

Все се каня да напиша патилата ми с моита хидравлика ама от много други форуми не ми остава време ! Обаче гледам имам лични и реших да помогна на всички !

Нека първо който има пробелем с хидравликата първо да си провери акумулатора !!!! Зима е и като клекне акумулатора и хидравликата спирааа.. споко заредете акумулатора или по добре го смете и всичко е наред !

НО НАЙ - ВАЖНОТО НА КОЙТО ВСЕ ОЩЕ СИ МУ РАБОТИ ХИДРАВЛИКАТА НЕКА ДА СИ Я СВАЛИ И ДА И ЗАПЕЧАТА ЯКО ЕЛЕКРОНИКАТА СЪС СИЛИКОН !! ВОДАТА ........... АУ КОЛКО Е СТРАШНА и като си помислиш ,че тая платчица е лекинко на няма и 30 санта от земята и водата си я къпе ли къпе докато един ден я изкъпе тотално ! Е все пак трябва да поздравим и гениалните :))) инжинери от Даймлер-Крайслер дето са измислили са поръчали тая част недоразумение на Siemens -VDO !

Платката на този мини компютър или да го наречем Active Stearing е керамична и буквално с поялник неможе да се работи върху нея ! Общо взето проблема е ,че от влагатата някои елементи по платката буквално от електролизата остават без крачета след това има един транзиторчета доста корави като ампераж който буквано си заминават и давал леко на късо ! След това лекинко сутринта ставаш палиш си количката ЛЕГО и установяваш ,че намаш хидравлика ! ! :tongue: Ако имате късмет може да пробвате да смените някой от тия транзистори и да пробвате какво ще стане има шанс да тръгне ! По прицип има едни драйвери от които всичко започва от тях ноо.. дълга история, по принцип имам един приятел дето е голям спец по всякакви авотелекторники и оправя всички нови електронни авто недоразумения само дето е почитател на чашката и въпреки , че съм го помилил да направи една помпа ей така за спорта казах му ,че ако е оправи ще му дам и 300 лева ама той така и не се решава да седне да се занимава може би и от много работа ! Ако все пак се опитате да работите по платката нека ви предупредя ,че платака е хибридна , кермика която е залепена с някакво кораво лепило за метала на помпата и буквално ще ви трябва газова горелка !

Така и понеже когато ми спря хидравликата по закона на Мърфи моя Майстор при който си ремонтирам колата си беше заминал в родната му Грузия , аз тръгнах по разни GSM сервизи и приятели да търся решения уви нъцки ! Между другото в EBAY.DE може да си купите нова или употрбявана помпа на добра цена не като 1200 лева в Балканстар :boxing: !! След 1 месец без кола и яко набиране на волана моя човек се завърна и като му казах ,че ще купувам помпа веднага ме накара да отивам в сервиза !

За нула време ми оправи подобието на кола ! Сега карам повече от полувин година без никакави проблеми ! Верно помпата вече не си променя скороста спрямо усилието на волана , но за сметка но това особенно в града е супер добре със много мек волан ! Няма проблем и при висока скорост понеже в рейката има Байпас и не се получва нежалания ефект от леко да врътнеш волана и да заминеш в канавката !
От Пловдив съм телефона на майстора ми е 0898737096 - Давид !

И КАЖЕТЕ ЗА БОГА КАК ДА СИ ОПРАВЯ ЗАДНИТЕ СЕДАЛКИ ДА НЕ МИ ТРАКАТ ! ДА МУ Е.... МАЙКАТА !!
  • 0

#2 grosmaster

grosmaster

    Фен на Клуба

  • Потребители на форума
  • 5223 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Пловдив
  • Автомобил:
    BMW

Публикувано 19 януари 2008 - 00:09

Евала за доброто инфо, определено ще е от полза на други колеги.

P.S. Защо не пишеш в провила си откъде си, за да ти се появи под аватара и да знаят другите колеги, също така си добре дошла на някоя от срещите ни, всики четвъртък на бензиностанция ОПЕТ, до Мото-пфое ;)
  • 0

logo-600-1002.png


#3 Eli74

Eli74

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 9 Мнения:
  • Град:Бургас

Публикувано 19 януари 2008 - 10:14

И къде точно се намира тази платка не разбрах след като е толкова опасна.
  • 0

#4 hektor

hektor

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 1751 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Гера/София
  • Автомобил:
    Alfa Romeo 147 1.6 ts

Публикувано 19 януари 2008 - 14:51

С тиксо колега. Облепяш металните части, с които се захващат седалките в пода с един или два слоя тиксо или някакъв друг тип уплътнение. Другото нещо е, усещам, че колата ти е преди 2001 март. Ако имаш малко излишни финансии можеш да тапицираш с кожа или друг матерял кокпита и пластмасите на вратите. С това може да си премахнеш и скърцането от тези плоскости. При мен е така е без вратите и е супер, защото на старата А160 се побърквах от тези скърцания!
А пропо днес една таква помпа замина в ибей за 190 евро :icon_coolgrin:
  • 0
Sky каза:Ела да сръбнеш от извора!

" Ау ми врътнеш един Биг Бен ма! Ни моа, боли ме главата!"

#5 petya_m

petya_m

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 24 Мнения:
  • Пол:Жена
  • Град:пловдив

Публикувано 19 януари 2008 - 16:22

Мойта кола си я взех без хидравлика като беше свален самия бушон с цел да не работи постоянно за да не изгори напълно.Та мъжа ми изолира самата платка свърза директните кабели към акомулатора сложи едно съпротивление да не работи на максимални обороти и едно реле когато запали двигатела да тръгва помпата. И така е без отказна :D
  • 0

#6 a14o user

a14o user

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 10 Мнения:

Публикувано 19 януари 2008 - 16:56

бахти скапаните а класи ! :flagMB new: честно никога повече мерцедес ! Японец само, имаме и една Е-класа 2003 година cdi ............! В балкан стар на сервиз се ходи със записване една седмица предварително ! :protest: Развален до развален Мерцедес !

Голема излагация !
  • 0

#7 grosmaster

grosmaster

    Фен на Клуба

  • Потребители на форума
  • 5223 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Пловдив
  • Автомобил:
    BMW

Публикувано 19 януари 2008 - 17:01

бахти скапаните а класи ! :flagMB new: честно никога повече мерцедес ! Японец само, имаме и една Е-класа 2003 година cdi ............! В балкан стар на сервиз се ходи със записване една седмица предварително ! :protest: Развален до развален Мерцедес !

Голема излагация !


Вземи си една 190-тка и една 124-ка и си свиркайте ;)
  • 0

logo-600-1002.png


#8 hektor

hektor

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 1751 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Гера/София
  • Автомобил:
    Alfa Romeo 147 1.6 ts

Публикувано 19 януари 2008 - 17:48

бахти скапаните а класи ! :flagMB new: честно никога повече мерцедес ! Японец само, имаме и една Е-класа 2003 година cdi ............! В балкан стар на сервиз се ходи със записване една седмица предварително ! :protest: Развален до развален Мерцедес !

Голема излагация !

За това винаги казвам, ако се купува А класа трябва да си фен на този модел. Инак е голям тормоз! Относно за японците и аз нещо съм се замислил при смяна на легена да се пробва нещо от този край на свето!

Инак си е верно Мерцедес само от старите!!!!!
  • 0
Sky каза:Ела да сръбнеш от извора!

" Ау ми врътнеш един Биг Бен ма! Ни моа, боли ме главата!"

#9 turbo

turbo

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 61 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Варна

Публикувано 19 януари 2008 - 23:03

:happy: Аз казвам - ако си купуваш кола - да не е от автокъща и от Италия ( :60: ), защото подозирам, че повечето коли с проблеми са точно от там.
Но... само предполагам...
  • 0

#10 grosmaster

grosmaster

    Фен на Клуба

  • Потребители на форума
  • 5223 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Пловдив
  • Автомобил:
    BMW

Публикувано 19 януари 2008 - 23:19

:happy: Аз казвам - ако си купуваш кола - да не е от автокъща и от Италия ( :60: ), защото подозирам, че повечето коли с проблеми са точно от там.
Но... само предполагам...


Това не е критерий за една кола дали е читава, може и кукла да е от Италия, може и гнил немски кошник да е ;)
Казвам го, защото и от двете места съм карал коли и знам, друг е въпроса, че джамбазите вземат евтиното за да им излиза исапа ;)
  • 0

logo-600-1002.png


#11 turbo

turbo

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 61 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Варна

Публикувано 19 януари 2008 - 23:28

друг е въпроса, че джамбазите вземат евтиното за да им излиза исапа ;)


:ora: Така си мисля и аз. Затова постоянно плюя автокъщите. Неможе една кола, която се продава от частно лице и такава от автокъща да са на една цена при положение, че автокъщите ги изкупуват директо от собствениците (за автокъщите в чужбина говоря, щото нашите ги купуват от чуждите автокъщи :D ) , та неможе автокъщите да препродават колите без печалба- някак си много алтруистично ми изглежда. А за българските автокъщи... какво да кажа. Един познат си беше купил кола , която при регистрацията се оказа крадена :) .

edit: ш`ма извинявате за офтопика
  • 0

#12 коко

коко

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 25 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Sofia

Публикувано 22 април 2008 - 14:17

Все се каня да напиша патилата ми с моита хидравлика ама от много други форуми не ми остава време ! Обаче гледам имам лични и реших да помогна на всички !

Нека първо който има пробелем с хидравликата първо да си провери акумулатора !!!! Зима е и като клекне акумулатора и хидравликата спирааа.. споко заредете акумулатора или по добре го смете и всичко е наред !

НО НАЙ - ВАЖНОТО НА КОЙТО ВСЕ ОЩЕ СИ МУ РАБОТИ ХИДРАВЛИКАТА НЕКА ДА СИ Я СВАЛИ И ДА И ЗАПЕЧАТА ЯКО ЕЛЕКРОНИКАТА СЪС СИЛИКОН !! ВОДАТА ........... АУ КОЛКО Е СТРАШНА и като си помислиш ,че тая платчица е лекинко на няма и 30 санта от земята и водата си я къпе ли къпе докато един ден я изкъпе тотално ! Е все пак трябва да поздравим и гениалните :))) инжинери от Даймлер-Крайслер дето са измислили са поръчали тая част недоразумение на Siemens -VDO !

Платката на този мини компютър или да го наречем Active Stearing е керамична и буквално с поялник неможе да се работи върху нея ! Общо взето проблема е ,че от влагатата някои елементи по платката буквално от електролизата остават без крачета след това има един транзиторчета доста корави като ампераж който буквано си заминават и давал леко на късо ! След това лекинко сутринта ставаш палиш си количката ЛЕГО и установяваш ,че намаш хидравлика ! ! :tongue: Ако имате късмет може да пробвате да смените някой от тия транзистори и да пробвате какво ще стане има шанс да тръгне ! По прицип има едни драйвери от които всичко започва от тях ноо.. дълга история, по принцип имам един приятел дето е голям спец по всякакви авотелекторники и оправя всички нови електронни авто недоразумения само дето е почитател на чашката и въпреки , че съм го помилил да направи една помпа ей така за спорта казах му ,че ако е оправи ще му дам и 300 лева ама той така и не се решава да седне да се занимава може би и от много работа ! Ако все пак се опитате да работите по платката нека ви предупредя ,че платака е хибридна , кермика която е залепена с някакво кораво лепило за метала на помпата и буквално ще ви трябва газова горелка !

Така и понеже когато ми спря хидравликата по закона на Мърфи моя Майстор при който си ремонтирам колата си беше заминал в родната му Грузия , аз тръгнах по разни GSM сервизи и приятели да търся решения уви нъцки ! Между другото в EBAY.DE може да си купите нова или употрбявана помпа на добра цена не като 1200 лева в Балканстар :boxing: !! След 1 месец без кола и яко набиране на волана моя човек се завърна и като му казах ,че ще купувам помпа веднага ме накара да отивам в сервиза !

За нула време ми оправи подобието на кола ! Сега карам повече от полувин година без никакави проблеми ! Верно помпата вече не си променя скороста спрямо усилието на волана , но за сметка но това особенно в града е супер добре със много мек волан ! Няма проблем и при висока скорост понеже в рейката има Байпас и не се получва нежалания ефект от леко да врътнеш волана и да заминеш в канавката !
От Пловдив съм телефона на майстора ми е 0898737096 - Давид !

И КАЖЕТЕ ЗА БОГА КАК ДА СИ ОПРАВЯ ЗАДНИТЕ СЕДАЛКИ ДА НЕ МИ ТРАКАТ ! ДА МУ Е.... МАЙКАТА !!


  • 0

#13 коко

коко

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 25 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Sofia

Публикувано 22 април 2008 - 14:32

Здравейте.хидравликата ми не спираше да върти,изваждах бушона за да спре,закарах я в БАЛКАНСТАР,оказа се клеясал кабел на алтернатора.
  • 0

#14 fiveq

fiveq

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 598 Мнения:
  • Пол:Жена
  • Град:Sofia,Bg.
  • Интереси:Обичам да карам, музиката (почти от всякакъв тип), хубавите парфюми,удоволствията в живота и мнооого други неща, просто ме питайте.
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 24 април 2008 - 20:38

Моята е точно италианска и я купих на 9 юни 2007, скоро ще стане как я карам вече 1 година и НЯМАМ АБСОЛЮТНО НИКАКВИ проблеми до сега, недай си Боже все пак. И я купих от търговец от "Горубляне". За цяла година нищо особено не е правено по нея, само като я купих й смених филтъра (маслен) и едно масло (Aral), и това беше. Върви като пушка и ми харчи малко (4.5 -извън - и 6.0 на градско), е кво повече може да иска човек ?!? Такива проблеми с намокрянето нямам.
Е, какво ? Като ми е от "Горубляне" и е от Италия да се гръмна ли сега... тия лафове много мязат на митология и изтъркана плоча вече. Всичко си е индивидуално според мене.
Желя ви безпроблемно каране/возене.
  • 0
5q



Публикувано изображение




Публикувано изображение

#15 top

top

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 2098 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Mercedes SL350 2010 316hp
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 24 април 2008 - 20:56

Е, какво ? Като ми е от "Горубляне" и е от Италия да се гръмна ли сега... тия лафове много мязат на митология и изтъркана плоча вече. Всичко си е индивидуално според мене.
Желя ви безпроблемно каране/возене.


И аз мисля че няма значение от къде е колата просто трябва при покупка да се гледа внимателно всичко, защото всяка кола е ползвана по различен начин и наистина е индивидуално. И освен това колкото и да е излъскана и измита дадена кола винаги си личи общото състояние като се погледне.
  • 0




2 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 2 гости, 0 анонимни