Към съдържанието

  •  

Снимка
- - - - -

Моля помогнете сьс сьвет- МЛ-а ми не пали под минус 5


  • Please log in to reply
36 мнения по тази тема

#31 W123

W123

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 2824 Мнения:
  • Пол:Мъж

Публикувано 20 януари 2008 - 12:38

Иа го по бензиностанциите.
Ама замръзне ли ти нафтата ако ще и целия да го изпръскаш няма палене.Питай ме мен...
  • 0

#32 Д.Стаменов

Д.Стаменов

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 39 Мнения:

Публикувано 20 януари 2008 - 14:08

===================================================================

Извинявай колега, но ползването на спрея е напълно безопасно. Лично аз съм го ползвал няколко зими за да паля...... Форд, естествено. Форд Транзит. На спрея е написано как се ползва. Пръсва се кратковременно във смукателя на филтъра и веднага се върти. Не се подгрява със свещите. Колата пали при много ниски обороти на стартера и го щадиш, както и акумулатора. Важното е да не се прекалява с количеството, впръскано във филтъра. Само кратковременно - просто пссссс. Една две секунди. После влизаш в колата и въртиш.
Всичко това го написах преди дни в друга рубрика тук. Това за паленето наобратно са легенди от времето на Перкинсите. Та нали развърташ вала няколко пъти, преди етерът да влезе в цилиндрите.



Аз просто споделям факти колега.Не твърдя,че при всяко палене се получават тези неща а просто казах,че трябва да се внимава с този спрей.И още нещо.Има машини,които фабрично са направени така,че при определен градус под нулата при завъртане на стартера има система,която впръсква нужното количество етер и двигателя пали по-лесно.Не смяташ ли,че ако трябваше да им се впръсква и на нашите автомобили не биха ги направили по този начин.Според мен е така.
Поздрави.
  • 0

#33 grosmaster

grosmaster

    Фен на Клуба

  • Потребители на форума
  • 5223 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Пловдив
  • Автомобил:
    BMW

Публикувано 20 януари 2008 - 14:09

Иа го по бензиностанциите.
Ама замръзне ли ти нафтата ако ще и целия да го изпръскаш няма палене.Питай ме мен...


Е това е ясно, питам защото от доста места чувам само убави работи за него, а никога не съм го пробвал.
Иначе, филтъра трябва ли да се свали за да се пръсне, или направо се пръска в тръбата преди филтъра?
  • 0

logo-600-1002.png


#34 san bernar

san bernar

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 113 Мнения:

Публикувано 20 януари 2008 - 15:46

Е това е ясно, питам защото от доста места чувам само убави работи за него, а никога не съм го пробвал.
Иначе, филтъра трябва ли да се свали за да се пръсне, или направо се пръска в тръбата преди филтъра?

Темата беше за друго, а я оцапахме. Преди филтъра, няма да го сваляш всеки път, я! И понеже вече я оплесках, ще ти кажа, че от Германия дойде един Транзит на който е бил пробит маркуча свързващ филтъра със смукателния колектор( значи зад филтъра,хе хе), там беше вкаран един шлаух залепен със силикон, шлаухът преведен през пробитата предна стена на купето и беше надянат на пръскалото на един спрей, поставен върху майсторски изработена стойка под волана. Хич не са се затруднявали дори да отварят капака.
Относно автомобилите, палещи с етер - ами това са стари машини, без подгрев. Шкода например, ама не дори "Европа", не дори "Мадара", а прастарите RT i RTO. Ама това е друга бира. Слагаш една ампула на едно място, чупи се вътре и напомпваш - после палиш. Шкода Европа - правиш факел от Работническо дело и е готова. МАЗ 500 - стартера ( тежи около 40 кг.) като изхвърли бендикса, почти чупи камбаната и 100% пали.
CDI?
  • 0

#35 NEGRAMOTEN

NEGRAMOTEN

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 155 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Пловдив

Публикувано 28 януари 2008 - 22:29

Какъв е този спрей и откъде да си го купя да го пробвам?

ГРОС ,днес видях че в Кауфланд го има. :flagMB new:
  • 0

#36 dem

dem

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 13 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Sofia

Публикувано 30 януари 2008 - 18:23

Дюза....!

Както винаги 'LYNX' ти се оказа прав.Евала бате :icon_welldone: Смениха ми дузите на 1 и 4 цилиндар(Теста с колбите за обратната нафта го показа) и да 4укна на дурво в момента ниама никакув проблем...Естествено вси4ко бесхе свурзано с доста пари4ки,но кво да се прави.Осхте един пат благодариа на вси4ки които се изказаха по проблема :flagMB new:
  • 0

#37 BENZBOSS

BENZBOSS

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 6668 Мнения:
  • Пол:не е посочено

Публикувано 30 януари 2008 - 19:29

То на ЛУНКСА му трябва отделен подфорум ма айде

С кеф да си я караш,директното впрьскване много не ги ебава свещите,не играят голяма роля ма па дюзи...........баса ужаса.
  • 0
.




0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни